Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Дихлоретан (етилен хлористий): застосування, склад, властивості

Дихлоретан (етилен хлористий): застосування, склад, властивості

Дихлоретан (етилен хлористий, 1,2-дихлоретан, ДХЕ) – це хлорорганічна сполука в рідкій формі. Летка, прозора, токсична. Має специфічні ароматичні характеристики (солодкуватий хлороформний запах). Доброму розчиненню піддається в жирах і спирті (зокрема, ізопропанолі), слабо розчиняється у воді. Випускається в скляних посудинах фасуванням, як правило, по 30 мл. Найбільш часто застосовується як клей і у виробничих цілях. З її допомогою чудово склеюються пластичні маси, полістирол, поліметилметакрилат і полівінілхлорид. А ще її можна побачити в складі побутової хімії, наприклад, у засобах для виведення плям. Але давайте про все по черзі.

Отримують цей продукт шляхом реакції між хлором і етиленом. Його нагрівання разом з водою, содовим розчином і суспензією гідроксиду кальцію приводить до формування 1,2-діоксиетану. Під впливом лужного середовища або в процесі піролізу трансформується в хлоретилен. При спільному нагріванні з нітридом водню під тиском дає 1,2-діаміноетан, з ціанідом натрію – динітрил бурштинової кислоти, а з розчинами полісульфідів Na – полісульфідний каучук.

Молярна маса – 98,96 г/моль, густина – 1, 253 г/см3. Термовластивості: t плавлення – -35,36 °С, t кипіння – 83,47 °С, t спалаху – 56±1 °F. Формула: C2H4Cl2.

У наш час існує багато клеєних композицій. І в побуті, і в промислових масштабах для склеювання різних матеріалів застосовуються всілякі клеї. Яке ж місце серед них посідає дихлоретан?

На перший погляд, на клейову суміш ця речовина схожа найменше. Рідка, негустої консистенції, летка... Як же вона може склеювати? - Запитаєте ви. Дійсно, в тому вигляді, в якому він є у продажу, матеріал для склеювання пластику та іншого не підходить. Спочатку це ще не цілком готовий до використання клей. Щоб він став таким, необхідно виконати деякі маніпуляції, а саме додати до нього 10 % полістирол у формі стружки або 2 % плексиглас, почекати поки пластик повною мірою розчиниться і вже потім починати працювати. Тобто попередньо виникає потреба в розчиненні в продукті тієї ж, наприклад, пластмаси, яка після цього буде склеюватися. Для чого це потрібно? Щоб дещо зменшити агресивний вплив речовини (знизити швидкість розчинення) і підвищити показники міцності майбутнього з’єднання, у зв’язку зі зниженням усадки шва, що основане на випаровуванні розчинника.

Якщо вам належить використовувати 1,2-дихлоретан в якості клею, але ви не маєте такого досвіду, не нехтуйте обережністю. Є низка моментів, які обов’язково потрібно врахувати при роботі з цією сполукою. Для отримання загальної картини ми постаралися зібрати всі з них:

- застосовуйте цей реактив для з’єднання пластичних мас, створених з полістиролу і оргскла (в цьому сегменті він є класичним клейовим засобом);

- якщо необхідно склеїти харчовий посуд, відмовтеся від хлористого етилену на користь більш безпечного для здоров’я клею;

- щоб захистити від забруднень прилеглі чи допоміжні поверхні (наприклад, стіл, на якому буде здійснюватися склеювання), застосуйте поліетилен. Плівка з цього матеріалу не піддається дії жодних клеїв, тому стане надійним бар’єром між склеюваними деталями і робочою поверхнею;

- запобігайте будь-яким контактам з водою поверхонь, що підлягають склеюванню, інакше міцність буде втрачена істотно;

- перед тим, як нанести клей, знежирте поверхні деталей, що склеюються;

- наносьте клейовий матеріал дуже акуратно, не давайте йому розтікатися по всій поверхні, інакше не є винятком нанесення шкоди зовнішньому вигляду;

- часу на коригування з’єднання у випадку з дихлоретаном більше, ніж характерно іншим клеям (взяти хоча б для порівняння більш звичний всім супер-клей). Але затягувати з цим етапом не радимо, інакше пластмаса попливе, а зі шва буде витиснене зайве. Разом з тим, стискати деталі при склеюванні необхідно чітко і впевнено, аби забезпечити повний збіг шва;

- щоб досягти максимальної міцності з’єднання, зафіксуйте місце скріплення в одному положенні на час до шести годин. Це найкращий варіант, якщо склеюється велика поверхня деталей. Якщо ж ділянка незначна, може вистачити навіть години;

- задля запобігання розливу, ніколи не залишайте посуд з цим розчинником відкритим.

Дихлоретан – це при правильному застосуванні запорука акуратного і надійного безшовного скріплення елементів з органічних матеріалів, що й пояснює широту його використання, зокрема в технічній творчості та моделюванні. Ним досить часто склеюють оргскло і полістирол. А ще він є універсальним розчинником для різноманітних пластичних мас і приходить на допомогу тоді, коли необхідно знежирити певну поверхню. Нерідко його купують радіоаматори, у зв’язку із добрим поєднанням ефективності та ціни.

Техніка безпеки – це важливо!

Знати, як працювати з цією субстанцією, щоб досягти максимально позитивного ефекту, потрібно. Але не менше значення має інформування про техніку безпеки. Дізнатися правила і не забувати про них важливо для вашого здоров’я.

Отже, через токсичність зазначеного матеріалу, працювати з ним необхідно в добре провітрюваному приміщенні. Уникайте сусідства з джерелами вогню і нагрівальними приладами. Не допускайте до нього дітей!

Ніколи не забувайте про те, що ДХЕ – це сильно-наркотичний продукт. Внутрішній прийом і вдихання парів небезпечні інтоксикаціями. ГДК на виробництвах становить 0,01 %. У плані займання небезпека ж незначна.

Оптимальна температура зберігання – кімнатна. Щоб уникнути вивітрювання, зберігайте цей продукт у тарі зі скла, найкраще, якщо це буде хімічно стійкий лабораторний посуд і бажано з надійним корком. Також для зберігання підходять пляшки, в яких раніше розміщувався ацетон, але тільки тоді, якщо вони виготовлені з поліетилену. Запам’ятайте: зберігати цю речовину допустимо в поліетиленових ємностях, не в пластикових, інакше не уникнути розчинення пляшки.

Ще такий важливий момент, як необхідні обсяги витратного матеріалу. Не купуйте занадто багато, але й не надмірно мало теж не купуйте (додаткова доставка декількох баночок реактиву призведе до додаткових витрат) – замовляйте стільки, скільки вам знадобиться для роботи найближчим часом. Потрібні кількості розраховуйте, виходячи з розмірів поверхонь, які буде потрібно склеювати.

Підсумуємо, дихлоретан – важливий матеріал для склеювання пластику та оргскла. Крім того, він служить розчинником, може входити до складу антидетонаторів, слугувати фумігантом і азеотропною добавкою для дистиляції. При всій своїй важливості та потрібності є токсичною речовиною. Тому, щоб результат застосування завжди був максимально бажаним, а ризики мінімізовані, не нехтуйте технікою безпеки при роботі, зберіганні та інших маніпуляціях з розглянутою сполукою.

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.