Резорцин

780.00 грн (ціна за 1 кг)

Резорцин – це 1,3-ізомер бензодіолу з формулою C6H4(OH)2. Виглядає як біла тверда речовина. Молярна маса 110,1 г/моль. Густина 1,28 г/см3, точка плавлення 110 °С.

Резорцин – важливу для медицини і деяких промислових напрямків речовину – купити оптом за доступною ціною пропонує компанія «Система Оптимум». На складах цей продукт завжди в наявності, заявки на придбання приймаються на постійній основі. Якість підтверджується сертифікатом. Доставка – оперативна по всій Україні.

Характеристики та властивості резорцину

Резорцин, він же резорцинол, мета-дигідроксибензол і 1,3-дигідроксибензол – це сполука органічного походження, простий двоатомний представник групи фенолів. Має схожу з гідрохіноном та пірокатехіном формулу, однак відрізняється структурою молекули, тим, як приєднані гідроксильні групи. На вигляд це біла тверда кристалічна/порошкоподібна маса, що складається з безбарвних кристалів голчастої форми. Іноді можливий легкий жовтий або рожевий відтінок, але якщо забарвлення сильне рожево-оранжеве, то це свідчить про його окислення в результаті недотримання умов зберігання. Актуальний запах – специфічний фенольний. Резорцин – один з ключових природних фенолів в аргановій олії.

Розчиняється цей реактив з легкістю в таких матеріалах, як етиловий спирт, діетиловий ефір, диметилкетон та вода. Піддається розчиненню в оліях і гліцерині. Складнощами супроводжується розчинення в метилтрихлориді, сірковуглеці та бензолі. Для порівняння: розчинність в 100 мл води становить 140 грамів проти 1,93 г на такий самий обсяг бензолу.

Молярна маса – 110,1 г/моль. Густина – 1,28 г/см3.

Термовластивості: t плавлення – 110 °С, t кипіння – 280,8 °С, t спалаху – 127 °С, t самозаймання – 607 °С.

Хім. формула – С6H4(OH)2.

Резорцину характерні хімічні властивості фенолів. Взаємодія з лугами приводить до формування солей – фенолятів, з диметилсульфатом – монометилового і диметилового ефірів резорцинолу, з нітридом водню – 3-амінофенолу. Взаємовплив двох ОН-груп забезпечує те, що в реакції електрофільного заміщення речовина по-різному вступає в відмінних положеннях.

Кілька взаємодій резорцину та їх результати:

 • з азотистою кислотою – отримання 4-нітрозорезорцину, що конденсується під час окислення, + формування резазурину;
 • з концентрованими азотною та сірчаною кислотами – нітрація до тринітрорезорцину;
 • з 4-амінофенолсульфоновою к-тою – отримання барвника резорцинового жовтого (легке входження в реакції азосполучення);
 • з крижаною оцтовою к-тою в присутності ZnCl2 при t 145 °С – утворення метилфенілкетону;
 • з фелінговою рідиною і аміачним р-чином хлориду срібла – їх відновлення;
 • з пікриновою кислотою – отримання пікрату;
 • з трихлоридом заліза – зміна забарвлення резорцину спочатку на темно-фіолетовий, потім на чорний (кольорова реакція на речовину);
 • з ангідридом о-фталевої кислоти за участю хлористого цинку і при t 175-196 °С – конденсація + виникнення флюоресціюючого зеленим диоксифлуорану (ще один варіант якісного визначення резорцину, що дозволяє відрізнити його від інших фенолів).

Способи отримання:

 • сульфування бензолу + лужне сплавлення (наприклад, їдким натром) м-бензендисульфонової кислоти;
 • сплавлення з лугом інших мета-заміщених похідних бензолу, в т.ч. 1,3-бромфенолу і 1,3-бензолсульфокислоти;
 • окислення 1,3-диізопропілбензолу киснем повітря + кислотний гідроліз бісгідропероксиду, що з’являється в результаті (з виходом резорцину та диметилкетону).

Безпека. При роботі з речовиною слід пам’ятати про її пожежонебезпеку, про подразнення парами шкіри, дихальних шляхів і слизових та, відповідно, про необхідність застосування ЗІЗ (масок/респіраторів, окулярів і спецодягу). Також слід провітрювати приміщення.

Оптимальні умови для зберігання: в герметичній тарі, в темному приміщенні, де сухо і прохолодно, з запобіганням сусідства із легкозаймистими речовинами.

Де застосовують резорцин?

Розглянемо основні напрямки застосування цього реактиву:

 • медицина і фармацевтика. Як антисептичний, дезінфікуючий, припікаючий і ранозагоювальний засіб з дерматопротекторною та протисеборейною дією вводиться в мазі, розчини для лікування хронічних грибкових і гнійних шкірних хвороб, у тому числі псоріазу, себореї, вугрового висипу, пігментних плям, екзем і мікозів. Також є добрим помічником у лікуванні виразки шлунка, антигельментиком. Застаріле використання – в стоматології у складі резорцин-формалінової пасти при герметизації зубних каналів (актуальність втрачена, у зв’язку із багатьма побічними ефектами);
 • косметичне виробництво, а саме виготовлення шампунів проти лупи, сонцезахисних кремів та деякої іншої косметики;
 • хімічна промисловість. Виступає сировиною для отримання штучних барвників, флуоресцеїну, резорцин-формальдегідних смол, стифнінової к-ти та інших ВВ, розчинювальних, стабілізуючих і пластифікуючих матеріалів, поглиначів ультрафіолету для пластичних мас. Резорцин – проміжна хім. речовина для синтезу різних органічних сполук. Разом з формальдегідом він задіюється для створення термореактивних смол, які, в свою чергу, можуть слугувати аерогелем;
 • аналітична хімія (колориметрія та хроматографія). Сприяє визначенню цинку, свинцю, вуглеводів, фурфуралі, лігніну тощо. Є популярним аналітичним реагентом для якісного визначення кетоз, барвником для хроматографічного аналізу. Останнє визначається здатністю забарвлювати р-чин заліза (III) хлориду, робити його темно-фіолетовим, а при взаємодії з бромною водою давати осад трибромрезорцину;
 • гумова промисловість. Виготовлення різних ГТВ. Резорцин – затребуваний зшивач для неопрену;
 • хутряна галузь. Використовується як барвник;
 • виробництво вибухових матеріалів.

Купити резорцин у компанії «Система Оптимум»

Купити резорцин на вигідних умовах можна прямо зараз, звернувшись до менеджера ПП «Система Оптимум» одним із таких способів: через сайт, телефоном або за допомогою e-mail. Якщо є запитання, краще телефонуйте – максимально оперативно зможете отримати на них відповіді. У будь-якому випадку, який би з варіантів оформлення замовлення ви не вибрали, залишитеся задоволені всіма умовами придбання – наші працівники про це подбають!

Поки немає жодного відгуку.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Резорцин за вигідною ціною, також замовити Резорцин з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.