Лійки і капанки лабораторні
Лійки лабораторні
Лійки лабораторні – це хімічні вироби різних об’ємів та діаметрів, що застосовуються для переливання рідких і сипких речовин у посудини з вузькою горловиною і для фільтрації (розділення). Завдяки малому діаметру носика, підходять для переливання в посуд навіть з дуже вузьким горлом. Призначені для використання в різного роду лабораторіях, на підприємствах, можуть застосовуватися в побуті. Якщо комплектувати їх фільтром, можна, зокрема, очистити самогон від усіляких домішок. Виготовляються такі лійки, як правило, з високоміцного скла марки ХС, тому мають низку переваг: - екобезпека; - універсальність; - невбирання зайвих запахів і відсутність впливу на смак; - зручний та нескладний догляд після застосування; - термостійкість (підходять для гарячої фільтрації без попереднього розігрівання); - стійкість до впливу лугів, кислот та інших хім. сполук. Популярні різновиди лабораторних лійок: 1. Власне лабораторні. Мають класичну форму. Найчастіше використовуються для переливання рідин. 2. Лійки Шота. Спеціальні фільтрувальні моделі, що комплектуються додатково пористим диском-фільтром. Підходять для роботи з твердими і рідкими речовинами під вакуумом. 3. Ділильні циліндричні. Служать для розділення рідких речовин з різною густиною. Конструкцією передбачена наявність трубки і крана, який забезпечує спуск важких рідин.
Капанки лабораторні
Капанки – це спеціальні лабораторні пристрої, призначені для дозування хімічних розчинів, зокрема, індикаторів. Знаходять застосування як у хімічних, так і в біологічних, медичних лабораторіях.
Матеріал капанок лабораторних
Капанки можуть бути виготовлені з прозорого або темного скла. Перші зручні, якщо є необхідність чітко бачити вміст ємності. Другі незамінні в тому випадку, коли потрібно захистити фотолабільні реагенти від впливу світла. У будь-якому разі, при виробництві застосовується міцне, хімстійке, легке у догляді і з довгим експлуатаційним терміном скло.
Види лабораторних капанок
Існує два основних види цих виробів. Це моделі з піпеткою і капанки Шустера. Перші оснащуються зручними піпетками. Розширення верху мінімізує ймовірність проникнення в грушу реактивів. Конструкцію можна легко зібрати/розібрати перед і після експлуатації, помити, просушити і підготувати до наступного застосування. Стандартні об’єми посудин з піпеткою: 30 мл і 60 мл. Що стосується другого виду, то це невеликі вироби округлої форми з довгим носиком- «дзьобиком» і взаємозамінним конусом. Шийка дещо відхилена в бік. Класичний об’єм – 50 мл.