Рукавиці хімічно стійкі: опис та призначення

Рукавиці хімічно стійкі: опис та призначення

Рукавиці хімічно стійкі... Що це таке? Для чого вони потрібні і яких видів бувають? Чи є альтернатива або саме цей варіант найкращий з усього можливого? Відповіді на всі ці та інші суміжні запитання – далі.

Хімічно стійкими називаються спеціальні рукавиці з важливим призначенням. Вони покликані захищати руки від негативного впливу різних хім. речовин, кислот, лугів та інших агресивних середовищ. Особливістю таких рукавиць є виготовлення зі спеціальних матеріалів. Найпопулярніші з них: нітрил, неопрен/латекс.

Взяти хоча б перший з них. Нітрил – це унікальний продукт, результат ретельних розробок і жорсткого виробничого контролю на всіх стадіях виготовлення. Завдяки нітрилу забезпечуються міцність і зручність застосування, високостійкість до спиртів (етанолу, метанолу, ізопропанолу ...), амінів, природних жирів, середня ступінь стійкості до ефірів та вуглеводнів. Це найкращий захист від нафтових продуктів. Це також збільшена стійкість до вуглеводнів, порівняно з ПВХ і навіть із неопреном.

Від чого можуть захистити рукавиці хімічно стійкі? Від величезного переліку речовин з тим або іншим ступенем небезпеки для людини: від спиртів, кетонів і ефірів, від хлорованих, насичених і ароматичних вуглеводнів, гетероциклічних сполук, складних ефірів і амінів, окислювачів, олій, жирів, радіоактивних речовин, від лугів і кислот неорганічної етимології. Додатково до їх функціональних обов’язків входить захист від механічних впливів, води, пилу тощо. Звичайно, одні рукавиці від усього – так буває рідко. Потрібно підбирати варіант, який буде максимально відповідати специфіці вашої роботи.

Оскільки кожному матеріалу притаманний свій набір характеристик, властивості різних моделей рукавиць також відрізняються, залежать, головним чином, і від виду, і від товщини матеріалу. Зрозуміло, чим він товстіший, тим серйозніший бар’єр створюється для хімії, оскільки їй потрібно більше часу, щоби потрапити всередину. Але чи так це добре, коли виріб має надто значну товщину? Тут зворотній бік медалі: спритність рук зменшується, будь-які дії робити в таких рукавицях стає складніше.

З урахуванням сказаного вище, можна зробити висновок: щоб був попит на продукцію, виробник повинен відповідально підійти до справи і гарненько постаратися. Він зобов’заний знайти баланс між належним ступенем захисту, а також з високими якісними параметрами і зручністю використання, оптимальною швидкістю виконання різних робочих завдань, що зробити насправді не так вже й просто. Та, на щастя, більшості сучасних компаній це вдається. Вони створюють здебільшого нітрилові й неопреново-латексні вироби в бездоганній якості, оптимальної еластичності, зручні в застосуванні, а головне, надійні, з належним захистом від агресивних робочих речовин. Правильно виберете постачальника – можете вважати, що покупка вдалася.

Основні сфери застосування хімічно стійких рукавиць

Взагалі, такі вироби можуть знадобитися для здійснення найрізноманітніших маніпуляцій в широкому спектрі промислових і не тільки сфер. Ось деякі з них:

- хімічна галузь;

- науково-дослідна практика;

- електронна промисловість;

- харчопром, зокрема переробка харчової сировини і грибне виробництво;

- медицина, фармацевтика, стоматологія, косметологія, ветеринарія;

- нафтопереробка;

- сільське господарство;

- ремонт і техобслуговування;

- комунальна діяльність та ін.

Скрізь, де є потреба запобігти негативному впливу хімічних засобів на організм, рукавиці є важливим елементом ЗІЗ. Особливо важливі вони для співробітників хімічних і нафтопереробних підприємств. Тут навіть не може бути мови про те, застосовувати рукавиці чи ні. Звичайно, так, і в обов'язковому порядку, позаяк навіть дуже маленький обсяг хімікату, що проникає в організм крізь шкіру на руках, може нести серйозну небезпеку не тільки для здоров’я, але й для життя. Це ми вже замовчуємо про мінімальні негативні моменти, які без застосування рукавиць трапляються часто-густо: рани, алергічні висипання, опіки і т.д.

Варіанти хім. стійких рукавиць, які заслуговують на увагу:

Alto. Чорні хімічно стійкі рукавиці, виконані з натурального латексу. Добре протистоять дії висококонцентрованих кислот (з концентрацією 80 % і більше), а також лугів, концентрація яких не перевищує 50 %. Підходять для роботи зі спиртами та жирами. Міцні, еластичні, доповнені напиленням з бавовни, яке унеможливлює подразнення. Ребриста поверхня покращує захоплення і зчеплення. Довжина – 32 см, товщина – 0,6 мм. Супер варіант для роботи у важких умовах з необхідністю забезпечення досить високої чутливості.

Industrial. Модель, схожа до попередньої. Той же натуральний латекс, та ж значна стійкість до хімічних і механічних впливів, аналогічна можливість застосування в складних умовах при забезпеченні необхідної чутливості. Особливість полягає в збільшеній товщині – 0,9 мм при довжині 31 см. Крім того, ці рукавиці виконані в яскравому помаранчевому кольорі.

Duo-Mix. Синьо-жовті рукавиці з латексно-неопренової суміші, неабиякої міцності, з надійним захистом від органіки та неорганічної хімії. Ця модель підходить для роботи зі спиртами, розчинниками, лугами, кислотами, сольовими розчинами, тобто для середніх і важких експлуатаційних умов. Як і у випадку з двома першими варіантами, має внутрішній шар з бавовняного ворсу для підвищення зручності застосування і рельєфну зовнішню поверхню на ділянках захоплення, яке, до слова, і покращує не тільки на сухих, але й на вологих поверхнях. Довжина – 33 см, товщина – 0,7 мм.

Technic. Ці чорні рукавиці довжиною 41 см і товщиною 0,75 мм виробляються з неопрену. У них можна працювати в складних умовах, з кислотами концентрацією 80 % і більше, з лугами до 50 %. Їм характерне збереження еластичності і всіх властивостей навіть при невеликих температурах. Також мають бавовняне напилення і рельєфну поверхню.

Technic-Mix. Міцний неопреново-латексний продукт чорного кольору для середніх і важких умов роботи. Добре витримує вплив кислот і лугів з концентрацією не більше 50 %. Довжина – 32 см, товщина – 0,6 мм.

Trident. Матеріал виготовлення – натуральний латекс. Колір – бежевий. Довжина – 60 см, товщина – 1 мм. Внутрішня поверхня хлорована, зовнішня – з передбаченим посиленим захопленням. Чудовий варіант для застосування в важких умовах. При значній товщині і чималій міцності так само, як і інші моделі, характеризується еластичністю.

Vital Eco. Блакитні латексні рукавиці для середніх умов експлуатації (наприклад, для роботи з кислотами і лугами, концентрація яких не перевищує 50 %). Модель з антибактеріальною бавовняною основою, великої міцності й ідеальної чутливості. Довжина – 32 см, товщина – 0,4 мм. З нею хоч готувати їжу, хоч збирати/лагодити автомобіль, хоч працювати з хімічним/лабораторним обладнанням, виконувати с/г або фармацевтичні завдання – всюди вона покаже себе якнайкраще.

Зверніть увагу, що це не всі моделі, які сьогодні є в продажу. Крім них можна купити рукавиці Ultranitril, Vital 117 та інші. Відповідно, така різноманітність не може залишити без покупки. Вибрати вдалі у всіх сенсах рукавиці хімічно стійкі у наш час – не проблема. Те, що виробники враховують необхідність випускати різні моделі, у зв’язку з можливістю роботи споживачем з великим переліком хім. продукції, не може не тішити.

Бажаємо, щоб вибір цей у вас зайняв мінімум часу, а ціна і якість кінцевого варіанту влаштували максимально!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.