Спосіб застосування вазелінової олії

Спосіб застосування вазелінової олії

Вазелінова олія (рідкий парафін) – це очищена нафтова фракція, сукупність корисних речовин, таких як парафін, мікрокристалічний віск та мінеральна олія. Отримання відбувається при відгоні гасу. Шкідливі органічні компоненти і їх сполуки серед складників відсутні.

Виглядає цей продукт як безбарвна рідина маслянистої консистенції без запаху. Пом’якшує основи мазей, з жирами і оліями, крім касторки, змішується, має всі властивості вазеліну. Тобто, як і він, розчиняється в ефірі, метилтрихлориді, гасі, бензині й уайт-спіриті. У водному середовищі та спирті розчиненню не піддається. Але якщо його сильно збити разом з абсолютованим ізопропанолом, вийде умовно стійка емульсія: 10 %-й розчин буде однорідним протягом 2-5 хвилин, 20 %-й – 1-3 хвилини, далі композиція почне розшаровуватися, що буде помітно при візуальному огляді. При цьому різні сорти вазелінової олії розшаровуються з різною швидкістю: медична – більш оперативно, ніж промислова з такою ж в’язкістю, але не настільки чиста.

Медичний рідкий парафін може використовуватися внутрішньо і зовнішньо. У першому випадку його застосовують, зазвичай, як проносний засіб механічної дії при закрепах і інтоксикаціях отрутами, що розчиняються в жирах. Він ефективно розм’якшує кал і сприяє його формуванню в товстому кишківнику, змащує стінки ШКТ і стимулює його активність. Пероральний прийом характеризується майже відсутністю всмоктування цієї речовини в шлунково-кишковому тракті і непроникненням у кровоносну систему. Проносна дія починається приблизно через 7 годин після задіяння.

Зовнішнє застосування основане на пом’якшенні та захисті шкірних покривів. Найчастіше таким способом цю субстанцію використовують для маленьких дітей, якщо потрібно:

- зволожити. Це чудовий зволожувач, який утворює герметичний шар, що, в свою чергу, є блокатором для шкірної води. Тим самим запобігає сухості, шкіра ніби відновлює себе зсередини;

- пом’якшити. Якісна допомога при сухості й наявності загрубілих ділянок;

- загоїти порізи або садна. Оклюзійні властивості олії забезпечують запечатування ранових поверхонь, у результаті чого створюється бар’єр для бактерій і бруду, нічого не заважає організму відновлювати ушкоджені тканини.

Це ще й бездоганний замінник бальзаму для губ, що на «відмінно» справляється з розтріскуваннями та шорсткістю.

Крім того, вазелінова олія є чудовою базою для різноманітних мазевих засобів медичної та косметичної галузей. Нею розчиняють деякі ін’єкційні препарати і як піногасник задіюють при виготовленні пеніциліну. Вона може слугувати змазкою при ректальному застосуванні термометрів і для катетерів при наданні невідкладної допомоги.

Інші сфери використання:

- харчопром (змазка для техніки);

- лазні та сауни (активне брудовідштовхувальне просочення для полиць);

- церкви (альтернатива рослинним оліям для лампадок);

- ІЧ-спектроскопія (компонент робочих суспензій, що перешкоджає контакту досліджуваного продукту і повітря).

Іноді вазелінову олію вводять до складу пластичних змазок, рідин для вирівнювання, будівельних емалей, вакуумних олій тощо.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.