Склад і властивості розчинника 647
Розчинник 647 – це сукупність летких органічних матеріалів: кетону, спирту, ефіру та аренів. Метилбензол становить менше половини його обсягу, в результаті чого його не зараховують до прекурсорів і не ліцензують.
Процентне співвідношення складових виглядає так:
- толуол – 41,3 %;
- бутилацетат – 29,8 %;
- етилацетат – 21,2 %;
- бутиловий спирт – 7,7 %.
В цьому і багато в чому іншому він дуже схожий на розчинник 646. Але той, додатково містить 2-етоксиетанол та ацетон і є більш агресивним. Внаслідок чого 647 кращий там, де потрібно проявити підвищену обережність до оброблюваної поверхні, а 646 допустимо використовувати там, де подібної потреби немає.
Цей продукт хімічної промисловості дуже затребуваний і попит на нього збільшується з кожним роком, причому в різних напрямках. Його випускає значний перелік підприємств і добре знають, а також часто застосовують споживачі. Така популярність обумовлена чудовими властивостями.
Весь секрет ефективності розчинника 647 полягає в його мультикомпонентному складі. І активний елемент, і приховані складові (наприклад, спирти) + розріджувачі, яких може бути близько половини, покликані забезпечувати споживчий максимум. Завдяки використанню різних компонентів, досягаються високі технічні характеристики, знижується загальна вартість продукту і з'являється можливість задіювати його як суміш-плівкоутворювач для двох-трьох типів полімерів різної природи.
Розчинник 647 – це речовина бездоганної якості, що розчинно впливає на ЛФМ. При цьому розчинення характеризується високими якісними показниками.
Виглядає матеріал як рідина, що не має забарвлення або з жовтуватим відтінком. Не розшаровується, не каламутна і не містить жодних завислих домішок. Масова частка води становить 0,6 %, леткість – 8-12, коагуляція – 60, а кислотне число дорівнює 0,06 мг КОН/г.
Головним чином, ця рідина задіюється для розчинення нітратцелюлозних плівкоутворювачів (ЛФМ, в основі яких – нітроцелюлоза). Нею розбавляють нітролаки та нітроемалі, зокрема і ті, які призначені для фарбування автомобілів (це ідеальний розчинник для кузовних робіт). Серед емалей, що піддаються розчиненню: НЦ-280, НЦ-11, НЦ-132П, АК-194. Також цей перелік варто доповнити ґрунтівкою НЦ-097. Крім того, з її допомогою видаляють лакові й фарбові покриття.
На замітку! Вводити цю речовину в лакофарбовий матеріал, якщо стоїть завдання – отримати робочу консистенцію, необхідно поступово, малими дозами і перемішуючи.
Кілька слів про безпеку... Маючи справу з розчинником 647, потрібно пам’ятати, що він легко займається, має специфічний запах, може завдати шкоди дихальній системі й слизовим. Не нехтуйте ЗІЗ для рук та очей, а також добре провітрюйте приміщення. Перевозьте і зберігайте його в щільно закритій тарі на віддалі від функціонуючих опалювальних приладів при t -40-40 °С. Бережіть від вогню і обмежуйте доступ дітей. Ємності після того, як використаєте весь матеріал, добре закрийте й відправте на побутове звалище.