Пошук
Лимонна кислота

34.50 грн

Лимонная кислота опт
Лимонная кислота
limon-10

Лимонна кислота

34.50 грн (ціна за 1 кг)

Лимонна кислота є трикарбоновою органічною кислотою, яка присутня в більшості фруктів, особливо, в цитрусових, таких як лимон і апельсин. Її хімічна формула C6H8O7.

Очистити
Знайшли дешевше?
Ми знизимо ціну
спеціально для вас*
*достатньо вказати, яка
компанія пропонує кращі умови
Артикул: Невідомо. Категорія: .

Кислота лимонна

На складах ПП Система Оптимум завжди є в наявності широкий асортимент реактивів. У нас можна купити лимонну кислоту, якість якої підтверджується відповідним сертифікатом, оптом за доступною ціною. Умови покупки та ціна наших реактивів Вас приємно здивують. Наявність власних складів і автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, ми також виконуємо доставку хімічних реактивів по всій території України. Ціна товару багато в чому буде залежати від об’ємів закупівлі. При здійсненні оптової покупки наші менеджери нададуть Вам персональні знижки.

Лимонна кислота – це хороший консервант і антиоксидант, який використовують у якості добавки до багатьох харчових продуктів, наприклад, до консервованих овочів. У біохімії вона є проміжним метаболітом в циклі трикарбонових кислот.

 

Властивості лимонної кислоти

Кислота лимонна гурт

 • знаходиться в твердому стані при кімнатній температурі;
 • напівпрозора або має білий колір;
 • без запаху;
 • з кислим присмаком;
 • густина +1665 кг / м3;
 • молярна маса 192,13 г / моль;
 • температура плавлення 175 ° С;
 • біорозкладається;
 • не токсична;
 • незаймиста речовина.

Реактив має білий колір і має дрібнокристалічну структуру. Температура його плавлення становить +153 ° C, а при температурі вище +175 ° C він розкладається на воду і вуглекислий газ. Речовина добре розчиняється в воді, розчинна в етиловому спирті, погано розчиняється в діетиловому ефірі. Лимонна кислота надзвичайно поширена в природі: міститься в плодах цитрусових, ягодах, гранатах, журавлині, стеблах махорки, ананасах, хвої, особливо багато її в недозрілих лимонах і китайському лимоннику.

Дана речовина відіграє дуже важливу роль в системі біохімічних реакцій клітинного дихання багатьох організмів – це головний проміжний продукт метаболічного циклу трикарбонових кислот.

Цикл трикарбонових кислот при диханні використовують всі аеробні організми. Лимонна кислота в певній концентрації присутня майже у всіх еукаріотах і у більшості прокаріотів.

Органолептичні та хімічні показники лимонної кислоти ГОСТ 908-79

Найменування показникаНорма для марки
ЕкстраВищийПерший
Зовнішній вигляд та колірБезбарвні кристали або білий порошок без грудок; для кислоти першого гатунку допускається жовтуватий відтінок
СмакКислий, без стороннього смаку
ЗапахРозчин кислоти концентрації 20 г/дм³ в дистильованій воді не повинен мати запаху
СтруктураСипуча та суха, на дотик не липка
Масова частка лимонної кислоти в перерахунку на моногідрат, %
не менше
не більше
99,5
101,0
99,599,5
Колір, одиниці показника кольоровості розчину йодної шкали, не більше4610
Масова частка золи, %, не більше0,070,100,35
Масова частка вільної сірчаної кислоти, %, не більше0,010,010,03
Масова частка миш’яку, %, не більше0,000070,000070,00007
Масова частка сульфатної золи, %, не більше0,1

Виробництво лимонної кислоти

Даний реактив в промисловості виробляється, в основному, в результаті ферментації цукрів, таких як сахароза або глюкоза. Процес виробництва складається з декількох етапів, таких як підготовка субстрату меляси, аеробна ферментація сахарози, виділення лимонної кислоти з субстрату шляхом осадження при додаванні гідроксиду кальцію або вапна з утворенням цитрату кальцію. Потім додають сірчану кислоту, щоб відновити молекулу лимонної кислоти, і видаляють сульфат кальцію.

Отриманий безводний продукт дуже гігроскопічний, з цієї причини його необхідно зберігати при низькій температурі та відносній вологості, в іншому випадку утворюються грудки кислоти.

Застосування лимонної кислоти

Даний реактив і його солі (цитрати, зокрема цитрат натрію) можуть бути використані практично у всіх типах харчових продуктів:

 • ця сполука застосовується в більшості безалкогольних напоїв (за винятком тих, що містять фосфорну кислоту) для додання кислотності.
 • з тією ж метою вона використовується в цукерках, кондитерських виробах, морозиві і т. д.
 • є особливо ефективною добавкою для запобігання потемнінню, яке відбувається в розрізі деяких фруктів.
 • у рибних продуктах застосовується для того, щоб знизити рН.
 • запобігає окисленню олій і жирів.


У фармацевтичній промисловості лимонна кислота використовується при виробництві антикоагулянту  (для переливання крові). У багатьох харчових виробництвах (при виготовленні напоїв, желе, карамелі) вона широко використовується в якості харчової добавки Е330. Дана кислота також входить до складу деяких косметичних засобів. Дозування не нормується.

Лимонну кислоту отримують в процесі біосинтезу з цукристих речовин або цукру за допомогою промислових штамів гриба Aspergillus niger. Раніше цю субстанцію отримували з соку лимона, біомаси махорки, та інших продуктів рослинного походження. У харчовій промисловості речовина використовується в якості смакової добавки, консерванти і регулятора кислотності для приготування газованих і сухих напоїв. Також дана кислота застосовується як консервант для виробництва кондитерських виробів, соків, пресервів і т. д.

Лимонна кислота відіграє роль регулятора кислотності (регулятор рН), комплексоутворювача, буфера для шипучих сумішей (ванни). Вона є важливою частиною багатьох косметичних препаратів:

 • лосьйонів;
 • еліксирів;
 • шампунів;
 • кремів;
 • фіксаторів для волосся.

Даний реактив також міститься в людському організмі. При контакті зі шкірою можлива слабка реакція, а при попаданні в очі речовина викликає сильне подразнення. При вдиханні лимонної кислоти подразнюються дихальні шляхи.

Лимонну кислоту купити

Якщо Вам потрібно купити оптом лимонну кислоту, зверніться в компанію Система Оптимум. Питання щодо ціни на хімічні реактиви, а також умови оплати і доставки по Україні Ви можете оперативно уточнити у фахівців компанії за вказаними телефонами або через e-mail.

Додаткова інформація, така як показники якості і лабораторний висновок, міститься в СЕРТИФІКАТІ ЯКОСТІ.

Вага

мішок 25 кг, фасування 1000 кг

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Лимонная кислота опт

Залишіть відгук до товару “Лимонна кислота”