Лабораторний посуд
Що таке лабораторний посуд? Це різноманітні ємності спеціального призначення, що проявляють стійкість до агресивних середовищ. Вони можуть мати різну будову, виготовляються зі значного переліку матеріалів і піддаються різного роду обробкам, у зв’язку з чим мають широкий спектр властивостей. Які саме властивості присутні в тому чи іншому випадку, визначає призначення. Лабораторний посуд, купити який ви можете у компанії «Система Оптимум» – це переважно прозорі й стійкі до високих температур вироби. Замовити те, що потрібно – не проблема. Головне знати, для яких завдань необхідні ємності, а з визначенням моделей наші консультанти вам допоможуть. Без лабораторного посуду складно уявити дослідницький центр, науково-виробниче підприємство, заклад медичного характеру, будь-яку лабораторію тощо. Функціонування всіх перерахованих установ без належної комплектації різними ємностями буде просто паралізоване. І це не перебільшення. Тільки на перший погляд може здатися, що посуд має другорядне значення. Насправді він є незамінним учасником кожної лабораторії.
Купити лабораторний посуд у великому асортименті
У цьому каталозі ви побачите і зможете купити посуд різних видів: лійки, капанки, колби, пробірки, поглиначі, корки, бутлі для реагентів, чашки і склянки, покривні, предметні та годинникові скла, піпетки, мірні циліндри, ексикатори й багато іншого. Причому кожна з категорій товару представлена практично усіма різновидами, які існують на сьогодні. Загалом, лабораторний хімічний посуд, згідно з призначенням, ділиться на:
- мірний. Використовується в тих випадках, коли необхідно відокремити рідину/розчин точної кількості. Основні представники: колби, мензурки, циліндри, піпетки і бюретки. Виготовляється мірний лабораторний посуд, головним чином, зі силікатного скла. Також можливе виготовлення з пластмаси. Для створення низки конструктивних деталей задіюють синтетичну гуму, каучук і силікон;
- немірний (загального призначення). Сюди належать ємності, які можна використовувати для виконання різних завдань: колби, пробірки, лійки, чашки, склянки тощо. У них можна нагрівати і охолоджувати речовини, змішувати окремі компоненти в цілісні композиції і здійснювати різні реакції. Більшість виробів цієї групи – це скляний лабораторний посуд. Також при виготовленні може бути застосований пластик або порцеляна;
- спеціальний. Порівняно з попереднім різновидом, призначення цього є максимально вузьким. Існує ємність і одна конкретна функція, яку вона виконує, наприклад, випарювання, культивування мікроорганізмів, кристалізація або прожарювання. Сюди належать дистилятори, капанки, дефлегматори, чашки Петрі та ін.
Мірний лабораторний посуд
Саме на цьому різновиді вважаємо за потрібне зупинитися більш детально, у зв’язку зі специфікою. Обов’язковий елемент ємностей, призначених для вимірювання об’єму матеріалів – мірна шкала. Їх випуск здійснюється з калібруванням на наливання або виливання. Місткість в обов’язковому порядку повинна відповідати стандарту і технічним вимогам. Пристосування, які використовуються для точних вимірювань, калібрують за зразками одного з двох розрядів при t 20 °С. Відповідно, розрізняють колби, бюретки і т.д. першого і другого класів точності. Відхилення у виробах першого класу не можуть перевищувати півціни найменшої поділки шкали, у виробах другого – ціни найменшої поділки. На замітку: обсяг мірних посудин при стисненні та розширенні змінюється незначною мірою, тому їх можна використовувати, не вносячи поправки, в широкому температурному діапазоні.
Термостійкий лабораторний посуд
Термостійкість – надважливий параметр, який повинен бути притаманний виробам, що застосовуються в лабораторній практиці. Важливий, але не єдиний, що обов’язково повинні враховувати підприємства, які спеціалізуються на виготовленні такого товару, як термостійкий лабораторний посуд. І компанія «Система Оптимум» має справу тільки з тими виробниками, які це враховують. Ба більше, потрібно здійснювати ретельний контроль на всіх етапах виробництва. Ми знаємо все про застосовувану сировину і високоякісні матеріали, які беруться в роботу. Пісок, який використовується при виготовленні, максимально чистий. Очищення здійснюється електромагнітним способом або шляхом флотації. Це запорука практично абсолютної відсутності в складі скла залізистих включень. Вапняк та інші дрібнозернисті речовини відділяються шляхом просіювання. Важливе значення відводиться дозам. Щоб виріб відповідав усім вимогам без точних відмірювань всіх складових не обійтися. А ті, в свою чергу, можливі тільки при використанні надточної техніки. Такі етапи, як варіння, висвітлення, гартування, зняття напружень, відбуваються на найвищому якісному рівні, завдяки використанню спеціалізованих технологічних комп’ютерів. Автоматизація процесу дозволяє максимально підвищити такі характеристики матеріалу: чистоту, міцність і термостійкість. У виробництві також враховується такий момент, як вплив на реактиви сонячного випромінювання. Це може призвести до незворотних реакцій, задля уникнення яких матеріал обробляють затемнювачами і барвниками. Посуд для лабораторій медичних установ, як і медичні меблі, створюється з урахуванням найжорсткіших вимог. Адже в закладах, які несуть відповідальність за здоров’я людей, не допустимі жодні похибки.
Скляний лабораторний посуд
Лабораторний посуд, як уже було сказано, може бути виготовлений зі скла, пластику та інших матеріалів. Однак, що б не було задіяне при виробництві, його якість має бути незмінно високою. Скло (різні його види) було, є і, мабуть, залишиться найпопулярнішим матеріалом для лабораторних посудин. Це пояснюється такими його перевагами: термо- і хімічна стійкість, інертність до більшості хімікатів, висока теплопровідність, абсолютний бар’єр для проходження газоподібних середовищ, стійкість до механічних впливів і невисока ціна. Воно відповідає всім вимогам, що висуваються до створення цього виду продукції. Навіть при нагріванні до 1200 °С посуд зі скла не змінює своєї форми. Найчастіше лабораторний посуд виготовляється із двох видів скла: кварцового і боросилікатного. Кварцу характерні дуже цінні фізико-хімічні властивості. Він проявляє стійкість до впливу кислот органічного/неорганічного походження. Йому не страшні різкі перепади температур, іонізуюче і лазерне випромінювання. А ще він бездоганно прозорий (на 99 %), підходить для виконання досліджень при значних температурах, тиску і навіть при сильному випромінюванні (радіації). Боросилікатне скло, порівняно з кварцовим, дешевше і практично нічим не гірше в плані якісних характеристик. А іноді воно навіть перевершує інші матеріали, наприклад, стосовно того, як проникають молекули водню, азоту, гелію при нагріванні. Тут з ним ніщо інше зрівнятися не може. Тож цілком зрозуміло, чому більшість товарів групи «лабораторний посуд зі скла» виготовляється саме з цього різновиду. Тим не менш, ще раз нагадаємо, що при всіх достоїнствах скла, застосування інших матеріалів (кераміки, гуми, силікону, порцеляни, полімерів...) не є винятком. Якщо не для ємностей, загалом, то вже точно для їх компонентів. Головне, щоб лабораторний посуд, ціни якого не «кусаються», відповідав таким вимогам:
- стійкість, довговічність, високоміцність і малий коефіцієнт розширення при температурних змінах;
- гарантія точності дослідів;
- не реагування із робочими матеріалами, інертність до агресивних речовин;
- можливість візуально контролювати перебіг процесу;
- гладкість, відсутність вм’ятин і навіть дрібних тріщин;
- оперативне висихання та легкість у догляді.
Лабораторний хімічний посуд: основні моменти догляду
Якісний скляний лабораторний посуд, як і ємності з інших матеріалів, у догляді невибагливий. Мабуть, головний процес, якому слід приділяти увагу, це миття. Між дослідами, після застосування і перед зберіганням посуд потрібно вимивати і в певних випадках стерилізувати. Найкращий варіант – мийні засоби, які здатні прибрати навіть натяк на присутність бактерій. Але просто помити недостатньо. Кожну ємність потрібно ще й висушити, а щоб забезпечити максимальну стерильність – простерилізувати в автоклаві.
Де купити лабораторний посуд?
Потрібен лабораторний посуд? Україна купує у підприємства «Система Оптимум», приєднуйтеся! Ціни залежать від застосованих матеріалів, призначення та інших чинників, але в будь-якому випадку вони доступні й більш вигідні, порівняно з цінами конкурентів. Якщо вам знадобився лабораторний посуд, купити оптом його можете прямо зараз, оформивши замовлення на сайті або зв’язавшись з нами за контактним номером телефону. Також в асортименті ви знайдете і зможете купити реактиви (пропіленгліколь, різні кислоти, неорганічні речовини для виконання реакцій тощо), лабораторне обладнання, меблі, тобто все необхідне для організації ефективної та результативної роботи у вашій лабораторії. Звертайтеся!