Бішофітові ванни – протипоказання та користь застосування в домашніх умовах

Бішофітові ванни – протипоказання та користь застосування в домашніх умовах

Ванни з бішофітом у домашніх умовах

Сольові, йодобромні, сірководневі, скипидарні, гірчичні… Ви, напевно, чули про лікувальні та гігієнічні водні процедури. А можливо, й проходили курс котрихось із них. Різні ванни активно задіюються в лікувально-оздоровчих та косметичних цілях. Вони тонізують, розслабляють, нормалізують обмін речовин, перешкоджають запаленням, покращують роботу серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, вдосконалюють шкірні покриви – якщо коротко, то різнопланово піклуються про людину, її здоров’я, стан і самопочуття. Серед усіх таких процедур особливе місце посідають бішофітові ванни. Чули? Приймали? Тільки хочете спробувати ванни з бішофітом у домашніх умовах? Тоді вам обов’язково потрібно ознайомитися з детальнішою інформацією про них.

Сьогодні ми поговоримо з вами про те, що таке бішофіт у ролі компонента цілющої ванни, яку користь організму несе і чи має протипоказання до застосування. З цієї статті ви дізнаєтеся, чим бішофітні процедури відрізняються від тих самих трав’яних, ароматичних, скипідарних або, наприклад, хвойних ванн. Також ми розповімо, як правильно приймати бішофітову ванну, щоб благотворні впливи були максимальними, а ймовірність негативів зведена до мінімуму. Запрошуємо до прочитання!

Ванни з бішофітом – що це і чим корисне?

Почнемо з того, що таке бішофіт. Це природний мінерал, вік якого обчислюється мільйонами років, а початкове існування було реалізоване у вигляді відкладень давнього моря. Основна частина складу припадає на хлорид магнію – магнієву сіль соляної кислоти. Великі кількості магнію в структурі, доповнені іншими мікроелементами (зокрема, йодом, бромом, кальцієм, натрієм, залізом), пояснюють цілий спектр корисних впливів на людину. Цей продукт є життєво важливим для підтримки функціонування всіх органів і систем.

У наші дні видобуток бішофіту відбувається в формі маслянистого мінерального розсолу, з якого вже на поверхні випарюють сіль. Примітно, що одне з найбільших у світі родовищ мінералу розташоване в Україні, у Полтавській області. Бішофіт полтавський видобувається із глибини 2,5 км, із дуже чистого джерела. Славиться чудовою якістю, високою ефективністю та легкістю застосування.

Мінеральні бішофітні ванни – джерело величезної користі для організму. Завдяки тому, що магній добре піддається розчиненню у воді, ніщо не заважає йому оперативно проходити крізь шкіру та без затримок запускати відновлювальні реакції в пошкоджених тканинах зсередини. Ванни з таким компонентом мають прекрасну протизапальну, протиінфекційну та легку знеболювальну дії, усувають напругу в м’язах, спазми та судоми. З їхньою допомогою вдається полегшити стан при різних захворюваннях сполучних, кісткових та нервових тканин. Вони допомагають, якщо є артрити та артрози, радикулопатія і люмбаго, остеохондроз та низка інших недуг з неприємними, а часто болісними симптомами. Як частина комплексної терапії, такі ванни демонструють ефективність навіть при лікуванні хронічних хвороб.

Крім сказаного вище, такі ванни зміцнюють імунну і забезпечують оздоровлення серцево-судинної системи, налагоджують обмін речовин, чудово впливають на шкіру (тонізують, підвищують пружність, розгладжують зморшки, сприяють регенерації) та мають заспокійливий ефект. Усуваючи надлишок підшкірного жиру, борються з целюлітом та перешкоджають його виникненню. Також приходять на допомогу, якщо потрібно розслабитися, зняти стрес, відновити психоемоційний баланс, зробити сон міцнішим, а відпочинок – повноцінним.

Всі згадані властивості лікувальних ванн на основі бішофіту мають велике значення для підтримки та збереження здоров’я людини, з огляду на каталізацію величезної кількості біологічних процесів. Важливі впливи реалізуються шляхом насичення клітин корисними речовинами та активації вітальних процесів.

У чому секрет популярності бішофітових ванн?

Ми могли б довго розмірковувати щодо цього, але, як то кажуть, все геніальне просто. Секрет популярності лежить на поверхні й полягає у комплексній та ефективній користі для людини. Якщо ви прочитали попередній пункт статті, то вже й самі дійшли такого висновку.

Дійсно, ванни з додаванням бішофіту мають багаторічну практику використання недарма. Цінні мікроелементи за допомогою тепла та води проникають в організм швидко та працюють дієво. На цьому й ґрунтується їхнє розповсюджене залучення в санаторіях, центрах фізіотерапії, реабілітації тощо.

У чому ще полягає важливий нюанс, так це в можливості приймати такі ванни в домашній обстановці, поза лікувальними закладами. Засіб легко додається в теплу воду, добре розчиняється в ній – і корисна ванна готова забезпечувати необхідні ефекти. Влаштувати «санаторій» у себе вдома не становить труднощів. Особливі медичні знання не є обов’язковими, якісь дороговартісні апарати чи інвентар не потрібні. Що необхідно, так це просто купити бішофіт, який, до речі, може зберігатися не втрачаючи з своїх якостей досить довго, і використовувати його за актуальним призначенням. Якісний бішофіт за доступною ціною є в асортименті компанії «Система Оптимум». Жодних перешкод, щоб забезпечити своєму організму таку важливу користь, просто немає.

Кому рекомендовані бішофітні ванни?

Виділимо основні групи людей, яким слід звернути увагу на таку процедуру:

 1. Ті, хто мають ті чи інші захворювання, при яких магній та інші мікроелементи виконують оздоровчу дію. Люди з хворобами опорно-рухової, травної, сечостатевої та дихальної систем, із серцево-судинними патологіями, дерматологічними і деякими гінекологічними проблемами, нейросудинними дисфункціями та нервовими розладами. Ті, у кого слабкий імунітет, порушений обмін речовин або є необхідність відновитися після перелому. Мінерал сприяє полегшенню больових відчуттів, усуває неприємні симптоми, покращує стан та функції багатьох органів і систем.
 2. Спортсмени. Не переоцінити значення магнію у спортивній медицині та й просто у житті фізично активних особистостей, людей, які регулярно тренуються, полюбляють котрісь зі спортивних активностей. Високоенергетична витрата мікроелемента під час виснажливих тренувань вимагає поповнення його запасів різними способами, зокрема й за допомогою бішофітових ванн. У цьому напрямку насамперед цінні такі властивості магнію, як протизапальна, розсмоктувальна і метаболічна. Завдяки їм належним чином реалізується посттравматична реабілітація та лікування недуг опорно-рухової системи. Також бішофіт максимізує витривалість, приводить в норму серцевий ритм, зменшує дискомфортні відчуття у м’язах після тренування, знімає спазми та зажими, допомагає при забоях, розтягненнях зв’язок і м’язів.
 3. Люди, які прагнуть покращити фігуру. За допомогою бішофітових ванн можна знизити прояви целюліту та об’єми жирових відкладень. Потрапляючи в тканини організму, магній робить так, що активізуються обмінні процеси. Це зі свого боку інтенсифікує жироспалення, налагоджує відтік лімфи, допомагає позбуватися надлишку рідини. Як результат, виходить суттєво змоделювати силует, подолати целюліт та підтягнути шкіру. Але тут слід розуміти, що якщо стоїть завдання добряче зменшити вагу, бішофіт – не панацея. Допомогти у цьому питанні – будь ласка. Разом із тренуваннями та правильним харчуванням результат від бішофітних ванн буде чудовим. Але самостійно усунути 2-3 кг і більше – це не у функціональному спектрі дії процедури, що розглядається.
 4. Ті, кого цікавить косметичний ефект. Крім комплексної турботи про здоров’я, ванни з бішофіту ефективні для підтримки зовнішнього вигляду та покращення естетичних параметрів. Вони очищають шкіру, борються із запаленнями та висипаннями, вирівнюють тон. Мають протиалергійний ефект, протистоять вільним радикалам, сприяють відновленню клітин шкіри. Підтримуючи баланс вологи в шарах шкіри, запобігають її сухості, позбавляють від лущення. Перешкоджаючи передчасній появі зморшок, зменшуючи глибину вже присутніх та підтримуючи еластичність шкіри, забезпечують антивікову дію.
 5. Усі, кому потрібна психоемоційна підтримка. Бішофітові ванни реалізують турботу не лише про фізичний стан, а й про емоційну сферу. Протистоять психічній втомі та безсонню. Імуномодулюють і загальнозміцнюють організм. Їм властива розслаблювальна дія накопичувального характеру. Тому кожна наступна процедура – запорука додаткового зниження рівня стресу, усунення тривожності, поліпшення якості сну й підвищення енергозапасів. Примітно, що ванни з бішофітом протипоказання за віком не мають. Підходять не лише для дорослих, а й для підлітків, і для дітей. Це важливо, тому що такі ефекти, як розслаблення, протистояння втомі, зняття болів у м’язах, сприяння відпочинку, відновлення життєвого ресурсу та інші, можуть бути актуальними без вікових обмежень.

 Відмінність бішофітових від інших ванн

Ми вже говорили, що цілющі ванни є різних видів, а процедури бальнеотерапії в цілому – так взагалі. У чому відмінність бішофітових ванн? Зокрема, в тому, що вони – одні з небагатьох, які підходять для домашньої реалізації.

Якщо взяти для порівняння ванни з морською сіллю (їх теж нерідко роблять вдома), то відмінною рисою бішофіту є склад. У першому випадку основою виступає хлорид натрію, у другому, як ви тепер вже знаєте – хлорид магнію. Саме другій сполуці характерний більш виражений вплив на скелетно-м’язову та серцево-судинну системи.

Якщо говорити про інші ванни, ті ж радонові, сірководневі, зі скипідаром тощо, то бішофітові в домашньому застосуванні значно простіші й реалістичніші. Зробити таку ванну самому зовсім нескладно, а курс лікування нічим не поступається санаторному у плані ефективності. Плюс з бішофітом забезпечується підвищена безпека і виключається ймовірність загострення, що далеко не завжди можна сказати про всі перелічені вище варіанти.

Основні показання до ванн з бішофіту

Спектр показань для проведення цих процедур досить широкий. Перераховувати все до дрібниць не будемо. Виділимо головне. Отже, бішофітні ванни показані при:

 • хворобах суглобів та кістково-м’язової системи (артритах, артрозах, спондиліті, остеохондрозі та ін.);
 • проблемах нервової системи, периферійної й центральної (невриті, радикуліті, депресії, булімії…);
 • захворюваннях серцево-судинної системи (зокрема при гіпертонії легкої форми, атеросклерозі, ІХС);
 • хворобах шлунково-кишкового тракту, як от дисфункції кишківника;
 • порушеннях метаболізму, що супроводжуються ожирінням;
 • жіночих патологіях, зокрема запального характеру, та клімактеричних розладах;
 • запаленнях сечостатевої системи;
 • стресах, втомі, безсонні, загальній ослабленості організму;
 • високих фізичних та психоемоційних навантаженнях;
 • болях і запаленнях у сухожиллях, суглобах, спині;
 • реабілітації після травм, переломів та розтяжок;
 • шкірних недугах (дерматиті, псоріазі та ін.).

Протипоказання до бішофітових ванн: на що звернути увагу

А як щодо сукупності «бішофіт ванни протипоказання»? – Запитаєте ви. Чи є випадки, коли процедуру проводити не можна? Є, їх небагато, але їх обов’язково брати до уваги.

Протипоказання до прийому ванн із бішофіту такі:

 • алергія чи індивідуальна непереносимість активної речовини або інших компонентів;
 • хронічні недуги у стадії загострення;
 • захворювання з тяжким клінічним перебігом;
 • підвищена температура тіла;
 • серйозні рани та інші ушкодження шкіри;
 • період вагітності й годування груддю;
 • гіпертонічна хвороба другого і третього ступеня;
 • інсульт, туберкульоз, злоякісні утворення.

Втім, це протипоказання практично для будь-яких лікувальних ванн. Будьте уважні, не нехтуйте своїм здоров’ям. У більшості випадків залишається дочекатися нормалізації стану – і можна отримувати всю користь бішофітових ванн без будь-яких ризиків. Якщо причина заборони на мінеральні ванни стала, можливо, підійдуть бішофітні компреси. Якщо повністю все тіло занурювати у воду не можна, ймовірно, підійде прийом «напівванни», коли ділянка серця залишається над поверхнею, або «мікрованни», коли у воду з мікроелементами занурюється лише, до прикладу, рука чи нога. Як би там не було, попередньо проконсультуватися з фахівцем і підібрати не тільки корисний, але й безпечний варіант терапії – найправильніше рішення.

 Як приймати бішофітну ванну: нюанси та рекомендації

Перед тим, як переходити від теорії до практики, залишилося ознайомитись із правилами проведення процедури. Бішофіт – мінерал з яскраво вираженим впливом на організм, тому рекомендаціями фізіотерапевтів нехтувати не варто:

 • оптимальна температура води – 35-36 ℃ (при такій корисні речовини найкраще засвоюються організмом), іноді може бути підвищена до 39 ℃. Якщо за час процедури ванна вистигає, допустимо додати гарячу воду;
 • щоб приготувати цілющу ванну, на 100 л води слід взяти як мінімум 250 г сухого матеріалу (або пів літра розчину бішофіту), для посилення ефекту дозу можна подвоїти;
 • здорова тривалість процедури – 15-20 хвилин (більше не варто), при цьому починати можна з 7-10 хвилин, поступово збільшуючи сеанс до 20-хвилинного;
 • що вам третину години робити у ванній, так це розслаблятися. До речі, і після виходу з води не поспішайте братися за справи, по можливості годинку-другу відпочиньте. А найкраще робіть корисний сеанс перед сном;
 • курс може становити 7-10 або 12-14 процедур через день. Все залежить від ваших цілей, потреб та індивідуальних рекомендацій спеціаліста;
 • перед кожною процедурою слід приймати гігієнічний душ, вимиваючи тіло з очищувальним засобом (милом або гелем), а після неї – просто м’яко промокати шкіру рушником (повторно митися і навіть лише ополіскуватися не потрібно). Після такої ванни шкіра покрита мінеральною плівкою, яка працює на ваше благо ще кілька годин;
 • протягом усієї процедури та курсу загалом прислухайтеся до себе. Навіть найменший дискомфорт – привід зупинитися та переглянути підхід до прийняття ванн.

На цьому перелік рекомендацій, вважаємо, вичерпує себе. Правда ж, нічого складного? А результати при правильному розумному підході будуть забезпечені неймовірні!

Якщо взяти якісний бішофіт Mg, приготувати з нього ванну і приймати такі ванни курсом, відповідно до потреб та рекомендацій, враховуючи показання й протипоказання, можна забезпечити комплексну та ефективну користь для здоров’я. Можна відчути такі необхідні у наші дні спокій та умиротворення. Розслабити м’язи, розслабити думки. Повернути колишній життєвий ресурс. Привести стан і самопочуття до ладу. Не відмовляйте собі у настільки значущих змінах!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.