Таблетована сіль – застосування та переваги
Сіль таблетована застосування знаходить чимале, оскільки перевагами володіє примітними. Більшість із нас звикла сприймати сіль як сипку масу, сформовану кристалами тих чи інших розмірів. Колір продукту у стандартному розумінні – білий. Звичайне застосування – кухня, приготування їжі та все, що з цим пов’язане. Але насправді сіль має більш різнопланові подоби в плані форми, кольору та складу. Застосування далеко не обмежується харчовим сегментом, а активно реалізується у фармацевтичній галузі та хімічній промисловості, енергетичному комплексі, комунальних господарствах тощо.
Ось і сьогоднішня стаття не про звичайну кухонну сіль, а про таблетовану сіль для водоочистки, яка по суті є тим самим хлоридом натрію, але виглядає по-іншому і завдання допомагає вирішувати інакші.
Значення та види очищення води
Вода може забруднюватися з різних причин найрізноплановішими типами забруднень. Початковими джерелами потрапляння до неї бруду, механічних домішок, шкідливих речовин, промислових, твердих та теплових відходів, пестицидів, токсичних газів, бактерій та іншого служать стоки і каналізація, фабрики та підприємства, фермерство, зокрема добрива, що використовуються у сільському господарстві для обробки рослин, нафтовитоки, атмосферні фактори та багато іншого. Перераховувати, звідки та які саме забруднення потрапляють у воду, можна довго. Упевнені, ви й самі відразу можете навести кілька прикладів. Але зараз акцентуємо увагу на іншому – на важливості водоочисних заходів та видах водоочищення, які існують в наш час.
Забруднена вода має відповідні зовнішні параметри. Вона каламутна, з різними (жовтим, коричневим або ін.) відтінками, неприємним запахом. Вона не тільки неприємна ззовні, а й може бути різною мірою небезпечною. Небезпеки існують для живої природи: забруднюються водоймища, погіршуються умови життя їхніх мешканців. Сильно страждає промислова та побутова техніка, шкода (зокрема, утворення накипу з усіма супутніми наслідками) завдається водонагрівальному та іншому обладнанню, трубам, сантехніці тощо. Величезні ризики виникають для людини. Організм може перенавантажитися залізом, у результаті постраждає опорно-рухова система. В зоні ризику – печінка, нирки, зуби, серце, нервова, сечостатева й інші системи організму. Інфекції та бактерії здатні спровокувати спалахи вкрай небезпечних хвороб. При використанні забруднень з водою може сильно погіршитися стан шкіри, волосся та нігтів. Від на перший погляд невинної сухості шкірних покривів до безпліддя та генетичних мутацій – ось який спектр проблем, що здатна спровокувати для людини забруднена тими чи іншими шкідливими компонентами вода.
Відповідно, щоб запобігти всьому переліченому і йому подібному, задіюються спеціальні методи та способи водообробки та водоочищення. Оскільки забруднення води можуть мати різноманітну природу, існує немало методів для її очищення – від простих, які застосовуються в побутових умовах, до складних технологічних систем. Всі ці способи розрізняються за принципом дії і, виходячи з цього, розробляються відповідні очищувальні пристрої.
Часто для отримання якісної питної води застосовують кілька методів одночасно. Цей комплексний підхід дозволяє ефективно усунути різноманітні види забруднень, що присутні в воді. За потреби видалення конкретних забруднень застосовуються спеціалізовані види фільтрів.
Усі види водоочищення можна класифікувати на чотири основні групи:
- Фізичні/механічні (призначені для видалення твердих домішок та нерозчинних частинок). Передбачають проціджування, відстоювання, фільтрацію та ультрафіолетову обробку. Найбільш поширені на міських водоочисних станціях, коли забір води здійснюється із відкритих джерел та свердловин. В умовах окремо взятого житла механічні домішки усуваються фільтрами попереднього очищення з одно-/багатошаровими сітками та фільтр-завантаженнями всередині.
- Хімічні (основані на використанні хімічних реагентів для вилучення шкідливих речовин). Це насамперед нейтралізація (для нормалізації КЛБ), окислення та відновлення (для знешкодження токсинів). Один із найпоширеніших варіантів – хлорування, якому піддається вода на водоочисних станціях перед тим, як потрапити до централізованої водопостачальної/опалювальної системи. Патогенна мікрофлора винищується, вода знезаражується. Однак з’являються хлорорганічні сполуки, шкідливі для людини. Тому, щоб була питна вода для приватних споживачів, використовуються відповідні фільтри + таблетки для очищення питної води.
- Фізико-хімічні (комплексні, призначені для видалення різноманітних типів забруднень). Сюди належать флотація, сорбція, іонообмін, зворотний осмос, а також термометоди на кшталт випарювання або виморожування. Тобто для одночасного водоочищення від механічних та хімічних забруднень потрібні фільтри з картриджами (з активованим вугіллям та іонообмінними смолами),
зворотний осмос чи інші пристрої для очищення.
- Біологічні (засновані на використанні живих мікроорганізмів, зокрема бактерій, грибів і водоростей, що вибираються залежно від природи речовини, від якої належить позбутися). Найчастіше біологічне очищення задіюється для стічних вод та формування біофільтрів.
Кожна з цих груп методів має власні способи боротьби із забрудненнями, які можуть застосовуватися як окремо, так і в комбінації. Щоб визначити, які конкретні методи обробки води найкраще підійдуть для вашої квартири, приватного будинку, дачі, торгового, офісного або іншого приміщення, воду необхідно заздалегідь піддати хімічному та біологічному аналізу. Це дозволить виявити наявність шкідливих домішок та вибрати найефективніше рішення для їх видалення.
Фільтрація як спосіб очищення та роль у ній таблетованої солі
Перед тим, як розглядати питання призначення солі таблетованої, важливо зрозуміти місце та значення фільтрації у водоочищенні.
Сьогодні вода, що надходить від комунальних підприємств до споживача-мешканця міста, здебільшого не відповідає необхідним якісним параметрам. Питання, щоб її додатково фільтрувати, стоїть дуже гостро.
Фільтри є одним із найбільш ефективних методів домашнього водоочищення. Вони реалізують оперативне та якісне очищення води від усіляких шкідливих складових, утримують механічні домішки, хімічні та органічні компоненти. За ними – знезараження, часткова ліквідація забруднень, джерелом яких є людська діяльність.
Як було зазначено вище, не є винятком, що задіяння на станціях водозабору хлору супроводжується ризиками для здоров’я. Хлор та інша хімія можуть негативно впливати на людину з посиленням впливів у довготривалій перспективі. Плюс хлору не характерне вирішення проблеми вторинного забруднення, що відбувається через контакт води із застарілими водогонами. Щоб покращити ситуацію, споживачі вдаються до додаткових варіантів очищення води – до залучення фільтрів, як правило, зі зворотним осмосом.
Але тут важливо розуміти, що який би тип фільтра не задіювався, обладнання потребує обслуговування належного ступеня, без такого воно просто не може обійтися. Ось тут і приходить черга сольових таблеток. Сіль у таблетованій формі використання передбачає, головним чином, для водоочищення в хімічному спектрі. Також з її допомогою реалізується підтримка чистоти та справності труб, котлів і всього контуру, з яким під час експлуатації контактує вода.
Хім. склад води варіативний на різних місцевостях, але ті чи інші зайві компоненти в рідкому середовищі обов’язково присутні. Може знадобитися пом’якшити, очистити, привести в придатний стан для застосування з фільтрами зі смолами. Може бути необхідно відкоригувати рівень кальцію, заліза, магнію у складі. На допомогу приходить сіль у вигляді таблеток. Підтримуючи функціонування фільтрів, сольові таблетки застосовуються для регенерації іонообмінних смол. Технологія має значення і для побутового сегменту (тут – для очищення води). Також її використовують у промисловості, передусім, коли йдеться про виробництво ліків та напоїв.
Таблетована сіль – що це таке та яке її призначення?
Таблетованою сіллю називається пресована під високим тиском харчова сіль. Продукт категорії Екстра, що піддається спеціальній передочистці. Вміст NaCl у ньому – щонайменше 99,7 %. Можна сказати, що матеріал практично позбавлений будь-яких домішок, особливо якщо порівнювати з іншими солями. Так, на відміну від тієї солі, що ми повсякденно застосовуємо на кухні, у таблетованій не передбачена наявність антизлежувачів (зокрема відсутній штучний антизлежувальний агент фероціанід калію), йоду та інших доповнень. Спочатку її очищають, потім сіль пресують до дуже твердого стану, далі розфасовують – й вона стає готовою до використання.
Сіль Екстра-класу в таблетках – не кулінарний матеріал. Характеризуючись іншим вмістом хлориду натрію та відмінним виглядом, вона використовується для запобігання формуванню нальоту та накипу в побутових приладах, техніці, для забезпечення злагодженої безперебійної роботи домашніх і промислових систем очищення води, для видалення накипу, нальоту та розводів.
У цьому контексті слід згадати проблему солей твердості. Регулярно перебуваючи у воді, вони стають джерелом утворення накипу в різних електричних приладах, функціоналом яких передбачене нагрівання рідкого середовища. З менших як приклади можна згадати чайник, кавомашину або пароварку. З більших – бойлер, пральну чи посудомийну машину.
Щоб домашня техніка служила якомога довше, протистояти нальоту, який формують магнієві та кальцієві солі – важливе завдання. Спільно з очищенням води має виконуватися її пом’якшення. Актуальним стає проточний фільтр та зворотний осмос. Застосування зворотньоосмотичного фільтра можливе без солі таблетованої, а ось проточний обійтися без неї не може. Тут вона потрібна для вирішення конкретного завдання. У проточному фільтрі водопом’якшення реалізується за допомогою картриджа на основі іонообмінної смоли. У картридж надходить вода, кальцієві та магнієві солі вступають в реакцію обміну іонами зі смолою, внаслідок чого солі твердості перетворюються на солі натрію, які за своєю суттю не є нальотоутворювальними (заміщення раніше накопичених іонів кальцію, магнію, заліза іонами натрію). Підвищується безпека води і для пиття, й для роботи техніки.
Але тут є один важливий момент, який слід враховувати. В ході інтенсивного функціонування проточної системи іонообмінна смола в картриджі піддається виснаженню і потребує відновлення. А для відновлення іонообмінної смоли якраз і потрібна сіль у таблетках, призначення якої, в основному, в цьому і полягає.
Іншими словами, таблетована – це та сіль, що дозволяє відновлювати робочі параметри смол іонообмінних та пом’якшувати воду, для чого й використовується в основному. Вона – каталізатор процесу вилучення солей Ca та Mg з води (іони кальцію та магнію є ключовою передумовою підвищено твердої води). Пом’якшення з її допомогою характеризується простотою та надійністю. Таблетка повільно розчиняється в воді, ніби тане, внаслідок чого формується рівномірної концентрації розчин, що не потребує ручного перемішування.
Запитання, що часто виникає: а як стосовно застосування з розглянутими цілями звичайної харчової солі замість таблетованої? Пояснимо, чому це далеко не найкраща ідея, пунктами:
- кухонна сіль не має необхідного ступеня очищення, містить сторонні компоненти, які під час залучення осідають нальотом на стінках обладнання;
- зазвичай кухонному продукту характерні одна з двох крайнощів. Або він швидко розчиняється, забезпечуючи надмірні концентрації, що закономірно шкідливо для металевих і гумових деталей. Або ж злежується і закупорює отвори у системі чи не дає необхідну концентрацію для ефективного відновлення;
- якщо часто і неправильно промивати робочий елемент фільтрувальної установки, відбувається вимивання робочого середовища. Таким чином, певний обсяг іонітів у фільтрах просто спускається в каналізацію.
Все це невиправдано у застосуванні. Але, на щастя, може легко нівелюватися, якщо використовувати правильний витратний матеріал – сіль у вигляді таблеток.
Таблетована сіль та її переваги для очищення, пом’якшення води
Популярність таблетованої форми солі легко пояснюється цілим переліком переваг. Перерахуємо основні з них:
- великий відсоток складу займає хлорид натрію. При цьому магнієві, кальцієві та інші домішки – в мінімальних обсягах, а шкідливі, нерозчинні чи мікробіологічні компоненти структури відсутні;
- висока поверхнева площа, що забезпечується спресованістю частинок, а в свою чергу дає низьку витрату пом’якшувача;
- підвищена активність процесу водопом’якшення при витратах меншої кількості часу;
- рівномірне поступове розчинення (ефект танення), в результаті чого створюється правильний регенерувальний концентрований розчин без будь-яких додаткових втручань людини в процес (легкість контролю технологами на підприємстві);
- свобода водоциркуляції між таблетками, неперешкоджання сталості руху води;
- можливість тривало не витрачати час та сили на обслуговування водопом’якшувача після повного завантаження сольового бака;
- несхильність до таких змін, як кам’яніння та злежування, а отже відсутність під час застосування суцільних твердих брил і осаду, що не піддається розчиненню, в баку-солерозчиннику, що є запорукою підвищеної економії споживання солі та мінімізації ймовірності засмічення тонких ділянок обладнання;
- подовження терміну служби побутових приладів та фільтрів з однаково високою ефективністю протягом усього експлуатаційного періоду, з огляду на відсутність осаду та неутворення нальоту в системах;
- гарантія повного насичення соляного розчину під час регенерації, що важливо для автоматики водопом’якшувальних систем;
- незважаючи на вищу вартість таблетованої форми, порівняно з розсипчастою, перша – економічно більш доцільний варіант через зниження витрат на іонообмінні смоли;
- зручна упаковка (ПП мішки), що надійно захищає матеріал від вологи, сторонніх речовин тощо, з оптимальним фасуванням (25 кг), нескладним у роботі для персоналу;
- неруйнування таблеток при транспортуванні та під час завантаження в сольовий бак, тривалий термін зберігання в упаковці виробника (3 роки).
Іншими словами, застосування якісної солі у вигляді таблеток – запорука численних плюсів як по факту, так і на перспективу. З нею ваша техніка буде захищена від передчасних поломок. Ви зможете суттєво економити на зміні фільтрів. Сам процес залучення потішить легкістю, простотою та ефективністю.
Як використовувати таблетовану сіль для водоочистки?
Як засипати таблетовану сіль в сольовий бак? Вважаємо найважливішою відповіддю на це запитання: вчасно. Сам процес до елементарності простий. Навіть якщо вам належить виконувати його вперше, турбуватися нема про що. Його детально описують в інструкції до тих самих картриджів проточних фільтрів для води (для очищення та пом’якшення). Декілька хвилин – і ви будете в курсі всіх нюансів.
А ось своєчасність – аспект, на якому вважаємо за потрібне зробити акцент. Надважлива умова засипання солі – підтримка постійних запасів. Щоб вона повністю виконувала свої завдання, вона має бути весь час у роботі. І не бійтеся пересипати-переборщити – це неможливо, оскільки розчинення таблеток реалізується лише в тому обсязі, який потрібен.
Як бачите, сіль у формі таблеток тільки спочатку може здатися чимось незрозумілим та далеким. Насправді це звичний продукт лише у вдосконаленому вигляді та з вищими показниками ефективності, зручності застосування й економічної доцільності. Він стане незамінним помічником як у повсякденному житті, так і в промислових масштабах. Подбає про працездатність опалювальних та водоочисних систем, техніки, обладнання й різних приладів.
Якщо вам потрібна сіль в таблетках, як використовувати і, загалом, що до чого, розібралися, можете переходити до покупок на сайті. Компанія «Система Оптимум» пропонує вигідні умови придбання дрібних та великих партій солі в таблетках для клієнтів з усієї України. Товар реалізується у мішках по 25 кг та фасуванням 1000 кг. Має сертифікат якості, всі параметри продукції, що поставляється, відповідають заявленим при продажу. Ціни на якісну сіль таблетовану від ПП «Система Оптимум» – одні з найкращих на ринку країни при аналогічному товарному рівні та умовах співпраці.
Зробіть вибір на користь таблетованої Екстра солі від компанії «Система Оптимум» – і кожен аспект роботи з матеріалом буде реалізований в найкращому вигляді!