Гідрокарбонат натрію (сода харчова, бікарбонат натрію, натрій вуглекислий кислий)

26.28 грн (ціна за 1 кг)

Сода харчова NaHCO3 (гідрокарбонат натрію, питна сода, бікарбонат натрію, натрій двовуглекислий) – кристалічна сіль або порошок дрібного помолу білого кольору.

product-cheaper
Знайшли дешевше? Ми знизимо ціну спеціально для вас*

*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови

Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Гідрокарбонат натрію – це тверда сполука з формулою NaHCO3, кисла сіль вугільної кислоти і натрію. За звичайних умов виглядає як біла порошкоподібна маса, сформована дрібними кристалами, зі солонуватим мильним смаком. І такою ця речовина застосовується в різних галузях, напрямках життєдіяльності.

У медицині ж, головним чином, використовується гідрокарбонат натрію розчин. У водному середовищі, особливо теплому, порошок, до речі, розчиняється легко в співвідношенні 9,59 г на 100 мл. Поряд зі систематичним найменуванням для цієї речовини використовують й інші. Найбільш поширені в побуті: сода харчова, або питна. Інші: бікарбонат натрію, натрій двовуглекислий, сода двовуглекисла. Молярна маса – 84,007 г/моль, густина – 2,159 г/см³, t розкладання – 60-200 °C.

гідрокарбонат натрію формула

Реагуючи з кислотами, ця сполука приводить до формування солей, зокрема хлористого або сірчанокислого натрію, а також вугільної кислоти, яка без зволікань розділяється на воду і вуглекислоту. Відома побутова реакція такого типу – гасіння соди оцтом (оцтовою кислотою), під час якого з’являється натрію етаноат. При нагріванні до 60 °C гідрокарбонат натрію піддається розпаду (термічному розкладанню) на такі складові, як вуглекислий натрій, вугільний ангідрид та вода. Максимальна інтенсивність розкладання досягається при t 200 °C. До слова, в процесі випаровування водяної пари і CO2 продукт втрачає у вазі близько 37 %.

Отримання. Промисловий синтез здійснюють аміачно-хлоридним способом. Для цього в концентрований розчин натрієвої солі соляної кислоти, який насичений нітридом водню, вводять під тиском вуглекислий газ. З урахуванням того, що речовина малорозчинна в холодній воді, її вдається від’єднати від решти маси шляхом фільтрації. А отриманий розчин хлористого амонію, в свою чергу, знову ж використовується для виготовлення аміаку, який повторно спрямовується на виробництво.

Безпека. Натрій вуглекислий кислий належить до нетоксичних продуктів. Небезпеки пожежі і вибуху не несе. Однак при контакті зі слизовими оболонками здатний їх подразнювати. Якщо на постійній основі працювати в просторі, наповненому пилом цієї субстанції, не є винятком подразнення дихальних шляхів.

Зберігання. Зберігати цей реактив необхідно в добре закритій тарі, щоб унеможливити проникнення всередину вологи. Найкраще місце – сухе, віддалене від джерел вогню. Гарантійний термін зберігання становить 1 рік від дати виробництва. Термін придатності, загалом – без обмежень.

Застосування соди харчової (бікарбонату натрію)

Гідрокарбонат натрію, як було сказано вище, застосовують у різних напрямках і процесах. Великі його обсяги виробляють для промислових цілей (зокрема, легкої й хімічної промисловостей), кольорової металургії та поставок у роздрібний продаж. У харчопромі він відомий як зареєстрована добавка до їжі E500 (використовується і на різних масштабів харчових підприємствах, і в закладах громадського харчування, і в побутовій кулінарії).

У медицині та фармацевтиці з його допомогою нейтралізують шкірні опіки та опіки на слизових, якщо ті виникли через кислоти, а також задіюють при зменшенні кислотності шлункового соку. Крім того, цей матеріал вводять в буферні розчини, оскільки його pH не сильно змінюється в значному діапазоні концентрацій розчинів. Розгляньмо трохи детальніше ті сфери, де сода харчова (ціна якої сприяє масовому поширенню) застосовується найбільше:

  • Хімічна галузь. Тут двовуглекислий натрій застосовують при виготовленні барвників, спінених пластичних мас та інших органічних продуктів, а також реагентів для хімічного аналізу, побутової та промислової хімії. З його допомогою здійснюють нейтралізацію діоксиду вуглецю і сірчистого водню з газових сумішей. Поглинання газу відбувається при збільшеному тиску і зменшених температурних показниках, відновлення розчину – при нагріванні та зменшенні тиску.
  • Легка промисловість. У текстильному і шкіряному виробництві також часто використовують гідрокарбонат натрію. Він бере участь в обробці шовкового і бавовняного текстилю. З його допомогою створюють підошовні гуми, штучну шкіру, виконують дублення і нейтралізацію шкіри натуральної.
  • Пожежогасіння. Ця сполука є складником порошкоподібних композицій, якими наповнюють вогнегасники, використовують в порошкових системах пожежогасіння. Вона допомагає утилізовувати тепло і відстороняти кисень від центру осередку горіння шляхом виділення вуглекислого газу.
  • Харчопром та кулінарія. Тут ця речовина найчастіше виступає розпушувачем при створенні хлібобулочної продукції і кондитерки (нагріваючись, виділяє двоокис вуглецю). 

сода харчоваКрім того, її використовують при приготуванні шипучих напоїв. Може бути задіяна як самостійний харчовий матеріал, так і входити до складу розпушувачів-комплексів, наприклад, пекарського порошку (разом з вуглекислим амонієм).

Як варіант – входження до складу готових сумішей для випічки кексів, тортів та інших смаколиків. У деяких випадках виступає основним розпушувачем, в інших – додатковим. Застосування соди в цьому напрямку має супроводжуватися точністю дозування. Якщо перебрати міру, продукція набуде специфічного неприємного смаку вуглекислого натрію. Важливо дотримуватися і порядку внесення, поєднання інгредієнтів. Так, замішування тіста має відбуватися з додаванням соди до борошна, а кислих компонентів (оцту, кефіру або інших) – до рідини.

  • Медицина. Гідрокарбонат натрію розчин купити нерідко виникає необхідність за медичними показаннями. Він служить антисептичним засобом для полоскань, коли необхідна дезінфекція зубів і ясен при зубних болях. Полощуть ним також ротову порожнину і горло у випадку сильного кашлю, ангіни або фарингіту. Допомагає оперативно усувати метаболічний ацидоз, що має неабияке значення для реанімаційних заходів. До того ж, як традиційний кислотонейтралізатор знижує кислотність шлунка при печії й шлункових болях. З цією метою застосовувати його варто обережно (а сучасна медицина взагалі не рекомендує), позаяк можливі побічні прояви, зокрема «кислотний рикошет», тобто ще більша кислотність після закінчення дії ліків.

У нетрадиційній медицині гідрокарбонат натрію вважається засобом від онкологічних захворювань. Однак науково це не доведено, підтверджень ефективності подібних лікувальних заходів немає. Протипоказання:

  • підвищена чутливість організму до речовини;
  • стани, які супроводжує розвиток алкалозу (збільшення pH крові та інших тканин організму через накопичення лужних компонентів);
  • гіпокальціємія (у іншому випадку можливий алкалоз і розвиток спазмофілії);
  • гіпохлоремія (втрата Cl-, зокрема спровокована блювотою або ж тривалим зменшенням всмоктування в шлунково-кишковому тракті, може стати причиною все того ж важкого алкалозу).

Обмежено ці ліки слід застосовувати при набряках і гіпертонічній хворобі, щоб не погіршити стан, а також при відсутності або зменшенні кількості сечі (інакше не є винятком ризик надлишку затримки натрію).

Де купити харчову соду?

Хочете натрій вуглекислий кислий купити якісний і на вигідних умовах? Можете пошукати пропозиції в інтернеті або розпитати у знайомих, колег, партнерів, де вони купують цей хім. продукт оптом. А можете не гаяти часу і звертатися до компанії «Система Оптимум».

У нас на складі – завжди достатня кількість продукції чудової якості, тож ваше замовлення буде гарантовано відповідати вимогам, побажанням і виконається в оптимальні терміни, в який регіон України не знадобилася б доставка. Але не тільки завдяки наявності власних складів, комплектованих продукцією, досягається оперативність поставок. Також у розпорядженні нашого підприємства – великий автопарк, чим може порадувати клієнтів далеко не кожен український постачальник аналогічної продукції. Потрібен гідрокарбонат натрію від виробника в Україні? «Система Оптимум» – до ваших послуг!

Ціна соди харчової

Хочемо звернути вашу увагу на те, що гідрокарбонат натрію розчин купити оптом у нас можна за ціною однією з найкращих на вітчизняному ринку. Кінцева вартість варіюється. Залежить, передусім, від обсягів закупівель. При великих оптових замовленнях можливе надання додаткових знижок у персональному порядку.

Щоб дізнатися, у скільки обійдеться та чи інша партія продукції, зверніться до наших менеджерів за контактними номерами або через електронну пошту. Гідрокарбонат натрію, ціна якого не “кусається” – це за нами.

Гідрокарбонат натрію від виробника в Україні

Чому купувати найбільш доцільно в Україні і саме у виробника? Тому що, таким чином, досягаються не тільки оперативність виконання замовлення і доступна вартість товару, згадані вище. На додачу ви отримуєте повну впевненість у високій якості продукції. Гідрокарбонат натрію від ПП «Система Оптимум» має сертифікат якості. Додаткова інформація про якісні параметри та характеристики міститься в лабораторному висновку.

Увага! Наш асортимент дуже великий і розглянутою речовиною не обмежується. Тому також ви можете замовити у нас реактиви неорганічні та органічні. Хочете ще й карбонат натрію купити? Не проблема, як і у випадку з багатьма іншими хімікатами. Щоб хімічні реактиви купити просто зараз, зв’яжіться з нами (зателефонуйте або напишіть) за контактами, вказаними на сайті. Фахівці нашої компанії допоможуть швидко вирішити будь-які питання, пов’язані з поставками хімічної сировини на ваше підприємство.

Додаткова інформація, зокрема показники  якості, лабораторний висновок, міститься у СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

СЕРТИФІКАТ ЯКОСТІНатрій двовуглекислий (бікарбонат натрію, сода харчова)

NaHNO3
Кваліфікація

сорт 2

Виробник

Україна

Термін зберігання   

необмежений

Показники якості

Показник

Норматив

Випробування

1

Зовнішній вигляд

Білий кристалічний порошок без запаху

Відповідає

2

Масова частка двовуглекислого натрію (NaHCO3), %

≥ 99,0

99,4

3

Масова частка вуглекислого натрію (Na2CO3), %

≤ 0,7

0,4

4

Масова частка хлоридів у перерахунку на хлорид натрію (NaCl), %

≤ 0,04

0,02

5

Масова частка миш’яку (As), випробування за п. 3.7

Витримує

Витримує

6

Масова частка нерозчинних у воді речовин, випробування за п. 3.8

Витримує

Витримує

7

Масова частка заліза (Fe), %

≤ 0,005

0,001

8

Масова частка кальцію (Ca), %

≤ 0,05

0,04

9

Масова частка сульфатів у перерахунку на SO42-, %

≤ 0,02

0,02

10

Масова частка вологи, %

≤ 0,2

0,001

11

Масова частка солей амонію у перерахунку на NH4+ , %

≤ 0,001

0,001

12

Масова частка важких металів у перерахунку на свинець (Pb2+) , %

≤ 0,0005

0,0005

Лабораторний висновок: якість товару відповідає вимогам ГОСТ 2156-76.

Міжнародна назва natrii hydrogenocarbonas, sodium bicarbonate, carbonic acid monosodium salt, sodium hydrogen carbonate, baking soda
Хімічна формула NaHCO3
Назви-синоніми гідрокарбонат натрію, питна сода, бікарбонат натрію, натрій двовуглекислий, сода харчова

Вага

фасування 1000 кг

мішок 25 кг

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Гідрокарбонат натрію (сода харчова, бікарбонат натрію, натрій вуглекислий кислий) за вигідною ціною, також замовити Гідрокарбонат натрію (сода харчова, бікарбонат натрію, натрій вуглекислий кислий) з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.