Поліетиленгліколь 400, 1500, 4000, 6000 (ПЕГ-400, ПЕГ-1500, ПЕГ-4000, ПЕГ-6000)
108.60 грн (ціна за 1 кг)
Поліетиленгліколь (ПЕГ) є поліефіром із молекулярною формулою C2nH4n+2On+1. Це полімер, що застосовується дуже широко в різних галузях, від промислового виробництва до медицини. Структуру ПЕГ можна описати як H-(O-CH2-CH2)n-OH. Залежно від молекулярної маси це в’язка рідина, желеподібна або тверда речовина.
Мінімальна сума замовлення - 1000 грн
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
складські запаси
автопарк
продукція
Поліетиленгліколь – це речовина, а точніше група поліефірів, що знайшли застосування в різних сферах. Купити ПЕГ часто необхідно для паперової, текстильної, керамічної, косметичної, медичної, харчової та багатьох інших галузей. З такою потребою до ПП «Система Оптимум» регулярно звертаються підприємства з усіх регіонів України. Багато з них вибирають нашу компанію для подальшої співпраці на постійній основі. Все тому, що ми не тільки забезпечуємо високу якість кожної партії продукції та її належні властивості, функціонал. Ми також реалізуємо чимало організаційних вигод, зокрема даємо можливість купити поліетиленгліколь в будь-яких необхідних обсягах, пропонуємо доступні оптові ціни, організовуємо оперативну доставку товару по Україні зручними для замовників способами. Якщо вам потрібен ПЕГ 400, 1500, 4000, 6000, приєднуйтесь до числа наших постійних клієнтів – і зможете відчути всі вигоди співпраці з нашою компанією на ділі.
Поліетиленгліколь: визначення та характеристики
Поліетиленгліколь, або поліетиленоксид, макрогол, він же Polyethylene glycol і α-Hydro-ω-hydroxypoly(oxy-1,2ethanediyl) (скорочено – ПЕГ, ПЕО) – це полімер, поліефір етиленгліколю (етиленоксиду), загальна назва поліконденсованих полімерів етиленгліколю/полімеризованих полімерів окису етилену і води.
Емпірична формула: НОСН2(СН2ОСН2)mСН2ОН, де m вказує на середню кількість оксиетиленових груп.
Т спалаху – 182-287 °С. При t більше 310 °C речовина піддається деструкції термоокислювального або термічного характеру. Високошвидкісне перемішування призводить до її руйнування.
Характерна особливість поліетиленгліколю – його здатність до комплексоутворення при поєднанні зі солями лужних і лужноземельних металів, сулемою, тіосечовиною і полікарбоксиетиленом. З вуглеводнями і жирами формує емульсії.
Молярна маса – 200-9500 г/моль. Залежно від цього показника, речовина може бути в’язкою рідиною, гелеподібним або твердим матеріалом. Числовий суфікс, що стоїть після визначення ПЕГ, наприклад 400, повідомляє про середню молярну масу. Полімери, мол. маса яких дорівнює 200-700 г/моль – за структурою в’язкі рідини. Ті ж, у яких цей показник більше 1000 г/моль – воскоподібні тверді субстанції. Різні консистенції та молекулярні маси визначають варіативність застосування: окремо ПЕГ для промислових напрямків і для фармацевтики, харчової промисловості. У складі харчових і фармацевтичних продуктів він може бути присутнім, у зв’язку зі своєю нетоксичністю. Примітна перспективність його залучення в медицині й фармацевтиці, передусім гелів.
Коротке роз’яснення щодо термінології. З хім. точки зору «поліетиленгліколь» і «поліетиленоксид» – це терміни-еквіваленти. Однак традиційно склалося так, що перший з них використовується для більш низькомолекулярних аддуктів (Mr < 20000), другий, відповідно – для високомолекулярних полімерів.
Рідкі ПЕГ є прозорими незабарвленими або із незначним жовтуватим відтінком сполуками з легким характерним запахом і гірким, злегка пекучим смаком. Вони дуже гігроскопічні (гігроскопічність знижується в міру збільшення молекулярної маси і повністю нівелюється, коли та досягає позначки 4000). Тверді ПЕГ мають консистенцію воску, нагадують парафін. Вони білого кольору з незначним солодкуватим смаком.
Поліетиленгліколям характерна хім. стабільність на повітрі в р-чинах. Вони не дають розвиватися мікроорганізмам і не стають гіркими. Рідкі, а також їх розчини, можна піддавати стерилізації різними способами, в тому числі в автоклаві, шляхом фільтрування і гамма-випромінювання. Якщо тверді стерилізувати сухим жаром при t до 150 °С протягом години, не є винятком окислення, потемніння і виникнення кислих продуктів дегідратації. З цього випливає, що тверді ПЕГ варто стерилізувати інакше, а саме в інертній атмосфері з відповідним антиоксидантом, відстежуючи, щоб температура плавлення забезпечувала необхідну плинність.
Всім представникам цієї групи притаманна певна окислювальна активність, особливо, якщо t перевищує 50 °С. Приводить до цього наявність пероксидних домішок і вторпродуктів, які є результатом автоокислення.
Характерні властивості ПЕГ:
- низький ступінь токсичності;
- відсутність помітного негативного впливу на організм;
- розчинність в Н2О та інших полярних розчинниках;
- стійкість до світлового, температурного та вологісного впливів;
- малочутливість до змін рівня рН (під час введення до складу електролітів);
- стійкість до мікробної контамінації (первинні гідроксильні групи-складові молекул зумовлюють слабку бактерицидну дію).
Якщо говорити про гелі, то у них ще й поверхнева активність невисока (майже вдвічі нижча, порівняно з іонними ПАР), і вони здатні знижувати турбулентний опір рідинного потоку. Ці важливі якості – за молекулами зі спіралеподібною конфігурацією, що зберігається навіть при розчиненні матеріалу.
Розчинність. ПЕГ піддається розчиненню в таких середовищах, як вода (значною мірою), метиловий і етиловий спирти, етаннітрил, бензол, хлористий метилен, диметилформамід, метилтрихлорид, тетрахлорметан. Як бачимо, в основному – в органічних розчинниках. У гексані й сірчаному ефірі не розчиняється. Істотне зниження розчинності можна спостерігати з підвищенням молекулярної маси полімеру.
Якщо в гель ввести 2 % води, його структура зміцниться, у зв’язку з підсиленням макромолекул поліетиленгліколю водневими зв’язками і утворенням менш рухливих структурних одиниць. Ще додати води – відбудеться гідратація, водневі зв’язки розірвуться, в’язкість гелю знизиться.
Ще кілька ключових параметрів конкретно по кожному з варіантів речовини, представлених у каталозі:
- ПЕГ 400 – матеріал зі середнім ступенем полімеризації 9 і в’язкістю 105-130, розчинний на додачу в гліцерині та гліколях, але не в ефірі й жирних оліях. Твердне при t 4-8 °С. Густина при 25 °С – 1,11-1,14 г/см3. Т спалаху – 2,38 °С. 5 % р-чин має рН в діапазоні 4-7. Можливі відхилення від молекулярної маси – +/- 20;
- ПЕГ 1500 (з мол. масою 1400-1600 г/моль). Середній ступінь полімеризації – 34. Додатково розчиняється в ефірі та злегка в жирних оліях. В’язкість 50 %-го водного р-чину – 29-34. Т твердіння – 44-48 °С. Густина – 1,15-1,24 г/см3 (при 25 °С). Рівень рН аналогічний попередньому пункту;
- ПЕГ 4000 (з мол. масою 3900-4500 г/моль). Середній ступінь полімеризації – 80. Не розчиняється в ефірі, гліцерині та гліколях. В’язкість 50 %-го водного р-чину дорівнює 90-120. Т твердіння – 53-56 °С. Густина – як і у Polyethylene glycol 1500. Кислотність – 4-7,5;
- ПЕГ 6000 – речовина зі середнім ступенем полімеризації 185. Відхилення за молекулярною масою можливе тільки в більший бік – до 7500 г/моль. Не розчиняється в гліцерині і гліколях, практично не піддається розчиненню в ефірі й жирних оліях. В’язкість – 700-900 (тут цей параметр також вказується для 50 % водного розчину). Т, при якій твердне – 60-63 °С. Густина – 1,15-1,24 г/см3 (при 25 °С). Рівень рН – як в попередньому пункті.
Способи отримання поліетиленгліколю:
- полімеризація етиленоксиду в присутності води і каталізуючого агента (кислотного/основного) під тиском;
- поліконденсація 1,2-діоксиетану.
Домішки продукту – оксиран і гліколі.
Найкращий початковий матеріал – етиленгліколь зі своїми олігомерами, оскільки з їх допомогою можна виробляти низькополідисперсні полімери. Співвідношення реагентів визначає довжину полімерного ланцюга.
Актуальна як аніонна, так і катіонна полімеризація зазначеної речовини. Перша краща, позаяк дає можливість здійснювати контроль полідисперсності кінцевого продукту.
До слова, при полімеризації окису етилену виділяється теплота. Якщо створюються певні умови, реалізується неконтрольована інтенсифікація процесу, в результаті чого може статися вибух.
Загалом, необхідно враховувати, що високомолекулярні полімери етиленоксиду синтезуються, головним чином, під час суспензійної полімеризації. Протягом всього процесу актуальне утримування полімерних макромолекул, які збільшуються, від коагуляції з суспензії. Каталіз відбувається за допомогою органічних сполук магнію, кальцію або алюмінію за участю хелатоутворювачів, з метою запобігання агрегації частинок полімеру під час синтезу. Виробництво низькомолекулярних поліетиленгліколей каталізується лугами NaOH і KOH, плюс содою Na2CO3.
Упаковують поліетиленгліколь у спеціальні бочки, паперові мішки з ПЕ-вкладками, біг-беги. Зберігати рекомендовано в герметичних контейнерах зі скла, алюмінію або нержавіючої сталі в прохолодній сухій закритій коморі.
Сфери застосування ПЕГ 400, 1500, 4000, 6000
Як уже не раз згадувалося, поліетиленгліколь має надшироке і різнопланове застосування, починаючи зі всіляких промислових сегментів, закінчуючи медициною, фармацевтикою та харчовою галуззю. Розгляньмо його ролі й функції, перш за все в пром. масштабах, більш детально. ПЕГ – це:
- поверхнево-активна речовина;
- розчинник;
- стабілізатор емульсій і емульгаторів;
- регулятор вологості (осушення + зволоження) і в’язкості (збільшення + зменшення);
- ефективний агент, що підвищує вторнафтовіддачу;
- антистатик, диспергатор і емульгатор;
- сполучний і стабілізуючий форму агент;
- популярний компонент мастильно-охолоджувальних рідин, які задіюються при роботі з металообробними установками для різання дуже міцних матеріалів;
- складова частина сумішей-порошків для виробництва керамічних і металевих виробів (зокрема форм) шляхом порошкового пресування;
- загущувач гідравлічних рідин;
- агент для зниження гідродинамічного опору в техніці та медицині при ін’єкціях;
- текстильно-допоміжна речовина;
- учасник процесу створення поліуретанів і полімерів, в т.ч. уретанових еластомерів;
- коагулянт і флокулянт у гірничодобувному сегменті, застосовуваний при збагаченні руд, для відокремлення осаду і суспензій, осадження паперової маси, вугільного пилу;
- мастильне покриття для різноманітних поверхонь у водних/неводних середовищах;
- гнучкий водорозчинний полімер для формування надвисоких осмотичних тисків;
- олігомер у поліуретановиробництві;
- частина систем точного висіву, компонент упаковки агрохімікатів;
- відновник і консервант мокрої деревини, зокрема з археологічною цінністю;
- матеріал для моделювання підводних вивержень.
Із залученням ПЕГ виробляють біомембрани, теплові носії для електронних тестерів, електронні цигарки, полімерні волокна, літій-полімерні акумуляторні батареї, прес-форми, водорозчинні плівки, поліуретани, еластомери, антизлежувальні добавки для сипких матеріалів, тверде ракетне пальне, лаки, фарби, латекс, неіоногенні поверхнево-активні речовини шляхом ковалентного з’єднання з гідрофобними молекулами тощо. Він має величезне значення для металургії, машинобудування, металообробки, нафтопереробки, сільськогосподарського сегменту, паперової, текстильної та шкіряної промисловостей, для гумового, видобувного та багатьох інших виробництв.
√ Медицина і фармацевтика. Цю сполуку нерідко вводять до складу мазей-антисептиків, знеболювальних, для зігрівання та проти запалень, з огляду на її протизапальну дію. Вона – популярна основа проносних засобів. Часто виступає наповнювачем різної фармацевтичної продукції. Використовується у виробництві свічок і таблеток. Ефективно реалізує переміщення антимікробної частини мазі у відкриту рану, істотно підвищує якісно-кількісні параметри при лікуванні інфікованих ділянок. Забезпечує хороший контакт зі шкірою або рановою поверхнею, інтенсифікуючи абсорбцію і активність. Не подразнює шкіру й легко змивається. Може зберігатися протягом тривалого часу.
Низькомолекулярні (читати – рідкі) поліетиленгліколі виступають розчинниками в м’яких і рідких капсулах для перорального застосування. Високомолекулярні (тверді), в свою чергу, задіюються як мазеві основи, покриття-плівки і мастильні матеріали.
Завдяки ПЕГ виходить змішувати компоненти ліків, які самі по собі разом не поєднуються. Також ця субстанція загущує, підсилює дію антибіотиків, анестетиків і антисептиків. З її допомогою створюють фармацевтичні продукти (креми, гелі) з необхідною однорідною консистенцією і желатинові оболонки капсул, супозиторіїв.
Поліетиленгліколь високоефективний при ексудативних дерматозах, що не можна вилікувати ліками на жировій або вуглеводневій основі.
Підсумок: матеріал, що розглядається, може входити до складу різних ліків як активний компонент і технологічна речовина. Йому характерна власна лікувальна ефективність і він здатний підвищувати результати дії інших компонентів.
√ Косметичне виробництво. ПЕГ можна зустріти в переліку інгредієнтів різної доглядової косметики. Він є в складі кремів для пом’якшення, зволоження і живлення, в гелях і бальзамах, у засобах для гоління. Присутній в шампунях, ополіскувачах, гелях для душу, лосьйонах, зубних пастах, дезодорантах, антистатиках й інших гігієнічних засобах.
√ Миловаріння, виготовлення побутової хімії. Поліетиленгліколь просто незамінний, якщо мова йде про виготовлення якісного мила – ніщо так добре, як він, не запобігає розтріскуванню. Цінний він у миловарінні також за надання необхідної твердості та блиску (виступає пластифікатором, завдяки якому мило не крихке і виблискує). Дуже добре справляється з роллю зволожувального агента. Благотворно позначається на в’язкості, розчинності й температурі плавлення не тільки мила, але й мийних засобів.
√ Хімія і біохімія. З огляду на невзаємодію з біоорганічними матеріалами, актуалізується часте застосування ПЕГ в біохімії. Тут він – популярна полярна стаціонарна фаза для газової хроматографії та теплоносій.
√ Харчопром. Харчова добавка під кодом Е1521 (тепер уже добре відомий вам поліетиленгліколь) виступає піногасником (наприклад, при виробництві молока), розчинником аромадобавок і підсолоджувачів, які вводяться в жувальну гумку, біологічно активні добавки, безалкогольні напої та ін. Буває, що нею обробляють свіжі фрукти, оскільки вона здатна створювати захисну плівку, яка підвищує терміни зберігання продукції. Задіюється також у виготовленні цукру та спирту.
Замовити поліетиленгліколь у компанії «Система Оптимум»
Якщо вам потрібен ПЕГ 400, 1500, 4000 або 6000 і ви шукаєте надійного постачальника, який пропонує вигідну співпрацю, звертайтеся до ПП «Система Оптимум». Ми гарантуємо чітке забезпечення всіх заявлених переваг товару і його придбання. Готові надати всю необхідну інформацію і проконсультувати без зволікань. Наші ціни – одні з найкращих на хімічному ринку України як на поліетиленгліколь, так і на іншу хім. продукцію з асортименту. Щодо останнього... Наш каталог – це сотні, тисячі товарних найменувань з різних тематичних категорій. Завдяки цьому ми можемо задовольнити ваші запити комплексно, забезпечивши постачання на підприємство всіх необхідних речовин, робочих матеріалів, обладнання та іншого.
Поліетиленгліколь від компанії «Система Оптимум» має сертифікат якості, коштує недорого і може бути відправлений вам найближчим часом. Замовлення приймаємо через сайт, e-mail і телефоном. Доставка по території України – за лічені дні. Звертайтеся!
Міжнародна назва | poly(ethylene oxide), poly(oxyethylene), poly(ethylene glycol), polyethylene glycol, macrogols, α-hydro-ω-hydroxypoly(oxy-1,2ethanediyl) |
Хімічна формула | C2nH4n+2On+1 |
Назви-синоніми | поліетиленоксид, макрогол |
Вага
ПЕГ-400
ПЕГ-1500
ПЕГ-4000
ПЕГ-6000
Поки немає жодного відгуку.
Поки немає жодного коментаря.