Гліцерин для обличчя – особливості застосування

Гліцерин для обличчя – особливості застосування
Догляд за обличчям – це один із фундаментальних кроків до збереження краси та здоров’я шкіри з віком. З-поміж численних косметичних інгредієнтів, які допомагають підтримувати шкірні покриви у хорошому стані, особливе місце посідає гліцерин. Узагалі різні варіанти гліцерину (харчовий і технічний, натуральний та синтетичний) застосовуються не лише в індустрії краси, а й у медицині, харчовій промисловості, текстильному, шкіряному і паперовому виробництві, при виготовленні побутової хімії, в сільському господарстві та інших сферах. Однак сьогодні ми будемо говорити про нього як про популярний б’юті-компонент, а саме про його значення для шкіри лиця. Хоча в косметичному напрямку ця речовина важлива також і для шкіри тіла, й для волосся, хоча вона може вводитися в косметику з технологічними цілями (розчинення, регулювання в’язкості, емульгування), сьогодні ми розглянемо саме гліцерин для обличчя, його користь та особливості застосування безпосередньо у цьому сегменті. Все для того, аби не розпорошувати увагу, зосередитися на темі, зазначеній у назві статті, допомогти вам швидко дістатися суті й зробити правильні висновки. Знання про властивості гліцерину і правила його використання, про переваги та недоліки дозволять вам відчути максимальну ефективність цього інгредієнта на собі.
Як саме гліцерин впливає на шкіру лиця? Джерелом яких позитивів для неї слугує? Чи безпечний він для щоденного використання? Чи варто його вводити у свою косметичну рутину? І якщо так, то на що звернути увагу, обираючи косметику з гліцерином? Дізнайтеся про все в деталях, ознайомившись з нашим матеріалом.
Що таке гліцерин і як він впливає на шкіру обличчя?
Гліцерин (гліцерол) – це хімічна речовина, природний триатомний спирт, який має здатність до притягнення та утримування вологи. Він зустрічається у багатьох продуктах рослинного та тваринного походження, звідки й добувається шляхом гідролізу жирів. Також може бути отриманий синтетичним шляхом як побічний продукт харчової промисловості та виробництва мила з хімічною ідентичністю природній формі. Раніше при створенні косметики частіше використовували тваринний гліцерин, сьогодні ж перевагу здебільшого надають рослинному, отримуваному з кокосової, ріпакової, соняшникової або оливкової олії. Чи не найпопулярнішим є гліцерин харчовий (фармакопейний) зі ступенем очищення від 95 %.
На вигляд це досить в’язка прозора рідина без колірних та ароматичних параметрів, розчинна у воді. Продукт, що за умови високого якісного рівня не здійснює токсичного впливу, не провокує подразнень, не має канцерогенної активності й не шкодить репродуктивному функціонуванню. Органічний гліцерин має схвалення до застосування від сертифікаційних організацій, органів контролю якості та безпеки косметичних засобів.
Гліцерин у косметології – це передусім ефективний зволожувач, пом’якшувач та anti-age агент завдяки своїм унікальним властивостям. Універсальний та найчастіше задіюваний складник як бюджетних, так і люксових, а ще натуральних та аптечних зволожувальних б’юті-продуктів, що поєднав у собі результативність з доступною вартістю. Його вводять у креми, маски, мила, гелі, емульсії, лосьйони, скраби, сироватки, тоніки – в численні види косметики для різних типів шкіри, зокрема й для чутливого та проблемного. Його нерідко можна зустріти в готових лінійках для догляду, а ще застосувати для самостійного приготування домашніх кремів і масок. Він якісно збагачує їхні формули для різних етапів комплексного догляду і є справжньою «знаменитістю» серед компонентів доглядових продуктів. Добре поєднується з вітамінами (А, В, С, Е), гіалуроновою кислотою, гідрокислотами, пептидами, природними екстрактами та оліями, допомагаючи косметиці здійснювати комбінований та максимально корисний вплив на шкіру.
Основні переваги використання гліцерину для обличчя
Гліцерин впливає на шкіру обличчя багатьма способами. З-поміж його основних функціональних переваг на увагу передусім заслуговують такі:
- сприяння глибокому зволоженню, здатність притягувати та утримувати чималі обсяги вологи в клітинах, запобігати її втратам, а відтак і пересиханню шкірних покривів, плюс усунення сухості та лущення;
- створення плівки на поверхні шкіри, котра сприяє зміцненню і відновленню здорового стану гідроліпідної мантії;
- дерматопротекторна дія (зменшення свербіння, заспокоєння подразнень, усунення почервонінь та запальних процесів);
- поміч при вугровому висипі, регулювання себумовироблення, загоєння мікротріщин та пошкоджень завдяки антисептичному впливу та реалізації стійкості до патогенів;
- очищення пор і поверхні обличчя загалом від забруднень та токсинів, видалення ороговілих частин;
- відновлення, інтенсифікація природної регенерації клітин та обмінних процесів, допомога у виведенні продуктів клітинного метаболізму;
- ліфтинг-ефект, розгладжування мімічних зморшок, заповнення заломів, що виникли через зневоднення й активність міміки;
- збереження молодості та сяяння, боротьба з ознаками старіння, сприяння виробленню колагену та еластину – надважливих білків, природне формування котрих у шкірних шарах з віком зменшується;
- захист шкіри від різних негативних зовнішніх впливів, зокрема, від вітру, холоду, спеки, сонячного ультрафіолету, покращення здатності дерми протистояти стрес-факторам;
- вирівнювання тону лиця, перешкоджання надмірній пігментації, усунення плям і слідів акне, загалом робота на чистоту шкіри;
- зменшення проявів алергічного дерматиту;
- зниження агресивності косметики, у складі якої присутні SLS і SLES;
- пом’якшення, живлення, тонізування, сприяння гладкості, шовковистості, пружності, еластичності та свіжості, збереження цілісності, покращення текстури і загального вигляду шкіри.
Вважаємо, найбільшою перевагою гліцерину є його універсальність, можливість комплексного догляду з відновленням здоров’я та природного блиску шкіри. Він може слугувати важливим інгредієнтом найрізноманітнішої доглядової косметики. Може застосовуватися у щоденному догляді на різних етапах для різних типів шкіри й для вирішення значного переліку шкірних проблем.
Зволоження та утримання вологи
Зневоднення шкіри – одна із найпоширеніших проблем з обличчям. Говоримо саме про зневоднення як специфічний тимчасовий стан, що супроводжується дефіцитом вологи в тканинах, а не про сухість як характерну ознаку відповідного типу шкіри, природну нестачу в ній себуму. У зневодненої шкіри погіршується зовнішній вигляд, з’являється дискомфорт і відчуття стягнутості, колір обличчя тьмяніє, сіріє, є велика ймовірність підвищення чутливості до зовнішніх впливів. Зневоднення провокує загрубіння, лущення, слугує платформою для того, щоб то тут, то там передчасно з’являлася нова зморшка. А ще, як не дивно, обличчя страждає від надмірного жирного блиску, адже пересушена шкіра починає активно виробляти себум, щоб хоч якось призупинити процес вологовтрати.
Зневоднення може стати проблемою для будь-кого із нас як із сухим, так і з жирним типом, з проблемною, зрілою чи іншою шкірою. Тому про косметичні інгредієнти, здатні як слід насичувати дерму вологою, важливо знати усім. Один із найпопулярніших серед таких (другий за популярністю після води) – саме гліцерин. Він виробляється в організмі людини і є компонентом натурального зволожувального фактора, працюючи на виконання надважливої місії – захисту шкіри від втрат вологи. І вже лише це говорить багато про що.
Гліцерин для шкіри обличчя – це потужний гігроскопічний агент. Неоціненною є його здатність до поглинання вологи з навколишнього середовища, транспортування її в шкіру задля збереження вологості та гладкості. Обсяг водних молекул, які здатний поглинати гліцерин, може сягати до 40 % від його власної маси. Маючи три молекули води у своєму хімічному складі, характеризуючись притягненням кожною із них до 10 водних молекул ззовні, він легко реалізує вологонакопичення в клітинах, а ще запобігає трансепідермальним втратам, сприяючи належному зволоженню шкіри. Обличчя, буквально всотуючи молекули води з повітря, які надалі ще й добре утримуються в епідермісі (для цього гліцерин створює на поверхні захисний бар’єр-плівку, що перешкоджає вологовтратам), тішить зволоженістю, пружністю, еластичністю та свіжістю. Воно стає гладеньким та м’яким, підвищується тонус, усувається/не допускається зневоднення, нормалізуються фізіопроцеси в шарі захисної водно-ліпідної мантії.
Гліцерин недарма прийнято вважати гумектантом (речовиною зі значними зволожувальними властивостями). Настільки, як він, до залучення вологи в шкірні шари і заодно до утримування її там майже ніщо інше не здатне. Близькою за рівнем по зволоженню до гліцерину є гіалуронова кислота. Обидва гідратори мають численні позитивні відгуки від споживачів. Але саме гліцерин підкуповує поєднанням простоти та доступності з високоефективністю, можливістю легкого доповнення повсякденної beauty-рутини. А ще ці зволожувальні компоненти ефективно працюють в комбінації, доповнюють дію один одного, забезпечуючи комплексний догляд.
Закиди на кшталт того, що гліцерин не діє, а то й пересушує шкіру, легко контраргументуються тим, що його ефективність у доглядовій косметиці для обличчя є клінічно доведеною. Використання засобів із ним – це найпростіший спосіб захистити шкіру від пересихання і зробити її сяйною. Цей компонент дуже корисний для протистояння сухості й тьмяності. Особливо потрібний в умовах сухого клімату та в зимові місяці.
Відновлення шкірного бар’єру
Окрім того, що зволожує, гліцерин сприяє відновленню захисного бар’єра шкіри. Він стимулює клітинну регенерацію, допомагаючи боротися з подразненнями, сухістю та почервоніннями. Має вирішальне значення у запобіганні вологовтратам та агресивним зовнішнім впливам. Завдяки цьому рекомендований для догляду за чутливою або пошкодженою шкірою.
Гліцерин не тільки відновлює пошкоджені ділянки шкіри, а й захищає її від впливу агресивних чинників навколишнього середовища, створюючи тонкий невидимий шар, який служить бар’єром проти проникнення шкідливих речовин, одночасно дозволяючи шкірним покривам «дихати». Він ефективне відроджує гідроліпідний баланс, зміцнюючи дермальну тканину, забезпечуючи їй природну еластичність і мінімізуючи схильність до пошкоджень.
Ще одна перевага гліцерину, яка випливає з відновлення шкірного бар’єра – його здатність покращувати текстуру шкіри. Завдяки регулярному використанню засобів із гліцерином шкіра стає більш гладенькою, зникають дрібні зморшки, а колір обличчя вирівнюється. Досягненню цих ефектів сприяє й покращення мікроциркуляції у верхніх шарах шкіри.
Регулярне використання гліцериновмісних продуктів – запорука покращення бар’єрної функції шкіри з усіма супутніми позитивами.
Як використовувати гліцерин для лиця?
Перед застосуванням гліцерину важливо зрозуміти, як правильно його використовувати, щоб отримати максимальну користь і уникнути можливих побічних ефектів. Залучення цього компонента в догляд за обличчям має свої нюанси, які необхідно враховувати для досягнення найкращих результатів. Хоча він є безпечним і універсальним, можливі певні «але». Його інтеграція у щоденний догляд має бути правильною і відповідати потребам вашої шкіри.
Гліцерин для шкіри може застосовуватися по-різному: у чистому вигляді, у складі покупних косметичних засобів та як компонент самостійно виготовленої косметики, насамперед такої, як домашні маски. А ще ним можна компонувати інші б’юті-продукти, якщо знати, як саме це слід робити. Вибір способу використання, інтеграції у свій щоденний догляд передусім залежить від типу і потреб вашої шкіри, а також від бажаного результату.
Слід розуміти, у яких випадках залучення гліцеролу є доцільним, а коли перевагу краще надати іншим косметичним зволожувачам. Мегаважливим для уникнення пересушування та інших неприємних ефектів є дотримання пропорцій і розумне поєднання з іншими інгредієнтами. І якщо надійні виробники добре розуміються на всіх аспектах, сумлінно виготовляють якісну, ефективну та безпечну косметику, яку ви просто можете купити й почати застосовувати, то з сумнівними брендами найкраще не мати справи. А якщо ж самі хочете розібратися, що до чого, потрібно приділити трохи часу з’ясуванню нюансів.
Чи не найважливіший із них такий: 10-15 % гліцерину від загального обсягу косметичного продукту – те, що треба. Саме така кількість речовини прекрасно зволожує й стоїть на заваді сухості. Якщо її нічим не збалансувати, взявши занадто багато, не є винятком липкість, перешкоди для «дихання» шкіри та небажані реакції.
Використання у чистому вигляді
Гліцерин як зволожувальний агент може наноситися безпосередньо на шкіру в чистому вигляді. Такий спосіб застосування є ефективним, але вимагає обізнаності та правильного підходу.
Особливості використання чистого гліцерину – до вашої уваги:
- можна брати сам гліцерин або ж його суміш з водою у співвідношенні 1:2. Другий варіант є бажанішим, позаяк дозволяє уникнути надмірного поглинання вологи з дерми, небезпечного зворотним до очікуваного ефектом;
- найкраще залучати чистий гліцерол у вечірній догляд. Вночі він добре працюватиме на вологонасичення та захист, видаючи на ранок максимальний комплекс позитивних змін на обличчі;
- перед тим, як наносити гліцерин на шкіру, необхідно ретельно очистити обличчя. Використовуйте м’які очищувальні засоби, які не пересушують шкіру, щоб забезпечити оптимальне поглинання гліцерину. Очищення дозволяє видалити забруднення і надлишки себуму, створюючи ідеальні умови для проникнення та роботи засобу;
- наносити гліцерин потрібно на злегка зволожену шкіру. Це дозволяє уникнути ефекту пересушування, оскільки гліцерин має властивість притягувати молекули води. Якщо шкіра занадто суха, гліцерин може провокувати витягування вологи з її глибших шарів й тим самим давати відчуття стягнутості. Зволожування шкіри водою до його нанесення допомагає уникнути цього недоліку;
- коли підготовка виконана як належить, невелику кількість гліцерину помістити на ватний диск і рівномірно розподілити по обличчю, уникаючи ділянки навколо очей. Найкраще робити це легкими масажними рухами, щоб стимулювати кровообіг і покращити поглинання продукту. Сильно терти не варто, щоб не нашкодити;
- залишити косметичний засіб на поверхні шкіри на 10-20 хвилин і практично в режимі реального часу почати відчувати, як вона зволожується та м’якшає, отримуючи таку необхідну їй вологопідтримку. А потім змити теплою водою й продовжувати отримувати корисні впливи речовини, яка зайняла потрібне місце у шкірних шарах;
- для досягнення оптимального ефекту процедуру можна повторювати 1-2 рази на тиждень. Щодня використовувати гліцерин в чистому вигляді не рекомендовано, щоб не спровокувати зворотних ефектів;
- необхідно враховувати, що чистий гліцерин найкраще підходить для сухої та нормальної шкіри. Для жирної ж його слід використовувати з обережністю, щоб уникнути закупорювання пор;
- важливо слідкувати за вологістю повітря і на основі її показників приймати рішення щодо доцільності застосування продукту. Що вища вологість, то краще працює гліцерин, а що нижча – то гірше. Якщо вологість буде надто низькою (меншою ніж 45 %), процедуру проводити не рекомендовано, аби не посприяти пересушуванню й стягнутості епідермісу.
Змішування гліцерину з іншими косметичними засобами
Гліцерин чудово поєднується з іншими компонентами. Його по кілька крапель можна додавати у маски, креми, сироватки, тоніки й інші доглядові продукти для підсилення їхнього ефекту, для максимізації результативності косметичної рутини.
Один із найпоширеніших варіантів таких комбінацій – це додавання гліцерину до зволожувальних кремів і сироваток. Для цього достатньо змішати кілька гліцеринових крапель із невеликою кількістю вашого улюбленого засобу безпосередньо перед нанесенням. Такий підхід дозволяє покращити проникнення активних компонентів у шкіру й посилити зволожувальний ефект.
Ще один популярний спосіб змішування гліцерину – це його внесення у маски для обличчя. Наприклад, його можна додати в косметичну маску на основі зеленої чи білої глини (каоліну) для глибокого очищення та одночасно вологонасичення. Глина очистить пори, розгладить поверхню, а гліцерин не допустить пересушування шкіри.
Можете доповнити гліцерином і трояндову воду. Трояндова вода усуне запальні реакції, посприяє відновленню pH, пропрацює акне та плями, а гліцерин попіклується, аби усе це відбулося з забезпеченням належної зволоженості без провокування жирності. Шкіра завдяки такому саморобному тоніку отримає таке потрібне їй живлення, зміцнення шкірного бар’єра й підтримку стану на хорошому рівні.
Якщо ви надаєте перевагу не готовій покупній, а домашній косметиці, гліцерин і тут може стати для вас прекрасним помічником. Ви запросто можете створювати вдома засоби для обличчя з його використанням. Які саме? Передусім маски. Існує чимало цікавих рецептів. Наприклад, для заспокоєння після сонячних опіків та з метою зволожити можна зробити маску на основі гліцерину й гелю алое вера, для загоєння, зволожування та сяяння – гліцериново-медову, для живлення – гліцериново-бананову, а для освітлення шкіри без пересушування – гліцериново-яєчно-лимонну.
Також гліцерин добре поєднувати з олією чайного дерева для обробки зон, схильних до висипів, аби мінімізувати їхні прояви. А ще із соком лайма. Такий тандем здатний забезпечити прекрасне зволожування шкіри з метою захисту від вітру, холоду та інших зовнішніх факторів. А якщо змішати його з лимонним соком і цукром, можна отримати ефективний та водночас ніжний відлущувальний скраб, особливо вдалий для чутливої шкіри, для якої косметику цієї видової категорії підібрати часом буває вкрай непросто. Гліцериново-лимонно-цукровий скраб допоможе відбілити та зволожити шкіру без зайвих складнощів.
Хороша альтернатива тоніку із трояндової води – відвар рум`янку + гліцерин. Такий засіб чудово освіжає шкіру, знімає запалення й підтримує водний баланс, дарує відчуття свіжості та зволоженості.
Яку б домашню косметику ви не вирішили спробувати, завжди дотримуйтеся пропорцій і не перевищуйте рекомендованої кількості гліцерину в рецептах (куди його скільки правильно додавати, не є проблемою знайти на просторах інтернету). Вибирайте рецепти, які вам підходять, створюйте помічні домашні гліцеринові засоби – й насолоджуйтеся змінами у дзеркалі та за відчуттями. Але пам’ятайте, що надмірне використання гліцерину може призвести до липкості шкіри або навіть подразнень. Не переборщуйте.
Недоліки та обмеження у використанні гліцерину
Чи може гліцерин для лиця бути небезпечними? Якщо так, то якими недоліками здатне супроводжуватися його застосування? Чи є ситуації, коли від косметики з ним треба відмовитися? Отримати відповіді на ці запитання допоможе ознайомлення з ключовими експлуатаційними нюансами та обмеженнями:
- Попри численні переваги та мегаефективне вологонасичення, гліцерин несе ризик пересушування. Якщо повітря довкола надто сухе, гліцерин може вдаватися до залучення вологи з нижніх шарів шкіри й тим самим спричиняти зневоднення. Однак такий ефект характерний лише чистому концентрованому гліцерину або при незбалансованій формулі, а в б’юті-продуктах він використовується здебільшого у концентрації близько 15 %. Ба більше, виробники знають, як у косметичних формулах його правильно поєднувати з іншими складниками, зокрема й оклюзивами (компонентами, що формують на шкірній поверхні захисний бар’єр й тим самим запобігають вологовтратам). Відтак хвилюватися, що гліцерин посприяє не зволоженню, а сухості, найчастіше немає жодних передумов. Комбінація гліцерину з водою та оклюзивами практично нівелює потенційний ризик пересушування шкіри, навіть в умовах низького рівня вологості повітря.
- У вкрай рідкісних випадках ця речовина може викликати алергічну реакцію, а саме тоді, коли до неї в людини є індивідуальна непереносимість. Тож, якщо ви знаєте, що ваша шкіра погано реагує на гліцерин, подразнюється та запалюється при контакті з ним, уникайте його або хоча б спробуйте розбавляти. Якщо вже використовували засоби з ним і нічого негативного не спостерігалося, продовжуйте отримувати користь без хвилювань. Якщо ж сумніваєтеся в реакції своєї шкіри на гліцерин або хочете спробувати комбінацію, яку раніше не застосовували, можете попередньо провести тест на алергію. Для цього нанесіть трохи засобу на ліктьовий згин або внутрішню частину зап’ястка, зачекайте добу й прослідкуйте реакцію шкіри. Не виявите жодних подразнень, почервонінь та дискомфорту (а саме так і є у більшості випадків) – можете сміливо використовувати.
- Гліцерин практично не здатний нашкодити, оскільки він не є токсичним чи канцерогенним, має мінімум протипоказань (може застосовуватися навіть під час вагітності та входити до складу дитячої косметики). Але водночас його супроводжують певні «НЕ», про які варто згадати:
- НЕ використовувати низькопробну косметику, у складі якої присутній незрозуміло якої якості гліцерин та інші компоненти;
- НЕ допускати контакту зі слизовими оболонками й НЕ наносити на сильно пошкоджені шкірні покриви, аби не спричинити подразнення;
- НЕ застосовувати в комплексі зі силіконом. Це небезпечно провокуванням запалень;
- НЕ задіювати у чистому вигляді на дуже жирній шкірі, щоб не інтенсифікувати закупорення пор, а також на чутливій, аби не призвести до запалень. У цих випадках застосування дозволене винятково в структурі спеціальних засобів;
- НЕ додавати у повсякденний догляд, якщо не хочете, щоб шкіра посвітлішала. Гліцерин вимиває меланін. І якщо у вас немає потреби висвітлити тон шкіри, до залучення такого косметичного інгредієнта краще не вдаватися;
- НЕ користуватися косметичними продуктами з гліцерином на постійній основі, про всяк випадок, навіть якщо його впливи в якийсь момент неактуальні – лише за потреби;
- НЕ сподіватися на нескінченний ефект. Гліцерин – це про досягнення тимчасових результатів. Актуалізувалося зневоднення шкіри – усунули його за допомогою курсу гліцеринової косметики – насолоджуєтеся виглядом і відчуттями, підтримуючи належний стан дерми вдалим щоденним доглядом. Якщо знову з’явиться потреба у зволоженні, ви вже знаєте, що, як і до якого моменту робити.
Усе чітко та зрозуміло, чи не так? Тому й розмови про шкідливість гліцерину вважаємо суттєво перебільшеними. Боятися цього косметичного компонента й відмовлятися від нього точно не варто. А що варто, так це з розумом і зі знанням особливостей підходити до його застосування, використовувати якісну гліцериновмісну косметику зі збалансованим складом та оптимальними концентраціями активних інгредієнтів.
Косметичні засоби з гліцерином: на що звернути увагу?
Щоб отримати максимальну користь і уникнути можливих недоліків, під час вибору косметики з гліцерином слід звертати увагу на кілька важливих аспектів. Перший і головний – це якість. Ми не втомлюємося який раз повторювати про важливість високого якісного рівня гліцеринових продуктів. Купуйте косметику лише від перевірених виробників. Уникайте підробок та сумнівної продукції, яка може містити небезпечні складники, неконтрольовані концентрації гліцерину або не поєднувати його з іншими важливими елементами у правильних співвідношеннях. Звертайте увагу на сертифікати якості, які підтверджують безпечність та ефективність продукту.
Також, обираючи косметичні засоби з гліцерином, зважайте на:
- концентрацію гліцерину. Зазвичай його кількість у косметиці варіюється від 5 до 20 %. Продукти з високою концентрацією можуть бути занадто липкими і спричиняти відчуття дискомфорту, особливо для жирної чи комбінованої шкіри. Оптимальний рівень гліцерину забезпечує ефективне вологонасичення без побічних ефектів. Щоб відчути його найкращу зволожувальну дію, обирайте засоби, в котрих він є одним із основних складників, проте не введений у надмірних обсягах;
- інші інгредієнти. Вони, звісно, теж мають значення. Гліцерин часто поєднується з іншими активними речовинами, такими як гіалуронова кислота, алое вера, пантенол чи вітаміни. Комбіновані формули посилюють дію косметики і роблять її більш ефективною. Наприклад, в антивікових засобах гліцерин може працювати разом із ретинолом або антиоксидантами, допомагаючи дієво боротися з ознаками старіння. Уникайте косметики з агресивними консервантами, спиртами чи ароматизаторами, які можуть подразнювати шкіру;
- тип продукту. Гліцерин може міститися у різноманітних косметичних продуктах: кремах, сироватках, тоніках, масках та навіть у засобах для вмивання. Для щоденного догляду краще обирати легкі креми або сироватки, а щоб інтенсивно зволожувати, підійдуть маски. У засобах для вмивання гліцерин допомагає уникнути пересушування, яке може виникати під час очищення обличчя через контакт з твердою водогінною водою;
- тип шкіри. Хоча ця сполука й підходить для різних типів шкіри, однак вони можуть по-різному на неї реагувати. Так, для сухої ідеально підходять засоби з більшою концентрацією гліцерину, а для жирної та комбінованої краще вибирати легкі формули, які швидко поглинаються і не створюють відчуття липкості;
- упаковку. Не забувайте, що гліцерин має властивість притягувати вологу з повітря, тому косметика з ним повинна бути упакована у герметичні контейнери. Це запобігає погіршенню якості засобу під впливом зовнішніх факторів при зберіганні.
Підсумовуючи, хочемо сказати, що засоби з гліцерином є чудовим вибором для догляду за шкірою обличчя за умови правильного підбору та використання. Звертаючи увагу на тип шкірних покривів, на склад, характеристики та якість косметичного продукту, знаючи, як застосовувати гліцерин для лиця, ви зможете отримати максимум користі й підтримати природну красу та здорове сяяння вашої шкіри.