Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product

 Спосіб застосування вазелінової олії

Вазелиновое масло

Вазелінова олія (рідкий парафін) – це очищена нафтова фракція, сукупність корисних речовин, таких як парафін, мікрокристалічний віск та мінеральна олія. Отримання відбувається при відгоні гасу. Шкідливі органічні компоненти і їх сполуки серед складників відсутні.

Виглядає цей продукт як безбарвна рідина маслянистої консистенції без запаху. Пом’якшує основи мазей, з жирами і оліями, крім касторки, змішується, має всі властивості вазеліну. Тобто, як і він, розчиняється в ефірі, метилтрихлориді, гасі, бензині й уайт-спіриті. У водному середовищі та спирті розчиненню не піддається. Але якщо його сильно збити разом з абсолютованим ізопропанолом, вийде умовно стійка емульсія: 10 %-й розчин буде однорідним протягом 2-5 хвилин, 20 %-й – 1-3 хвилини, далі композиція почне розшаровуватися, що буде помітно при візуальному огляді. При цьому різні сорти вазелінової олії розшаровуються з різною швидкістю: медична – більш оперативно, ніж промислова з такою ж в’язкістю, але не настільки чиста.

Медичний рідкий парафін може використовуватися внутрішньо і зовнішньо. У першому випадку його застосовують, зазвичай, як проносний засіб механічної дії при закрепах і інтоксикаціях отрутами, що розчиняються в жирах. Він ефективно розм’якшує кал і сприяє його формуванню в товстому кишківнику, змащує стінки ШКТ і стимулює його активність. Пероральний прийом характеризується майже відсутністю всмоктування цієї речовини в шлунково-кишковому тракті і непроникненням у кровоносну систему. Проносна дія починається приблизно через 7 годин після задіяння.

Зовнішнє застосування основане на пом’якшенні та захисті шкірних покривів. Найчастіше таким способом цю субстанцію використовують для маленьких дітей, якщо потрібно:

– зволожити. Це чудовий зволожувач, який утворює герметичний шар, що, в свою чергу, є блокатором для шкірної води. Тим самим запобігає сухості, шкіра ніби відновлює себе зсередини;

– пом’якшити. Якісна допомога при сухості й наявності загрубілих ділянок;

– загоїти порізи або садна. Оклюзійні властивості олії забезпечують запечатування ранових поверхонь, у результаті чого створюється бар’єр для бактерій і бруду, нічого не заважає організму відновлювати ушкоджені тканини.

Це ще й бездоганний замінник бальзаму для губ, що на «відмінно» справляється з розтріскуваннями та шорсткістю.

Крім того, вазелінова олія є чудовою базою для різноманітних мазевих засобів медичної та косметичної галузей. Нею розчиняють деякі ін’єкційні препарати і як піногасник задіюють при виготовленні пеніциліну. Вона може слугувати змазкою при ректальному застосуванні термометрів і для катетерів при наданні невідкладної допомоги.

Інші сфери використання:

– харчопром (змазка для техніки);

– лазні та сауни (активне брудовідштовхувальне просочення для полиць);

– церкви (альтернатива рослинним оліям для лампадок);

– ІЧ-спектроскопія (компонент робочих суспензій, що перешкоджає контакту досліджуваного продукту і повітря).

Іноді вазелінову олію вводять до складу пластичних змазок, рідин для вирівнювання, будівельних емалей, вакуумних олій тощо.

Share this postЗалишити відгук

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Generic selectors
Точні входження
Пошук у назві
Шукати за змістом
Шукати в публікаціях
Шукати на сторінках
product