Як використовують хлорид цинку
Хлорид цинку (цинк хлористий, дихлорид цинку, паяльна кислота) – хімічна сполука Zn + Cl. Зовнішній вигляд може варіюватися, залежно від марки речовини. Так, марка А виглядає як тверда маса, що складається з гігроскопічних лусок/кристалів білого або з незначним жовтим відтінком кольору. Для марки Б, яка ділиться на 2 сорти, характерна форма безбарвного або світло-жовтого розчину, можливо, з деякою кількістю каламуті. Запах відсутній. Розчинення у воді залежить від температури, але загалом, воно добре, як і в ацетоні, етанолі, ефірі та гліцерині. Концентрованим розчинам характерне кисле середовище. Отримання відбувається при розчиненні цинку/його окису в соляній кислоті з подальшим випаровуванням або при нагріванні Zn в рідкому стані в струмі хлору. Речовина не горюча, але токсична: може стати причиною хімічних опіків при вдиханні або контакті зі шкірою та слизовими. Молярна маса – 136,2954 г/моль, густина – 2,91 г/см³. Термовластивості: t плавлення – 318 °C, t кипіння – 732 °C. Формула: ZnCl2.
Хлорид цинку та його застосування
Цей матеріал активно застосовують у різних царинах. У стоматології з його участю виробляють зубні цементи. У легкій промисловості наносять зображення на ситцевий текстиль і створюють барвники, зокрема, для бавовни. У пожежній сфері використовують вогнетриви (вогнестійку піну, просочення для картонної продукції та тканин), компонентом яких виступає дихлорид цинку. Також він може слугувати осушувачем, антисептиком для деревини, шпал, що особливо важливо, якщо передбачається експлуатація дерев’яних конструкцій недалеко від джерел грибкових інфекцій.
Крім того, цей реактив задіюється у:
- нафтопромисловості для очищення нафти;
- виготовленні батарейок/гальванічних елементів;
- фібровиробництві;
- хімії для синтезу ваніліну і ціанистого цинку;
- вугільній галузі для виконання фракційного тестування вугільних проб;
- виготовленні активованого вугілля, де завдяки йому вдається досягти високих технічних показників. Наприклад, якщо в роботу береться березова тирса, хлорид цинку збільшує питому поверхню в двадцять разів, якщо порівнювати з вугіллям, що не пройшло обробку (з 50 до 1000 м2/г);
- металургії для створення алюмінію, рафінування розплавів сплавів цинку і для очищення металевих поверхонь від оксидного шару, що передує пайці, цинкуванню та хромуванню. Хлористий цинк виступає флюсом при паянні цинку, заліза, міді, латуні за допомогою малоолов’янистих припоїв у тих випадках, коли не важливий корозійний вплив флюсових залишків і не потрібна підвищена міцність. Також він є інгредієнтом флюсів для пайки нержавійки із залученням твердих припоїв, а спільно з хлористим амонієм використовується при плавленні і заливці кадмієвих підшипників ковзання. Дозволяє підвищити якість пайки. Це одна з головних царин його застосування, де він відомий, як паяльна кислота.
Хлорид цинку дуже важливий у різних промислових галузях і повністю виправдовує всі видатки на своє придбання. Цікавлять поставки цієї речовини? Звертайтеся! Не тільки організуємо доставку необхідної партії, але й допоможемо детальніше розкрити питання, як використовувати хлористий цинк на практиці.