Гідрохінон

720.00 грн (ціна за 1 кг)

Гідрохінон, або бензол-1,4-діол – це ароматична органічна сполука, що є похідною бензолу і має хімічну формулу С6Н4(ОН)2. Він містить дві гідроксильні групи, що знаходяться в пара-положенні. Виглядає як біла зерниста тверда речовина. Молярна маса гідрохінону 110.11 г/моль, густина 1,3 г/см3, точка плавлення 172 °С.

Гідрохінон, або бензен-1,4-діол, хінол, пара-дигідроксибензен – це ароматична органічна сполука, що є похідною бензену з хімічною формулою С6Н4(ОН)2. Він містить дві гідроксильні групи, які знаходяться в пара-положенні.

На складах ПП «Система Оптимум» завжди в наявності гідрохінон. У нас можна купити гідрохінон оптом за доступною ціною. Гідрохінон має сертифікат якості. Якість, умови покупки і ціна гідрохінону вас приємно здивують. Наявність власних складів і автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку гідрохінону по всій території України. Ціна гідрохінону також залежить від обсягів закупівлі. При покупці гідрохінону оптом наші менеджери нададуть вам персональні знижки.

Гідрохінон – властивості та отримання

Зазначена сполука представляє двоатомні феноли (арендіоли), є ізомером пірокатехіну та резорцинолу. Свою основну назву він отримав з руки німецького хіміка Велера, у зв’язку зі схожістю своїх властивостей з властивостями хінону, з якого він і був синтезований вченим.

Властивості. Виглядає цей реактив як біла/безбарвна зерниста тверда речовина, сформована призматичними кристалами. Має солодкий смак. Піддається розчиненню у воді, спирті, диметилкетоні. Формує клатрати (сполуки включення), в тому числі з метанолом. Може мати в своєму складі чорні нерозчинні порошкоподібні домішки, кількість яких підвищується при тривалому зберіганні з недотриманням належних умов. Збільшений обсяг домішок робить цей реагент непридатним до задіяння.

За хімічними властивостями гідрохінон нагадує інші феноли і є слабкою кислотою. Має сильні відновлювальні якості. У присутності основ легко піддається O-алкілуванню, утворюючи моно- і диефіри (в ході обробки алкілувальними агентами). Також він вступає в реакції Фріделя-Крафтса. За допомогою цих реакцій синтезують деякі антиоксиданти, такі як 2-трет-бутил-4-метоксифенол. Гідрохінон піддається двохетапному окисленню в м’яких умовах з отриманням бензохінону: спочатку відбувається трансформація в хінгідрон, а вже потім – у 4-бензохінон. Важливою є реакція перетворення бензен-1,4-діолу на моно- і диамінопохідні, наприклад метиламінофенол, який використовується у фотографії. Крім того, діаміни застосовуються в гумовій промисловості. Взаємодія з водним р-чином вуглекислого калію при 130 °С дає 2,5-дигідроксибензойну кислоту, а з амінометаном при 200 °С і під тиском – 4-метиламінофенол. При реагуванні з 2,5-фурандіоном виходить нафтазарин, а з ангідридом о-фталевої кислоти – хінізарин.

Молярна маса гідрохінону – 110,11 г/моль, густина – 1,3 г/см3. Термовластивості: точка плавлення – 172 °С, t кипіння – 286,5 °C, t спалаху – 165 °C. Фізичні властивості можуть несуттєво відрізнятися у різних (α- і γ-) модифікацій хінолу.

Отримання. Як уже згадувалося, початковий синтез пара-дигідроксибензену був здійснений з хінону. Різні варіації того способу і зараз актуальні в лабораторній практиці, як наприклад, відновлення водного р-чину 4-бензохінону за допомогою сірчистого ангідриду.

Сучасне промислове отримання гідрохінону переважно відбувається такими способами:

 1. За аналогією з процесом синтезу кумолу, найбільш часто використовується диалкілування бензолу пропеном, з отриманням 1,4-диізопропілбензолу. Ця сполука реагує з повітрям з утворенням гідропероксиду, який перегруповується в гідрохінон (зі супутнім виходом ацетону).
 2. Другий спосіб полягає в гідроксилюванні фенолу. Використовується 70 % пероксид водню. Температурний режим – 90 °С. Каталізаторами можуть служити ортофосфорна (75 %) або хлорна (65 %) кислоти. Результат – формування комплексу гідрохінон + пірокатехін, який в подальшому піддається ректифікаційному поділу.
 3. Третій спосіб – це окислення сірчанокислого аніліну діоксидом марганцю/хромовою к-тою з отриманням 4-бензохінону, який надалі піддається відновленню порошкоподібним залізом у водному середовищі (умови: t – 70-80 °С, присутність бісульфіту Na).

Як правило, в результаті будь-яких з описаних маніпуляцій виходить досить чистий реактив. Але якщо стає необхідним додаткове очищення матеріалу, його здійснюють шляхом перекристалізації з ретельно знекисненої води.

Застосування гідрохінону

Бензен-1,4-діол має безліч застосувань, в основному пов’язаних з його дією в якості відновлювального агента, який розчинний у воді. Це основний компонент у більшості фотографічних проявників для плівки і паперу, де цей реактив діє в суміші з метолом. Гідрохінон слугує інгібітором полімеризації, зокрема, він запобігає полімеризації акрилової кислоти, метилметакрилату, ціаноакрилату та інших мономерів. У медицині гідрохінон використовується як засіб для відбілювання шкіри.

Основні напрямки використання хінолу:

 • хімічна галузь (антиоксидант);
 • аналітична хімія (реагент для встановлення наявності Nb, W, Au і Cs, для визначення pH);
 • виробництво орган. барвників;
 • фотосправа (проявний компонент);
 • поліграфія (помічник в отриманні високої оптичної густини);
 • каучукове виробництво (антиоксидант);
 • харчопром (антиоксидант);
 • фармацевтика (складник медикаментів);
 • стоматологія (інгібітор реакції полімеризації вінілових мономерів, в т.ч. ММА-елемента стоматологічних композиційних продуктів для хім. затвердіння);
 • косметологія (компонент сонцезахисних засобів, фарб для волосся, косметики для відбілювання шкіри).

Продаж гідрохінону оптом недорого

Якщо вам потрібно купити оптом гідрохінон, зверніться в компанію «Система Оптимум». Питання стосовно ціни на гідрохінон, а також умов оплати і доставки по Україні ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail. Додаткова інформація, зокрема показники якості, лабораторний висновок, міститься в сертифікаті якості. Звертайтеся! Купуйте гідрохінон з вигодою і впевненістю!

Поки немає жодного відгуку.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Гідрохінон за вигідною ціною, також замовити Гідрохінон з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.