Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Профілактичні заходи для запобігання поширенню коронавірусної інфекції

Профілактичні заходи для запобігання поширенню коронавірусної інфекції

З грудня минулого року і до цього дня головна тема для розмов, роздумів, освітлення в ЗМІ тощо – новий коронавірус 2019-nCoV (COVID-19) і все, що з ним пов’язано. Причини і наслідки, поведінка й поширення, ознаки та способи профілактики хвороби, кількості хворих, тих, хто померли і видужали, основні світові та локальні тенденції – на ці та багато інших запитань щодня шукають відповіді люди по всьому світу.

Карантин, введений в нашій країні, і ситуація, що склалася в Китаї як країні-джерелі проблеми, в Італії – країні, що сьогодні максимально потерпає, і в інших державах на різних континентах, пояснюють актуальність всіх відомостей щодо коронавірусу. Інформації, до слова, в час інтернету і соціальних мереж достатньо найрізноманітнішої: статистика, аналізування, домисли, узагальнення, прогнозування і т.д., і т.п. Дуже складно з усього масиву виділити ключові моменти, а тим більше відрізнити істину від вигадки і необґрунтованих припущень. Багато аспектів суперечливі навіть для фахівців і вчених, що вже там говорити про середньостатистичне населення. Чи не кожна думка має своїх прихильників і противників. Одні дотримуються свого напрямку, інші – зовсім відмінного. Це стосується поглядів, дій і, загалом, нинішнього способу життя.

Ми не будемо зараз вибудовувати якусь свою лінію відносно того, що відбувається. Не станемо стверджувати, що ось це – істина, а інше – беззаперечна брехня, яка не має права на існування. Це не в нашій компетенції. У статті ми спробуємо в загальних рисах розповісти про COVID-19 і детально прописати профілактичні заходи. Надійна профілактика – чи не єдине питання, в якому світ більш-менш одностайний. А позаяк ми безпосередньо маємо справу з профілактичними засобами, багато років забезпечуємо поставки різних дезінфікуючих засобів, досвіду нам не позичати. Цією і супутньою інформацією й хочемо поділитися з вами.

Коротко про головне, або 2019-nCoV – що це таке?

Родина вірусів, іменоване коронавірусами, має зоонозну природу, тобто переважно вражає тварин, але в деяких випадках може передаватися й людям. Як правило, недугам, які провокують коронавіруси, характерний перебіг у легкій формі, без надмірно важкої симптоматики. Тим не менше, важкі форми, коли відбувається сильний негативний вплив на дихальну систему і шлунково-кишковий тракт, коли актуалізується ймовірність летального результату – не виняток. Відомі Mers і Sars – яскраве тому підтвердження.

Що стосується саме нового коронавірусу, який виник наприкінці 2019 року в Ухані, столиці китайської провінції Хубей, і поширюється по світу, поки що набирає обертів протягом всіх місяців 2020 року... Його назва відома практично кожному, від малого до великого, у всіх країнах. Він безпосередньо або опосередковано торкнувся кожного. Зокрема, в Україні через нього діти не відвідують дитячі садки і школи, призупинили роботу багато підприємств, у багатьох містах не функціонує громадський транспорт, закрите переважне число місць загального відвідування, крім аптек і продовольчих магазинів. Щоб запобігти поширенню, свідомі громадяни перебувають на самоізоляції, дотримуючись карантинних заходів.

Ім’я вірусу, який спровокував такі суттєві зміни – коронавірус 2019-nCoV, або COVID-19. Таку назву тимчасово присвоїла ВООЗ 12.01.2020. По суті це одноланцюговий вірус, який містить РНК, належить до сімейства Coronaviridae, лінії Beta-CoV B, зарахований до другої групи патогенності. Це, ймовірно, рекомбінантний вірус між двома коронавірусами: кажанів і невідомого походження. Акцентуємо: ймовірно. 100 % достовірних відомостей до цього дня немає і не відомо, коли вони будуть, тому поки що відштовхуємося від того, що маємо. До слова, це не єдиний пробіл. Недостатньо вивчений патогенез нової інфекції, відсутня інформація, що описує тривалість і напруженість імунітету стосовно неї, немає узагальнених, точних і достовірних даних щодо епідеміологічної характеристики. При цьому імунітет до інших коронавірусів у цьому випадку не діє, повторне зараження не є винятком. Усе зазначене говорить про необхідність максимальної обережності.

Які територіальні масштаби? Китай – країна, в якій новий коронавірус не тільки зародився, а й максимально поширився. Привезені випадки встановлені в багатьох інших азіатських, а також європейських країнах. Біда не оминула й Америку. Японія, Корея, Сінгапур, Італія, Німеччина, Індія, США, Таїланд, Польща, а також Україна і багато інших держав на сьогодні не з чуток знають про COVID-19. Кількість країн, в яких є заражені коронавірусом люди, постійно збільшується. Також у багатьох регіонах збільшується і кількість самих хворих.

Хоча заради справедливості хочемо зазначити, що на деяких територіях на цей момент інфекція вже почала відступати. Яскравий приклад – той самий Китай, в якому з кожним днем ​​все менше заражених, не фіксуються нові випадки і поступово знімаються карантинні обмеження. Є й такі країни, в які інфекція потрапила, але надмірно, у зв’язку з певними причинами, не поширилася. Це, наприклад, Швеція. Україна – в числі тих, де все тільки починається і де поки що є шанс вийти зі ситуації з мінімальними втратами. Головне – серйозно поставитися до проблеми і все робити правильно.

Різні експерти прогнозують, що на 2019-nCoV перехворіє різне число мешканців планети – аж до 80 %. Але в тому, що це буде більшість, вони одностайні. Так що жити, як раніше, і нічого не робити, сподіваючись, що недуга обійде стороною, не вдасться.

Що є джерелом і як поширюється інфекція?

Як вже говорилося, початкового джерела зі 100 % ймовірністю досі встановити не вдалося. Одна з поширених думок з цього приводу зосереджується на ринку морепродуктів в м. Ухань (КНР). Що стосується нинішніх джерел, то це хворі люди, зокрема в інкубаційний період (2-14 діб). Тобто коронавірус, головним чином, передається від людини до людини. Тому, щоб зупинити поширення захворювання, сьогодні так важливо обмежити кількість соціальних контактів, з чим поки що згодні не всі українці.

Основні шляхи передачі інфекції:

  • повітряно-краплинний (зараження при розмові з хворою людиною, при кашлі та чханні носіїв, що знаходяться поблизу);
  • повітряно-пиловий і контактний (зараження через повітряні маси, їжу, предмети побуту, паперові гроші, дверні ручки, кнопки ліфта, транспортні поручні та багато чого іншого, контамінованого вірусом);
  • внутрішньолікарняний (інфікування медперсоналу при наданні хворим медичної допомоги).

Тобто заразитися можна від інфікованої людини, яка чхає або кашляє, від дотику із забрудненою поверхнею з подальшим торканням руками обличчя (носа/рота/очей). Ну і в особливій зоні ризику – лікарі та медсестри, якщо працювати їм доводиться без належного захисного оснащення.

Що вказує на зараження? Які клінічні симптоми?

Новому коронавірусу характерна більшість симптомів, які властиві гострій респіраторній вірусній інфекції. Найчастіше на початковій стадії його легко сплутати із застудою або грипом. Загальна симптоматика ускладнює встановлення захворювання, унеможливлює отримання точних результатів, постановку правильного діагнозу без проведення клінічних аналізів.

Орієнтовно визначити наявність COVID-19 можна за такими основними симптомами:

  • підвищена температура тіла до 38 °С і більше (спостерігається в 90 % випадків);
  • сухий кашель, можливо трохи з мокротинням, і біль в горлі (80 %);
  • ускладнене дихання, задишка, найсильніша – приблизно через тиждень з моменту зараження (55 %);
  • м’язові болі, швидка стомлюваність (44 %);
  • відчуття закладеності в грудній клітці (більше 20 %).

З інших початкових симптомів: головний біль, відхаркування крові при кашлі, нудота, блювота, діарея, порушене серцебиття.

При наявності будь-яких із вказаних вище симптомів слід відповісти собі на кілька запитань. По-перше, чи перебували ви за останні два тижні в зонах підвищеного ризику (в країнах, де хвороба розвивається на великих оборотах). По-друге, чи контактували ви з кимось, хто в таких зонах був за аналогічний період. Хоча б одна позитивна відповідь – вагомий привід уважніше придивитися до симптомів, що з’явилися.

І ще слід розуміти, що генетично коронавірус сильно відрізняється від інших захворювань, зокрема й від грипу, не дивлячись на всю схожість симптомів. Грип проявляється набагато швидше (вже в перші 2-3 дні після зараження), тоді як коронавірусній інфекції для цього потрібно в середньому два тижні, іноді навіть до трьох.

Хто в групі ризику? Повною мірою від коронавірусу не захищений ніхто. Ризик заразитися є у людей всіх вікових груп. Відомі випадки зараження як кількаденних немовлят, так і людей похилого віку старше 100 років. За даними охорони здоров’я м. Ухань, віковий діапазон останніх шести десятків хворих людей – 15-88 років. Дуже широкий діапазон, погодьтеся. Але світовий досвід за останні місяці, все ж, допоміг визначити тих, хто перебуває в максимальній зоні ризику, хто більше схильний до важкого перебігу захворювання. Це, перш за все, люди похилого віку (60 років і старші), а також ті, у кого ослаблена імунна система, хто має супутні складні недуги, в тому числі цукровий діабет, онкологію, гіпертонію та ін. Також деякі дані свідчать, що підвищений ризик існує у курців і людей, які систематично вживають спиртні напої. Крім того, є інформація, що більш схильні до зараження COVID-19 чоловіки і люди з ІІ групою крові. Наскільки все саме так, судити поки що рано.

Чи виліковний новий коронавірус, якщо так, то які засоби використовувати для лікування і профілактики?

Як показує вже наявна практика, від коронавірусної інфекції виліковуються. Навіть в Україні при незначній поки офіційній статистиці хворих вже є ті, хто видужали. Лікування в такому випадку проводиться симптоматичне, оскільки ліків саме від цієї недуги немає. Специфічного противірусного препарату від 2019-nCoV не існує так само, як і від багатьох інших респіраторних вірусів.

Що стосується профілактики, то відразу хочемо сказати, що не слід плутати вірусні інфекції, якою і є коронавірус, з бактеріальними. За відсутності достовірних даних щодо дієвості профілактики не потрібно вдаватися до вживання антибіотиків, як то кажуть, про всяк випадок. Запам’ятайте: при бактеріальній інфекції антибіотикам говоримо «так», при вірусній – «ні». Лікувати антибіотиками коронавірус і його найнебезпечніше ускладнення – вірусну пневмонію – аналогічно не потрібно. Якщо вже так трапляється, що розвивається пневмонія, лікування полягає в підтримці функціонування легенів. Але давайте ще повернемося до профілактичних засобів. У такому випадку не потрібно вдаватися до вживання не тільки антибіотиків. Аналогічно марним є пиття гарячої води, не приносять ніякого ефекту алкоголь, цибуля, часник та інші народні методи. Ефективна профілактика полягає зовсім в іншому. Про це ми розповімо трохи нижче.

Чи існує вакцина? Відповідь однозначна: на сьогодні вакцини від нового вірусу немає. Але низка країн веде активні розробки в цьому напрямку. Більше того, вже є деякі успіхи. Однак говорити про масову вакцинацію ще дуже рано. Потрібен час для численних тестувань і відстеження поведінки вірусу в вакцинованому організмі. За прогнозами експертів, впровадження вакцинації від COVID-19 в маси актуалізується, найімовірніше, лише до наступного року.

Медична маска – використовувати чи ні?

Навколо цього питання точаться постійні суперечки, тому розгляд профілактичних заходів ми починаємо саме з нього. Одні вважають, що здоровим людям маски ні до чого, мовляв потрібні вони тільки хворим. Інші стверджують, що кожен, хто сьогодні виходить на вулицю, в місця, де є інші люди, обов’язково повинен одягати маску. Де ж істина?

А істина така – медичні маски для захисту органів дихання необхідні, до того ж не тільки лікарям, а й кожному з нас. Їх носіння – один з головних профілактичних заходів, що перешкоджають поширенню вірусу. Ми це стверджуємо з двох причин. По-перше, тому що ніхто не може бути повністю впевнений, що він не є носієм коронавірусу. Як вже говорилося, хвороба часто довго перебігає безсимптомно. Той, у кого легка форма, може навіть не зрозуміти, що до чого, і перебуваючи в громадських місцях без маски заразити багатьох, для кого все обернеться не настільки райдужно. По-друге, за допомогою цієї самої маски можна знизити кількості вірусу, що потрапляє в організм. Певний бар’єр у будь-якому випадку формується.

Де і коли важливо використовувати медичні маски:

  • при відвідуванні місць, в яких є багато інших людей, зокрема в громадському транспорті;
  • при догляді за хворими або перебуваючи з ними в ізоляції;
  • при спілкуванні з особами, у яких присутні будь-які ознаки недуги.

Увага! На відкритому повітрі використання маски недоцільне. В такому випадку краще подихати свіжим повітрям.

Як правильно носити маску?

Перш за все, слід розуміти, що ці вироби бувають різними, відрізняються конструкцією, матеріалами, просоченням і т.д. Є маски одно- і багаторазові. Одні придатні дві години, інші, наприклад, чотири або шість. Ціни, відповідно – в широкому діапазоні.

Важливі правила носіння масок, які мінімізують ймовірність інфікування:

  • одноразові маски можна використовувати разово, другий раз їх одягати не можна;
  • закріплювати виріб на обличчі потрібно ретельно, щоб рот і ніс були щільно закриті, ніякі зазори не припустимі;
  • якщо маска стала вологою, її необхідно замінити новою, сухою;
  • знімаючи захист після носіння, не торкайтеся руками поверхонь, в інакшому випадку відразу ж добре помийте руки або обробіть їх антисептиком;
  • при догляді за хворим після завершення контакту маску належить без затримок зняти, після чого ретельно вимити руки;
  • використана одноразова маска підлягає негайному викиданню.

Де взяти маску? Це питання зараз мега актуальне, оскільки в аптеках цей товар не знайти, а на онлайн-ресурсах він коштує втридорога. В крайньому випадку можна зробити захист самостійно. Благо навчальної інформації в інтернеті – більш ніж достатньо.

Зверніть увагу, що носіння засобів індивідуального захисту, у зазначеному випадку медичної маски – лише один із запобіжних заходів. Забезпечити повний захист від ураження коронавірусом їй не під силу. Дуже важливо дотримуватися й інших профілактичних заходів. Тільки комплексний серйозний підхід є запорукою реалізації максимальної безпеки.

Прості правила, які допоможуть мінімізувати ризик зараження COVID-19

Поширення нової коронавірусної інфекції – у самому розпалі. Вже й Україна встигла відчути наближення «невидимого ворога». Хоча досі деякі громадяни з насмішкою, а деякі зневажливо ставляться до того, що відбувається, більшість рішуче прагне протистояти захворюванню. Якщо ви – з числа останніх, якщо хочете не тільки залишатись здоровими, а й не допустити поширення вірусної інфекції в своєму місті, убезпечити не лише себе, а й оточуючих, особливо тих, хто перебуває в зоні найбільшого ризику, дотримуйтесь низки елементарних правил. Це буде найкращою профілактикою.

№1. Самоізоляція. Місцева влада багатьох міст (як в Україні, так і в інших країнах) неспроста запровадила карантин. Самоізолюватись і дотримуватися соціальної дистанції – зараз головний спосіб запобігти негативному розвитку ситуації. Навчання, робота, розваги, закупи і все інше повинне поки що відійти на задній план. Якщо заплановані поїздки можна скасувати, це необхідно зробити. Тільки будучи вдома, лише виключивши прямі контакти зі соціумом, можна залишатися впевненими, що коронавірус не потрапить до організму. Йому просто нізвідки буде взятися в вашому приміщенні.

№2. Безпечна відстань. Віруси не беруться з нізвідки, вони передаються від хворих людей до здорових повітряно-крапельним шляхом, потрапляють на тіло при дотику до заражених предметів. Самоізолювавшись, цьому можна повністю запобігти. Але якщо з тих чи інших причин необхідно виходити на вулицю або контактувати з хворим, надважливий запобіжний захід – дотримання безпечної відстані: мінімум 1 метр, краще – 2-3 метри. Також на деякий час слід забути про привітальні рукостискання, обійми і поцілунки в щоку. А в багатолюдні місця, де дотримуватися цих правил вкрай складно, взагалі краще не потикатися.

№3. Здоровий спосіб життя. Якщо правильно харчуватися, вживати здорову їжу, багату білками, вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами... Якщо достатньо часу спати і повноцінно висипатися... Якщо не забувати про фізичні навантаження, хоча б елементарно робити зарядку вранці або виходити в малолюдний парк, що розташований поруч з домівкою, на пробіжку... Все це благотворно позначиться на стані та самопочутті. Імунітет зміцніє, організм зможе краще протистояти не тільки коронавірусу, а й іншим інфекціям.

№4. Забезпечення оптимальних навколишніх умов. Не менш важливо подбати не тільки про своє тіло, а й про умови перебування. Дуже вагомий фактор, який необхідно забезпечити в житловому приміщенні – вологість в межах 40-60 %. Оптимальний температурний режим – 18-20 °С. Обов’язкові часті провітрювання, аж до протягів (у межах розумного). Також у будинку слід тримати чистоту, обробляти всі поверхні спеціальними засобами, наприклад, білизною. А при можливості виходити на вулицю, щоб подихати свіжим повітрям (не зупинятимемося на його користі, адже всім про неї і так добре відомо), вибирати для прогулянок парки і сквери, де можна перебувати далеко від людей. Все це сприятиме зміцненню місцевого імунітету.

№5. Руки в чистоті. Про це правило відомо, мабуть, кожному, оскільки на нього сьогодні робиться особливий акцент. Завжди і всюди тримати руки чистими – головний посил усіх публікацій, повідомлень і т.д.

Для чого це потрібно? Для того щоб вірус з рук, якщо так трапиться, не потрапив в очі, ніс або рот. Адже саме таким чином він найчастіше і поширюється. Доторкнулися до зараженої поверхні, не помили руки, потім, наприклад, почухали ніс – і на одну людину, що хворіє COVID-19 і є джерелом інфекції для інших, стало більше. Якщо ж руки своєчасно очистити від вірусу, вдасться не тільки уникнути власного зараження, а й не допустити поширення недуги.

Як це забезпечити? Ясна річ, потрібно регулярно мити руки з милом не менше 30 секунд, завжди – перед їжею і при поверненні додому. Але це лише один із запобіжних заходів. Крім того, можна використовувати дезінфектант, антисептик, санітайзер, спиртовмісні/дезінфікуючі серветки. Щось з цього завжди слід носити з собою і обробляти руки після кожного контакту з потенційно небезпечною поверхнею. Ще один чудовий спосіб тримати руки в чистоті – користуватися рукавичками. Якщо контакт з будь-якою сумнівною поверхнею (кнопкою ліфта, дверною ручкою, поручнем в транспорті...) неминучий, одягайте рукавички. Найкраще в такому випадку себе показують одноразові вироби, які можна просто викинути після повернення додому. Але якщо таких немає, то в деяких ситуаціях їх добре замінять і текстильні або шкіряні рукавиці. Головне, не забути їх потім продезінфікувати.

№6. Своєчасне відстеження симптомів. Передусім, необхідно стежити, чи не підвищилася температура тіла, постійно її вимірювати. Саме підвищення температури є першим сигналом до дії. Якщо на цьому тлі з’являються головні або м’язові болі, виникає втома або стрес, проявляється будь-який з інших зазначених вище симптомів, потрібно діяти. Не факт, що певна симптоматика – стовідсотковий індикатор коронавірусу. Може, це ознаки грипу або застуди. Тому не варто панікувати. Просто слід своєчасно звернутися за медичною допомогою. Спочатку – телефоном, а там вже залежно від ситуації.

До цих основних правил можна додати чимало додаткових. Наприклад, якщо чхаєте або кашляєте, прикривайте рот і ніс одноразовою серветкою, а потім її відразу викидайте. Тобто одноразові серветки потрібно завжди носити з собою. За їх відсутності можна прикрити рот ліктем, але не долонею. Також постарайтеся якомога рідше торкатися обличчя руками. Зазвичай неусвідомлені дотики відбуваються у всіх з частотою близько 15 разів на годину. Якщо зараз це робити немитими руками, наслідки можуть бути плачевними. Перебуваючи на роботі, слід періодично очищати робочі поверхні та пристрої. Особливу увагу варто приділяти мобільним телефонам, клавіатурам, поручням, дверним ручкам та ін. Все це важливі, життєво необхідні й разом з тим немислимо елементарні запобіжні заходи на період, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується. Але повірте, потім вони, увійшовши у звичку, також принесуть вам чималу користь.

Роль дезінфекції та дезінфектантів в запобіганні коронавірусній інфекції

Гігієна і дезінфекція, як можна зробити висновок з наведеної вище інформації, є невід’ємними заходами профілактики 2019-nCoV і будь-яких інших коронавірусів. Спеціальними засобами обробляти необхідно руки, поверхні в приміщенні, предмети побуту, ґаджети, інструменти та багато іншого. Сьогодні актуальною стала обробка вулиць міст, під’їздів багатоквартирних будинків, присадибних ділянок тощо. Чищення та дезінфекція можуть в деяких випадках здійснюватися стандартними побутовими мийними засобами. Іноді не обійтися без спеціальних дезінфектантів. Медики рекомендують використовувати сильнодіючі матеріали з високим відсотком спирту, зокрема 75 %-і ізопропанолові антисептики. А взагалі засобів цієї групи є чимало. Тому, щоб вибрати максимально вдалий варіант, необхідно орієнтуватися у всій різноманітності. Подальша інформація покликана вам у цьому допомогти.

Засоби для дезінфекції рук і тіла:

  • АХД 2000 ультра. Дезінфікуюча рідина, призначена для гігієнічної й хірургічної обробки рук, а також шкіри загалом. Складається з етанолу 75 % і спеціального комплексу для догляду за шкірними покривами. Має пролонговану дію протягом трьох годин. Підходить для використання як у медичних установах, так і в домашніх умовах;
  • Дезодерм. Сучасний дезінфекційний засіб, що забезпечує дбайливе і оперативне очищення шляхом обприскування або протирання. Поліспиртовий антисептик, що виробляється на основі ізопропанолу. У функціональному спектрі – гігієнічне очищення шкіри. Ця суміш не містить подразнювальних компонентів. Додатково реалізуються зволожувальний і пом’якшувальний ефекти;
  • Деконтадез/Деконтадез АФ. Неспиртовий антисептик з діючими речовинами полігексаметиленбігуанід гідрохлоридом і дидецилдиметиламоній хлоридом. Засіб для антибактеріального очищення шкіри і слизових з антивірусною активністю. Швидко діє. Сприяє загоєнню ран. Зволожує і пом’якшує шкіру. Додатково може використовуватися для дезінфекції невеликих поверхонь і нескладних інструментів;
  • Деконтасофт. Рідкий неспиртовий дезінфекційний засіб для рук, тіла і волосся. Миє та дезінфікує. Швидко діє. Пом’якшує і зволожує шкіру. Чудова альтернатива милу і мийним лосьйонам. Діючі речовини: полігексаметиленбігуанід гідрохлорид і дидецилдиметиламоній хлорид;
  • Неостерил. Випускається у вигляді рідини і просочених нею серветок. В основі – спиртова композиція для антисептичної обробки рук (етанол + ізопропанол). Також до його складу введені речовини, які забезпечують пролонговану антимікробну дію до 3-х годин, і компоненти, що доглядають за шкірою, регулюють водно-жировий баланс, регенерують і загоюють рани. Примітні риси засобу: ефективність та безпека;
  • Саноксіл 004. Ще один неспиртовий антисептик у вигляді прозорого безбарвного розчину, в основі якого – пероксид водню і срібло азотнокисле. Може використовуватися для обробки шкіри і слизових. Не містить подразнювальних інгредієнтів. Ефективно очищає, а ще пом’якшує і зволожує. Це високоефективний деззасіб проти бактерій, вірусів і грибків;
  • Санософт. Дезінфекційний засіб у вигляді рідкого гель-мила для очищення рук і тіла загалом. Має антимікробні властивості, м’яко очищає, сприяє відновленню ліпідного шару і запобігає зневодненню шкіри;
  • Стериліум. Нашкірний антисептичний розчин з такими діючими речовинами, як 2-пропанол, 1-пропанол і мецетроній етилсульфат. Крім того, в його складі є добавки, що забезпечують догляд за шкірою. Цей засіб має широкий спектр антимікробного впливу, діє швидко і пролонговано, не подразнює шкірні покриви і не порушує їх водно-жировий баланс.

Дезінфектанти для обробки поверхонь, техніки, інструментів та іншого, мийні й чистячі засоби з дезінфікувальним ефектом:

  • Аргенвіт. Рідина, що застосовується у формі спрею, в основі якої – концентрат колоїдного розчину наночастинок срібла. Здійснює бактерицидну, віруліцидну, фунгіцидну і спороцидну дії, ефективно інактивує численні віруси. Призначення: поточна і кінцева дезінфекція в медустановах, осередках інфекцій різної етіології, зокрема вірусної, комунальних об’єктах, місцях масового скупчення людей та ін. Дуже добре очищає металеві, скляні, керамічні, пластикові, дерев’яні, бетонні й інші поверхні. Може використовуватися для обробки шкіри рук, іграшок, посуду і т.д. Застосування цього засобу в період спалаху вірусних інфекцій сприяє запобіганню епідемії та суттєвому зменшенню кількості хворих;
  • Бланідас 300. Універсальний хлоровмісний знежирювальний і дезінфікувальний матеріал, який виготовляється у формі таблеток. Очищає одноразові медичні та перев’язувальні вироби, харчові відходи. Може задіюватися в поточних, кінцевих і генеральних прибираннях. Підходить для обробки мед. інвентарю, посуду, води та іншого. Швидка і безпечна дезінфекція різних медичних об’єктів – основне завдання цього засобу;
  • Віроцид. Коричнева прозора дезінфікувальна рідина, що володіє легким специфічним запахом. Діючі речовини: алкілдиметилбензиламоній хлорид, дидецилдиметиламоній хлорид, глутаровий альдегід, ізопропанол і терпентину дериват. Застосовується, головним чином, для запобігання хворобам тварин та їх поширенню разом з тваринницькою продукцією. З його допомогою обробляють всілякі приміщення, об’єкти і обладнання, що мають стосунок до тварин. Знаходить застосування в харчовому і переробному сегментах, а також на різних видах транспортних засобів;
  • Гіпохлорит натрію (рідка хлорка). Жовтувата рідина, слабкий розчин солі, часто застосовуваний в побуті та на харчових виробництвах. Засіб для промислової дезінфекції, антибактеріальної та сан.-гігієнічної обробки;
  • Глутаровий альдегід. Прозора масляниста рідина з яскравим фруктовим ароматом. Володіє потужним стерилізуючим і дезінфекційним ефектом. Використовується для дезінфекції води, приміщень різного призначення, транспорту, комунальних об’єктів, прибирального інвентарю й різних поверхонь в приміщенні;
  • Дезактін. Дрібнодисперсний порошок з легким хлорним запахом. Популярний матеріал для дезінфекції, який використовується в різних напрямках. Підходить для профілактичного та генерального прибирання;
  • Дезефект. Універсальний матеріал для миття і дезінфекції, один з найбільш ефективних сучасних дезінфектантів. Ним можна обробляти різні поверхні, техніку, інвентар, посуд, меблі тощо. Діючими речовинами виступають алкілдиметилбензиламоній хлорид і алкілдиметил(етилбензил)амоній хлорид. Крім того, до його складу додатково введені функціональні добавки;
  • Дескосепт. Безальдегідний деззасіб у формі спрею на основі етанолу і четвертинної амонієвої солі. Найчастіше застосовується для дезінфекції поверхонь та інструменту. Час експозиції становить 2-3 хвилини;
  • Ді-Хлор. Популярний дезінфектант, що випускається в таблетованій формі. З його допомогою можна здійснювати поточні, кінцеві та профілактичні дезінфекції, виконувати генеральні прибирання. Підходить для оперативного очищення тари, техніки, інвентарю й іншого. Дієва боротьба з різними забрудненнями забезпечується такими компонентами: натрієва сіль дихлоризоціанурової кислоти, адипінова кислота і вуглекислий натрій;
  • Жавель Клейд. Таблетки для дезінфекції з надшироким спектром дії. На 44 % складаються з активного хлору. Чудовий варіант для обробки осередків грибкових і вірусних інфекцій. Може використовуватися для планових і кінцевих дезінфекцій приміщень, очищення різних поверхонь в них. Також підходить для обробки інструменту і різних предметів побуту. Засіб універсальний, ефективний, безпечний, економічний, а ще простий і зручний в застосуванні;
  • Вапно гашене (гідроксид кальцію). Білий сухий порошок, застосовуваний у вигляді 10 % або 20 % суспензії. Дуже поширений варіант хімічної дезінфекції;
  • Вапно негашене (оксид кальцію). Твердий білий матеріал, який сам по собі не використовується для дезінфекції. Але з нього створюють гашене вапно. Необхідна бактерицидність здобувається в результаті гасіння;
  • Вапно хлорне. Білий сухий порошок, що різко пахне хлором. Добре дезінфікує, здійснює бактерицидну дію і поглинає неприємні запахи. Найчастіше використовується для очищення стоків, обробки поверхонь в приміщеннях, де утримуються тварини або розміщуються тваринницькі продукти;
  • Йод однохлористий. Матеріал для аерозольної дезінфекції повітряного простору. Виглядає як прозора помаранчево-жовта рідина, що різко пахне соляною кислотою. По суті, є антисептичним препаратом з широким спектром впливу на мікроби, віруси і гриби. У тваринництві часто компонується з алюмінієм/алюмінієвою пудрою і в такому варіанті відзначається особливою ефективністю при пневмоніях;
  • Клорсепт. Хлоровмісний препарат, що виділяє активний хлор, з натрієвою сіллю дихлорізоціанурової кислоти в якості діючої речовини. Застосовується для дезінфекції різних поверхонь з метою захисту від вірусних інфекцій, бактерій, патогенних грибів та іншого;
  • Кристал 700, 900, 1000. Рідкий дезінфекційний засіб для обробки різних фермерських приміщень (головним чином, ветеринарного призначення). Може використовуватися для очищення предметів побуту, обладнання, посуду, білизни та ін.;
  • Лабомід 203. Технічний мийний засіб у вигляді білого/світло-жовтого порошку. Складається з неорганічних солей, ПАР і добавок-модифікаторів. Чудово миє, знежирює і очищає;
  • Лагоцид 300, 600. Рідина або порошок з хлорним запахом для ручної та механічної дезінфекції, стерилізації й передстерилізаційного очищення. Здійснює віруліцидний, бактерицидний, фунгіцидний і спороцидний впливи;
  • Лізоформін 3000. Дезінфікуючий і стерилізуючий матеріал, у складі якого – глутаровий альдегід, гліоксаль і дидецилдиметиламоній хлорид. Універсальний альдегідний препарат, за допомогою якого можна здійснювати поточну, завершальну і профілактичну дезінфекційну обробку різних поверхонь, робити генеральне прибирання та знезаражувати інструмент;
  • Лойран про 12. Мийний засіб з антимікробною дією. Складається з гідроксиду натрію, гліцерину, пом’якшувача води, інгібітора корозії, ПАР, піногасника і антимікробного компонента. Характерна риса – низьке піноутворення. Ефективно усуває забруднення високого рівня. Активно застосовується на підприємствах харчової галузі;
  • Максісан. Висококонцентрований дезінфектант у рідкій формі. Ефективно справляється з такими завданнями, як дезінфекція, передстерилізаційне очищення, поточні та генеральні прибирання. В основі – чотири четвертинні амонієві сполуки, доповнені допоміжними речовинами. Засіб дає результат при впливі на віруси, бактерії, гриби, плісняву і спори;
  • Новохлор-Екстра (Неохлор). Популярний рідкий засіб для дезінфекції, висококонцентрований лужний матеріал з різнотипним впливом. В основі – гіпохлорит натрію + добавки. Не тільки дезінфікує і миє, але ще й дезодорує. Примітна універсальність застосування;
  • Пероксид водню 35 %, 50 %, 60 %. Препарат активного кисню, безбарвна прозора рідина, яка використовується для знезараження води. Дієвий дезінфектант і окислювач. Не має неприємного запаху і не провокує подразнень;
  • Санімакс. Нейтральний рідкий висококонцентрат, засіб для дезінфекції з помірним піноутворенням. За складом – комплекс чотирьох четвертинних амонієвих сполук, які становлять не менше половини обсягу, і допоміжних речовин. Може використовуватися для очищення перед стерилізацією, для поточних і генеральних прибирань. Чинить бактерицидний, віруліцидний, фунгіцидний і спороцидний впливи. Крім належної ефективності, продукт примітний високою економічністю;
  • Саніфект. Універсальний в застосуванні, високоефективний і безпечний дезінфектант. Рідкий лужний концентрат, що володіє значними мийними і дезодорувальними властивостями. Складається з четвертинних амонієвих сполук, синергічних до них добавок-активаторів і допоміжних сполук. Дуже добре справляється з вірусами та іншими патогенами;
  • Сано Борербад. Готовий до використання комбінований безальдегідний дезінфектант з потужним очисним впливом. Призначений для оперативної дезінфекції та очищення стоматологічного інструменту. Діюча речовина – гідроксид калію, якого бояться віруси, бактерії та грибки;
  • Санокварт. Безальдегідний рідкий концентрат, що володіє значними мийними властивостями. Виготовляється на основі сучасних четвертинних амонієвих сполук. Засіб, за допомогою якого можна здійснювати дезінфекцію і миття різнотипних поверхонь та обладнання. Гарантує безпеку й не залишає неприємного запаху, що особливо корисно при залученні в кухонних блоках. Бояться його як віруси, так і бактерії, гриби;
  • Саноксіл 010, 100. Універсальний дезінфікуючий продукт, в основу якого покладено пероксид водню і срібло. Екологічно безпечний рідкий матеріал, що не має запаху. Призначений для швидкої та ефективної дезінфекції поверхонь, ємностей, води, мереж водопостачання та ін. Дієвий проти вірусів, бактерій і грибків;
  • Сінвал. Унікальний ТМЗ з дезінфікувальним впливом. Є комплексом ПАР і добавок. Випускається в рідкій формі. Дуже добре справляється з різними забрудненнями;
  • Фамідез. Комбінований концентрований засіб з високою мийною здатністю. Призначення полягає в очищувально-дезінфекційній обробці поверхонь і обладнання. В основі – альдегід гліоксаль і четвертинна амонієва сіль з натуральної кокосової олії. Примітні риси: зручність застосування, безпека, зовсім незначні ароматичні параметри;
  • Формалін. Рідкий безбарвний деззасіб з різким запахом, що володіє антибактеріальними і в’яжучими властивостями. Ретельно винищує мікроорганізми в приміщеннях. Часто застосовується в медичних установах і лабораторіях;
  • Хлорамін Б. Антисептичний матеріал, натрієва сіль хлораміду бензолсульфокислоти. Випускається у вигляді білого порошку. Характеризується широким спектром впливу на патогенів. У вигляді активованого і неактивованого дезінфекційного розчину використовується для профілактичних, поточних і завершальних дезінфекцій, генеральних прибирань та обробки інструменту;
  • Хлорантоїн. Світлий сипкий порошок з легким хлорним запахом. Хлорактивний, комплексний, поліфункціональний дезінфектант з мийним впливом. З його задіянням виконують поточні, профілактичні та завершальні дезінфекції, передстерилізаційне очищення, санобробку обладнання, посуду, прання спецодягу та ін.

Зверніть увагу, що більшість з перерахованих засобів може використовуватися з різною метою. Деякі призначені для обмежених завдань і у випадку застосування не за призначенням не тільки результатом не потішать, а й здатні нашкодити. Тому важливо детально розглянути той продукт, з яким доведеться мати справу, і будь-який з дезінфектантів задіювати строго за призначенням.

Замість висновку

COVID-19 і всі зміни в житті, спровоковані цією вірусною інфекцією, для більшості стали несподіванкою. Можна закривати очі на те, що відбувається і нехтувати заходами безпеки, але тільки до пори до часу. Зрештою, на Землі не залишиться жодної людини, якої цей коронавірус не зачепить тим чи іншим чином. За оцінками експертів, перехворіє більшість. Той мінімум, якому вдасться уникнути цієї участі, з величезною ймовірністю матиме в своєму оточенні людей (рідних, близьких, друзів, колег, знайомих...), які перенесли захворювання в легкому, середньому або важкому ступені. І це ми ще не станемо говорити про летальні випадки. Донести хочемо одне – мінімізація негативних наслідків знаходиться в наших з вами руках. Дотримання профілактичних заходів щодо запобігання коронавірусній інфекції, зокрема використання належних засобів для дезінфекції, має величезне значення. Будьте пильними, відповідальними та здоровими!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.