Як обрати хімію для мийки та чистки авто

Як обрати хімію для мийки та чистки авто

Як обрати хімію для мийки та чистки авто

Вибір будь-яких мийних, очищувальних засобів важливий, адже від їхньої якості залежать ефективність процесу та результати роботи. Важливий, коли купуєш пляшку побутової хімії додому, і вже тим паче, коли мова йде про закупівлю засобів у великих об’ємах. Проте, якщо в першому випадку витрати мінімальні і, якщо вибір буде хибним, можна просто піти та придбати інший продукт (хоча й така ситуація не зовсім приємна), то у другому справа стосується куди більших масштабів, витрат і можливих втрат. Багато автомобілістів може залишитися незадоволеними результатами. Тож, якщо потрібна мийно-очисна хімія для авто, аби комплектувати нею автомийку чи СТО, підійти до її вибору слід з усією відповідальністю.

На автомобільній мийці значення має не лише її технічне оснащення, не лише обладнання та мийні системи. Вкрай важливе використання правильних та якісних засобів. Сьогодні можете купити автохімію цієї групи у багатьох постачальників, в різних магазинах. Склад, ефективність, ціна та інші аспекти – в надширокому спектрі. Але орієнтуватися потрібно на найкращу продукцію, таку, яка й результати забезпечує належні, котра й в роботі показує себе бездоганно і коштує при цьому цілком нормально. Підозріло ж дешева автохімія від виробника з ненадійною репутацією, в якісному рівні якої немає впевненості, має насторожувати. Здебільшого її краще обійти стороною, адже працювати може зовсім непередбачувано, може супроводжуватися значними ризиками для здоров’я людей. Та й швидка витрата з нею не є винятком, а відтак, ймовірно, зовсім скоро доведеться знову поповнювати запаси матеріалів, тож вигода її придбання є вкрай сумнівною.

Завжди потрібно пам’ятати: від того, яку хімію та косметику для автомобілів ви будете закуповувати, залежатимуть враження кожного клієнта від користування вашою мийкою, від звернення на вашу станцію технічного обслуговування. Що дієвіше працюватимуть засоби, то більше задоволеними будуть ваші клієнти. Якщо у вашому арсеналі буде тільки якісна й комфортна у використанні хімія для миття машин… Якщо вона спільно з обладнанням забезпечуватиме добре помітні результати… Якщо для кожного окремого завдання у вас буде відповідне рішення… Клієнти не захочуть шукати інших варіантів, їх все влаштовуватиме у вас.

Будьте уважні й відповідальні. Піклуйтеся про загальне, але не нехтуйте деталями. Професійний рівень сервісу має відчуватися у кожному аспекті. Автохімія повинна бути бездоганної якості, виготовлена на основі досвіду та інновацій, аби і ззовні, і всередині кожну машину можна було довести до ідеалу. А ми вам сьогодні розповімо, якою загалом буває хімія для миття автомобіля, як правильно її вибирати й використовувати, на що обов’язково звертати увагу, щоб ви не упустили нічого важливого.

Автомобільна косметика та хімія для миття машини: основні види і категорії

Широкий асортимент автохімії й автокосметики з максимальною зручністю застосування – чудовий привілей сучасних автовласників. Ця категорія поєднує в собі величезну кількість засобів для догляду за кузовом і салоном ТЗ (для екстер’єрного та інтер’єрного догляду), для професійного й звичайного, для стандартного і делікатного, для комплексного й часткового чищення, миття та детейлінгу автомобіля. Випускаються вони з варіативними складами, функціями та у різних форматах. Найбільш популярні рідини, аерозолі й піни. Можуть поставлятися одразу готовими до використання або ж в концентрованому вигляді, що потребує попереднього розведення у відповідних пропорціях перед залученням. Бувають універсального та спеціального призначення. Фасуються в пляшки, балончики, флакони, об’ємні пластикові ємності тощо. За способом використання уся хімія для мийки авто поділяється на матеріали для ручного застосування та безконтактної мийки. За силою дії – м’якого, середнього й жорсткого ступеня очищення. За типом догляду за автотранспортом – для зовнішньої, внутрішньої, косметичної і профілактичної обробки.

Основні види:

  • автошампуні;
  • активні піни;
  • воски, поліролі й полірувальні пасти;
  • продукти для очищення різних покриттів (лакофарбових, пластмасових, гумових, хромованих…);
  • засоби для чистки оббивки (текстильної та шкіряної);
  • хімія для шин і дисків;
  • очисники і прискорювачі розморожування скла та дзеркал;
  • знежирювачі;
  • гідрофобні антидощ-засоби;
  • матеріали для видалення наклейок, етикеток, скотчу тощо;
  • плямовивідники, очисники від вапняного нальоту, бітуму, залишків комах тощо;
  • продукти для відновлення різних поверхонь;
  • хімія для чорніння пластику і гуми;
  • освіжувачі та нейтралізатори запахів;
  • засоби для водопідготовки;
  • рідини для догляду за силовим агрегатом.

Ключові категорії:

  1. Догляд за кузовом. Сюди належать усі хімічні продукти, призначення яких полягає в очищенні кузовних елементів автомобіля від будь-яких забруднень. Також ті, що забезпечують глибину кольору, роблять блискучим лакофарбове покриття, формують шар-захист від механічних пошкоджень, впливу кліматичних факторів тощо.
  2. Догляд за салоном. Об’єднує передусім очищувальні засоби для сидінь, дверних карт, килимків та інших поверхонь інтер’єру. Позаяк матеріали салону бувають дуже різноманітні (від тканини і шкіри до пластику та металу), перелік представників цієї категорії надширокий.
  3. Засоби, що чистять двигун. Один із найважливіших елементів авто – двигун та увесь моторний відсік – не може залишатися без належного догляду, якщо хочете, щоб він функціонував як належить. Для його очищення виготовляються спеціальні двокомпонентні багатоцільові продукти, які не лише ефективно справляються зі складними забрудненнями, розчиняють бруд, жир та мастило, а й легко наносяться, характеризуються нейтральністю впливу на робочі механізми, дроти, кабелі, ущільнювачі та інші деталі.

Як бачите, сукупність варіантів дуже різнопланова, тому для кращого охоплення і розуміння детальніше зупинимося на найпопулярніших категоріях.

Автошампуні – які бувають і що можуть?

Автошампуні – це категорія автохімії, яка поділяється на засоби ручного миття і безконтактного. Перші використовуються звичайним способом. Другі – за допомогою піногенератора та спеціальних насадок.

Саме безконтактні варіанти є найпопулярнішими на автомийках. Їх використовують для попереднього та основного очищення кузова. Вони підходять для авто будь-яких класів і типів, зокрема для вантажівок та комерційних машин. Є універсальним базовим рішенням, без якого досягнути належної чистоти кузова вкрай складно. Добре справляються з брудом, пилом, жировими відкладеннями й іншими різнотипними забрудненнями. При правильному застосуванні навіть сажу усувають як належить. Додатково можуть захищати від корозійних уражень й запобігати вицвітанню кузова. Забезпечуючи високі мийні якості, мають зменшену агресивність, порівняно з побутовими аналогами, яким характерний підвищений рівень рН, а відтак і руйнівна дія на автопокриття. Автошампуні же не здійснюють негативного впливу на автодеталі, делікатно діють на усі кузовні елементи: фарбовані, лаковані, пластикові, скляні, хромовані, гумові та ін. Спеціальні автомобільні шампуні однозначно краще захищають ТС, ніж домашні мийні засоби. Тому використання останніх для миття автомобілів – ідея не з найкращих.

За формою випуску автошампуні можуть бути готовими до застосування та рідкими або порошковими концентратами. Крім очищувальної дії, можуть мати кондиціонувальну і воскувальну. Хороший автошампунь добре розчиняється у воді, утворюючи піну. Зберігає цілісність покриття, надає блиску, реалізує захист від сонячного ультрафіолету і солі, ефективно забирає сліди комах, смолу та навіть пропрацьовує мікротріщини й захищає від подряпин.

Засоби для миття кузова: що може знадобитися, крім автошампуню?

При догляді за автомобілем важливо, щоб хімія для миття кузова була не лише якісною та ефективною, але й задіювалася комплексно. Що ж, окрім традиційних автошампунів, може використовуватися на автомийках для досягнення належного догляду за автомобільним покриттям? Це, зокрема:

  • спеціальні засоби, які наносяться перед основним миттям і видаляють жир, комах та інші забруднення;
  • високо концентровані матеріали для видалення важкого бруду, як от смол або мастил;
  • продукти із категорій антидощ, антисніг, антибруд, що створюють захисний шар, який полегшує подальше очищення;
  • кислотні очисники, які ефективно розчиняють мінеральні відкладення та водний камінь, що можуть залишати плями на кузові авто. Вони також допомагають у боротьбі з вапняком на колісних дисках, утворюваним внаслідок взаємодії води та мінералів.

Все для миття авто передбачає застосування не тільки автохімії, а й губок, і щіток для ретельного чищення важкодоступних місць. Ці інструменти допомагають проявляти увагу до дрібних деталей авто, які інакше можуть залишитися непоміченими.

Активна піна для попереднього миття

Активними пінами називаються інноваційні рішення для забезпечення чистоти авто. Вони реалізують ефективне та дбайливе миття без необхідності використання традиційних методів тертя і впливів жорсткими щітками. Не тільки дозволяють заощадити час, а й забезпечують бездоганний результат.

Активні піни для попереднього миття – це спеціальні пінні засоби, які є чудовим варіантом для регулярного догляду за автомобілем на безконтактних мийках. Вони наносяться на поверхню автомобіля та розподіляються за допомогою аерозольного обладнання, пінокомплекту. Під впливом високоактивної піни забруднення та пил, які наліпилися на кузов, зм’якшуються, розчиняються і відокремлюються від поверхні. Цей метод дієво відділяє забруднення без зайвих механічних торкань до поверхні автомобіля, що унеможливлює появу подряпин та дефектів лакофарбового покриття. Його ціль – змити важкий рихлий бруд, дорожню плівку, пил, використовуючи м’які лужні матеріали. Застосування активної піни забезпечує бездоганно чистий автомобіль, а ще дозволяє економити воду, оскільки використовується тільки необхідна кількість для створення піни та промивання поверхні.

Активні піни примітні зручністю й швидкістю використання, що особливо важливо для сучасних людей, які весь час в русі. Все, що потрібно зробити, це розпилити пінний засіб для безконтактного миття по всьому автомобілю, вичекати кілька хвилин (скільки саме, залежить від конкретного матеріалу, зазвичай 3-5 хв достатньо, точна інформація вказується в інструкції) і змити водою. Як правило, одного разу для очищення вистачає. Якщо ж забруднення стійкі і вже встигли закріпитися в лакові, процедуру можна виконувати кількаразово.

Тож, використання активної піни для безконтактного миття – це те, що дозволяє ефективно та безпечно доглядати за автомобілем. Збереження часу, бездоганні результати й відсутність ризику подряпин – ось чим вона привертає увагу автовласників, які перебувають у пошуку оптимального методу миття свого транспортного засобу.

Очисники для двигуна: як і чим помити силовий агрегат?

Засоби для очищення мотора призначені для видалення бруду, пилу, солі, мастил та мастильних компонентів. Сам по собі процес є дуже важливим і відповідальним. Його регулярне виконання – одна із передумов тривалої експлуатації силового агрегату і потрібна для підтримання його оптимальної роботи маніпуляція.

Чому потрібні такі очисники? Тому що двигун автомобіля під час роботи виробляє багато бруду, масла та інших забруднювачів, які в довгостроковій перспективі можуть негативно впливати на його функціонування. Засмічення деталей, накопичення масляного нальоту та напилених забруднень можуть призвести до погіршення теплообміну, перегріву та інших серйозних поломок. Очисники, спрямовані на видалення цих забруднень, забезпечують ефективне охолодження, оптимальні умови роботи і збільшення робочого ресурсу ДВЗ.

Які засоби прийдуть на допомогу? Для очищення мотора може застосовуватися хімія ручної та безконтактної дії. Зазвичай, це очисні спреї, аерозолі та гелі. Вони зручні у використанні, рівномірно наносяться, досягають важкодоступних місць, забезпечують належне очищення від масляних плям й іншого бруду. Якісні очисні матеріали не шкодять моторним поверхням і елементам, нейтральні до пластмаси і гуми.

Як правильно мити двигун з використанням очисників? Перше, що слід зробити, це захистити електричні ланцюги і контакти, щоб на них не потрапила волога. Далі можна наносити очищувальний матеріал на поверхні, рівномірно його розподіливши й залишивши на деякий час, щоб усі забруднення встигли розчинитися. Після цього – змивати водою, витирати ганчіркою і сушити. Потрібно, щоб перед запуском двигун повністю висохнув.

Вибір якісного очисника для ДВЗ та регулярне проведення процедури миття – запорука надійності й тривалого функціонування автомобіля. Вчасний і правильний догляд за силовим агрегатом – це інвестиція в його майбутнє та надійність на дорозі.

Очисники скла і дзеркал

Жодну мийку авто не можна вважати завершеною, якщо не приділити увагу склу і дзеркалам. Різноманітні спреї, рідини та піни для цих ділянок покликані легко та ефективно видаляти бруд, який накопичується на поверхні під час експлуатації ТЗ, і розводи без будь-яких слідів і розсіювання світла після процесу очищення. А ще формують плівку-захист, аби усунення вже нових забруднень було якомога легшим. Очисні й захисні функції поєднують у собі, зокрема, засоби антидощ, антилід та вологовідштовхувальні матеріали для скла. З ними чітка видимість гарантована навіть за поганих погодних умов. Очисники, котрі містять складники, що захищають від замерзання, полегшує очищення від обмерзання у холодну пору року.

Завжди потрібно пам’ятати, що кришталева чистота скла та дзеркал = ідеальна видимість. Це далеко не лише про естетику. Це ключ до безпеки на дорозі. Це максимізація комфорту водіння. Це покращена аеродинаміка авто, а відтак і паливна ефективність. Регулярне застосування якісних очисників для скла і дзеркал допомагає тривалий час зберігати авто в ідеальному стані та забезпечувати чіткий огляд дороги.

Як правильно мити скляні та дзеркальні поверхні? Алгоритм такий:

  • розпилити очищувальний засіб;
  • рівномірно розподілити його по поверхні за допомогою м’якої губки;
  • губкою або мікрофібровою серветкою пропрацювати стекла і дзеркала, виконуючи кругові рухи;
  • помити машину чистою водою для видалення залишків очисника та забруднень;
  • дати поверхні висохнути або протерти м’якою сухою серветкою.

Воски, поліролі та інші захисні покриття

Коли основне миття завершене, може реалізовуватися ще один доглядовий етап – полірування кузова. Для цього випускаються поліролі та воски.

Поліровка кузова – важлива процедура для забезпечення не лише естетичного вигляду автомобіля, але й його захисту від агресивних зовнішніх впливів. Сучасні поліролі стали невід’ємною частиною догляду за автотранспортом, пропонуючи не лише блиск, але й виправлення наявних дефектів, відновлення кольору покриття, плюс захист від різноманітних потенційних факторів, які можуть вплинути на зовнішній вигляд та стан лакофарбового покриття. Завдяки їм поверхні автомобіля стають бездоганно чистими, блискучими й набувають прозорості. Вони усувають подряпини і мікротріщини, не дають у ті потрапляти солям, волозі й забрудненням. Добре захищають фарбу від несприятливих факторів довкілля, бруду та води, формуючи на кузові додатковий захисний шар, проте не залишаючи жирної плівки. Виконують роль консервантів та стають на заваді окислювальним процесам і корозійним ураженням. Окрім того, якісні поліролі та воски забезпечують пролонговані результати, примітні ощадним використанням, і весь спектр ефектів досягається лише за одне застосування.

Також існують окремі поліролі для:

  • скла, які допомагають дбати про фари, позбавляючи їх від експлуатаційного нальоту;
  • хромованих елементів з антикорозійною дією, що формують на поверхнях з хрому спеціальну захисну плівку;
  • шин, які надають гумі яскравості та насиченості, роблять непомітними мікророзриви й захищають від УФ променів.

Як правильно вибрати автохімію для автомобіля: на що звернути увагу

Автохімія і автокосметика для авто – той сегмент, який під час вибору потребує належної уваги. Тільки правильно підібрані й якісні засоби здатні забезпечити довговічність і привабливість автомобіля. Тільки такі в змозі не лише подбати про чистоту, а й захистити від численних негативів.

Ось на що слід орієнтуватися при виборі автохімії передусім:

  1. Місце придбання. Які найменування, види засобів і їх функції пропонує та чи інша компанія, є вона виробником або ж постачає продукцію іншого бренду/брендів, яку репутацію і відгуки має – ось чому слід надавати першочергове значення. Якщо з цим аспектом усе буде гаразд, то 99,9 %, що придбана продукція потішить у всіх смислах. У пріоритеті завжди мають бути перевірені бренди, з якими є гарантія якості, ефективності та безпеки. Ті, з якими не доведеться хвилюватися щодо присутності у їх складі шкідливих агресивних компонентів, що негативно позначаються на стані лакофарбового покриття.
  2. Ціновий фактор. З надто дешевими пропозиціями слід бути вкрай обережними, адже дієвість і хороший склад потребують відповідних витрат на виробництво. Нерідко за дуже привабливою вартістю приховані низькі якісні параметри, сумнівна ефективність, небезпека для авто та людей. Проте купити якісний товар недорого цілком реально. Головне, щоб він мав усі необхідні сертифікати якості та відповідав санітарно-гігієнічним нормам.
  3. Також потрібно враховувати, купується автохімія лише для свого транспорту чи для автомийки або СТО, які обслуговують велику кількість людей. Хімія для миття авто власноруч випускається у менших об’ємах та зазвичай дешевша, матеріали для комплектації автомобільної мийки дорожчі й з куди об’ємнішими фасуваннями. До того ж, можуть поставлятися комплектами, збірними партіями для задоволення широкого переліку запитів та економії часу гуртового замовника.

У першому випадку увагу слід звернути, для якого типу кузова і покриття підходить той чи інший продукт, який колір фарби і стан поверхні автомобіля, який ступінь забруднення та що саме хоче отримати конкретний автовласник в результаті.

У другому ж, коли мається на увазі професійна хімія, потрібно розуміти, що значення має не тільки якість обладнання, що закуповувати слід спеціальні засоби, які здатні задовольнити потреби усіх клієнтів, зокрема, власників легкових і вантажних машин, автобусів та, можливо, спецтехніки. Мийка, захист і детейлінг з їхньою допомогою мають здійснюватися максимально ефективно. Ці матеріали мають бути більш концентрованими, ніж звичайні побутові. Для комплектування мийки самообслуговування потрібен повний спектр хімії, не один засіб для миття машини, а зокрема, автошампуні, спеціальні матеріали для очищення кузова, активні піни, продукти для видалення комах, складних забруднень та ін. У розпорядженні має бути автохімія не лише для кузова, а й для скла, коліс, дисків та інших елементів автомобіля. Слід звернути увагу при виборі й на варіативні форми випуску: піни, гелі, рідини, концентрати. Що ще має значення, так це економічна витрата, швидкість і безпека утилізації, безпечний гіпоалергенний склад, який не провокує подразнень шкіри й не шкодить дихальній системі. Використання професійної автомобільної хімії – обов’язкова умова досягнення найкращих результатів, якими клієнти будуть максимально задоволені.

Звертайте увагу на ці три пункти – і вибір та придбання засобів для мийки автомобіля супроводжуватимуться усіма потрібними перевагами.

Склад автохімії як один з ключових моментів

Те, з чого виготовляються автошампуні, очисники кузова, скла, мотора тощо, має ключове значення у функціонуванні автомийки та станції технічного обслуговування. Кожен складник має працювати на ефективність та безпеку. Усі компоненти мають відповідати нормам та вимогам. І саме такі матеріали ви знайдете в асортименті компанії «Система Оптимум».

Зокрема, пропонуємо вашій увазі такі хімічні речовини, які можуть застосовуватися у різних засобах для автомийок та доставка котрих здійснюється по всій території України:

  1. Натрій гідроксид. Добре відома своїми очищувальними властивостями каустична сода є одним із найпопулярніших складників автомобільної хімії. З її участю створюють активні піни, очисники для попереднього миття та автошампуні, вводячи компонент до складу в обсязі 5-15 %. Вона виконує завдання омилення жирів. Забезпечує інтенсифікацію роботи поверхнево-активних речовин й пом’якшення води. Завдяки їй автомобільні поверхні вдається добре відчищати від жиру, мастил та іншого бруду.
  2. Оксиетилідендифосфонова кислота (ОЕДФ). Органічна сполука, що має цілий перелік важливих властивостей для автохімії. Передусім є чудовим інгібітором корозії, комплексоутворювачем (поєднуючись з іонами заліза, міді та цинку, дає стабільні хелатні сполуки). Інгібує відкладення солей, сприяє зменшенню твердості води, уповільнює утворення накипу. Є стійкою до активного хлору й підвищує ефективність ПАР. Примітна хім. стабільністю при високих значеннях pH, покращеною кислотно-лужною стійкістю до окислення, а ще високим опором до гідролізації. Досить часто ОЕДФ використовується для створення автошампунів для мийки ручної і безконтактної, яскраво демонструючи усі свої переваги на практиці.
  3. Тетранатрієва сіль ЕДТА. Компонент, який має численні цінні властивості для виготовлення автохімії. Виступає комплексоутворювачем і пом’якшувачем води, регулює окислювальні процеси й підсилює дію консервантів, здійснює антикорозійний вплив. Забезпечує надійний захист від водного нальоту і абразивів. Окрім того, що безпосередньо підвищує піноутворення, не допускає й гасіння піни іонами твердості. Тож повсюдно вводиться в активні піни, шампуні для безконтактного миття, засоби для очищення пластику й текстилю в салоні, аби підтримувати густу та щільну пінну шапку й загальний об’єм. На додачу трилон Б тетранатрієва сіль не супроводжується подразнювальним впливом і провокуванням алергічних реакцій, що робить її у всіх смислах привабливим складником автохімії.
  4. Лауретсульфат натрію. Одна з найпопулярніших поверхнево-активних речовин, застосовуваних для виробництва рідкої хімії для чищення та миття: побутової, промислової, автомобільної тощо. Вводиться, зокрема, в автошампуні, аби досягти потрібного піноутворення та забезпечити належне очищення. Також входить до складу засобів для очищення двигунів. Як очищувач і пом’якшувач задіюється в автоматичних автомобільних мийках. Ефективно розщеплює жири та бореться з іншими видами забруднень.

Зверніть увагу! Щоб мийна рідина як належить виконувала своє призначення, у ній має бути оптимальний відсоток ПАР – 5-30 %. Менше – не дієво, більше – є ризик негативного впливу на машину, людину і довкілля.

  1. Ізопропанол. Ізопропіловий спирт – очисник та знежирювач універсального спектра й м’якої дії, який широко залучається до створення автохімії і автокосметики. Добре розчиняє жири, олії, смоли, більшість органічних речовин – набагато краще, ніж етиловий спирт. Є поширеним складником антифризів і зимових склоомивайок. Досить часто вводиться в автошампуні, де виконує роль каталізатора, реалізує прекрасне очищення і знежирювання лаку і фарби, скляних та інших поверхонь авто.
  2. Гліцерин. Важливий компонент мийних засобів, що здійснює зволожувальний і пом’якшувальний впливи, реалізує захисну функцію, підтримує потрібну в’язкість автохімії та автокосметики. Гліцерин – хороша основа для поліролів, позаяк прекрасно справляється з усуненням дрібних подряпин, надає блиску пластиковим поверхням. Також відновлює гуму, яка вигоріла, надаючи їй свіжого блискучого вигляду. На СТО сам по собі або у складі спеціальних рідин задіюється для чорніння шин. У засобах для догляду за шкіряними елементами салону авто (кремах, гелях та ін.) він забезпечує очищення, кондиціонування, пом’якшення, вологоутримування в шкірі і її захист від тріщин, старіння та втрати кольору. Сучасні захисні продукти для шкіряної оббивки авто досить рідко обходяться без гліцерину.

Важливий момент! Перед тим, як просочувати шкіру й захищати її від подальших негативів, потрібно добре очистити від забруднень. Якщо цього не зробити, якщо нанести доглядовий засіб з гліцерином на брудну шкіряну поверхню, то весь бруд тут і законсервується, шкіра набуде непривабливого жирного блиску, може видавати неприємний запах.

Співпрацюючи з компанією «Система Оптимум», ви можете виготовляти широкий перелік хімії для автомийок, самостійно купуючи складники на сайті. Або ж одразу замовляти певні групи готової продукції, як от омивачі автоскла.

Ми гарантуємо зручність та швидкість покупок і готової автохімії, й усіх наявних матеріалів для створення мийних, полірувальних, захисних та інших засобів для мийки авто. Кожна товарна позиція відповідає усім вимогам, що підтверджують відповідні сертифікати. Створюється за спеціальними технологіями, що враховують специфіку подальшого застосування. Примітна високою якістю та ефективністю у боротьбі з органічними й неорганічними забрудненнями, безпекою для лакофарбової та інших поверхонь ТЗ, максимальним сприянням чистоті, блиску та естетиці будь-якого автомобіля. Також характеризується економністю використання й доступними цінами без шкоди якісним складовим. Зручна навігація в інтернет-магазині дозволить без проблем знайти і замовити те, що потрібно, за лічені хвилини. А швидка доставка по всій Україні максимально прискорить процес придбання.

Якщо ви шукаєте надійного постачальника якісної автохімії для мийки, автосервісу або ж матеріалів для самостійного виготовлення хімічних засобів різних груп, будьте впевнені: «Система Оптимум» – найкращий вибір!

Вибір хімії і важливі характеристики

Щоб хімія для авто не підвела, щоб процес і результати її використання максимально відповідали очікуванням, потрібно врахувати такі її характеристики:

  • об’єм. Для миття власної машини підійдуть засоби, розлиті у тару по 300-500 мл. Для автомийки закономірно вигідніше закуповувати значніші об’єми – 5-20 л і більше;
  • концентрація. Готові рідини – це добре, а концентрати для автомийки – ще краще. Останні супроводжуються вигодами транспортування, заощаджують бюджет, витрачаються економніше й на мийці займають значно менше місця. Головне – правильно розводити суперконцентровані засоби перед використанням, дотримуючись рекомендацій виробника;
  • умови використання. Різні засоби краще працюють у різних умовах: одні, наприклад, в теплій воді, інші – в холодній. Є, звичайно, й такі, які не супроводжуються прив’язкою до температурного режиму. Однак важливо враховувати, які саме умови для тієї чи іншої хімії актуальні, й обирати те, що відповідає умовам водоподачі на конкретній мийці;
  • сезонність. Не всі, але частина продуктів має прив’язку до цього параметра. Тож його врахування теж потребує уваги;
  • рівень pH. Оптимальні значення залежать від призначення та способу використання автохімії й прямо впливають на ефективність і безпеку. Якщо pH буде меншим, ніж потрібно, забруднення усуватимуться погано, якщо більшим, можлива шкода для поверхонь авто;
  • створення захисної (антистатичної або водовідштовхувальної) плівки. Не обов’язкова, але бажана характеристика автомобільних очисників;
  • термін придатності. Потрібно враховувати кінцеві дати можливого використання й розраховувати, чи встигне засіб до цього часу розійтися. Протермінована продукція небезпечна для автомобільних поверхонь.

Окрім перелічених характеристик, важливі й густота та агресивність продукту.

Густота препарату: який зв’язок з якістю?

Густота – один із параметрів, за яким вже можна приблизно визначити якісний рівень продукту. Якщо засіб густий і в складі присутній загусник, то, найімовірніше, все гаразд. Якщо загусника немає, а густота висока, існує великий ризик комплектування мийки неякісною продукцією.

Недобросовісні виробники частенько з метою економії замість спеціальних загусників, що підтримують pН-баланс, застосовують сіль. Відповідно, про підтримку належного кислотно-лужного рівня не йдеться, ефективність і безпека підлягають сумнівам. Тож вивчити перед покупкою автомобільної хімії її склад і співставити з густотою – процес, яким не можна нехтувати.

Агресивність препарату і її доцільність

Введення у склад агресивних хімічних компонентів пояснюється потребою впливати на складні забруднення на автомобільних поверхнях. З агресивною хімією потрібно бути вкрай обережними. Аналогічно, як і з густотою, слід ретельно вивчати склад. При застосуванні враховувати, для яких елементів вона підходить, а для яких – ні.

Якщо необґрунтовано й нецілеспрямовано застосовувати надто агресивну хімію, можна зіштовхнутися з такими негативами:

  • погіршення експлуатаційних параметрів технічного оснащення автомийки;
  • окислення поверхонь робочого обладнання і автомобілів;
  • зменшення продуктивності устаткування;
  • отруєння та алергійні прояви у людей;
  • забруднення довкілля, до прикладу, такими речовинами, як фосфати.

Основні рекомендації, як правильно використовувати автохімію

Вибір автохімії – дуже важливий аспект функціонування автомобільної мийки чи станції технічного обслуговування. Проте не менш значиме правильне використання кожного закупленого продукту.

Аби автохімія для салону та кузова якнайкраще справлялася зі своїми завданнями, кожен засіб потрібно використовувати, відповідно до інструкції. Перед початком застосування нової хімії потрібно детально вивчити, як виробник рекомендує її задіювати, й не нехтувати рекомендаціями на практиці. Інакше максимізуються ризики, автомобілі можуть зазнати пошкоджень, а незадовільні результати – проявитися у всій «красі». І це замість того, щоб клієнти отримували чистоту своїх автомобілів, могли зберігати гарний зовнішній вигляд і хороший стан авто на довгий час.

Відтак, основне, що потрібно реалізовувати при використанні автохімії, окреслимо такими пунктами:

  • тільки якісна хімія для миття авто і лише за інструкцією;
  • застосовувати хімічні засоби грамотно, регулярно і систематично;
  • миття і чищення кузова, салону та ДВЗ – винятково за призначенням, для кожного окремого випадку – відповідний очищувальний матеріал;
  • дотримуватися правильних часових інтервалів впливу, не перетримувати хімію на авто в прагненні досягти покращеного ефекту;
  • оптимальна періодичність мийки машини – раз на тиждень;
  • використовуючи аксесуари (губки, серветки, ганчірки, рушники, щітки та ін.), не забувати їх періодично споліскувати;
  • засоби, що мають у своєму складі леткі речовини, задіювати лише на відкритому просторі;
  • небажано мити авто під прямим сонцем, це може спричинити розводи на поверхні;
  • аналогічно на розігріту сонячним промінням панель не можна наносити аерозолі;
  • аби не залишилися водяні знаки, авто не слід сушити на повітрі, краще одразу витерти насухо рушниками;
  • після очищення салону зайву вологу так само слід одразу прибирати, щоб не допустити появу плісняви і пошкодження внутрішніх елементів.

Правильний вибір і коректне використання автохімії та автокосметики – запорука естетичного презентабельного вигляду і довговічності служби кожного автомобіля!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.