Набір барвників за Грамом

300.00 грн (ціна за 1 упаковку)
Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

Якщо вас цікавить набір барвників за Грамом, скористайтеся пропозицією від компанії «Система Оптимум». Товар можна замовити в будь-який час у потрібних вам кількостях і, що не менш важливо, за вигідною ціною. Запрошуємо просто зараз ознайомитися з інформацією про цей хімічний продукт та умови його покупки.

Набір для забарвлення за Грамом: опис, призначення, принцип роботи

Набором для фарбування за Грамом іменується спеціальна сукупність барвників, за допомогою якої можна здійснювати диференціальне надання кольору мікробам, досліджувати структуру стінок клітин. З нею легко визначати, бактерії якої з двох груп присутні – грампозитивні (характерне збереження первинного барвника) чи грамнегативні (втрачають первинний барвник, що обумовлюється структурними особливостями клітинної стінки, і розфарбовуються в контрастний колір). Тобто в основі принципу методу забарвлення – різниця хім. складових клітинної стінки прокаріотів, відмінні її фізичні та хімічні властивості. Для Грам (+) мікроорганізмів властиве утримування сукупності триметилфенолових барвників і йоду, а ось Грам (-) такою здатністю не відрізняються. В результаті задіяння набору барвників мікроорганізми отримують яскраво виражений специфічний колір, завдяки чому стає можливим розрізняти їх за формою і забарвленням, а ще підраховувати їхні кількості.

Фарбування мікроорганізмів:

 • грампозитивні бактерії стають синьо-чорними (темно-фіолетовими), а грамнегативні приймають оранжево/буро-червоне забарвлення;
 • ядра клітин пігментуються в червоний, а цитоплазма – в рожевий;
 • після контрольного фарбування бактерії стають темно-синіми.

Метод Грама, або надання кольору за Грамом, виведений емпірично і названий на честь свого винахідника, данського вченого. Початок застосування методу датується 1884 р. Перше задіяння – для розділення бактерій Pneumococcus і Klebsiella pneumoniae. У наш час це одна з найбільш корисних фарбувальних методик у лабораторних мікробіологічних аналізах. Якісне розрізнення Грам (-) і Грам (+) бактерій – основоположний крок у встановленні ідентичності виняткового бактеріального зразка. Підходить для вивчення мазків крові, сечі, мокротиння, ліквору, випітних рідин, виділень. Дозволяє визначати тип і чисельність мікроорганізмів у біохім. лабораторній та науково-дослідницькій практиці. В медицині актуалізується, зокрема, коли під підозрою – інфекція. Такий варіант набагато швидший, ніж отримання чистої культури, що має особливу цінність при визначенні типу інфекції й методу її лікування.

Склад набору барвників за Грамом:

 • генціановий фіолетовий карболовий (генціанвіолет), який виступає первинним забарвником;
 • розчин Люголя (йодний р-чин);
 • основний барвник розчин сафраніну;
 • відмивальний р-чин, матеріал для знеколірнення (етиловий спирт + диметилкетон).

За допомогою одного комплекту реактивів можна виконати п’ять сотень аналітичних досліджень.

Умови зберігання. Оптимально – при кімнатній t. Флакони повинні перебувати щільно закупореними. Термін зберігання – 12 місяців.

Як використовувати набір для фарбування за Грамом?

Передусім необхідно підготувати (знежирити) предметне скло і нанести на нього тонкі мазки досліджуваних культур, рівно розподіливши їх на площині, задля запобігання нагромадженям. Потім препарат слід висушити на повітрі й виконати фіксацію мазка. Фіксуючись на предметному склі, той запобігає змиванню мікробних клітин при подальшому залученні барвників. До того ж, фарбувати вбиті клітини краще, в порівнянні з живими.

Фіксування можливе двома способами:

 • фізичним (впливом високої температури). Предметне скло з препаратом потрібно, тримаючи мазком догори, акуратно провести двічі-тричі над вогнем пальника. Іде на це не більше двох секунд. Міцність фіксації перевіряється прикладанням скла до тильної сторони кисті руки. Якщо скло гаряче, але не обпалює (70-80 °C), все добре;
 • хімічним (за допомогою хім. засобів, що коагулюють білки цитоплазми). Може бути актуальне застосування метанолу, диметилкетону, суміші Никіфорова, рідини Карнуа, спирт-формолу. Предметне скло, на якому є засушений мазок, слід помістити в ємність з матеріалом-фіксатором на 10-15 хвилин, а тоді вже висушити на повітрі. За цей час утворюється стійкість забарвлення мазка. Як варіант – фіксування в парі 40 % водного р-чину метаналю протягом кількох секунд.

На цьому підготовчі заходи закінчуються, приходить момент переходити до основних процесів:

 • розміщення паперової смужки для фільтрації на мазку;
 • нанесення двох-трьох крапель карболового р-чину генціанвіолету з крапельниці й двохвилинне витримування;
 • вилучення фільтрувального паперу;
 • нанесення 2-3 крапель розчину Люголя, аналогічно з крапельниці, + витримка протягом хвилини;
 • зливання залишків барвника і йоду;
 • знебарвлення 96 % етанолом 30-45 секунд;
 • промивання водою;
 • нанесення в аналогічних з попередніми барвниками обсягах і способом р-чину сафраніну з подальшою двохвилинною витримкою;
 • зливання барвника;
 • промивання препарату водою;
 • висушування на повітрі;
 • мікроскопіювання з імерсійною с-мою, оцінка і розшифровка результатів.

Якщо все зробити, як належить (а це нескладно, керуючись детальним наведеним вище списком етапів й маючи у своєму розпорядженні якісний комплект барвників за Грамом), грампозитивні бактерії набудуть синьо-фіолетового забарвлення, а грамнегативні стануть рожево-червоними.

Купити набір барвників за Грамом у ПП «Система Оптимум»

Щоб оформити замовлення, виберіть один з можливих способів подачі заявки: через кошик сайту, телефоном або за допомогою електронної пошти. Всі звернення опрацьовуються оперативно. За необхідності надається консультація досвідченим фахівцем.

На завершення хочемо зазначити, що всі хімічні реактиви, які реалізуються нашою компанією, мають високу якість, коштують недорого і доставляються по Україні в мінімальні терміни.

Замовляйте набір для забарвлення за Грамом у компанії «Система Оптимум» – залишитеся задоволені товаром і вигодами його придбання у всіх сенсах!

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Набір барвників за Грамом за вигідною ціною, також замовити Набір барвників за Грамом з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.