Виготовлення миючих засобів для зовнішньої обробки автотранспорту та чищення салону

 Виготовлення миючих засобів для зовнішньої обробки автотранспорту та чищення салону

Різна автомобільна хімія та косметика – це ті засоби, з якими доводиться мати справу кожному автовласнику. Не тільки справний і функціональний, але й чистий, доглянутий автомобіль є на сьогодні зовсім не примхою чи надмірністю, а логічною нормою. Миття і чищення кузова та салону можна здійснювати самостійно або вдаючись до послуг професіоналів, але в будь-якому випадку це потрібно робити. За допомогою яких засобів – це вже інше питання. Які вони існують, як виготовляються, яка сировина необхідна для виготовлення автохімії та автокосметики, також важливо знати. Звичайно, передусім, вже функціонуючим виробникам або тим, хто замислюється про заснування подібного бізнесу. Хочете отримати ґрунтовну інформацію стосовно теми? Тоді читайте далі – стаття допоможе розставити всі крапки над «і».

Автомобільні миючі засоби – що це?

Почнемо, мабуть, з поняття «автокосметика». Воно об’єднує весь перелік матеріалів, завдяки яким машині можна надати доглянутий вигляд. Це всілякі чистячі, миючі, захисні, а також поліруючі засоби для підтримки чистоти салону і зовнішніх поверхонь кузова.

Основна класифікація косметичних засобів для догляду за авто передбачає поділ на три групи:

  1. Автошампуні. Виробляються найчастіше на основі ПАР (лаурилсульфату натрію, сульфанолу та ін.). Застосовуються, головним чином, для догляду за лакофарбовими кузовними покриттями, для надання їм блиску, видалення бруду, запобігання виникненню подряпин. І щоб все перераховане виконувалося, якомога легше.

Це не звичайні домашні шампуні. У порівнянні з тими, автошампуні мають посилене піноутворення. Деякі з них здатні інтенсифікувати виразність і яскравість кольору. Домашні ж засоби можуть не тільки не забезпечити бажаний ефект, але й нашкодити, оскільки у них – підвищений (лужний) рівень pH, що руйнує автопокриття. Тому всьому своє місце: мийним засобам для посуду місце на кухні, а автошампуням – на автомобільних мийках.

Всі шампуні для автотранспорту, в свою чергу, поділяються на низку різновидів, згідно з деякими класифікаціями:

  • готові засоби і порошкові/рідкі концентрати (за принципом готовності до використання);
  • для ручного та безконтактного (із задіянням піногенератора і спец. пінних комплектів) миття (за способом застосування);
  • шампунь-очисник/кондиціонер/з воском/з поліролем і воском (за принципом дії).

Правильний вибір автошампуня – запорука легкості застосування, зручності й ефективності процесу миття, а також забезпечення необхідних додаткових ефектів (захисту від солі, УФ випромінювання, очищення від смоли, комах та інших забруднень, позбавлення від мікротріщин).

  1. Очисники. Засоби для вилучення різнотипних забруднень. Зазвичай це не універсальні продукти для всіх поверхонь у машині, а навпаки спеціалізовані. Так, випускаються автоочисники для скла, колісних дисків, вінілових, гумових та пластикових деталей. Салонні очисні засоби покликані боротися з різними забрудненнями, наприклад, з олійними плямами і тютюновим нальотом. Є також композиції для перетворювання іржі, але з ними слід виявляти особливу обережність: з ліквідацією корозійних плям вони справляються на ура, але можуть залишити слід на непошкодженому ЛФ покритті кузова.
  2. Поліролі. Цей різновид автокосметики стоїть дещо окремо від попередніх, позаяк призначається не для миття і чищення. Однак і про нього вважаємо за потрібне сказати кілька слів. Поліролі застосовуються після мийно-очисних заходів, а також після повного висушування оброблених поверхонь. За ними – оновлення кольору, надання яскравості та блиску. Тобто вони використовуються на завершальному етапі мийки і, так би мовити, закріплюють ефект.

Існує дуже багато варіантів поліролів:

  • для скла. Роблять автоскло супер чистим і прозорим, покращують видимість. Також можуть задіюватися для фар, з метою запобігання їх помутнінню;
  • для хромованих поверхонь. Утворюють на них спеціальні захисні плівки, що запобігають виникненню корозії;
  • для шин. Роблять гуму яскравою і пластичною, згладжують мікротріщини і захищають від ультрафіолету;
  • для лакофарбового покриття. Створюють додатковий шар-захист, що запобігає накопиченню бруду, олійних плям, згубному впливу води тощо;
  • для пластикових поверхонь салону. Зазвичай це поліролі-антистатики. Вони запобігають відкладенню пилу, очищають і надають блиску.

Крім того, поліролі бувають захисними й абразивними, рідкими, твердими (пастоподібними), у вигляді кремів (віск + силікон) і аерозолів, натуральні (воскові) та синтетичні.

Уже можна підбити перший підсумок: сучасна автокосметика різноманітна і дуже різнопланова. Якщо хочеться, аби автомобіль був доглянутим, без неї не обійтися.

Автошампуні для ручного та безконтактного миття

Цю підтему ми вирішили винести окремим пунктом неспроста. Як виробництво, так і застосування шампунів для ручного і безконтактного миття мають свої нюанси. Автовласникові слід вирішити, мити автомобіль вручну, використовуючи ті чи інші засоби, або ж поїхати на мийку і скористатися іншими матеріалами. Виробник повинен орієнтуватися в специфіці обох варіантів, щоб вирішити, чим йому краще і вигідніше займатися, а також, щоб, незалежно від вибору, пропонувати споживачам високоякісний продукт. Щоб було над чим подумати, окреслимо цих самих споживачів в обох випадках. Перші – це, як правило, автовласники, які миють автомобілі самостійно, вручну, застосовуючи підручні засоби і невеликі кількості миючих матеріалів. Другі – це здебільшого автомобільні мийки, які закуповують витратні матеріали оптом і надають відповідні послуги.

Ручне (контактне) миття. Незаперечна перевага – доступність. Знадобляться лише вода, шампунь (нагадуємо, що не якийсь там домашній засіб, побутова хімія сюди не підходить) і губка/шматок тканини. Чого при механічному нанесенні доведеться витратити більше, так це сил і часу. Що стосується результату, то він, якщо добре постаратися, може бути досить непоганим. Залучення якісного автошампуню і м’якого матеріалу сприяє доброму усуненню забруднень і практично виключає ризики пошкодити лакофарбове покриття або інші поверхні. Ба більше, є велика ймовірність забезпечити аналогічний для безконтактного способу полірувальний ефект.

Безконтактне миття. Передбачає нанесення мийного засобу за допомогою піногенератора, плюс змивання його водним потоком через деякий час. Сили і час автовласника економляться неймовірно. Спочатку наноситься шампунь, потім потрібно трохи почекати (хвилин 10) і все, можна змивати й протирати насухо. Логічно, що обладнання для такого процесу коштує недешево, тому масового встановлення в приватних масштабах не передбачається. Безконтактне застосування автошампуню – сьогодні прерогатива платних автомийок з піногенераторами. Але варто раз спробувати – і всі сумніви, платити чи ні, відпадуть. Послуги автомийки – це чудова робота фахівців, які застосовують професійне обладнання та якісну автохімію. Принаймні, так повинно бути.

Підсумуємо переваги безконтактного миття авто:

  • легкість застосування автомийного обладнання;
  • скорочені часові витрати;
  • ефективне очищення від забруднень;
  • ідеально чистий і сухий автомобіль в результаті;
  • запобігання абразивному впливу на матеріали кузова;
  • подовжена чистота, захист від бруду і пилу в подальшому;
  • низька собівартість разового миття, у зв’язку з економною витратою ресурсів (передусім води та електрики).

Якісна сировина для виготовлення автомобільних миючих засобів

Ця інформація знову ж важлива як для виробників автокосметики, так і для її споживачів. Перші повинні добре орієнтуватися, яка сировина може застосовуватися, що краще, вигідніше і т.д. Другим же не завадить знати, що в складі того чи іншого засобу, чи забезпечиться бажаний результат і чи не буде шкоди автомобільним покриттям від застосування.

Найпопулярніші сировинні матеріали для виготовлення автошампунів:

  • каустична сода (гідроксид натрію). Неорганічна хім. речовина, що є найбільш поширеним лугом. Один з найпопулярніших мийних матеріалів, який застосовується при виготовленні різної хімії, зокрема й автомобільної. Вводиться в миючі засоби для омилення жирів. Сприяє ефективному очищенню поверхонь від жирових, олійних та інших забруднень, інтенсифікує дію ПАР і знижує твердість води;
  • ОЕДФ (оксіетилідендифосфонова кислота). Орган. сполука, традиційний комплексоутворювач для хелатних р-чинів, що добре зв’язує солі твердості, інгібує солевідкладення, зменшує твердість води. Виявляє стійкість до активного хлору і підсилює дію застосовуваних при створенні автошампунів ПАР;
  • трилон А (нітрилотриоцтова кислота). Ще один класичний комплексоутворювач, який ефективно з’єднує солі твердості. Добре відомий, як хелатуючий агент іонів твердості в хелатних автохімічних розчинах. Популярний інгредієнт чистячих і миючих засобів для автомийок;
  • трилон Б. Речовина з антикорозійними і комплексоутворювальними властивостями. Добре захищає від водного нальоту та абразивів. У миючі препарати вводиться для підтримки густої, щільної та пухнастої піни, для підтримки загального обсягу;
  • ізопропанол (ізопропіловий спирт). Прозора органічна сполука, що знайшла широке застосування у виготовленні автохімії та автокосметики. Це відмінний розчинник великого переліку алкалоїдів, низки синтетичних смол, ефірних олій. Багато орган. речовин розчиняється в ньому краще, ніж в етанолі. З водою і органічними розчинниками змішується в будь-яких пропорціях. За участю ізопропанолу створюють антифризи, зимові склоомивачі й, звичайно ж, автошампуні. В останніх він виступає каталізатором, сприяє ефективному очищенню поверхонь кузова і скла, зневоднює та знежирює;
  • кумол сульфонат натрію. Низькопінний змочувач поверхонь в миючих засобах. Вводиться до складу восків, сприяє відновленню водних продуктів. Взагалі функціональний спектр дії цієї речовини досить широкий. Вона знижує точку помутніння миючих засобів-концентратів, підвищує стабільність матеріалів при низькому температурному режимі та ін.;
  • лаурилсульфат (лаурет сульфат) натрію. Поверхнево-активна речовина, що використовується при виготовленні більшості миючих засобів, зокрема й автошампунів, з метою піноутворення та очищення;
  • сульфанол. Ще одна популярна ПАР, змочувач, миючий агент і емульгатор. Допомагає ефективно боротися із забрудненнями на зовнішніх поверхнях автомобіля;
  • фенолфталеїн. Трифенілметановий барвник, хім. індикатор, який використовується для встановлення рН рівня різнотипних р-чинів. Фенолфталеїн в лужному середовищі має велике значення при виготовленні автомобільної хімії та косметики, в т.ч. автошампунів.

Основні компоненти, що використовуються при виготовленні очищувачів:

  • лимонна кислота. Цей засіб відомий у різних напрямках, де є актуальними чищення та миття. Автомобільний сегмент – не виняток. З його допомогою промивають систему охолодження двигуна, очищають салон, кузов і т.д. Що стосується автокосметичних очищувачів, то особливо примітне застосування засобів на основі лимонної кислоти для обробки хромованих поверхонь з корозійними проявами (не надто глибокими іржавими точками або подряпинами);
  • оцтова кислота. Цей матеріал, аналогічно до попереднього, відмінно справляється з нальотом та іржею на хромованих виробах і не тільки, плюс забезпечує очистку від бруду і комах. Це популярний інгредієнт автомобільних очищувачів, з огляду на свою ефективність та доступність. Після обробки подібними засобами, кузов автомобіля блищить, особливо видно ефект на темних лакофарбових покриттях;
  • етанол (етиловий спирт). При виготовленні автомобільних очищувачів цей одноатомний спирт застосовується як розчинник. До слова, його також вводять до складу антифризів і склоомивачів. Потрібно сказати, що поверхні (і лакофарбові покриття, й скляні), оброблені етанольними матеріалами, виглядають чудово;
  • розчин аміаку. Незамінна річ в автомобілі й популярна складова автокосметики, перш за все очищувачів для салону, скла і кузова. Ця речовина відмінно розчиняє бруд, усуває жирні плями з салонних текстильних елементів (сидінь, стелі та ін.), з лобового і бічного скла. Внутрішня і зовнішня обробка скла засобами на основі розчину аміаку перешкоджає запотіванню, оскільки цей компонент знімає поверхневий натяг і не дає утворюватися конденсату. Нашатирний спирт швидко випаровується й не залишає розводів, захищає від дощових крапель і криги. З лакофарбових покриттів легко знімає свіжий бруд і залишки дорожніх реагентів. На кузові згладжує дрібні подряпини і надає йому блиску. Також за допомогою р-чину аміаку можна прибрати сильні неприємні запахи, наприклад, після сигаретного диму;
  • ПАР. Поверхнево-активні речовини (лаурет сульфат натрію, сульфанол та ін.) є важливими компонентами автомобільних очищувачів. Їх додають в лужні та нейтральні миючі засоби, в хім. продукти з високим і низьким рівнем піноутворення. Очищувальний ефект від такого інгредієнта, слід зазначити, чудовий.

Щоб автохімічний бізнес був успішним...

Хочемо підбити підсумки і, разом з тим, дати кілька порад тим, хто розмірковує щодо успіху і доцільності бізнесу, основаного на виготовленні автомобільної хімії та косметики. Сфера ця затребувана і перспективна, сегментів і видових аспектів – більш ніж достатньо. Працювати можна в будь-яких масштабах, орієнтуючись на різні пласти споживачів.

Щоб виготовлення миючих засобів для зовнішньої обробки автотранспорту та чищення салону принесло бажані результати, не потрібно величезних стартових інвестицій. Створення продукції нескладне: немає потреби в сильному тиску, дуже високих температурах, недоступних робочих матеріалах і обладнанні. Окупність можна забезпечити вже через рік від початку справи.

Що ж знадобиться? Перше – це ретельно вивчити локальний ринок, визначитися зі спектром продукції, що випускатиметься і, звичайно ж, окреслити аудиторію. Добре налагодити роботу з оптовиками, почати контрактне виробництво автокосметики. Друге – це опрацювати аспект із сировинною базою: знайти і закупити/налагодити поставки сировини для миючих засобів. Третє – технології та виробництво. Знадобиться вивчити теоретичний аспект і реалізувати його практично. Ну на таких зрозумілих моментах, як приміщення, обладнання, персонал і т.д., зупинятися не будемо. Люди, які мають досвід у виробництві, чудово про все поінформовані. Інші ж можуть підівчитися. Благо, живемо в ХХІ столітті – необхідну інформацію знайти нескладно.

Зі свого боку хочемо зазначити: якщо знадобиться сировина для виготовлення автомобільних миючих засобів, ви зможете звернутися до нас за всім необхідним. Матеріали, про які ми згадували у статті, є в продажу на постійній основі. Умови їх придбання, ціни та інші нюанси вас обов’язково порадують. Тож вважайте, один спектр завдань вже практично вирішений. Щасти вам і успіхів у бізнесі!

admin admin
Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.