Чим почистити салон машини, кілька практичних способів і порад

Чим почистити салон машини, кілька практичних способів і порад

Стоїть завдання почистити салон в автомобілі? Голова розривається від думок: з чого почати, які матеріали і пристосування використовувати, як зробити так, щоб мінімум часу і сил, але максимум ефекту? Відповіді на всі ці запитання – у нашій статті.

Покрокове очищення салону машини

Щоб нічого не залишити поза увагою, а в процесі не виконувати одну і ту саму роботу двічі, важливо дотримуватися оптимальної послідовності виконання очисних заходів. Запам’ятайте два важливих аспекти. Перший – прибирання салону необхідно починати зверху і поступово пересуватися до нижніх частин. Другий – кожну зону слід чистити окремо, щоб, наприклад, бруд зі стелі не наносити на сидіння і навпаки.

Спочатку чиститься стеля, потім – сидіння, двері та бічні поверхні, підлога, на завершення – пластикові деталі. Це перевірена схема. Але якщо ви практикували іншу й маєте успішний досвід, можете поділитися з читачами в коментарях.

10 ключових кроків хімчистки салону авто:

  1. Підготовка. Глушіння мотора і витягання ключа із замка запалювання на весь період чищення задля запобігання замиканням. Повне розвантаження автомобіля, зокрема й багажного відділення. Первинне сухе прибирання, що включає механічне видалення більш-менш крупного сміття: пакетів, паперів, обгорток, пляшок та іншого – всього, чому в автомобілі не місце і що може заважати подальшій роботі. Діставання та очищення килимків: гумові слід витрусити і вимити, тканинні – обробити щіткою і пропилососити, а після цього покласти в сухе місце на період виконання наступних процесів. Позбавлення від невеликих засмічень із задіянням пилосмока. Там, куди щіткою порохотяга не вдається дістати, можливо застосовувати повітряний компресор – він видме пил, бруд і сміття з будь-яких щілин. Якщо потрібен ідеальний результат, можна зняти сидіння. Якщо для генерального прибирання ще не час, достатньо сидіння пропилососити і протерти сухою ганчіркою.
  2. Очищення стелі. Існує два варіанти реалізації цього етапу: повне миття всієї поверхні за раз і з поділом на кілька зон. Частина автовласників схиляється до першого, інші – до другого. Перші роблять такий вибір, щоб не допустити розводів, характерних для миття частинами. Другі стверджують, що ніяких розводів не буде, якщо все здійснювати, як слід, тим більше, розбивка на частини (скажімо, на чотири) істотно підвищує зручність роботи.

Загалом, чищення стелі машини – це нанесення очисника без пробілів для розм’якшення забруднень, вичікування протягом приблизно 10 хвилин, поки він втягує бруд, а потім його акуратний збір сухою незабрудненою серветкою/ганчіркою з мікрофібри.

Трохи порад для догляду за стелею:

  • не застосовуйте пилосмок, аби стеля не відклеїлася;
  • очисні рухи здійснюйте в один бік (від передньої частини до багажника);
  • акуратність у цьому питанні – ваше все, тому не поспішайте. Стельові покриття більшості авто виготовляються з м’яких делікатних матеріалів, які при недбалому чищенні можуть стати пухнастими;
  • якщо піна попадала зі стелі на інші поверхні, наприклад, на скляні, відразу витріть її вологою ганчіркою;
  • у випадку зі сильними забрудненнями, що в’їлися, плямами повторіть очисні маніпуляції;
  • не беріть для роботи порошок. Він проникне в тканину, а добре прополоскати її навряд чи вдасться. Залишки порошку здатні спровокувати пожовтіння оббивки і специфічний запах, який буде особливо проявлятися в спекотну погоду;
  • на період висихання стелі можна зайнятися пластиком, але можна й почекати, щоб логічно перейти до наступного етапу.
  1. Хімчистка сидінь і чохлів. Як виконувати, залежить від ступеня і характеру забруднень, а також від матеріалів. Найпоширеніший варіант – нанесення очисника, вичікування близько п’яти хвилин, усунення плям щіткою, вилучення засобу, що увібрав бруд, мікрофібровою серветкою (можна відразу вологою губкою, а тоді вже – сухою мікрофіброю). Останню необхідно періодично мити в чистій воді й віджимати насухо.

Найпростіші в очищенні, мабуть, сидіння зі шкіри та шкірозамінника. З незначними забрудненнями можна оперативно впоратися, задіюючи елементарний мильний розчин. Якщо є плями, що в’їлися, то, звичайно, без автохімії не обійтися. Зверніть увагу, що в такому випадку не можна використовувати жорсткі щітки, інакше ймовірно пошкодити оббивку.

На тканинні сидіння доведеться витратити трошки більше часу. Збризнути їх аерозольним очисним засобом, здійснити втирання того в оббивку щіткою/губкою, через три-п’ять хвилин зібрати бруд вологою періодично споліскуваною мікрофіброю. У випадку зі світлим текстилем завжди необхідно очищати оббивку цілою, щоб виключити розводи, а не окремо обробляти забруднені ділянки.

Використання мийного пилосмока і порошку – не рекомендовані методи для обробки сидінь. З першим діючі речовини, швидше за все, не встигнуть взятися і зробити свою справу. Другий складно повністю вимити, а от нашкодити оббивці ним дуже навіть легко.

Якщо необхідно, знімаються чохли і чистяться окремо. Вироби з тканини і велюру можна просто випрати, застосовуючи порошок, а при сильних плямах – засіб для виведення плям. Ворсові чохли після прання і просушування доведеться розчесати. Шкіряні (і з натуральної, й зі штучної шкіри) прати не можна. Догляд за ними аналогічний, як і за такими ж сидіннями: спеціальна автохімія або мильний розчин на допомогу.

Крім того, не варто забувати про таку конструктивну деталь, як ремені безпеки. Їх плетіння дуже щільне, тому пил може сильно закріпитися, що ускладнює його видалення. Проте це не означає, що потрібно задіювати занадто сильну хімію, здатну зашкодити плетінню і міцності ременя. Це означає, що не можна запускати ситуацію або залишати ремені поза увагою. При хімчистці салону ремені слід замочити в ємності з мийним засобом або ж почистити їх щіткою та милом.

  1. Чистка дверей. Початкове очищення тканинних елементів + ​​обробка всіх інших деталей. Оббивку і пластикові частини найкраще обробити піною. Очисник слід наносити в тому числі на ручки, пороги, кишені та ущільнювальні частини. Після незначної витримки засіб, що ввібрав бруд, прибрати вологою губкою і знову ж таки, як у випадку зі стелею і сидіннями, протерти мікрофіброю.

Чистити двері нескладно і незатратно в плані часу, але слід врахувати два моменти. Будьте особливо обережні в місці, де розташовані клавіші управління склопідйомниками, наносьте очисник губкою, не допускаючи його попадання в проводку. Проявляйте обережність зі склом та тонуванням. Вони можуть бути нестійкими до агресивних хім. засобів. Щоб запобігти шкоді, попередньо захистіть скло, наприклад, можна обробити його мильним р-чином.

  1. Миття скла і дзеркал. Лобове та бічне скло, а також автомобільні дзеркала миються за класикою жанру зі споживанням відповідної автохімії, засобів для чищення скла. Дуже добре дають раду із завданням спиртовмісні матеріали. На завершення потрібно добре протерти сухою мікрофіброю.
  2. Догляд за пластиком. У першу чергу, під пластиком мається на увазі торпеда, або передня панель салону автомобіля, де відбувається найбільше скупчення пилу. Тут пам’ятаємо, що треба мити акуратно, аби не пошкодити лобове скло. Також не завадить захистити автомагнітолу, як варіант, прикривши поліетиленом чи будівельним скотчем.

Для очищення гладкого пластика нанесіть відповідний очисник на губку, протріть деталі, запобігаючи потраплянню засобу в техніку і затіканню в проводку. Для фактурних поверхонь відмінно підійде мікрофіброва серветка. Іноді для видалення пилу може бути досить простого протирання ледь вологою неворсистою ганчіркою. Вологи при очищенні панелі повинно бути якнайменше, щоб не пошкодилися кнопки, техніка, аби не відбулися жодні інші поломки.

Кермо теж потребує очищення. На ньому можуть бути, наприклад, жирні плями, залишені руками, або будь-які інші забруднення. Чистити кермо необхідно очищувачем і мікрофіброю. У шви можна пробратися за допомогою щітки.

  1. Очищення підлоги. Якщо на підготовчому етапі ви пропустили очищення килимків, то зараз доведеться окремо почистити і їх, і покриття для підлоги. Якщо ні, то тільки друге, а чисті килимки вже можуть бути готові, щоб повернутися на своє звичне місце.

Підлогу спочатку слід пропилососити. Можна використовувати різні насадки. Для миття знадобляться ганчірки, щітки і очищувач, які саме, залежить від масштабів забруднення. Для сильних старих плям підійдуть жорстка щітка і спец. автохімія. Якщо сидіння не зняті, під ним слід очищати піною.

  1. Прибирання в багажнику. Не забувайте, що підлога, пластикові поверхні і т.д. є і в багажному відсіку. Там теж знадобляться очисні заходи. Які саме і яким чином – скористайтеся підказками з попередніх пунктів.
  2. Полірування. Можна сказати, вихід на фінішну пряму. Салон уже чистий, залишилося підкріпити ефект і навести лоск. Приходить черга використання поліролю. Наносити його на пластик панелі приладів необхідно не мікрофіброю (залишає частинки пилу і ворс) або паперовими рушниками (здатні подряпати), а спеціальною м’якою серветкою/губкою. Акуратне, рівномірне, помірне і неспішне розподілення засобу – те, що треба.

Надати фінальний штрих варто і сидінням, якщо вони зроблені зі шкіри. Для їх обробки є спеціальні креми, що забезпечують м’якість та блиск.

  1. Сушка. Сушити салон після очисних заходів можна різними способами. Якщо є час і нікуди поспішати, можна залишити автомобіль на 2-6 годин в спокої, відкривши двері, якщо дозволяють погодні умови. За скільки саме часу все висохне, залежить від того, яка на вулиці погода і як добре вичавлювалася ганчірка в процесі роботи. Якщо часу катма і сушку треба прискорити, на допомогу прийде калорифер, ну або стандартний побутовий фен. Все, салон чистий, сухий і доглянутий. На місце килимки – і можете їхати у своїх справах.

Ось, здається, щодо етапів хімчистки салону автомобіля все. Не лякайтеся такого великого переліку процесів. Кожен з них потребує небагато часу. Якщо виконувати все покроково, піде приблизно 2-3 години. Якщо чистка передбачається не глобальна, в обхід деяких етапів, то й ще менше. У будь-якому випадку результат – чистий і сяючий салон – того вартий!

Що знадобиться, щоб привести салон у порядок?

Отже, з етапами розібралися. Але щоб у процесі роботи не відволікатися на пошуки необхідних підручних матеріалів і засобів, давайте з’ясуємо, що відразу потрібно підготувати для застосування.

Обладнання та інвентар:

  • порохотяг + насадки, а також, можливо, мережевий фільтр, подовжувач для під`єднання до електромережі, якщо немає портативного акумуляторного або спеціального автомобільного пилосмока;
  • повітряний компресор, балон зі стисненим повітрям за необхідності;
  • кілька різних ганчірок, бажано, хоча б одна мікрофіброва;
  • дві щітки (більш і менш жорстка);
  • м’яка губка;
  • серветки для торпеди;
  • тазик/відро з водою;
  • фен або калорифер, якщо потрібно.

Автохімія й автокосметика:

  • очисники для стелі, сидінь (тканини/шкіри), підлоги, пластикових частин;
  • засіб для миття скла;
  • засіб для виведення плям;
  • поліроль;
  • крем, якщо салон – зі шкіри.

Знайшли кілька годин часу, підготувалися за списками і можете приступати.

Засоби для хімчистки салону

Задіюючи спец. автохімію та автокосметику, можна всі елементи салону (текстильні, пластикові та інші) привести в належний вигляд легко та ефективно. Тому цей аспект вимагає особливого ставлення. Перелік подібних засобів для застосування на автомийках, у гаражних умовах, удома на подвір`ї, для сухої та мокрої хімчисток дуже широкий.

Засоби для мокрої обробки передбачають формування очисної піни, що наноситься на вимазану поверхню. Вони підходять для матеріалів з мінімальним вологопоглинанням. Після їх використання оброблені поверхні залишаються злегка вологими, тому актуалізується провітрювання салону. Композиції для сухого чищення – ті, що після висихання не випаровують конденсат. З ними виключається запітніння скла зсередини і відпадає потреба в додатковому висушуванні. Для якої хімчистки – сухої чи мокрої – призначена хімія, обов’язково слід враховувати при її придбанні.

Якщо пройтися по діючих речовинах засобів для чищення салону, то можна виділити кілька популярних матеріалів. Гідрокарбонат натрію, лимонна кислота і оцтова кислота – чудові очисні компоненти. Ізопропанол та етанол – основні спирти, використовувані для очищення й знежирення, чи не найпоширеніші розчинники в автокосметиці. Очисний ефект максимізується, завдяки різним поверхнево-активним речовинам (приклади: лауретсульфат натрію, сульфанол та ін.). Щоб знизити твердість води і посилити дію ПАР, до складу автошампунів можуть вводитися каустична сода, ОЕДФ, трилон А і трилон Б. Для функціональних аспектів засобів значення мають фенолфталеїн і кумол сульфонат натрію. Чудовий складник – розчин аміаку: без проблем розчиняє бруд, прибирає плями жиру з текстильних деталей салону, усуває неприємні запахи, при цьому швидко випаровується, не залишаючи розводів.

Все зазначене вище неспроста застосовується при виготовленні автохімії та автокосметики, вводиться в автошампуні, очисники, запаховидальники, поліролі, кондиціонери тощо. У кожної речовини є свої завдання, і справляється вона з ними на «відмінно».

Чим прибрати специфічні забруднення?

Наостанок хочемо навести кілька практичних способів боротьби з окремими видами забруднень. Якщо немає в конкретний момент можливості купити спеціальний засіб, а проблему вирішувати треба вже, робіть так:

  • кава. Пролити каву на оббивку ой як не хочеться, але цілком імовірно. Проте надмірно переживати не варто, необхідно просто діяти відразу, взяти рідину для миття посуду і рідке мило та з’єднати їх між собою. Тріть акуратно, щоб не зіпсувати текстиль. Більше підстав хвилюватися є, якщо кавова пляма вже давно. З нею не обійтися без “важкої артилерії”, а саме без р-чину оцту в воді. Наносите такий на 10 хвилин на пляму, потім добре промиваєте і просушуєте. Оперативніше очистити поверхню можна за допомогою серветки, змоченої етанолом;
  • бруд. Напевно, найпоширеніший негаразд. Благо, позбавлятися від нього нескладно. Чекаєте повного висихання, зчищаєте щіткою і обробляєте очисником – має допомогти. Як варіант – використовувати гель для рук від серйозних забруднень;
  • жир. Цей вид забруднень найчастіше боїться мийної рідини для посуду. Якщо не допоможе, спробуйте з’єднати оцет і нітрид водню з водою, нанести на жирні плями на десять хвилин, змити і добре просушити;
  • кров. Для відмочування плям крові використовуйте холодну воду, а потім – мильний р-чин, за допомогою щітки. Змивайте теплою водою. Якщо з першого разу отримати бажаний ефект не вдалося, продублюйте процедуру.

Які висновки можна зробити? Перший, напевно, такий, що, якщо в усьому розібратися, то чищення салону не буде здаватися чимось мега складним. Другий – для досягнення хороших результатів і виключення негативів, важливо дотримуватися етапності та деяких правил, застосовувати необхідні інструменти, а також якісні, ефективні й відповідні засоби для чищення. Не потрібно поспішати і слід бути акуратними.

Сподобалася стаття? Тепер ви готові взятися за миття і очищення салону свого автомобіля? Були раді допомогти! Бажаємо, аби все пройшло швидко і нескладно, а результат потішив!

P.S. Захочете поділитися інформацією щодо розглянутої теми, розповісти парочку-трійку лайфхаків, як і чим почистити салон машини, залишайте коментарі – вони можуть комусь допомогти.

admin admin
Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.