Азотна кислота (нітратна кислота)

14.10 грн (ціна за 1 кг)

Азотна кислота, нітратна кислота (HNO3) — сильна одноосновна кислота. Nitric acid , acidum nitricum , acide azotique

product-cheaper
Знайшли дешевше? Ми знизимо ціну спеціально для вас*

*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови

SKU: .
Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Азотна кислота – це сильна 1-основна к-та. ЇЇ частка як компонента водного розчину зазвичай становить 68 %. Якщо цей параметр дорівнює 86 % і більше, кислоту називають димною. Колір диму, до того ж, визначає, біла вона чи червона. Насиченість останньої перевищує 95 %. Купити азотну кислоту нерідко доводиться для використання в різних напрямках, зокрема для виробництва барвників, добрив, медикаментів, плюс для органічного синтезу, ювелірної галузі та ін.

Кислота азотна (нітратна)

У природі цю речовину в вільному вигляді побачити не можна. У природному середовищі трапляються лише азотнокислі солі. Наприклад, нітрат амонію присутній в повітряному просторі та дощі, нітрат натрію – в чилійській/перуанській селітрі, а KNO3 і Ca(NO3)2 – зокрема в ріллі й на стаєнних стінах.

Отримання цієї кислоти відбувається під час розкладання азотнокислого натрію при дії концентрованої H2SO4 і нагріванні. Пром. виробництво основане на каталітичному окисленні штучного нітриду водню на Pt-Rh каталізаторах до сукупності азотних оксидів з подальшим їх поглинанням водним середовищем.

Тут актуальна реалізація однієї з 3-х екзотермічних реакцій (однієї незворотної і двох оборотних). До слова, вперше ця сполука була синтезована шляхом нагрівання суміші селітра + сульфат заліза. Продаж цього реактиву здійснюється в Україні різними підприємствами, але далеко не всі гарантують бездоганну якість і вигідні для покупця умови придбання. Якщо ви звернетеся в ПП «Система Оптимум», можете бути впевнені в правильному виборі постачальника на 100 %. У нас на складах азотна кислота завжди в наявності в достатніх обсягах, коштує недорого, а високі якісні параметри підтверджуються сертифікатом.

азотна кислота формула

Характеристики та застосування

На вигляд азотна кислота – це безбарвна прозора рідка речовина, що димить. Характеристика ароматичних параметрів: специфічний різкий їдкий запах. Розкладаючись, набуває жовтизни. При поєднанні з водою в різних пропорціях змішується, з парами вологих повітряних мас – формує невеликі краплі туману (+ починає «диміти»). Також жовте забарвлення, у зв’язку з накопиченням сполук азоту з киснем, виникає при кімнатній t і коли має місце тривале зберігання. Розглядаючи хімічні й фізичні властивості, варто зазначити і такий момент, як їдкість парів, їх сильнокислі якості. Крім того, цей матеріал токсичний. Досить цікаві хімічні властивості цієї речовини. Вона є сильно корозійною, взаємодіє з переважною кількістю металів (крім золота і платини), формуючи солі. Окисляє S до H2SO4, а P – до HPO3. На органічні речовини діє руйнівно. На ступінь відновлення впливають концентрація і активність відновника.

Концентрована HNO3 підлягає відновленню до діоксиду азоту, а неконцентрована – як правило, до монооксиду. Зверніть увагу! Низка металів, а саме Fe, Cr, Al, не реагує з концентрованою кислотою, пасивуючи і проявляючи до неї стійкість. Чому так відбувається? Тому що HNO3 приводить до утворення на поверхнях зазначених металів міцного не розчинного в кислоті оксидного шару. Цей шар забезпечує ізоляцію металу від к-ти, тим самим реалізуючи захист від руйнування. Відтак зберігати і перевозити концентровану нітратну кислоту необхідно в тарі з алюмінію або заліза.

Молярна маса – 63,012 г/моль, густина – 1,513 г/см³. Термовластивості: t плавлення – -41,59 °C, t кипіння – 82,6 °C.

Формула: HNO3.

Структурна формула, молекулярна будова і властивості цієї речовини зробили її надважливим великотоннажним продуктом хім. промисловості. Вона виготовляється у величезних обсягах, задіюється в:

  • створенні азотних добривних композицій (МД);
  • кольоровій металургії, коли необхідно розділяти метали;
  • хімпромі при виготовленні пластичних мас (у тому числі целулоїду), органічних барвників, синтетичних волокон;
  • фармацевтиці (виробництво ліків, зокрема нітрогліцерину);
  • фотосправі (створення фотокіноплівки, приготування деяких розчинів для тонування, а точніше їх підкислення);
  • основному органічному синтезі (вироблення нітропарафінів, феніламіну, нітроклітковини, тринітротолуолу);
  • військовому напрямку (виробництво вибухівки, окислення пального для ракетних двигунів, синтезування низки матеріалів, передусім отруйних);
  • верстатній графіці (травлення офортних і цинкографічних форм для друку, магнієвих кліше);
  • ювелірній справі (як учасник головного методу встановлення наявності Au в сплаві).

Як бачите, сфера застосування зазначеної кислоти – надширока. Одним з основних споживачів цієї речовини є, мабуть, хімічна індустрія (створення сірчаної та фосфорної кислот). Чималі кількості цього хім. продукту йдуть також на виготовлення добрив: калієвої, натрієвої та амонійної селітр, комплексних МД. Ці солі примітні оперативним водорозчиненням і чудовим засвоєнням сільськогосподарськими насадженнями. Крім того, азотна кислота є компонентом розчинів для гідропоніки.

Для рослин, зокрема для томатів, вирощуваних у теплицях, часто задіюють рідкі добрива, основа яких – саме ця кислота. Вони не розпирскуються по ґрунту, їх внесення виглядає як закладення в землю з використанням спец. техніки. Не обходяться без нітратної кислоти і різні очисні пром. заходи. З її участю здійснюють очистку технічного оснащення і трубних ділянок від усіляких мінеральних відкладень. Нею нерідко обробляють технологічне обладнання, наприклад, стерилізатори і пастеризатори, в сегменті виробництва молокопродуктів і в пивоварінні.

Застосування розчину актуальне і з метою очищення (позбавлення від накипу) поверхонь теплообмінників, резервуарів, трубопроводів, котлів. Ця мінеральна кислота також допомагає ефективно позбуватися осаду і соляних відкладень в системах крапельного поливу. Те, що розчиняє вона небажані матеріали, дуже ціниться на різних виробничих ділянках.

Замовити HNO3 оптом часто необхідно для військової справи, оскільки вона є джерелом вибухопродуктів, зокрема циклотриметилентринітраміну, тротилу, гліцеринтринітрату. Крім того, сприяє окислювальним процедурам при створенні ракетопалива. У металургії зазначеною к-тою розчиняють і травлять метали, в ювелірних майстернях – визначають чистоту дорогоцінних металів та сплавів, на фармацевтичних підприємствах – створюють численні медикаменти, а в медицині її 32-33 %-м розчином припікають бородавки та інші новоутворення на шкірі.

Запобіжні заходи при роботі з азотною кислотою

Перед тим, як замовити речовину для застосування в тій чи іншій сфері, слід розглянути такий аспект, як її небезпека/безпека. Чи існують які-небудь ризики, і якщо так, то чим небезпечна кислота і як перестрахуватися від негативних наслідків? Перше, що необхідно засвоїти, це те, що азотна кислота є небезпечним реактивом, належить до 3-го класу небезпеки за впливом на людей. Якщо з нею неправильно поводитися, не є винятком отруєння організму і опіки шкіри. Пари здатні подразнювати органи дихання, а сама кислота – ставати причиною шкірних виразок, що гояться тривалий час. Коли ця сполука потрапляє на шкіру, та забарвлюється в характерний жовтий колір.

При нагріванні спостерігається її розкладання з супутнім виникненням коричневого газу оксиду азоту (IV), якому характерна висока токсичність. ГДК речовини в повітряному просторі робочої зони – 2 мг/м3 по NO2. Щоб при роботі з цим хім. продуктом убезпечити себе від згубного впливу, потрібно використовувати спецодяг та взуття, ЗІЗ для захисту дихальної системи і рукавиці для запобігання контакту речовини зі шкірою рук. Крім того, необхідно виконувати спеціальні умови зберігання. Утилізація також повинна здійснюватися, відповідно до визначених вимог.

Купити азотну кислоту в Україні

Де купити цю речовину на вигідних умовах в Україні? – Дуже популярне питання, з огляду на чималу широту застосування матеріалу. Відразу зазначимо, що пропозиції ринку – найрізноманітніші. Зрозуміло, далеко не всі варті уваги. Як же не помилитися? Головне, що слід зробити – це правильно визначитися з постачальником. Виберете надійну компанію – всі інші аспекти будуть апріорі забезпечені в найкращому вигляді. Якщо ви зупините свій вибір на підприємстві «Система Оптимум», можете бути впевнені: якість, терміни поставок і будь-які інші організаційні питання обов’язково порадують.

Ми не один рік працюємо в цій сфері, постійно постачаючи на виробництва різної спрямованості широкий спектр хімічних речовин. Забезпечуємо доступну вартість продукції для кожного клієнта, дбаємо, щоб поставки були здійснені в обумовлені терміни.

Ціни на кислоту азотну від виробника

Ціни, які ми пропонуємо за наші товари – одні з найкращих на вітчизняному ринку хім. реагентів. Більше того, для постійних клієнтів і/або при великих замовленнях можливі знижки в індивідуальному порядку. Яка саме ціна буде на необхідний вам об’єм кислоти, можете уточнити у наших менеджерів, зв’язавшись з ними за контактними номерами телефонів.

Замовити з доставкою в інтернет-магазині

У нас ви можете замовити хім. сировину, зокрема і розглянуту кислоту, оптом хоч зараз. Доставка можлива в будь-який регіон країни автотранспортом компанії або за допомогою зручного для вас перевізника. Хочете купити азотну кислоту в ПП «Система Оптимум»? Звертайтеся! Ми готові приступити до виконання вашого замовлення без зволікань!

СЕРТИФІКАТ ЯКОСТІ

Азотна кислота

HNO3

ГОСТ 4461-77

Кваліфікація

ч

Виробник

Україна

Термін зберігання   

6 місяців

                                                                                                                                                                            

Показники якості

Показник

Норматив

Випробування

1

Масова частка основної речовини, %

≥ 56,0

57,59

2

Залишок після прожарювання, %

≤ 0,005

0,005

3

Сульфати (SO4), %

≤ 0,002

0,00049

4

Фосфати (PO4), %

≤ 0,002

0,001

5

Хлориди (Cl), %

≤ 0,0005

0,0003

6

Залізо (Fe), %

≤ 0,0003

0,00029

7

Миш'як (As), %

≤ 0,000003

0,000001

8

Важкі метали (Pb), %

≤ 0,00002

0,00002
Лабораторний висновок: якість препарату відповідає вимогам ГОСТ 4461-77

Міжнародна назва Nitric аcid
Хімічна формула HNO3
Назви-синоніми нітратна кислота

Вага

налив

куб 1400 кг

каністра 28 кг

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Азотна кислота (нітратна кислота) за вигідною ціною, також замовити Азотна кислота (нітратна кислота) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.