Барій азотнокислий (нітрат барію)

16290 грн
651.60 грн
(ціна за 1 кг)

Мінімальна сума замовлення - 1000 грн

SKU: .
Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Нітрат барію (барій нітрат)

Барій азотнокислий або нітрат барію – це хімічна сполука, яка належить до групи солей HNO₃ (барієва сіль азотної кислоти). Це білий кристалічний порошок, що легко розчиняється у воді і має важливе значення в різних галузях промисловості. Є незамінним у багатьох технологічних процесах, у виробництві скла, піротехніці, військовому напрямку та інших сферах. Унікальні властивості цієї речовини створюють на неї попит як серед наукових установ, так і в промислових компаніях, котрі шукають надійний хімічний продукт для своїх потреб.

ПП «Система Оптимум», продаж широкого спектру хім. речовин у якого є одним із ключових напрямків професійної діяльності, реалізує з-поміж іншого і барій азотнокислий. Гарантує високу якість кожної партії продукту, його відповідність нормам та стандартам. Пропонує одні з найкращих гуртових цін в Україні та забезпечує швидку доставку у різні регіони країни. Тож, якщо для вас актуальне придбання нітрату барію і ви шукаєте надійний та вигідний варіант, на який є офіційна гарантія, запрошуємо ознайомитися з детальною інформацією про продукт й оформити замовлення на нашому сайті.

Характеристики нітрату барію

Азотнокислий барій (хімічна формула – Ba(NO₃)₂) – це сипкі негігроскопічні кристали білого кольору в масі з кубічною ґраткою, без запаху, що в наш час виконують роль важливого промислового реагенту. Нітрат барію являє собою сіль барію і нітрат іонів. В природному середовищі присутній у вигляді рідкісного практично безбарвного мінералу – нітробариту. В лабораторних умовах отримується шляхом реагування гідроксиду барію з азотною кислотою. В промисловості ж здебільшого вдаються до застосування карбонату замість гідроксиду.

Барій азотнокислий розчинний у воді, причому розчинність збільшується з підвищенням температури. Так, при 20 ℃ цей показник становить 9,2 г/100 мл, а вже при 100 ℃ – 34,2 г/100 мл. Не розчинний у спирті й концентрованій HNO₃. Загалом є досить стабільною сполукою, яка за нормальних умов не розкладається і не вступає у реакцію з іншими речовинами. Іони барію формують стійкі сполуки з краун-етерами.

Молярна маса – 261,34 г/моль.

Густина – 3,24 г/см³.

Температура плавлення – 595 ℃.

Важливо зазначити, що при нагріванні ця речовина розкладається з виділенням кисню, що робить її корисною для використання в різних хімічних реакціях, у піротехніці та інших галузях, де актуально забезпечити доступ кисню для підтримання горіння. Однак це потребує й додаткової обережності. Цей продукт з помірною токсичністю є сильним окисником. Сам по собі негорючий, але взаємодіє (інтенсифікує горіння) з горючими матеріалами і відновниками, при подрібненні або за умови великих кількостей – досить активно й часто з вибухом. Комплекси з певними орган. матеріалами можуть самозайматися. У випадку пожежі виділяються токсичні оксиди азоту. Потрапляння на шкіру, слизові та в дихальні шляхи небезпечне подразненнями. Тому при роботі з азотнокислим барієм необхідно поводитися обережно, використовувати засоби захисту й дотримуватися заходів безпеки. ГДК у робочому просторі приміщень – 0,5 мг/м³.

Легкозаймистість хімічної сполуки потрібно враховувати і при її зберіганні. Зберігати нітрат барію слід на складі (в приміщенні) у закритій тарі, на безпечній відстані від горючих матеріалів, запобігаючи контакту із сонячними променями та вологою.

Барій азотнокислий – застосування

Барієва селітра (ще одна із традиційних назв азотнокислого барію) широко застосовується в промисловості (виготовлення вакуумних трубопроводів й чимало інших галузей і процесів), у синтезі інших сполук барію та в наукових дослідженнях завдяки своїм винятковим властивостям. Вона є важливим хімічним продуктом для різних промислових напрямків: від виробництва скла до військової галузі. Її фізичні та хімічні властивості роблять її незамінною у багатьох процесах, де необхідно забезпечити надійне виділення кисню або підвищити міцність та стійкість матеріалів.

До основних сфер використання цієї речовини належать:

  • піротехніка, виготовлення піротехнічних засобів. Залучається для створення яскравих зелених вогнів у феєрверках та освітлювальних (сигнальних) ракетах, позаяк має здатність давати насичену зеленість при горінні. Саме у піротехніці негігроскопічний нітрат барію широко використовується для фарбування полум’я в зелений колір, тому що добре підходить для цього завдання, на відміну від більшості сполук інших металів, що теж можуть формувати зелене забарвлення, але при цьому є малопридатними через значну гігроскопічність;
  • скляна промисловість. Додається до різних видів скла для покращення його оптичних властивостей та підвищення міцності;
  • лакофарбове виробництво. Відомий як компонент емалей та глазурей. Популярний у деяких видах покриттів барвник, зазвичай застосовуваний у виробництві кераміки;
  • хімічний напрямок. Може задіюватися як сировина для того, щоб одержувати інші барієві сполуки (наприклад, для отримання оксиду та пероксиду барію). У лабораторних умовах також використовується для проведення досліджень, спрямованих, зокрема, на визначення сульфатів;
  • військова галузь. Застосовується у виробництві детонаторів, вибухових речовин та інших компонентів боєприпасів завдяки своїй здатності виділяти кисень при розкладанні;
  • інженерія. Має значення для створення вакуумних трубопроводів.

Це лише деякі сфери використання цієї сполуки, і з кожним роком її роль та залучення у промисловості тільки розширюється.

Барій азотнокислий для виробництва скла

Однією з найважливіших галузей використання барію азотнокислого є виробництво скла та скляних виробів. Завдяки своїм властивостям він застосовується при виготовленні спеціальних видів скла, таких як оптичне, термостійке та ін.

Цей компонент додають до скла з метою підвищення його оптичних властивостей. Таким чином покращують прозорість, знижують коефіцієнт заломлення й підвищують хімічну стійкість. Скло, до складу якого входить барій азотнокислий, використовується в оптичних приладах, наприклад, у лінзах, мікроскопах, телескопах та об’єктивах фотоапаратів.

Додавання цієї сполуки також допомагає підвищити якість, міцність і стійкість до температурних змін, зменшити ризик утворення тріщин та параметри теплового розширення. Це робить скло ідеальним для експлуатації в умовах високих температур і при різких температурних перепадах. Кисень у складі речовини (по аналогії з частиною інших солей азотної кислоти, як от з нітратом натрію) сприяє чистоті та прозорості скла, протистоїть знебарвленню.

Використання азотнокислого барію у військовій галузі

Барій нітрат знайшов застосування і у військовій галузі, де його використовують у виробництві різних видів боєприпасів, зокрема детонаторів, вибухових речовин та іншого. Тут він важливий, з огляду на його здатність виділяти кисень під час термічного розкладання, що дозволяє покращити ефективність горіння й вибухової реакції.

Як окисник він необхідний для запальних і терматних сумішей (терматів). Полегшує займання й покращує потрапляння палаючого складу в ціль, наприклад, у бронетехніку.

Крім того, матеріал використовується в складі військових сигналів, де потрібне інтенсивне виділення світла для сигнальної подачі. З його участю виготовляють димові шашки для військових операцій, засоби-спалахи для сигналізування на полігоні. У спеціальних кулях до стрілецької зброї він слугує окисником запальних та трасувальних індикаторів. Коли куля вистрілює, піротехнічний спалах видно неозброєним оком, завдяки чому вдається простежити за траєкторією.

Використання нітрату барію у військовій промисловості завжди вимагає високого рівня обережності та суворого дотримання правил безпеки.

Нітрат барію – гуртова ціна від ПП «Система Оптимум»

Компанія «Система Оптимум» пропонує купити в Україні барій азотнокислий високої якості для використання у різних галузях промисловості. Ми працюємо лише з перевіреними постачальниками сировини, що гарантує наявність у продажу в інтернет-магазині винятково товарів належної якості. Нами в обов’язковому порядку дотримується політика конфіденційності. У нас ви можете купити нітрат барію оптом за конкурентними цінами з доставкою по всій Україні.

Наші переваги:

  • високий якісний рівень продукції, відповідність усім необхідним стандартам якості;
  • гнучкі ціни для гуртових покупців, що дозволяє оптимізувати ваші витрати;
  • постійна присутність товарів в наявності на складах для реалізації своєчасних відправок в потрібних об’ємах;
  • зручна оплата, оперативна й надійна доставка вантажів по всій території України;
  • професійні консультації спеціалістів стосовно властивостей і застосування хімічних речовин з асортименту, допомога з оформленням замовлень та вибором оптимальної кількості матеріалів.

Якщо вам потрібен відповідальний та такий, що максимально піклується про клієнта й комплексно відповідає на поставлений ним запит, постачальник барію азотнокислого, звертайтеся в компанію «Система Оптимум». Ми гарантуємо індивідуальний підхід до кожного замовника, широкий асортимент хімічних речовин у каталозі та конкурентоспроможні умови співпраці. Гуртова ціна у Києві, Львові, Чернівцях, Вінниці, Дніпрі та інших містах стане для вас приємним сюрпризом.

Замовити товар можна через сайт або за контактними номерами телефонів. Обирайте, як вам зручніше, й звертайтеся! А потім, якщо захочете, залиште відгук – для нас важлива ваша думка.

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Барій азотнокислий (нітрат барію) за вигідною ціною, також замовити Барій азотнокислий (нітрат барію) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.