Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування?

Як правильно мити машину на мийці самообслуговування?

Як правильно мити машину на автомийці – основні кроки

Регулярне миття авто – це не лише турбота про його чистоту та естетику, а й розумна інвестиція у довготривале збереження лакофарбового покриття, металевих, гумових та скляних елементів. Це надзвичайно важлива частина догляду за автомобілем, яка при належній реалізації та дотриманні низки порад сприяє усуненню будь-яких органічних й неорганічних забруднень, чи то пилу, грязюки, дорожньої солі, чи пташиного посліду, залишків комах, деревного соку, чи навіть мастила, смоли тощо. Загалом мити машину можна у різних місцях і різними способами. Багато хто досі вважає, що головне не те, де та як, а те, щоб процедура здійснювалася своєчасно. Проте дедалі частіше приходить розуміння, що місце та спосіб все-таки мають ключове значення, що традиційне застосування відра з водою та ганчірки просто біля будинку – далеко не найкращий варіант, що мийка самообслуговування – раціональний вибір автовласників, які дійсно піклуються про свої транспортні засоби.

Відтак користування мийками самообслуговування набуває все більшої популярності. Це може бути спеціальне велике приміщення, але найчастіше це комплекс компактних П-подібних споруд (боксів, критих стоянок), кожна з яких призначена для одночасної роботи з одним автомобілем. Кожна обладнана власною панеллю управління, пристроєм оплати (приймачем для грошей або терміналом для карт), має пістолети високого тиску та ділянку для автокилимків. На мийках самообслуговування пропонуються різні програми. Через пістолети може подаватися звичайна та осмосова вода, а ще різна автохімія, як-от пінний матеріал, очисник (автошампунь), віск, «антимошка» та ін. Будь-що із перерахованого стає доступним одразу після вибору відповідної програми та її оплати.

На відміну від звичайних мийок, де догляд за машиною здійснюють штатні оператори, тут миттям займаються самі автовласники. Напевно, це єдине, що можна було б зарахувати до мінусів. Хоча, якщо керуватися принципом «хочеш зробити щось добре, зроби це сам», то який же це мінус, навпаки перевага, що гарантує впевненість у результаті. Що стосується інших аспектів, то це суцільні плюси, підкріплені зручністю, доступністю та економією, звісно, при дотриманні правил користування такою автомийкою. Без цього нікуди. Ідеальний результат та відсутність шкоди для лакофарбового покриття авто можливі лише тоді, коли знати, що і як слід робити, розбиратися, як правильно мити машину на мийці самообслуговування. Знати, розбиратися й реалізовувати ці знання на практиці, посприяти чому й покликана наша стаття.

Далі ми детальніше розглянемо переваги, характерні мийкам self-service, поговоримо про використовувану на них автохімію та її безпеку, крок за кроком пройдемося по етапах мийної процедури і окреслимо типові помилки, яких слід уникати. Й почнемо саме з переваг, позаяк вони направду заслуговують вашої уваги.

Переваги мийки самообслуговування

Автомийка самообслуговування має низку суттєвих переваг:

  1. Економія коштів. Ви платите лише за використання обладнання, води та хімії, не витрачаючись додатково на послуги працівників. Ба більше, ціни, що здебільшого пропонуються такими мийками – в розумних межах. Нескладно знайти місце, щоб вимити машину, яке підійде у ціновому плані.
  2. Контроль якості. Ви самостійно визначаєте, на які ділянки ТЗ слід звернути більше уваги, комплекс яких програм буде кращим у тому чи іншому випадку. Якщо просто треба збити пил, швиденько усуваєте його водою і їдете собі далі. Якщо потрібно очистити кузовні елементи з хімією й нанести захисне покриття – очищаєте і наносите. Ви самі повністю контролюєте процес, маючи змогу досягти найкращих результатів.
  3. Зручність. Автомийки самообслуговування розроблені та комплектовані для максимальної зручності процесу. На них є все необхідне для роботи, передусім професійне обладнання та якісна автохімія. Вони пропонують додаткові послуги, як-от нанесення воску чи осмос, а деякі навіть AdBlue, щоб водії могли дозаправити рідину зразу після того, як помиють авто. Часто сучасні дизельні автомобілі потребують AdBlue для зменшення шкідливих викидів, для підтримання екологічних стандартів та безперебійної роботи авто, оснащених системою SCR (селективної каталітичної нейтралізації). І це дуже зручно, що не треба виконувати додаткові пошуки, що все потрібне вже чекає на вас в одному місці.
  4. Економія часу. Функціонування таких автомийок відбувається за комфортними для клієнтів графіками, часто вони працюють цілодобово, що дозволяє мити машину тоді, коли вам потрібно. На них переважно не має черг, адже постійно відкриваються нові заклади такого плану – місця вистачає для всіх. Приїхав, помив та поїхав – звична схема. Мінімізація, а то й узагалі виключення періоду очікування, має неабияке значення при сучасному швидкому ритмі життя.

Тобто користування самомийками – це не лише про гарантовану чистоту авто, а й про мінімальні затрати грошей та часу. Вам не потрібно купувати й зберігати дороге мийне обладнання, інвентар, постійно поповнювати запаси очисних засобів. Можете просто у потрібні моменти заїжджати на найближчу мийку, оплачувати обрані послуги та мити. Вам не знадобиться стороння допомога, адже жодні складнощі на таких мийках не провокуються. Усього 10-15 хвилин і кілька десятків гривень – й ваша машина чиста, свіжа та охайна.

Чи безпечна для авто хімія, яку використовують на мийках самообслуговування

Автомийку самообслуговування складно уявити не лише без знання, як правильно мити машину, а й без використання різноманітної автохімії для очистки та догляду. Тут зазвичай залучаються засоби, які ретельно перевіряються на відповідність стандартам безпеки, котрі розроблені для ефективного видалення болота, мастил, комах та інших забруднень. Усі вони є безпечними для автомобілів, якщо дотримуватися інструкцій щодо їх застосування. Однак варто врахувати кілька моментів:

  • тип покриття вашого авто. Для матових, хромованих чи нестандартних поверхонь можуть знадобитися спеціальні засоби. Беріть до уваги типи присутніх покриттів, аби догляд за ними був дієвим і не супроводжувався ризиками;
  • концентрацію очищувального продукту. Висококонцентровані розчини здатні пошкодити фарбу чи гумові елементи. З обережністю ставтеся до високих концентрацій;
  • час дії. Довготривале залишення хімії на поверхні авто може призвести до утворення плям. Тож не допускайте надмірно тривалого контакту засобів з кузовними поверхнями, ретельно змивайте їх після використання;
  • рекомендації автовиробника. Очищайте машину, відповідно до пунктів інструкції, що стосуються догляду за кузовом. Не нехтуйте цими рекомендаціями.

Також важливо розуміти, які саме речовини входять до складу цих продуктів і як вони можуть позначатися на кузові вашого авто. Популярні групи компонентів мийних засобів такі:

  • розчинники. Передусім ізопропіловий спирт. Це поширений розчинник для знежирення поверхонь. Він ефективно видаляє плями від мастил, воску та дорожньої плівки. Безпечний для лакофарбового покриття за умов короткотривалого контакту. Ще один часто використовуваний для видалення залишків мастил, смол, сажі та грязюки матеріал – бутилгліколь. Цей органічний розчинник характеризується підвищеною ефективністю в усуненні стійких забруднень. Задля уникнення хімічного впливу на лакофарбове покриття потребує ретельного змивання;
  • силікати та лужні компоненти. У складі активних пін і автошампунів використовуються для пом’якшення води й підтримання необхідного рівня pH. Луги, як-от натрію гідроксид або калію гідроксид, допомагають розчиняти нагар, мастила та інші органічні забруднення. Однак мають задіюватися в оптимальних об’ємах та перебувати на кузові, здійснюючи на нього вплив, з обмеженнями по часу, аби не призвести до втрати блиску чи пошкодження захисного шару;
  • неіоногенні ПАР (поверхнево-активні речовини). Відповідають за піноутворення і здатність засобів проникати у засмічення. Безпечні для фарби, гуми та пластику, а ще екобезпечні та швидко розкладаються у навколишньому середовищі. Примітний представник – кокамідопропілбетаїн, який інтенсифікує піноутворення та стабілізує піну, є надійним помічником у розчиненні й видаленні різних забруднень.

Якщо ви сумніваєтеся у складі хімії, уточніть інформацію у персоналу самомийки або виберіть інший засіб. Відповідальний підхід до вибору очищувальних хімічних продуктів та правильне їх використання допоможуть зберегти ваше авто у належному стані.

Покрокова інструкція миття машини на автомийці

Якщо якийсь час провести на автомобільній мийці й поспостерігати за її відвідувачами або попитати у друзів, знайомих, родичів, як помити машину на мийці самообслуговування правильно, можна добряче заплутатися, побачивши/почувши досить варіативні підходи до процесу. Не відмовляйтеся від опції самообслуговування тільки тому, що не знаєте, який варіант обрати. Просто з’ясуйте, котрий із них правильний, що, за чим та як виконувати – і вперед!

То як же слід мити автомобіль? Насправді усе простіше, ніж вам може здаватися. Потрібно виконувати роботу покроково: підготувати ТЗ, нанести мийний засіб, виконати очистку, прополоскати й просушити. Дотримання чіткої послідовності дій – важлива передумова правильності мийних процедур. Якщо все робитимете як слід, залишитеся задоволені виглядом свого авто й не нашкодите кузову. Якщо ж знехтуєте порадами, можете не лише не досягти належної чистоти, а й пошкодити ЛФП, спровокувати його тьмяність та втрату блиску. Щоб виправити ситуацію в такому випадку, можуть знадобитися агресивніші засоби та складніші методи.

Зверніть увагу! Краще не запускати свою машину й відвідувати автомийку своєчасно. Допустивши значну інтенсивність забруднень, їхнє засихання, утворення шару, який складно усунути, можна значно утруднити мийний процес. Очищайте кузовні елементи від усього зайвого без зволікань – і перебування на мийці не супроводжуватиметься жодними негативними нюансами.

Підготовка автомобіля до миття

Що потрібно зробити передусім, щоб якісно відмити авто, так це звільнити його зовнішні поверхні від великого сміття (листків, гілок тощо), позакривати вікна, двері та багажник, познімати зовнішні аксесуари, які можуть заважати роботі.

Неабияке значення має правильне паркування у боксі чи гаражі – строго по центру. Для цього на підлозі є спеціальний орієнтир. Заїхати на нього слід так, щоб навколо машини було достатньо місця, аби можна було безперешкодно обійти її з усіх сторін разом з інструментом. При цьому ТЗ має перебувати в належній близькості до оприскувача, щоб ним вдалося обробити кожну поверхню.

Якщо плануєте заразом очистити килимки, не забудьте на підготовчому етапі подіставати їх й вертикально підвісити за допомогою прищіпок на спеціально відведеній для цього панелі. Коли далі будете очищати машину, заодно помиєте й килимки. Захочете – з піною, а ні, то можна і без неї.

На цьому підготовка завершується, можна переходити до основної частини.

Нанесення миючого засобу

Вибираєте відповідну програму, проплачуєте, берете пістолет в руки – і можете приступати до роботи.

Якщо є потреба, здійснюєте попередню очистку, ретельно змочуючи кузовні елементи водою для пом’якшення забруднень та полегшення їх відокремлення. Враховуйте, що водоподача здійснюється під високим тиском, тому тримати шланг потрібно на відстані орієнтовно 40 см від автомобільних поверхонь, аби не пошкодити ЛФП. Й ніколи не мийте авто на гарячу, одразу після поїздки або тривалого перебування на сонці. Давайте йому час охолонути. Інакше аналогічно можлива шкода для лакофарбового покриття, а ще для механічних деталей.

Якщо потреби у попередньому митті немає, наносьте активну піну на суху, одразу починаючи з вибору відповідної програми на пульті управління. На сухих поверхнях піна краще тримається і працює, легше справляється із брудом.

Запам’ятайте два прості правила:

  1. Не можна пінити по гарячому кузову.
  2. Не треба давати піні засихати на автоповерхнях.

Старайтеся наносити піну рівномірно, довгими горизонтальними рухами, починаючи з нижньої частини авто і переміщуючись доверху. За потреби і якщо буде така можливість, можете трохи відійти назад, щоб за один прохід покривати більшу площу. Коли вся поверхня буде напінена, залиште її так приблизно на дві хвилини (більше, як правило, не потрібно), щоб засіб розчинив бруд. Це допоможе якісному відмиванню авто.

На деяких автомийках паралельно можна скористатися функцією чищення дисків. Цей режим допомагає подбати про чистоту металевих елементів всередині коліс. Практично ідеальне відчищання досягається, за допомогою спеціального кислотного засобу, що також подається із пістолета разом із водою.

Очищення за допомогою щітки

Здебільшого компоненти, що формують активну піну, добре справляються із розчиненням забруднень. Проте у складних випадках можуть залишатися плями. Тоді на допомогу приходить м’яка губка або щітка.

Використовуйте щітку, яка доступна на мийці, для механічного видалення стійкого бруду. Особливу увагу приділяйте колесам та нижнім частинам кузова. Перед початком її застосування обов’язково прослідкуйте, чи вона чиста після попередніх клієнтів. А в процесі слідкуйте, аби щітка була завжди змочена водою та засобом, що забезпечує ефективну дію та безпечне ковзання. В інакшому випадку її категорично заборонено використовувати. Якщо все добре, можете брати в роботу, але сильно не натискайте, щоб уникнути пошкоджень.

Після роботи зі щіткою не забудьте повернути інвентар на місце й можете змити піну напором води.

Полоскання та сушка автомобіля

Наступний етап – полоскання авто – є дуже важливим, позаяк допомагає позбутися залишків автохімії та впоратися з брудом, що осів на кузові. З цією програмою потрібно працювати зверху вниз, ретельно змиваючи все зайве з ТЗ. Вмикаєте режим ополіскування водою під високим тиском, поступово проходитеся по всіх поверхнях, не оминаючи увагою номерні знаки, кути вікон, склоочисники, дзеркала, місця з’єднань кузовних елементів тощо. Шланг слід тримати під кутом 45°, прослідковуючи, щоб вода не потрапляла в салон та під капот.

Закінчувати ополіскування можна лише тоді, коли повсюди стікатиме чиста вода без піни та забруднень, стікатиме рівномірно, не залишаючи розводів. Якщо не вистачить відведеного часу, запустіть програму повторно. Краще доплатити, але довести справу до кінця, ніж залишити хімію на кузові.

Буває, що автовласники не застосовують активну піну, а одразу починають відмивати машину водою. Якщо транспорт не надто забруднений, цей варіант можливий. Проте в такому випадку не можна застосовувати щітку, щоб не спровокувати появу подряпин на лакофарбовому покритті через її контакт із твердими забруднювальними частинками.

Коли авто вже чисте, але ще мокре, його треба висушити. Деякими автомийками пропонується режим автоматичного сушіння повітряними потоками (забезпечує ефективне здування крапель води та прискорює процес). Якщо такої можливості немає, можете витерти машину на сухо власноруч, за допомогою м’якого мікрофібрового рушника. А прибрати зайву воду зі скла можна спеціальним водозгоном. Звичайну, хоч навіть і гарантовано чисту, ганчірку використовувати не рекомендується, щоб не спровокувати мікропошкодження. Склу після такого «догляду» може знадобитися повторне відчищання, а ЛФП – недешева поліровка.

Окрім полоскання та сушки, бажаним є використання воску. Його потрібно наносити ретельно, тонким шаром, щедро, але без надміру, досягаючи повного покривання кузовних елементів. Він пропонується більшістю автомийок. Завдяки водовідштовхувальним характеристикам допомагає висушити кузов (інтенсифікує процес сушіння орієнтовно на 50 %), а ще надає йому блиску. Але головне, завдяки рідкому воску забезпечуються захисні властивості, на автомобільних поверхнях утворюється спеціальне покриття. Воно непогано захищає лак і фарбу від негативних зовнішніх впливів (ультрафіолету, дощу, пилу…), позаяк має високі ізолювальні параметри. Проте служить не так довго, як інші типи покриттів, скажімо, керамічні. І це потрібно враховувати.

Якщо оброблятимете машину воском, не забудьте і про таку програму, як осмос, для усунення воскових залишків. Висихання воску супроводжується залишанням жирної плівки, появу якої важливо не допустити. Осмос із цим справляється на ура.

До слова, за гарної безвітряної погоди й при використанні воску та осмосу, додатково сушити авто не доведеться. Для безслідного зникнення залишків води достатньо буде кілька хвилин проїхатися по місту на середній швидкості.

Приділивши увагу зовнішнім поверхням авто, не оминіть і внутрішні. Для повної чистоти заодно на мийці попіклуйтеся й про салон. Виїдьте з боксу у спеціально відведене місце й попрацюйте над салонними елементами. Можете скористатися потужним порохотягом, який пропонується на багатьох мийках. По особливо складних забрудненнях можете пройтися паровим очисником, якщо такий є. Також за потреби можете застосувати власні засоби та інструменти для очистки й полірування внутрішніх текстильних, пластикових та інших поверхонь.

Коли закінчите роботу, поверніть усе, чим користувалися на самомийці (шланги та інші прилади), на спеціально відведені місця. Переконайтеся, що машина чиста, суха, не має ніяких патьоків, і можете вирушати далі у справах.

Що таке осмос на мийці та як його використовувати?

Вище ми згадували, та й ви найімовірніше, якщо мали досвід відвідування самомийки, уже бачили на панелі управління програму осмос. Що це таке? Для чого потрібно? Навіщо осмос пропонує мийка самообслуговування? Як користуватись цим режимом?

Осмос – це система очистки води, яка видаляє домішки, солі та мінерали. Інакше кажучи, це процес демінералізації води. А в практиці автомийок це спеціальна програма для ополіскування. Осмосна вода (очищена рідина зі зворотньоосмотичної системи) подається з апарату високого тиску на кінцевому етапі й виконує низку функцій:

  • уникнення слідів та розводів. Вода після осмосу усуває залишки твердої води, не залишає плям, слідів від висохлих крапель на кузові, адже вона не містить солей та інших домішок, котрі, власне, і провокують розводи;
  • покращення результатів. Завдяки демінералізованій воді ваша машина сяє як нова. Поверхня стає чистою і глянцевою. Якщо наносилось воскове покриття, змиваються його залишки, вдосконалюється ефективність його нанесення з усіма супутніми перевагами;
  • економія часу. Осмосна дистильована вода не потребує додаткового полірування, витирання чи будь-яких інших маніпуляцій. Все просто та зрозуміло. Для використання осмосу просто виберіть відповідний режим на панелі управління після основного полоскання або воскування й акуратно пройдіться кузовними поверхнями. Повторіть при наступному митті авто.

Типові помилки при митті на мийці самообслуговування

Здається, вже має бути повністю зрозуміло, як правильно мити машину на мийці самообслуговування. Проте наостанок хочемо зробити акцент на типових помилках, котрі нерідко допускаються автовласниками. Ми їх перерахуємо, а ви візьмете до уваги, щоб ніколи не допускати:

  • неправильний порядок етапів або ж пропускання котрогось із них;
  • перебір із хімією чи використання невідповідних засобів;
  • надмірна інтенсивність натиску щітки;
  • застосування жорстких або не зовсім чистих ганчірок;
  • ігнорування деталей, важкодоступних місць;
  • значні температурні перепади, як от при митті холодною водою гарячої машини.

Не робити цих помилок, належним чином та зі знанням справи здійснювати догляд за автомобілем на мийці самообслуговування – означає проявляти турботу до свого ТЗ, піклуватися про його стан і вигляд, а ще економити час та кошти й насолоджуватися отримуваними результатами. Враховуйте те, про що ми вам сьогодні розповіли, щоб завжди підтримувати свій транспорт у чистоті та забезпечити його довговічність!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.