Кальцій молочнокислий та його роль у різних галузях

Кальцій молочнокислий та його роль у різних галузях

Кальцій молочнокислий та його роль у різних галузях

Сьогодні поговоримо з вами про такий продукт, як кальцій молочнокислий. Що це, як виглядає, які властивості має? Особливу увагу приділимо сферам застосування та значенню цієї сполуки у різних процесах. Хочете дізнатися більше інформації про молочнокислий кальцій і систематизувати відомості про те, де він може стати в пригоді? Читайте далі.

Що таке молочнокислий кальцій? Основні властивості та характеристики

Кальцій молочнокислий (calcium lactate, або лактат кальцію) – це кальцієва сіль молочної кислоти. Високоякісне джерело кальцію, що складається із цього елемента на 13 %.

Випускається в порошкоподібному та гранульованому вигляді. Може бути чисто білим або мати кремовий/жовтуватий відтінок. Ароматичні параметри практично невідчутні. На повітрі піддається вивітрюванню. Густина – 1,494 г/см³. Молярна маса – 218,22 г/моль. Формула – 2(C3H5O3)•Ca.

Сполука розчиняється у воді, але при різній її температурі швидкість процесу варіативна. Так, у холодній воді розчинення відбувається повільніше, у гарячій – швидше. З молекулами води створює кристалогідрати. В етиловому спирті, метилтрихлориді, ефірі розчиненню майже не піддається.

Реагує при контакті з розчинними солями та кислотами. З останніми утворює солі.

Джерелами речовини виступають молочна кислота, хім. осаджена крейда, діоксид вуглецю, оксид кальцію та вода. Отримання виглядає як органічний синтез із залученням карбонату кальцію й молочної кислоти. Першим діють на другу (нейтралізують). Альтернативою карбонату кальцію може служити гідроксид (гашене вапно).

Кальцію лактат: застосування

Застосовується кальцій молочнокислий у різних галузях, зокрема в медицині, хімії, харчопромі, косметології, сільському та лісовому господарствах, аквакультурі. Добре відомий як харчова добавка Е327.

Його використовують при виготовленні медикаментів, продуктів харчування, косметики та засобів особистої гігієни, вітамінно-мінеральних добавок для тварин, засобів захисту рослин, восків, поліролей, мийно-чистячих композицій, ароматизаторів та освіжувачів повітря, електроприладів, електронних та хімічних пристроїв, оптики й значного числа іншої продукції. Він знаходить застосування у водообробці як відновлюваний, нетоксичний і біорозкладний коагулянт, що усуває з води завислі частинки. Задіюється у створенні біобетону, з метою збільшення його характеристик міцності на стиск і зменшення водопроникності.

Давайте зараз розглянемо основні сфери застосування докладніше.

Значення молочнокислого кальцію для харчової промисловості

За міжнародною класифікацією кальцію лактат визначається як харчова добавка Е327 з функціональним значенням антиоксиданта, регулятора кислотності та емульгатора. З його допомогою покращують колірно-смакові параметри харчової продукції, ущільнюють текстуру, регулюють рН, запобігають структурним руйнуванням при приготуванні їжі. Роблять більш вираженим смак м’яса та сиру. Вводять у продукти без цукру, з метою запобігання карієсу. Його використовують як поживне середовище для хлібопекарських дріжджів. У зв’язку з коагуляцією молока, залучають при створенні сиру панір, іменуючи в такому випадку лактатом сиру. Не рідкість – застосування як альтернативи хлориду натрію (харчової солі) і в ролі вологоутримувача.

Ще це харчовий інгредієнт з примітними антиоксидантними характеристиками, що ефективно гальмує окисні реакції в харчових продуктах. Здійснює протимікробний ефект на м’ясопродукти. Не дає розмножуватися стафілококам, кишковій паличці, сальмонелам, лістеріям, Clostridium botulinum (бактеріям-збудникам ботулізму). Все це дозволяє запобігати передчасному псуванню і подовжувати терміни зберігання їжі.

Також Е327 може вводитися в продукти харчування як джерело кальцію, тим самим підвищуючи їхню поживну цінність. З огляду на хороше розчинення, легке засвоювання, відсутність подразнювального впливу на слизову оболонку ШКТ і вищий вміст кальцію, порівняно з глюконатом, лактат є чудовим кальцієджерелом у харчопромі.

Кальцію лактат Е327 купити оптом для харчового сегмента може знадобитися, зокрема, при виготовленні продуктів таких груп:

 • фруктові, овочеві соки, нектари та консерви (регулює кислотність, збагачує склад, інтенсифікує функції пектинів фруктів);
 • кондитерські й хлібобулочні вироби (аналогічно важливий як регулятор рівня рН, також як підживлення дріжджів і добавка, що покращує якість, смак готових продуктів);
 • желе, мармелади, джеми, маргарини (слугує стабілізатором, підвищує щільність, сприяє збереженню пружності, запобігає розкисанню);
 • бісквіти та безе (максимізує розтяжність білка, тим самим збільшуючи об’єми піни);
 • кисломолочні продукти і напої (використовується для збагачення кальцієм та регулювання рН);
 • м’ясні вироби, фарші й консерви (входить до складу структурованих наповнювачів як вологоутримувальний агент);
 • варені ковбаси, м’ясні та рибні напівфабрикати (інтенсифікує смак, відновлює колір, подовжує термін придатності);
 • макарони (допомагає зберігати твердість та збільшує терміни зберігання);
 • соуси й майонези (робить смакові параметри ніжнішими);
 • дитяче, дієтичне та спортивне харчування (підвищує поживну цінність);
 • жувальна гумка з ксилітом (сприяє відновленню зубної емалі).

Добавка Е327 дозволена до застосування в Україні та Євросоюзі.

Кальцію лактат: фармакологія та медицина

Застосування і виконувані завдання у фармацевтиці й медицині частково перегукуються з харчовим сегментом. Зокрема, тим, що речовина пригнічує хвороботворні бактерії та є хорошим джерелом кальцію. Молочнокислий кальцій присутній у різних ліках, комплексах вітамінів та мінералів для серцево-судинної, нервової й інших систем, для опорно-рухового апарату. Випускається як окрема біодобавка до їжі, що підвищує об’єм елемента в організмі. Також може бути буферним наповнювачем медикаментів і розріджувачем таблеток у системах прямого пресування.

Лактат кальцію для чого іще може стати в пригоді у фармацевтиці та медицині? Основні функції, які виконує кальцій лактат в таблетках, капсулах, порошку та інших лікарських формах, такі:

 • заповнення кальцієдефіциту, в основному, в м’язових і кісткових тканинах (особливе значення має для вагітних і жінок, що годують грудьми, а також важливий лактат кальцію для дітей в періоди активного росту і для людей похилого віку);
 • зміцнення та оздоровлення кісток;
 • регулювання фосфорно-кальцієвого обміну;
 • дезінтоксикаційний вплив, з огляду на чудові адсорбуючі властивості (застосування як антидота при отруєннях магнієвими солями та деякими кислотами, тією ж фтористою або щавлевою);
 • нормалізація трансляції нервових імпульсів;
 • налагодження діяльності серцевого м’яза та процесів кровозгортання, перешкоджання геморагічному діатезу;
 • допомога при кровотечах різної етіології (легеневих, носових, кишкових та ін.);
 • зниження артеріального тиску;
 • добрий вплив на мускулатуру (скелетну та гладку), передусім збереження її здорового тонусу;
 • тонізація нервової системи;
 • підвищення фізичної працездатності;
 • покращення стану шкірних покривів, допомога при екземах та псоріазі;
 • сприяння позбавленню від алергійних проявів.

Як бачите, кальцій – важливий для людського організму елемент із різноплановими ефектами. А сполука, що розглядається – одне з найкращих його джерел. Лікарі та дієтологи визнають молочнокислий кальцій як безпечний і корисний для здоров’я продукт, але тільки при правильному застосуванні. Високорозчинність, добре засвоювання, непровокування побічок, дружнє ставлення до слизових шлунка та кишківника пояснюють широке застосування препаратів на його основі. Але безконтрольно і за самопризначенням такі ліки вживати не слід. Важливо зважити на протипоказання (гіперкальціємія, атеросклероз, тромбоз) й на те, що це не варіант для людей з лактозною непереносимістю.

Молочнокислий кальцій у косметології

Вище ми згадували, що речовина покращує стан шкіри. Тому закономірно, що косметична галузь не могла залишитися осторонь від її застосування.

Кальцію лактат – це чудовий помічник у звуженні пор та забезпеченні гладкості, рівності шкіри. Він покращує тургор дерми, підвищує її еластичність. Добре відомий як підтягувальний компонент косметики, що дає результат при першій же процедурі. Налагоджує водно-сольовий обмін і позбавляє від надлишку шкірного сала. Якщо є запалення, акне, підсушує, допомагає шкірі швидше набути здорового стану. Також володіє пом’якшувальним, в’яжучим, стимулюючим, регенерувальним та мінералізуючим ефектами. Увібраний у шкірні шари, він підвищує міцність міжклітинних зв’язків, працюючи на пружність, здійснюючи профілактику сухості та перешкоджаючи потоншенню епідермісу.

Речовину вводять у велику кількість доглядових косметичних засобів. Найчастіше побачити її можна у складі масок. Але також є і в шампунях, кондиціонерах, стайлінгових засобах, зубних пастах.

Маски з молочнокислим кальцієм здебільшого визначаються виробниками, як такі, що матують, освітлюють та підтягують, рекомендуються для жирної, проблемної й вікової шкіри. Вони добре (але не надмірно) підсушують, освіжають, покращують колір та тургор, прибирають сліди втоми. Загалом, допомагають виглядати красивіше і почувати себе прекрасно. Підходять для різних типів шкіри, проте особливо рекомендовані для проблемної, оскільки є простими та надійними засобами від акне.

Крім дії на шкіру, введення Е327 до складу масок може переслідувати технологічні цілі. Зокрема, компонент часто виступає наповнювачем. В альгінантних масках (популярній професійній косметиці для обличчя та тіла з миттєвим ліфтинг-ефектом) є пластифікатором. Інші технічні ролі: регулятор кислотності, вологоутримувач, емульгатор, антиоксидант.

Багато виробників косметики також використовують лактат кальцію у виробництві засобів для волосся: шампунів, кондиціонерів, продуктів для стайлінгу. Шампуні з цим інгредієнтом зазвичай розробляються для шкіри голови, схильної до жирності. Кондиціонери полегшують розчісування волосся. Засоби для укладки допомагають у створенні красивої акуратної зачіски.

Ще популярний запит «кальцій лактат купити оптом» тоді, коли актуальним є виготовлення зубних паст. Ця сполука виступає хорошим наповнювачем абразивних продуктів цієї категорії. Є поширеним інгредієнтом зубних паст з ефектом м’якого відбілювання, а відтак зі щадною дією на емаль. Може слугувати частковою заміною карбонату кальцію.

Кальцію лактат: препарати для тварин

Молочнокислий кальцій має значення не лише для людського здоров’я та самопочуття, а й для тварин. За ним – забезпечення цілісної структури кісткових тканин, участь у процесі скорочення м’язів, передачі нервових імпульсів, гемокоагуляції, функціонуванні мембран клітин та транспортуванні крізь них поживних компонентів, а також вплив на роботу інших органів та систем. Все це важливо і для людей, й для тварин. Тому купити лактат кальцію часто необхідно і для введення в корми, й для створення вітамінно-мінеральних добавок для ВРХ, коней, свиней, собак, кішок та лисиць.

Хвороби тварин, при яких найчастіше актуалізується використання кальцію молочнокислого:

 • кальцієва недостатність, що проявляється такими недугами, як рахіт, тетанія, лизуха, остеомаляція;
 • кровотечі легеневі, маткові, ШКТ;
 • проблеми родової діяльності.

При застосуванні цього продукту для тварин (самого по собі, у складі таблетованих, порошкоподібних та інших ветеринарних препаратів), необхідно враховувати вид, вік та інші дані, щоб забезпечити тільки користь, щоб не нашкодити. Не можна перевищувати рекомендовані дозування. Важливо паралельно реалізувати безперешкодний доступ до свіжої питної води.

Лактат кальцію та вимоги безпеки

Харчовий лактат кальцію – продукт нетоксичний. За впливом на людський організм зарахований до речовин 3-го класу небезпеки.

При роботі з ним, як і з будь-якою іншою хімічною продукцією, важливо дотримуватися низки запобіжних заходів. Ось основні з них:

 • використовувати ЗІЗ;
 • дотримуватися особистої гігієни;
 • працювати у приміщеннях, які мають припливно-витяжну вентиляцію;
 • перевозити будь-яким транспортом, але з обов’язковим дотриманням правил вантажоперевезень на кожному з них;
 • зберігати у критих, сухих та прохолодних складах не довше рекомендованого виробником терміну (як правило, це один рік).

Лактат кальцію: ціна, доставка і де вигідно купити

На завершення відповімо на ще одне запитання, не менш важливе, ніж розглянуті вище, а саме: лактат кальцію – де купити оптом для застосування у тій чи іншій промисловій сфері? Звертайтеся в компанію «Система Оптимум»!

Ми здійснюємо постачання хімічної сировини у великому асортименті, що задовольняє потреби харчової, фармацевтичної, сільськогосподарської та багатьох інших галузей по всій Україні. Маємо великий досвід роботи у цьому напрямку. Знаємо, що важливо для клієнтів, і завжди прагнемо забезпечити максимально вигідну та комфортну співпрацю. Доставку товарів здійснюємо зі складу у Львові у терміни, погоджені із замовниками. Маючи достатні складські запаси хімічної продукції, завжди задовольняємо запити клієнтів без затримок.

Скільки коштує молочнокислий кальцій, можете ознайомитися у нашому каталозі або запитати у менеджера, зв’язавшись із ним телефоном. Зверніть увагу: на сайті вказана ціна за кілограм. Мінімальна кількість замовлення – мішок (25 кг).

Гарантуємо, що кожен клієнт зможе лактат кальцію купити у нас якісний, такий, який повністю відповідає нормативним вимогам та заявленій технічній інформації.

Висока якість + доступна вартість + хороший сервіс – те поєднання переваг, яке спонукає компанії з усієї країни вибирати в якості постачальника calcium lactate саме ПП «Система Оптимум». Звертайтеся і ви – будемо раді співпраці!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.