Калієво-літієвий електроліт. Властивості, особливості застосування

Калієво-літієвий електроліт. Властивості, особливості застосування

Калієво-літієвий електроліт - це популярний у наш час хімічний продукт. Це гарантія оптимальної роботи акумулятора протягом тривалого періоду. Це матеріал, який активно застосовують на автотранспортних підприємствах, у металургійній і гірничодобувній галузях, машинобудуванні, при ремонті та обслуговуванні залізниць, для електричних навантажувачів і електровозів шахт, на виробництвах лужних акумуляторів та ін.

Випуск можливий у двох станах (рідкому і твердому) та в двох виконаннях (звичайному і зимовому). Твердий сухий електроліт є сукупністю таких кристалічних сполук, як гідроксид калію (або натрію) і літій гідроксид. Для приготування розчину густиною 1,19-1,21 г/л (крім того, можливий випуск густиною 1,39-1,41 г/л) потрібно змішати луг з очищеною водою в пропорції 1:3, перемішати і відстояти. Відстоювання вимагає не менше 10 годин, щоб залишок, який випав, встиг відокремитися. Потім масу необхідно пролити крізь очищувач. В акумулятор можна заливати тільки очищений електроліт. Рідкий електроліт – це концентрована композиція LiOH + KOH. Виглядає розчин як прозорий рідкий матеріал з жовтуватим/зеленуватим відтінком. Запах відсутній. Допустима наявність невеликого обсягу осаду. Густина безпосередньо залежить від температури.

Застосування

В якій би сфері не задіювали цей електроліт, головне його завдання полягає в подовженні експлуатаційного терміну акумуляторів до 750 циклів. Найбільше використання цього матеріалу спостерігається в гірничій галузі та автопромисловості. Акумулятори, в які його заливають, встановлюють на різноманітні навантажувачі, гірничодобувні машини, звичайні авто і т.д. Заливка відбувається на різних етапах життя АКБ: при запуску, заміні електроліту, застосуванні та тестуванні.

Завдяки одержуваній густині, він незамінний для досконалої роботи сучасних акумуляторів. Технічні параметри забезпечують використання в значному температурному діапазоні (-25-35 °С/-40-40 °С), тобто навіть в сильні морози.

Для роботи лужного акумулятора необхідний калієво-літієвий електроліт. Його заливають всередину при досягненні потрібної густини (1,26-1,28 г/см3). Використання допустиме в широкому температурному діапазоні (при t навколишнього середовища -40-+40 ̊С). Заміну електроліту здійснюють через 100-150 циклів. Для цього акумулятор розряджають за допомогою нормального струму до напруги 1 В і виливають з нього використаний електроліт. Після чого важливо добре промити внутрішній простір, наприклад, дистильованою водою. Далі без зволікань необхідно залити новий електроліт. Будь-які затримки заливки небезпечні корозією пластин. Після того, як акумулятор наповнений електролітом, необхідно почекати 2 години й виміряти його густину. Якщо вона така, як потрібно, можна закривати пристрій і брати його для подальшої експлуатації.

Техніка безпеки

Ця речовина не горить, небезпеки пожежі та вибуху не становить. Проте, це їдка рідина (2-й клас небезпеки), тому з нею слід поводитися з обережністю, згідно з правилами застосування.

Не допускайте контакту електроліту зі шкірою та слизовими, в іншому випадку не є винятком подразнення й опіки. Щоб нейтралізувати дію при попаданні на шкіру, використовуйте 10 %-й водний розчин аміаку або карбонату натрію, а потім промийте уражену ділянку водою. Якщо ж речовина потрапила в очі, якомога швидше промийте їх 5 %-м розчином гідрокарбонату натрію і не забудьте звернутися до лікаря.

Зберігати цю рідину потрібно в закритому приміщенні в бочках або ПЕ каністрах з обмеженим доступом для сторонніх. Важливо при цьому забезпечити герметичність упакування, щоб уникнути випаровування під час поглинання СО2.

Термін придатності – 1 рік (у рідкому стані) і 3 роки (в сухому).

Калієво-літієвий електроліт незамінний для бездоганної і тривалої роботи будь-якої акумуляторної батареї. Дізнатися про нього більше інформації і оформити замовлення можна, зв’язавшись з нашими менеджерами за контактними номерами. Звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.