Очищення басейну перекисом водню – переваги, як застосовувати, дозування

Очищення басейну перекисом водню – переваги, як застосовувати, дозування

Басейн – це добре і для здоров’я, й для гарного настрою. Але тільки тоді, коли вода в ньому чиста та безпечна. Чи здатне очищення басейну перекисом водню забезпечити належну якість басейнової води? Відповіді на це та супутні запитання покликана надати ця стаття.

Сьогодні ви дізнаєтеся, чому багато власників басейнів для їх обслуговування вибирають саме перекис, які сильні сторони має зазначений матеріал і чи є слабкі. Також зможете прочитати про всі аспекти застосування, зорієнтуватися в дозуваннях, ознайомитися з правилами безпеки та дізнатися, як не допустити помилок під час роботи. Ну і, звичайно, ми розповімо вам, де і як можна замовити перекис водню так, щоб вигідно, швидко та надійно. Почнімо!

Очищення води у басейні перекисом водню: функції та принцип дії

Якщо поглянути на очищення басейну загалом, то воно об’єднує дві групи заходів: механічні та хімічні. Перші зосереджуються на очищенні поверхні води й устаткування, а також на фільтрації за допомогою насоса. Другі передбачають застосування спеціальної очисної хімії, яка знищує шкідливі бактерії, прибирає водорості та сприяє прозорості наповнення басейну.

Перекис водню для басейну – один із найпопулярніших хімічних очищувачів, примітний ефективністю, безпекою та доступною ціною. Пергідроль (синонімічна назва матеріалу) нейтральний, не має кольору і запаху, не провокує складнощів у роботі та володіє ще цілим переліком переваг у процесі водопідготовки, про які ви дізнаєтеся трохи нижче.

Зараз же розглянемо основні функції пероксиду водню:

 1. Антисептичний, дезінфікуючий ефект, очищення води від мікроорганізмів-патогенів різних груп, результативне видалення бактерій та грибків.
 2. Відбілювальна дія, освітлення водної маси, усунення каламутності та зеленкуватого відтінку.
 3. Дезодорація, боротьба з неприємними запахами, характерними для застояної води.

Принцип дії матеріалу простий. З’єднуючись із водою, він виділяє активний кисень. Той натомість береться за справу: знезаражує, освітлює та дезодорує воду, роблячи її безпечною й приємною для купання. Атоми кисню – сильні окислювачі (руйнівники) для всіляких забруднень. Завдяки їм органіка та хім. речовини тверднуть, наділяються легкою вловлюваністю фільтрувальною системою, а відтак безпроблемно і швидко усуваються з води.

Сьогодні пергідроль цілком заслужено посідає лідерські позиції у питанні очищення басейнової води. Є чудовою альтернативою засобам на основі хлору, брому, озонаторам, іншим менш безпечним та дорожчим продуктам і інструментам.

Як очистити воду в басейні перекисом водню: на що орієнтуватися

Очищення басейну перекисом – процес нескладний, але врахувати низку моментів для досягнення найкращих результатів все ж таки доведеться:

 • загальний обсяг напущеної води. Знаючи, скільки літрів води знаходиться в басейні, ви легко розрахуєте необхідні кількості пергідролю для її очищення;
 • температура води під час обробки. Вимірювання t води допоможе встановити доцільність проведення очисних заходів у певний момент. Від цього параметра залежить ефективність. Максимальна досягається при 25-27 ℃. Потім процедура стає менш помічною;
 • рівень pH. Відповідний діапазон для застосування речовини – 7,2-7,6;
 • концентрація матеріалу;
 • наскільки сильні забруднення;
 • які співвідношення води та перекису тієї чи іншої концентрації правильні.

Три останні пункти взаємопов’язані, тому розглядати їх слід у комплексі. При цьому доведеться керуватися принципом: що брудніша вода, то висококонцентрованіший пергідроль потрібно брати.

Які види перекису краще застосовувати – медичний чи технічний?

У продажу можна побачити пероксид водню різної концентрації. Логічно виникає запитання: який брати – медичний (30-40 %) або технічний (37-60 %)? Відповідь така: й той, і інший варіант підходить, тільки розраховувати пропорції доведеться по-різному. Очищення басейну перекисом водню 30-40 % вимагатиме залучення більших обсягів речовини на метр кубічний, а 60 % – приблизно вдвічі менших.

Важливо: пергідроль 50 % і вище для водоочищення штучного водоймища використовувати не рекомендовано. Взагалі можна, але з максимальною обережністю. Високі концентрації речовини небезпечні вибухом, можуть викликати труднощі перевезення та зберігання, якщо достеменно не знати, що до чого.

Наша рекомендація – брати перекис водню для басейну 35 %. Надійно, ефективно та безпечно.

Який тип пергідролю краще використовувати при різному ступені забруднень

Знову ж таки кожен може бути застосований. Варіюватиметься лише концентрація, а також тривалість очисної процедури. Тобто можна брати як 30 % матеріал, так і 60 %. Витрата першого буде трохи збільшена, але з ним не потрібно дотримуватися зайвих застережень. Другого знадобиться менше, проте він небезпечніший у роботі.

Що стосується оптимального часу очищення басейну, то він для різних ступенів забрудненості такий (в годинах):

 • низька – 24;
 • середня – 48;
 • висока – 72.

Так, через добу-три (після повного циклу знезараження) можна купатися.

Застосування перекису водню: основні етапи та нюанси

Отже, вода чекає на вашу участь, пергідроль для басейну придбаний, з чого, власне, почати обробку?

Дотримуйтеся таких етапів – не помилитеся:

 1. Почистіть басейн механічним способом, щоб прибрати велике сміття, яке розташоване на поверхні води (в нагоді стане сачок), наліт на стінках і дні (за допомогою щітки або скребка).
 2. Виконайте очищення перекисом водню:
 • вручну. Акуратно та повільно залийте рідину у воду по всьому периметру басейну. Щоб інтенсифікувати перемішування та дію, можна використати палицю або увімкнути фільтр;
 • із застосуванням циркуляційного насоса. Візьміть шланг, один кінець опустіть у каністру з перекисом, другий – у чашу басейну, та запустіть пристрій.

Слідкуйте, щоб речовина не потрапляла на стінки, борти і дно. Прямий контакт загрожує змінами кольору конструкції, з огляду на освітлювальну дію пергідролю.

Накривати басейн на час дезінфекції будь-чим не потрібно, інакше це перешкоджатиме дії активного кисню.

Також не слід одночасно застосовувати різну очисну хімію. Невідповідні компонування можуть не просто позбавити вас від очікуваного ефекту, а часом навіть призвести до дуже непередбачуваних реакцій.

Якщо після того, як очищення виконане, дно або стінки чаші вкрилися іржавим нальотом, це означає, що у воді – збільшений відсоток заліза. Взаємодія зазначеного елемента з перекисом і дала такий результат. Виправити ситуацію допоможе застосування скімера.

Ефект від якісно здійснених очисних заходів може зберігатися до двох місяців. Коли потрібна наступна процедура, залежить від виникнення забруднень. Оптимально – очищати воду кожні 2-3 тижні, щоб постійно тримати басейн у чистоті та не погіршувати ситуацію.

Ще зберегти чистоту й прозорість води після очищення на більш тривалий час допоможе винятково цільове використання басейну. Не варто купати у ньому тварин, мити інвентар чи опускати у воду сторонні предмети. Будь-яке сміття, яке потраплятиме на поверхню, слід прибирати в міру його появи. А стінки та дно необхідно періодично очищати від нальоту і водоростей.

Перекис для басейну: дозування

Вище ми писали, що дозування залежить від концентрації речовини. Орієнтуватися можна на розрахунок – 0,1 мг/л. Але не все так однозначно.

Зазвичай повноцінне водоочищення потребує 500-700 мл рідини на кожний кубічний метр води, або одну тонну. Йдеться про пергідроль 35 % і за умови низької забрудненості. Якщо забруднення середні, розрахунок варто збільшити до 800-1100 мл/м³. Якщо високі – до 1200-1400 мл/м³. Тобто у деяких випадках може знадобитися збільшення концентрації навіть у 2 рази, порівняно зі стандартною. А для профілактики достатньо буде 200-300 мл/м³.

Що ж до 50-60 % речовини, її потрібно витрачати менше. При низькій, середній та високій забрудненості – по 400-500, 600-700 та 800 мл/м³, відповідно. Але найкраще не доводити до застосування більше 0,5 л на тонну. У випадку профілактичної обробки потрібно зовсім небагато матеріалу – 100-150 мл/м³.

Дотримуйтесь зазначених рекомендацій щодо дозування, не відступаючи. Якщо не долити рідину, це погано позначиться на результатах. Якщо перебрати міру, можна пошкодити обладнання й завдати шкоди людям.

Які переваги та недоліки властиві пероксиду?

Спочатку перерахуємо плюси. Їх досить багато, що й пояснює широту та активність використання:

√ Якість + ефективність. Матеріал здійснює потужне знезараження та антисептичну дію. Чудово справляється з кожним із покладених на нього завдань при водоочищенні.

√ Безпека та екологічність. Повна відсутність шкоди для людей, тварин, довкілля, а також для поверхонь та обладнання при дотриманні рекомендацій щодо застосування і дозування.

√ Відсутність побічних ефектів і навіть користь. Зважаючи на антисептичну дію та ранозагоювання, купатися в басейні з пероксидом водню можна здебільшого навіть тим, у кого – чутлива шкіра та схильність до алергічних реакцій.

√ Відсутність колірно-ароматичних характеристик. Речовина не забарвлює воду й не надає їй неприємного різкого запаху. Як наслідок – при купанні не виникає відповідного дискомфорту. Немає жодного забарвлення, яке переходило б на шкіру, і нестерпного для органів нюху запаху, як, наприклад, у хлорних водоочисників.

√ Нейтральність. Пергідроль не змінює КЛБ води, тим самим сприяючи забезпеченню оптимального рівня pH.

√ Поліпшення естетики. Поєднання основної функціональної дії з удосконаленням естетичних параметрів води. Після застосування каламутність і зеленкуватість прибираються – вода стає прозорою та візуально приємною.

√ Простота дозування й застосування. Як правильно розраховувати потрібні кількості та вносити засіб, ми розповіли вище. Ви самі бачите, що нічого складного немає. Цілком можна впоратися самостійно, не вдаючись до допомоги фахівця. Примітно також, що цей реактив не випадає в осад й не вступає у непотрібні реакції з іншими сполуками, завдяки чому запобігається необхідність в додаткових очисних маніпуляціях.

√ Універсальність. Можливість застосування для водойм різної площі й не лише для обробки води, але і в якості дезінфектанта технічного обладнання, інвентарю, меблів та інших супутніх виробів.

√ Оперативна дія + тривалий ефект. Речовина швидко починає працювати, забезпечуючи кожен із необхідних результатів. Довго чекати завершення дії та не користуватися басейном не доводиться. До того ж, результативність зберігається протягом довгого часу – до 3-4 тижнів після обробки.

√ Економічна витрата. У поєднанні з попереднім пунктом забезпечується те, що істотні витрати при використанні перекису водню для очищення води в басейні не загрожують.

√ Невисока вартість. Якщо порівнювати ціну пергідролю з продуктами аналогічного та близького спектра дії, то вона в більшості випадків вигідніша. Особливо коли йдеться про придбання об’ємних упаковок і якщо купувати пероксид водню оптом.

Перед тим, як почати використовувати перекис водню для басейну, потрібно подивитися на речовину з усіх боків. Мається на увазі, що врахувати треба не тільки переваги, а й недоліки. Скажемо відразу: останні просто губляться на тлі достоїнств матеріалу – така мізерна їх кількість. Проте не згадати про них ми не можемо.

Основний мінус полягає у неможливості застосування для великогабаритних гідроконструкцій. Для невеликого басейну це чудовий варіант. Для великого ж (і не важливо – приватного чи комерційного) не підійде, позаяк очікувана дієвість не дасть про себе знати.

До недоліків можна зарахувати заборону на використання при t води 28 ℃ і більше. А також неможливість експлуатації басейну, як правило, протягом 12-24 годин після обробки. На цьому мінуси вичерпані.

Правила безпеки при застосуванні та зберіганні пероксиду

Подбати про басейн важливо, але ваша безпека – понад усе. Тож перед тим, як приступити до роботи з пергідролем, обов’язково ознайомтеся із запобіжними заходами. Концентровані розчини речовини несуть хімічну небезпеку, контактуючи зі шкірою та слизовими оболонками. Здатні провокувати термічні опіки різного ступеня, починаючи з незначних почервонінь і закінчуючи сильними пухирями.

Перелік правил безпеки, якими не можна нехтувати:

 • чітко дотримуйтесь дозування, не лийте більше «про всяк випадок», інакше вода може втратити придатність для купання, почне сушити шкіру і волосся, що ще гірше – провокуватиме опіки;
 • надягніть на час роботи з препаратом одяг, що максимально закриває тіло, зокрема штани та светер з довгим рукавом. І нехай це буде те, чого не шкода, тому що бризки концентрованої речовини можуть залишити на тканині світлі плями і навіть дірки;
 • щоб мінімізувати ймовірність спалаху, відмовтеся від одягу та взуття зі шкіри і бавовни;
 • використовуйте засоби індивідуального захисту (рукавиці – для рук, окуляри – для очей, як варіант – можете застосувати маску на обличчя);
 • подбайте, щоб поблизу був шланг з водою на випадок, якщо знадобиться змити витік;
 • якщо засіб потрапить на шкіру чи в очі, відразу ж промийте великим обсягом чистої води;
 • якщо знадобиться медична допомога, не відкладайте візит до лікаря;
 • попередьте всіх, хто є вдома, що поки купатися суворо заборонено, і простежте, аби тварини не мали доступу до води.

Також потрібно дотримуватися деяких рекомендацій, зберігаючи перекис водню для басейнів. Тримайте його герметично закритим у прохолодному та темному приміщенні, запобігаючи потраплянню прямого сонячного випромінювання. Не допускайте близького сусідства із харчовими продуктами. Слідкуйте, щоб у дітей та тварин був обмежений доступ до ємностей із реактивом. Якщо зберігання передбачається тривале, додатково необхідно забезпечити можливість виходу кисню.

Типові помилки та як їх уникнути

Буває, що очищення басейну перекисом виконане, час витримки закінчився, а вода все одно зеленкувата і каламутна. Відразу виникає запитання: чому? Що зроблено не так? Щоб подібного не допустити і з першого разу отримати бажаний ефект, зверніть увагу на поширені помилки:

 • неправильне співвідношення концентрації із загальними обсягами води, невідповідне дозування;
 • не виконані (взагалі чи достатньою мірою) підготовчі заходи до дезінфекції;
 • роботи здійснювались у неналежних умовах, насамперед при невідповідній температурі та/або кислотності води;
 • погана якість води, причину якої можна встановити, за допомогою лабораторних аналізів;
 • закінчився термін придатності пергідролю;
 • низькі якісні параметри придбаного продукту або виниклі під час зберігання з порушеннями;
 • додавання після очищення певної кількості води, що не продезінфікована перекисом;
 • одночасне залучення кількох несумісних знезаражувальних хімічних засобів. Мінімальний інтервал між такими – 5 діб.

Якщо так сталося, що була допущена якась помилка, вода, як і раніше, каламутна, а хочеться, щоб була чистою і можна було купатися, виправити становище можна за допомогою коагулянтів.

Ще один нюанс: робота виконана, вода чиста, і ви вже в ній викупалися, але на шкірі виникла алергійна реакція. Це не свідчення того, що ви припустилися помилки. Алергії на пергідроль – рідкість, але можливі. Є індивідуальною особливістю організму або реалізуються при чутливій шкірі. У такому випадку, швидше за все, доведеться підібрати іншу хімію для обробки басейну. Однак на практиці таке, повторимося, трапляється надзвичайно рідко. У переважній кількості випадків пероксид водню – ідеальний безпечний варіант.

Як замовити та де купити перекис водню для басейну?

Тепер, мабуть, вам до дрібниць відомо про застосування описаного матеріалу для очищення басейнової води. Ви знаєте про всі його сильні та слабкі сторони, про дозування та правила поводження. Не сумніваємося, що зможете зробити все, як слід, не допускаючи технічних помилок.

Залишилося купити пергідроль хорошої якості та в потрібних обсягах. А зробити це можна легко та швидко, подавши заявку через спеціальну форму на нашому сайті. Також приймаємо замовлення у телефонному режимі. Всі наші товари (і пероксид водню – не виняток) мають сертифікати якості, свіжі терміни зберігання та можуть бути відправлені вам без зволікань.

Очищення басейну перекисом водню гарантовано потішить, якщо це буде продукт від компанії «Система Оптимум». Замовлення відправляються по Україні. Способи доставки, оплати та інші організаційні аспекти узгоджуються в індивідуальному порядку.

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.