Для чого потрібний ацетон

Для чого потрібний ацетон

Ацетон (диметилкетон) – це матеріал органічної природи з формулою C3H6O, найпростіший з насичених кетонів, популярний розчинник. Має вигляд безбарвної леткої рідкої речовини. На запах різкий специфічний. Добре піддається змішуванню з водним середовищем і органічними розчинниками (ефіром, етиловим та метиловим спиртами). Кипить при незначних температурах (t кипіння – 56,1 °C), при 95 °C починає плавитися. Належить до легкозаймистих і високогорючих матеріалів.

Спочатку отримання ацетону виглядало як відгін деревини. Сьогодні ж, коли актуальним є масштабне виробництво, задіюють зернове або мелісове бродіння. Крім того, можна виробляти цей матеріал, контролюючи вуглеводневе окислення.

Ацетон – важливий засіб для різних галузей та процесів. Він потрібен для:

- розчинення лаків, нітролаків, нітроемалей, ацетилену, нітроцелюлози, гуми, воску, жирів тощо;

- видалення лакофарбової продукції та лаку для нігтів;

- розчинення деяких солей (йодистого калію, хлористого кальцію та ін.);

- виготовлення лікарських препаратів;

- створення штучного шовку;

- виробництва органічного скла, яке не б’ється, і пластмаси на основі нітрату целюлози – целулоїду;

- отримання нітропорохів (вибухівки, що не димиться);

- виготовлення кіноплівок і т.д.

Завдяки високому розчиненню ацетилену, ацетон активно застосовують для наповнення ацетиленових балонів зі сталі. Також він добре дає раду з очищенням інструментів і різних поверхонь від монтажної піни.

Ацетон – сировина для виготовлення значного переліку хімічних продуктів: парфумерних виробів, барвників (наприклад, індиго), штучного каучуку й штучної шкіри. Він ефективно знезаражує вовну і хутро. Спільно зі солями кислот (сірчистої та гідросірчистої) задіюється при фарбуванні і друкуванні текстилю.

З огляду на помірну токсичність, застосовується і в фармацевтичній та харчовій галузях. З його допомогою екстрагують низку лікарських препаратів і харчових продуктів, жирів, вітамінів.

Ацетон і безпека

Ця речовина належить до четвертого класу небезпеки за впливом на людину. Через те, що пари ацетону важчі, ніж повітряні маси, приміщення, де виконуються роботи, важливо добре провітрювати задля запобігання інтоксикацій. Не можна допускати контакту цього матеріалу зі слизовими оболонками та шкірними покривами. Тому очі при роботі варто захистити окулярами, а руки – гумовими рукавицями.

Не забувайте про легке займання цієї речовини. Зберігайте її на достатній віддалі від теплових джерел. Слідкуйте, щоб ємності з рідиною були щільно закриті. Не допускайте потрапляння до них прямого сонячного випромінювання. Якщо виникне пожежа, спровокована палаючим ацетоном, гасіть її за допомогою вогнегасників винятково порошкового типу.

Як бачимо, широта застосування ацетону – неймовірна: лакофарбова, текстильна, фармацевтична, парфумерна, харчова і багато інших галузей. Він характеризується чудовою ефективністю при розчиненні та робить можливим створення унікальних продуктів з цінними властивостями. При застосуванні й зберіганні важливо дотримуватися нескладних запобіжних заходів – і ніщо не завадить роботі з ацетоном, а також не створить небезпечних ситуацій!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.