Добрива

Купити добрива для застосування в сільському господарстві – значить істотно наблизитися до успішних результатів аграрної діяльності. Продукція цієї категорії не тільки насичує ґрунт поживними елементами, які сприяють росту та розвитку насаджень. Вона також покращує фіз. і хім. властивості ґрунту, активізує життєдіяльність корисних мікроорганізмів.

Додаткові переваги забезпечуються, якщо добрива купити оптом. Так за один раз можна вирішити питання, пов’язані з поставками, заощадивши при цьому чимало часу і сил. А якщо знайти вигідну пропозицію, то за оптову партію можна заплатити цілком прийнятну вартість, суттєво підвищивши при цьому фінансову доцільність.

Які добрива для рослин необхідні, які різновиди цих продуктів існують, якими властивостями вони володіють, як повинні застосовуватися і де купити недорого з оперативною доставкою по Україні? Відповіді на ці та інші важливі запитання – далі.

Купити добрива оптом

Сьогодні купити оптом можна добрива мінеральні та органічні. Це їх основна класифікація.

Органічні добрива покликані збагачувати ґрунтовий шар вітамінами, макро- і мікроелементами. Вони цікаві своєю універсальністю, містять всі елементи, які необхідні для живлення рослин, переважно в формі орган. сполук. У їх складі присутні азот, фосфор, калій, кальцій та інші компоненти. Тваринні та рослинні речовини, що є їхніми складниками, під час розкладання формують мінеральні сполуки і виділяють в приземний шар вуглекислоту, значення якої для фотосинтезу рослинного світу переоцінити складно.

Такі добрива відновлюють структуру ґрунту, позитивно впливають на його властивості, зокрема на здатність до поглинання, регулюють повітряний і водяний режими, а також є активаторами діяльності мікрофлори (разом з корінням вирощуваних культур забезпечують доступ до них поживних компонентів).

До них належать гній, перегній, компост, торф, пташиний послід, мул, сидерати, тирса і деревна кора, пром. і госп. відходи тощо. Також існують комплексні органічні удобрювальні композиції, які максимально відповідають запитам сучасного ринку.

Найкраща форма органічних добрив – дрібнодисперсна маса-порошок, що значно підвищує стимулювальний ефект.

Тут також варто згадати про такі продукти, як органомінеральні добрива. Є гуміновими матеріалами, містять органічні речовини і пов’язані з ними сполуки хім. або адсорбційно-мінеральної природи. Їх отримання виглядає як дія на гумінові к-ти або матеріали, що їх містять, нітриду водню, аміачних р-чинів фосфатів, ортофосфорної к-ти, калійних солей. Різні найменування цієї категорії відрізняються за складом. З найпопулярніших: гумофос, ТАУ, ТМАУ, гумати натрію, амонію та інші.

Особливе значення для сільського господарства мають мінеральні добрива, які ефективно підвищують врожайність зернових, овочевих і плодово-ягідних культур. Ця продукція складається з речовин неорганічної природи. Традиційне застосування в сільському господарстві пояснюється збільшеною доступністю, порівняно з органічними, більш оперативним отриманням бажаних результатів, а також широтою спектра дії. Крім того, їх транспортування характеризується великою зручністю і порівняною недороговизною.

Ще одна відмінність МД від органічних добрив – збільшена кількість корисних речовин в їх складі, які, при цьому, не мають вуглецевого скелета. Складові – метали та їх сполуки (солі, оксиди), кислоти. Головні компоненти – азот (N), фосфор (P) і калій (K). З додаткових макроелементів: Ca, Mg, Fe, S. Мікроелементи представлені як Zn, Mo, Mn, B і Cu.

МД бувають простими і складними. Азот у простих добривах міститься як N, фосфор – у вигляді P2O5, а калій – як K2O. Вони примітні чіткою спрямованістю дії головної поживної речовини. Також мають додаткові інгредієнти, які характеризуються попутним позитивним впливом. Комплекси, як правило, виглядають як NPK, але можуть містити або 2, або 3 головні корисні елементи.

Мінеральні підживки для городу використовуються на основі того, що рослини відчувають підвищену потребу в N і знижену в P. Також не можна залишати поза увагою значне винесення К і необхідність його своєчасного поповнення. Дефіцит останнього із зазначених елементів особливо відчувається на піщаних ґрунтах.

Властивості та застосування

Перед тим, як замовити ті чи інші добрива для рослин, важливо добре розібратися з їх властивостями і специфікою використання. Добрива мінеральні й органічні, кожне з найменувань, мають свої особливості та спільні риси, властиві групі, до якої вони належать.

Органіка, загалом – надцінний аграрний продукт і економічний варіант для дачників і городників. Органічні добрива і їх властивості, якості в рази перевершують інші види підживлень за низкою критеріїв. Що важливо, вони натуральні і мають величезну практику залучення протягом тривалого періоду. Розглянемо властивості та використання деяких популярних органічних матеріалів для підживлення.

Гній. Це продукт життєдіяльності тварин, які харчуються рослинною їжею. У ньому є всі потрібні для живлення рослин і ґрунтової мікрофлори компоненти. Може використовуватися в свіжому і перепрілому вигляді. Перший варіант підходить лише для підготовчих заходів, спрямованих на порожній ґрунт, і задіюється тільки в період пізньої осені. За зиму він встигає трансформуватися в найцінніший перегній. Другий варіант – для весняного передпосадкового використання. Якщо говорити про поточні підживки, то для них береться свіжа речовина, поєднана з водою в правильному співвідношенні (1:15), витримується до десяти днів, а потім здійснюється полив зазначеним складом. Щоб не нашкодити рослинам, розподіляти настояний гній потрібно рівномірно, в 10-15 см від стебел і після добротного поливу насаджень.

Пташиний послід. Джерело – екскременти домашньої птиці. На початковому етапі містить багато азоту, який з часом втрачається, у зв’язку з оперативним випаровуванням речовини. Щоб запобігти цьому процесу, виробники вдаються до швидкого просушування матеріалу, що дозволяє зберігати його максимальну користь.

Скільки пташиного посліду вносити, залежить від виду і віку культури. Для розсади і живців його не застосовують, позаяк азот сприяє росту наземних елементів, а сходженню повинне передувати належне формування кореневої системи.

Свіжий послід вносять на порожні грядки восени. Взимку він окислюється, бродить, гниє, виділяючи при цьому тепло. Так у верхніх ґрунтових шарах з’являється необхідний для підживлення рослин перегній. В такому випадку в весняному внесенні потреба відпадає.

Торф. Для сільського господарства має чимале значення. Формується природним шляхом з рослинних залишків. Буває різних видів, з яких найбільшим попитом в с/г користуються верховий і низинний. У них – різні походження, склад і ступінь розкладу.

Низинний торф – коричневе однорідне середовище з великою кількістю поживних компонентів у складі. Головне призначення – структурування ґрунту. Використовується для аерації та вологоємності. Універсально впливає на різні ґрунти, в піщаних утримує вологу, в глинистих – розпушує ущільнену структуру. З його участю здійснюють мульчування і вкривають насадження на зиму.

Верховий торф пухкий, з високою кислотністю. Мінеральні солі, що знаходяться в ньому, рослинам не доступні. Тому застосовується як добавка до компосту або додається до ґрунту перед холодами (за п’ять-шість місяців до посадки) з метою перепрівання. Щоб прискорити розкладання, вносити потрібно тонким шаром з рівномірним розподілом. Підживлювати чистим верховим торфом рослини не можна, інакше діоксид вуглецю, що утворюється при розкладанні, погубить насадження.

Щоб органічні підживки не втратили своїх властивостей при зберіганні, їх потрібно піддавати одному з трьох типів укладання:

  • пухке.
  • щільне.
  • пухке + ущільнення.

Мінеральні добрива та їх властивості – окрема тема. Особливого розгляду в цьому плані вимагають прості види підживлень:

  • Азотні добрива. Підвищують врожайність майже всіх культур, а відтак застосовуються часто і повсюдно. Ними удобрюють картоплю, буряк, томати, огірки, плодові дерева, виноград, полуницю, декоративні, квіткові насадження та інше. Підходять, крім усього іншого, для газонів і розсади. Виняток – бобові, які не відчувають потреби в додатковому азоті. N особливо важливий на початкових етапах розвитку рослин, допомагає нарощувати зелену масу й інші елементи культур.Випускаються такі добрива в різних формах, найбільш затребувані з яких – нітратна (кальцієва, калійна і натрієва селітри), аміачна (сірчанокислий, хлористий амоній) і амідна (карбамід), плюс аміачно-нітратна (нітрат амонію).Нітратні продукти містять азот у формі кислоти, що забезпечує безпроблемне розчинення у воді. Їм характерна лужність, а тому використовувати рекомендовано на кислотних ґрунтах. Час внесення може бути будь-яким: весна, осінь і літо в якості підживки. Важливо не перевищувати дозувань, інакше в плодах будуть накопичуватися шкідливі для людини нітрати. Амонійні, або аміачні, добрива мають у структурі іони амонію. З огляду на їх кислотність, актуальне розведення вапном з метою розкислення перед залученням. Погане розчинення у воді пояснює потребу використання у вигляді підживки восени. Представник амідної групи – сечовина – містить приблизно 40 % азоту. Це кисле добриво, яке потребує компонування з вапном. Чудово розчиняється і засвоюється рослинами. Найкраще використання – у вигляді рідкої підживки, щоб азот добре закріпився в ґрунті. Також важливе забивання матеріалу вглиб, оскільки поверхневе розкидання призводить до того, що більшість N не потрапляє до насаджень. Купити амонійно-нітратні добрива – значить отримати в своє розпорядження матеріал, що складається з азоту на 30 %. Він кислий, добре розчинний, оперативно засвоюваний флорою. Особливість – функціонування навіть на холодному ґрунті. Розкидання по снігу приводить до його розтоплення: ця речовина легко пробирається до ґрунту.
  • Фосфорні добрива. Найважливіші постачальники фосфору (енергоджерела, що контролює обмінні процеси) для рослин. Р – складова ДНК і РНК, а також великого переліку інших рослинних компонентів, що мають велике значення для життєдіяльності рослинного світу. Якимось культурам потрібно більше фосфору, якимось – менше, але всі без нього виснажуються, зупиняються в розвитку і характеризуються погіршеним плодоношенням. Примітно, що надлишок фосфорних підживлень зовсім не страшний, оскільки насадження засвоюють цей елемент саме в таких обсягах, яких потребують.Фосфорні МД рекомендовано вносити в осінній період, оскільки в більшості з них Р присутній у формі, яка складно засвоюється. За зиму фосфор встигає трансформуватися належним чином і до літа вже починає повноцінно насичувати коріння. Чи можливе весняне внесення? Так, але тільки у вигляді туків, що містять сполуки з оперативною дією.З популярних продуктів вказаної групи: простий і подвійний суперфосфати, фосфоритне борошно, амофос і діамофос.
  • Калійні добрива. Сюди належать хлористий і сірчанокислий калій, калімагнезія. Вони допомагають рослинам накопичувати цукор і крохмаль, роблять їх стійкими до різних хвороб і негативних погодних факторів, зокрема до температурних змін.Якщо використовувати такі добрива правильно, тобто давати насадженням потрібну кількість калію, в їх клітинах будуть інтенсивніше відбуватися окислювальні процеси, клітинний обмін посилиться, ферментативна активність зросте, а фотосинтез прискориться. Також у такому випадку рослинам легше витримувати дефіцит вологи, в їх структурі формується більше органічних кислот, обмін білків і вуглеводів відбувається в полегшеній формі.На загал, МД для городу, саду, квітника і т.д. необхідно вносити в ґрунтовий шар ранньою весною або восени, коли ґрунт готується до наступного посадкового сезону. Якщо мова йде про додаткове використання, коли рослини вже ростуть, внесення повинне бути рівномірним з використанням цих матеріалів у сухій формі або в якості поливу. Для зберігання МД підходять сухі прохолодні приміщення. Термін придатності не обмежується, але краще не перетримувати продукцію більше двох років.

Замовити в інтернет-магазині

Якщо ви вирішили придбати добрива в інтернет-магазині, зробити це можна просто зараз у ПП «Система Оптимум». Наш ресурс – у вашому розпорядженні. Тут представлений великий перелік продукції, ціни якої – в доступних межах. Аміачна вода, азотна, ортофосфорна, бурштинова і борна кислоти, гідроксид калію, діамонійфосфат, гашене вапно, карбамід, нітроамофоска, гранульована сірка, сульфат амонію, суперфосфат, хлорид калію і багато іншого доступно для покупки вже зараз.

Ви можете замовити недорого всі товари, представлені в каталозі, зручним для вас способом: за контактними номерами або через електронну пошту. Знадобиться консультація – телефонуйте. Наші менеджери готові відповісти на всі запитання, що стосуються продукції та умов її придбання, без зволікань. А після узгодження аспектів співпраці організують доставку зручним для вас способом у будь-який регіон України.

Низькі ціни

Вартість добрив від компанії «Система Оптимум» – одна з головних переваг, яка до душі нашим покупцям. Поряд з бездоганними якісними параметрами товару і швидкою доставкою по країні, наші ціни приємно дивують доступністю. Особливу увагу радимо звернути на можливість додаткової економії: при великих оптових замовленнях купити добрива у нас найбільш вигідно. Уточнити кінцеву цифру, відповідно до видів і обсягів необхідних продуктів, можете у наших консультантів.

Замовляйте добрива в інтернет-магазині «Система Оптимум»! Якість всього переліку пропозицій, вигоди придбання і комфорт співпраці гарантуємо!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.