Газоаналізатор універсальний УГ-2: опис і принцип роботи

Газоаналізатор універсальний УГ-2: опис і принцип роботи

Газоаналізатор універсальний УГ-2 – це пристрій, призначений для вимірювання масових концентрацій згубних матеріалів у повітряному просторі за допомогою індикаторних трубок. Виробничі приміщення, зони промислового призначення та інші ділянки виробництв, на яких трапилися аварії, промислові викиди тощо, а також забруднені/ймовірно забруднені ємності та канали вимагають застосування газоаналізатора.

УГ-2 можна використовувати для встановлення концентрації оксиду сірки, етину, дигідросульфіду, хлору, нітриду водню, оксидів азоту та вуглецю, етоксиетану, бензину, бензолу, метилбензолу й диметилбензолу, а також диметилкетону і вуглеводнів нафти. При цьому, щоб прилад дав необхідні результати, важливим є забезпечення таких умов:

- вміст пилу – до 40 мг/м3;

- відносна вологість – не вище 90 %;

- температурний діапазон – 10-30 °С;

- тиск – 740-780 мм рт. ст. (87-107 кПа).

Будова

Прилад складається з двох основних конструктивних компонентів: повітрозабірний пристрій (гумові сильфони з 2-ма фланцями і стакан з пружиною, розташовані в корпусі) + індикаторні трубки.

Внутрішні гофри сильфона мають розпірні кільця, які надають йому жорсткості і зберігають постійний об’єм. Пружина утримує сильфон у розтягнутому положенні. На верхній платі розміщується непорушна втулка, що спрямовує шток при стисканні сильфону. Зсередини штуцера надягнута трубка з гуми, що скріпляється за посередництвом нижнього фланцю з внутрішнім простором сильфону. Вільна сторона цієї трубки призначена для прикріплення трубки-індикатора безпосередньо для аналізу. Досліджуване повітря просочується крізь індикаторну трубку після того, як сильфон стискується штоком, що має головку.

На штоковій головці є позначення обсягів повітря, яке просочується під час аналізу. Циліндрична поверхня штока має 4 поздовжні канавки з 2 заглибленнями, що забезпечує фіксацію двох положень штока за допомогою фіксатора. Величина проміжку між заглибленнями канавок не випадкова: все зроблено так, щоб у процесі переміщення штока від одного заглиблення до іншого заданий обсяг повітря, яке досліджується, забирався сильфоном.

Принцип дії

Газоаналізатор функціонує за принципом, основаним на трансформації забарвлення прошарку порошку-індикатора, що перебуває в скляній індикаторній трубці. Колір порошку змінюється, коли крізь нього пропускають взяте повітрозабірним пристроєм повітря робочої зони. Між досліджуваним газом і реактивом, що наповнює трубку, виникає реакція, в результаті виділяється кольоровий продукт, забарвлення якого відрізняється від початкового. Загалом, має місце лінійно-колористичний метод.

Від концентрації в повітряному середовищі газу, що піддається аналізу, залежить довжина пофарбованого стовпчика індикаторного порошку в трубці. Ці величини пропорційні: чим вища концентрація, тим довшою є пофарбована ділянка. Вимірювання відбувається за шкалою з градуюванням в мг/м3.

Універсальний газоаналізатор УГ-2 вимірює концентрації газів в таких діапазонах:

- хлор – 0,5-50 мг/м3;

- бензол – 2-25 мг/м3;

- нітрид водню – 4-100 мг/м3;

- сірчистий ангідрид – 5-120 мг/м3;

- оксиди азоту – 1-250 мг/м3;

- оксид вуглецю – 10-250 мг/м3;

- ксилол і толуол – 20-500 мг/м3;

- бензин – 50-1000 мг/м3;

- нафтові вуглеводні – 100-1500 мг/м3;

- диметилкетон – 100-2000 мг/м3;

- етоксиетан – 150-3000 мг/м3.

Технічні характеристики

УГ-2 характеризується оптимальною ергономікою, оскільки його габарити становлять 195х160х90 мм, а вага не перевищує півтора кілограми. У індикаторних трубок ці параметри – 140х75х30 мм і 0,3 кг, відповідно.

Крім того, варто звернути увагу на такий момент, як відносна похибка. Вона залежить від ГДК повітряного простору: при більше 2 ГДК не перевищує 25 %, при 1-2 ГДК – 35 %, до 1 ГДК – 60 %.

На замітку!

Переносячи пристрій з одного приміщення в інше (за умови, що температура одного й іншого повітряного простору відрізняється), потрібен певний час почекати, перш ніж приступати до аналізу. Індикаторна трубка повинна прийняти температуру нового зовнішнього середовища. Тільки після цього можливі подальші вимірювання.

Газоаналізатор універсальний УГ-2 має масу позитивних сторін. Він ефективний і надає оптимально точні результати вимірювань, простий в застосуванні та догляді, може використовуватися для аналізу значного переліку газів, довговічний, коштує недорого і доступний для придбання онлайн хоч зараз. Все це і пояснює його популярність.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.