Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Карбонат натрію (натрій вуглекислий, сода кальцинована)

27000 грн
27.00 грн
(ціна за 1 кг)

Сода кальцинована технічна (натрій вуглекислий, карбонат натрію) – порошок або гранули білого кольору. Сода кальцинована – це сіль натрію і карбонатної кислоти, вона є широко вживаним хімічним продуктом.

Мінімальна сума замовлення - 1000 грн

Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Карбонат натрію (сода кальцинована) – це хімічна сполука, натрієва сіль вугільної кислоти, тверда речовина у вигляді білого порошку з формулою Na2CO3. Натрій вуглекислий (ще одна загальноприйнята назва речовини) – популярний в побуті і різних промислових напрямках продукт. Багатьом господиням відомий як ефективний чистяче-мийний засіб, якому під силу легко і швидко видалити плями жиру зі скла, порцеляни й емальованих поверхонь. Часто його використовують при ручному пранні білизни, щоб пом’якшити тверду воду. Тому закономірно, що карбонат натрію – популярний інгредієнт різноманітної побутової хімії: пральних порошків, засобів для видалення накипу, хімічних композицій для пральних і посудомийних машин. Крім побутового застосування, ця речовина використовується в скловиробництві, виготовленні хімікатів, паперової та текстильної продукції. З її допомогою пом’якшують воду і виготовляють харчові продукти.

Сода кальцинована опт може перебувати в продажу, маючи в своєму складі такі компоненти:

  • воду (<1,5 %);
  • натрій хлористий (<0,5 %);
  • сульфати (<0,1 %);
  • кальцій (<0,1 %);
  • магній (<0,1 %);
  • залізо (<0,004 %).

Наскільки чистий продукт, які домішки і в яких обсягах у ньому містяться, залежить від застосовуваних сировинних матеріалів, процесу виробництва і майбутнього використання.

Отримання карбонату натрію

Натрій вуглекислий в природному середовищі можна зустріти в складі деяких морських водоростей і у вигляді мінералів: нахколіту, трони, натриту й термонатриту. Отримання з родовищ – один зі способів видобутку речовини, проте далеко не єдиний. Раніше, до речі, і водорості в сукупності з прибережними рослинами, а точніше їх зола, служили популярними джерелами для отримання цього матеріалу.

карбонат натрію формула

З-поміж промислових способів отримання варто зазначити 2 основні:

1. Спосіб Леблана (зі солі та крейди). Активно застосовувався в минулі століття (запатентований в 1791 р. французьким вченим Ніколя Лебланом, на честь якого і названий). Леблан перетворював у соду мірабіліт, запікаючи його при t приблизно 1000 °C в сукупності з крейдою або вуглекислим кальцієм, а також з деревним вугіллям. Під час такого процесу здійснювалося відновлення вугіллям сірчанокислого натрію до сірчистого. Сульфід натрію вступав у реакцію з вуглекислим кальцієм. Далі матеріал піддавався водній обробці з переходом карбонату натрію в розчин. Сульфід кальцію фільтрувався, а потім карбонат натрію (його розчин) упарювався. Очищення сирої соди відбувалося шляхом перекристалізації.

Результат такого способу – продукт у формі кристалогідрату. Відповідно, для досягнення необхідного вигляду важливо було на завершення зневоднювати соду шляхом кальцинації.

До слова, отримання сірчанокислого натрію ґрунтувалося на обробці хлористого натрію сірчаною кислотою. Хлороводень, який виділявся під час реакції, вловлювали водою і виходила соляна кислота. Розглянутий спосіб був популярний в XVIII-XIX століттях. До початку XX століття його витіснив інший, більш економічний і технологічний – спосіб Сольве, що використовується і сьогодні.

2. Спосіб Сольве (аміачний). Економічність пояснюється тим, що не залишаються значні обсяги побічного сірчистого кальцію. В процесі задіюється бікарбонат амонію, а це не тільки більш вигідно економічно, а й менш енергетично затратно.

Цей метод був запатентований в 1861 р. бельгійським хіміком Ернестом Сольве (назву, аналогічно як і перший спосіб, отримав від імені вченого). А виглядає він так: у насичений розчин NaCl вводять в однакових обсягах газоподібні нітрид водню і вуглекислоту (по суті, двовуглекислий амоній). Гідрокарбонат натрію випадає у вигляді малорозчинного залишку, після чого його піддають фільтрації та кальцинації (зневодненню), нагріваючи до t 140-160 °C. Як результат, він перетворюється в карбонат натрію.

Вуглекислий газ і аміак, які утворюються в процесі, повертаються у виробництво. Тобто єдиним відходом такого способу виступає CaCl2, що і є однією з головних його переваг.

Крім двох описаних методів, існує ще один – спосіб Хоу (китайського вченого-хіміка). Відмінність від способу Сольве полягає в незастосуванні гідроксиду кальцію. У розчин хлористого натрію при t 40 °C подають вугільний ангідрид та аміак. Як і за Сольве, відбувається випадання в осад харчової соди, що менше піддається розчиненню. Далі йде охолодження до 10 °C з випаданням в осад хлористого амонію. А розчин знову застосовується для створення наступних партій соди. Тобто можна зробити висновок, що метод Хоу – це модифікація методу Сольве. І саме на них разом узятих у наш час припадає 84 % світового виробництва соди.

Фізико-хімічні властивості соди кальцинованої

Сода кальцинована може випускатися в порошкоподібному вигляді або у формі гранул. Стандартне забарвлення – біле. У водних середовищах розчиняється у співвідношенні 21,8 г на 100 мл при температурі 20 °C (7,1 г при 0 °С і 45,5 г при 100 °С). Тобто, чим вища температура води, тим значніша розчинність. Якщо вводити речовину в газовану воду, то спочатку вона буде більше розчинятися, а потім менше. Аналогічно добра розчинність відбувається і в гліцерині. Що стосується розчинення в етиловому спирті, то воно слабке, а в диметилкетоні й дисульфіді вуглецю взагалі не спостерігається.

Молярна маса – 105,99 г/моль, густина – 2,53 г/см³. Термовластивості: t втрати моногідратом води – 100-120 °C, t плавлення – 852 °C, t розкладання – 1000 °C, t кипіння – 1600 °C.

Карбонат натрію:

  • при нагріванні розкладається;
  • під впливом вологих повітряних мас у безводному стані приводить до утворення бікарбонату натрію;
  • вступає в реакції з великою кількістю кислот з утворенням двоокису вуглецю;
  • перебуваючи на відкритому повітрі, піддається злежуванню, формує кристалогідрат, оскільки дуже гігроскопічний;
  • у водних розчинах піддається гідролізу, чим пояснюється лужна реакція середовища;
  • належить до екобезпечних речовин, але може подразнювати шкірні покриви, тому працювати з ним необхідно, використовуючи рукавиці.

Кристалогідратам зазначеної сполуки характерні різні форми: безбарвні моноклінні та ромбічні з тою чи іншою кількістю молекул води.

Використання соди кальцинованої

Сода кальцинована, ціна якої сьогодні – у доступних межах, використовується в різних напрямках:

  • з давніх часів з її участю виготовляють скло. На потреби скляних підприємств йде близько половини усієї виробленої промисловістю речовини. Соду вводять в суміші-основи для виготовлення кришталю, оптичного скла і скла для медичної сфери, а також у склоблоки, піноскло, розчинний силікат натрію та іншу скляну продукцію;
  • з її допомогою готують кераміку до емалювання і створюють емалі;
  • вона служить проміжним продуктом у виробництві чистяче-мийних засобів (пральних порошків, засобів для миття посуду та ін.) і часто є їх важливим інгредієнтом;
  • використовується в миловарінні;
  • служить джерелом при отриманні ультрамарину;
  • виступає лугом у паперово-целюлозній галузі і важлива для лакофарбового виробництва;
  • в шкіряному напрямку використовується для дублення шкіри;
  • натрій вуглекислий (купити можна просто зараз у ПП «Система Оптимум») застосовується також у металургійній індустрії, а саме у виплавці кольорових металів з метою мінімізації кількості сірки і фосфору в процесах сталеплавлення. Загалом, необхідний він і для кольорової, і для чорної металургії, оскільки сприяє вилученню сульфідних Zn, Ni, Cu, Pb та інших сплавів, знежирює метали в процесі випалу і плавлення. Крім того, від сірки і фосфору чудово очищає чавун. Без нього не виконати обробку уранових руд. А ще він необхідний при виготовленні Pb, Zn, Cr, W і Sr;
  • не обходиться без нього і хімічний синтез;
  • карбонат натрію служить джерелом гідроксиду, тетраборату й гідрофосфату натрію;
  • до того ж, використовується у виготовленні пластичних мас та синтетичних смол;
  • у харчопромі відомий як добавка до їжі E500(I) (або як E500(III) спільно з харчовою содою), що перешкоджає злипанню, злежуванню і утворенню грудок, регулює кислотність і виконує роль розпушувача;
  • сода бере участь у створенні води для пиття, бездоганно зменшує твердість води. Ця властивість визначає також її застосування в парових котлах, для пом’якшення робочої рідини (води для технічних цілей). Карбонат натрію  бере участь у водоочисних і флотаційних заходах, нейтралізує кислотні відходи в промислових стоках;
  • задіюється в очищенні газів, які викидаються в атмосферу;
  • допомагає знежирювати метали (наприклад, металеву техніку на підприємствах харчової галузі) і виконувати десульфатизацію доменного чавуну;
  • має чимале значення для нафтовидобутку. Одна з останніх інноваційних технологій, що збільшує нафтовіддачу пластів (АСП заводнення), передбачає використання соди разом з поверхнево-активними речовинами. Таким чином, вдається добре знизити міжфазний натяг між водою та нафтою;
  • в хімічних лабораторіях сода кальцинована задіюється в різних наукових дослідженнях з метою стабілізації кислотно-лужних середовищ, необхідних для здійснення простих реакцій;
  • іноді вводиться до складу фільтрів для сигарет;
  • у фотосправі знаходить застосування при створенні проявників для фотографій в якості прискорювача;
  • вводиться в моторні мастила, щоб запобігти полімеризації (2 г/1 л);
  • в побуті її використовують, щоб замочувати одяг та інші текстильні вироби, мити посуд, підлоги і знежирювати різні поверхні.

Як бачите, потужна лужна реакція наділяє цей хім. продукт величезним переліком властивостей, головні серед яких: жировидалення, очищення, водопом’якшення тощо. При такій широті застосування карбонат натрію купити – потреба, яка виникає часто і повсюдно. Якщо цей реактив знадобився і вам, врахуйте, що він випускається в двох марках: А і Б. Перша – у вигляді гранул (вищий гатунок), друга – у вигляді порошку. На якій зупинити вибір? Обидві підходять для виробництва будь-яких видів скла, застосування в металургії та інших зазначених вище царинах. Марка А, в якій строго нормований склад гранул, при цьому краща для виготовлення електровакуумних різновидів скла. Марка Б – чудовий варіант для целюлозно-паперової, лако- і анілінофарбової галузей, нафтовидобутку, виготовлення синтетичних мийних композицій та жирних кислот. На ній краще зупинитися, якщо необхідно очищати ропи або створювати солі фосфору, барію, хрому, натрію.

Натрій вуглекислий купити

Хочете карбонат натрію купити оптом? ПП «Система Оптимум» готове прийняти ваше замовлення без зволікань. У нас на складі цей продукт завжди міститься в достатніх для значної кількості великих і дрібних оптових поставок обсягах. Ми пропонуємо вигідні умови співпраці і гарантуємо оперативну доставку товару в усі регіони України.

Карбонат натрію упаковується в м’яку тару. Це можуть бути мішки з поліпропілену фасуванням по 25 кг і більше. Також упаковка можлива в спеціальні одноразові контейнери (біг-беги), якщо замовлення становить 600 кг і більше.

Транспортувати натрій вуглекислий (ціна у компанії «Система Оптимум» – одна з найкращих на вітчизняному ринку хімічних речовин) можна різними видами транспортних засобів. Все залежить, головним чином, від обсягів та способу пакування. Для перевезення в біг-бегах найкращим варіантом є напіввагони на залізниці. Якщо мова йде про мішки, можна скористатися критими вагонами або, наприклад, автомобільним транспортом. До речі, у нас є власний чималий автопарк, тож можемо доставити вам карбонат натрію уже найближчим часом. Пам’ятайте: мало натрій вуглекислий купити оптом, потрібно ще й дотримуватися умов його зберігання. Для цього підійдуть бункери і криті склади. Прослідкуйте, щоб цей хімікат був збережений від проникнення вологи.

Карбонат натрію від виробника в Україні

Якщо вас цікавить карбонат натрію, ціна якого не «кусається», «Система Оптимум» – у вашому розпорядженні. У нас вся хімічна сировина коштує доступно, карбонат натрію – не виняток. Кінцева вартість залежить від обсягів замовлення, але в будь-якому випадку вона стане для вас приємним аспектом співпраці. Щоб дізнатися про персональні знижки, зв’яжіться з нашими менеджерами за контактними номерами.

Сода кальцинована, купити яку ви можете просто зараз, як і інші неорганічні реактиви (зокрема бура опт) має сертифікат якості. У ньому, а також у лабораторному висновку ви зможете побачити всі необхідні технічні характеристики продукту, як-от показники якості.

Знадобився карбонат натрію від виробника в Україні? Потрібні будь-які інші лабораторні реактиви? Зателефонуйте нам і поставте всі свої запитання, відповіді на які посприяють покупці і подарують вам впевненість в правильності вибору постачальника. Звертайтеся!

Популярні запитання

Где применяется?

Застосовується для потреб харчової та хімічної галузі, а також при виробництві скла.

Як зберігається товар?

Зберігати речовину необхідно у герметичній упаковці.

Чи небезпечна речовина?

З'єднання відноситься до речовин третього класу небезпеки, тому при роботі з ним необхідно дотримуватись правил техніки безпеки.

                                                           

ІНФОРМАЦІЯ З СЕРТИФІКАТУ ЯКОСТІ

Сода кальцинована (карбонат натрію) тех

    

Гарантійний термін зберігання 2 роки
Виробник Туреччина
Формула Na2CO3

Показники якості

Показник Норматив Випробування
1 Na2CO3, % ≥ 99,10 99,70
2 Хлориди (Cl), % 0,12 0,07
3 Залізо, ppm 15,0 2,00
4 Втрата в масі, % 0,50 0,09
5 Насипна щільність,  г/см3 0,47-0,59 0,51
6 L (білизна), % 100,09 100,09
7 а (почервоніння), % 0,33 0,33
8 б (жовтуватість), % -0,76 -0,76
9 NaCl, % 0,20 0,11
10 Fe2O3, % 0,0022 0,0003

 

 Лабораторний висновок: сертифікат якості відповідає оригінальному сертифікату виробника.

Міжнародна назва sodium carbonate, washing soda
Хімічна формула Na2CO3
Назви-синоніми натрій вуглекислий, сода кальцинована
Країна

Туреччина

Виробник Sisecam

Вага

мішок 25 кг

фасування 1000 кг

Відгуки
  • user-avatar-placeholder
    Олександр 29 Oct 2024
    Дякую за швидку доставку
  • user-avatar-placeholder
    Игор 29 Oct 2024
    Буду заказывать снова.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Карбонат натрію (натрій вуглекислий, сода кальцинована) за вигідною ціною, також замовити Карбонат натрію (натрій вуглекислий, сода кальцинована) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.