Фіксанали (стандарт-титри)

Фіксанали

Фіксанали (стандарт-титри, первинні стандарти) – загальна назва хім. реагентів, які випускаються промисловістю в наборах, кожна порція точно відміряної кількості речовини – в запаяній ампулі. Також вони можуть поставлятися в бутлях з пластику у формі готових до застосування розчинів. Стандарт-титри – це цілком готові до використання речовини, що застосовуються при створенні розчинів, які є необхідність задіяти в титриметричному аналізі. Найчастіше, це такі продукти: марганцевокислий калій, дихромат калію, хлористий натрій, щавлева кислота, хлороводнева кислота, азотнокисле срібло та ін. Фіксанали (стандарт-титри) - це реактиви, які заздалегідь приготовані i запаяні у скляні ампули в точно відміряній кількості, які потрібні для приготування 1 л 0,1 н. або 0,01 н. розчину. Їх застосовують для швидкого приготування точних розчинів різних речовин, наприклад солей i кислот. Стандарт-титри значно спрощують процес проведення лабораторно-дослідних робіт, завдяки точно відомій кількості хімічного реагенту. Для того, щоб швидко та безпечно приготувати будь-який робочий розчин, достатньо тільки розбити ампулу та перенести вміст у спеціальну мірну колбу для подальшого розведення реактиву з водою. Після розведення з водою у колбі до певної мітки можна легко контролювати концентрацію самого робочого розчину.

Вимоги до стандарт-титрів:

  • висока чистота;
  • стабільність при знаходженні в кімнатній температурі;
  • непоглинання вологи і вуглекислого газу.

При виробництві цієї продукції чималу увагу приділяють ампулам. Їх виготовляють з особливого інертно-стійкого скла, посиленого методом термічної обробки, завдяки чому забезпечується надійність при зберіганні реагентів. Що стосується готових розчинів, поміщених у пластикові бутлі, то вони відрізняються легкістю, зручністю і надійністю перевезення. До реактивів, які застосовують для стандарт-титрів, ставлять найвищі вимоги стосовно чистоти та стабільності у кімнатному температурному режимі. Крім того, ці реактиви не повинні поглинати діоксид вуглецю та вологу. Найчастіше фіксанали виготовляють для соляної кислоти, хлориду натрію, дихромату калію і нітрату срібла.

Практичне застосування фіксаналів (стандарт-титрів)

Головна роль таких речовин – служити основою для створення буферних розчинів, що застосовуються в аналітичній хімії при титруванні, як титрант або для визначення концентрації іншого титранту. Без них майже нереально обходитися в слабо обладнаних лабораторіях і польових умовах. З їх допомогою можна досить точно приготувати розчин для подальшої експлуатації. Стандарт-титри широко застосовуються у науково-дослідних лабораторіях різного цільового призначення. Отримані робочі розчини використовуються у сучасній титрометрії у якості титранту, а також для точного визначення концентрації самого титранту. Найбільш часто фіксанали зустрічаються у коробках по 10 ампул. Для зручності у використанні на кожній ампулі є надпис із назвою речовини, яка знаходиться всередині. Приготування розчинів зі стандарт-титрів в ампулах Щоб створення розчинів займало мінімум часу і було точним, кожна коробка фіксаналів поставляється з інструкцією. Загалом, приготування виглядає так: ампулу необхідно розбити спеціальним пристосуванням, вміст перенести в мірний посуд і додати до нього води в потрібному об’ємі. Спочатку не забудьте промити ампулу, стерти з неї напис теплою водою і гарненько протерти. Розчини, поміщені в пробірки, можна брати для роботи багаторазово, аж до того моменту, коли рідина стане каламутною (протягом декількох тижнів). При роботі з фіксаналами варто враховувати, що хоч більшість з них може використовуватися і зберігатися тривалий час, у лугів термін придатності обмежений. Зберігати первинні стандарти потрібно в закритих ємностях зі скла або пластику при t не більше ніж 25 °С, уникаючи контакту з вуглекислим газом і запобігаючи потраплянню на них світла.

Купити фіксанали

Ціна стандарт-титрів залежить від вартості реагентів, з яких вони виготовлені. Купити стандарт-титри високої якості та недорого можна вже зараз, звернувшись до компанії Система Оптимум. Компанія Система Оптимум пропонує широкий вибір сертифікованих фіксаналів (стандарт-титрів) та зручну доставку по всій території країни.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.