Маски 3М: особливості застосовування
Маски ЗМ – це серія фільтруючих повних і напівмасок, призначених для комплексного захисту дихальної системи людини від токсичних аерозольних, паро- і газоподібних середовищ. Це маски-респіратори з різними захисними характеристиками, залежно від конструктивних особливостей і призначення. Вони комплектуються знімними фільтрами, що підлягають заміні в міру забруднення.
Виглядають такі вироби по-різному. Мають один або два фільтруючих елементи з різними варіантами розташування. Картриджі фільтрів запобігають проникненню в дихальні шляхи пилових частинок, усіляких домішок, аерозолів. А протигазовий захист покладений на вугільні фільтри.
Залежно від моделі, маска ЗМ може комплектуватися знімними антипиловими передфільтрами, окремо використовуваними проти аерозолів та газів. Є моделі і з незнімними передфільтрами, вони забезпечують комплексний захист, наприклад, у фарбувальних цехах і місцях, які становлять загрозу для людини (там, де спостерігаються дрібні частинки речовин зі згубним впливом і їх леткі пари). Ще один варіант – промислові маски-респіратори. Застосовуються при вкрай шкідливих умовах роботи. Особливість – примусова подача повітря.
Переваги масок ЗМ:
- застосування при виготовленні високих технологій, інноваційного обладнання, плюс багаторівневий контроль якості, що в результаті забезпечує і високу якість самої продукції;
- розробка, згідно з новими технологіями і використання спеціальних багатошарових тканин, що слугують передфільтрами, забезпечують ефективну фільтрацію дрібного пилу і дисперсних частинок з низьким опором диханню. Так працівник, якому необхідно носити маску, не відчуває дискомфорту, ніщо не заважає йому дихати легко;
- незначна вага, що досягається застосуванням легких і, в той же час, якісних полімерних матеріалів. Таким чином, вдається запобігати дискомфорту навіть при тривалому носінні. Маска прилягає щільно, але м’яко, ремені не тиснуть і не натирають;
- продумана ергономіка. Всі елементи виробу розташовуються так, щоб огляд був максимально розширеним;
- надійний захист від шкідливих матеріалів, покладений на високоякісний вугільний фільтр;
- безпека, відсутність алергій при контакті шкіри обличчя з гумою, завдяки гіпоалергенному складу полімерів;
- чудове вентилювання внутрішнього простору, як результат – забезпечення свободи дихання, неутворення конденсату і запобігання запотіванню шкіри;
- можливість підібрати маску під будь-який тип обличчя, завдяки оптимальному розмірному ряду і варіативності моделей. Ви без проблем виберете необхідний тип виробу, згідно з передбачуваним призначенням – найкращий варіант, відповідно до специфіки саме вашої роботи.
Основні варіанти масок ЗМ
У цій категорії товару варто окремо розглядати напівмаски і повні (повнолицьові) моделі, що ми з вами зараз і зробимо на основі найпопулярніших варіантів.
Повна маска ЗМ 6000. Це маска універсального застосування. Ефективно захищає дихальні шляхи, очі, шкіру, тобто обличчя повністю, від хімічних і механічних впливів. Підходить для багаторазового використання, забезпечує комфорт експлуатації (швидко одягається, знімається і регулюється) й не провокує складнощів у догляді. Важить небагато, опір диханню створює невеликий, а протистояння ударам – на найвищому рівні. Ви зможете максимально точно підігнати цю маску під особливості обличчя.
Матеріали. Панорамна лінза створена з полікарбонату і має достатню ширину, завдяки чому досягається неабиякий огляд і стає неможливим запотівання. Лицьова частина зроблена з в’язкого полімеру з високою еластичністю, в функціональних обов’язках якого – забезпечення комфортних відчуттів протягом усього часу використання і запобігання подразненням шкірних покривів. Про мікроклімат всередині маски піклуються також клапани вдиху/видиху. Вони підтримують ідеальний тепловий режим і регулюють кількість вологи в зоні обличчя. Додатково можлива комплектація змінними фільтрами проти газів та аерозолів 6000, 5000 і 2000.
Ступінь захисту маски ЗМ 6000 становить до 200 ГДК, тому вона може бути задіяна на різних типах виробництв, забезпечуючи всюди ефективність, економічність, легкість, простоту, довговічність і зносостійкість.
Серед напівмасок особливою популярністю користуються такі:
- напівмаска ЗМ 6000. Виріб універсального застосування, більшість характеристик якого збігається з розглянутою повнолицьовою моделлю. Бездоганно захищає від негативного впливу парів, газоподібних і аерозольних середовищ. Ті ж незначний опір диханню, не ускладнений огляд, мала вага. Лицьова частина створена аналогічно з м’якого еластомеру, що не подразнює шкіру. Експлуатація можлива зі змінними фільтрами 6000, 5000 і 2000. Однак, оскільки це напівмаска, ступінь захисту менший – до 50 ГДК. Зрозуміло, відрізняється і конструктивне виконання;
- напівмаска ЗМ 7500. Універсальна напівмаска зі ступенем захисту до 50 ГДК, яка використовується з тими ж змінними фільтрами, що і ЗМ 6000. Важить небагато, огляд гарантує максимальний, захищаючи при цьому ефективно.
Серед особливостей моделі варто зазначити спеціальну конструкцію клапану видиху, завдяки якій під маскою мінімізується накопичення тепла і вологи. М’яка частина виконана з матеріалу, що містить силікон – шкірні подразнення унеможливлені. Ще примітна наявність кріпильної системи Drop Down: якщо на роботі видасться перерва, ЗІЗ можна не знімати повністю, а потім повторно одягати, достатньо спустити його на груди.
- напівмаска ЗМ AURA FFP2. Модель з трьохсмуговою конструкцією, яка захищає від аерозольних впливів. Не має клапана видиху. Ступінь ефективності – середній. Дуже компактна і комфортна в застосуванні. Не викликає складнощів при надяганні і добре підганяється під форму обличчя. Легко складається для зберігання. Забезпечує оптимальну циркуляцію повітря. Часто використовується спільно з окулярами, ризик запотівання яких мінімізує.
Переоцінити значення масок ЗМ, як повнолицьових, так і напівмасок, складно. Тому не нехтуйте засобами індивідуального захисту, а до їх вибору підходьте з усією відповідальністю.