Аміак для промисловості України

Аміак для промисловості України

Аміак (нітрид водню) – це хімічна сполука в звичайних умовах у вигляді безбарвного газу зі специфічним різким і неприємним для людини запахом. Його густина майже вдвічі менша, ніж густина повітря (0,0007723 г/см³). Розчинення у воді – дуже високе. Молярна маса – 17,0306 г/моль. Формула: NH3.

Аміак – це продукт з числа найважливіших для хімічної промисловості, зокрема, і української. Його виготовляють і використовують для:

- розчинення (в рідкому вигляді виступає розчинником);

- забезпечення роботи холодильних агрегатів. Служить холодоагентом R717, де R позначає холодильний агент, 7 – його тип, а 17 – молекулярну масу;

- підвищення функціональності сухих будівельних сумішей. Аміак є протиморозною добавкою-прискорювачем. Задіюється в кількості 2-8 % від загальної маси розчину, залежно від температури довкілля;

- виготовлення вибухівки і полімерних матеріалів, кальцинованої соди та азотної кислоти, а також інших продуктів хімічної галузі.

Аміак і сільське господарство

аміачна вода добривоЗ цього матеріалу активно створюють азотовмісні мінеральні добрива, призначені для аграрного комплексу. Це, перш за все, сечовина, нітрат амонію та амоній сірчанокислий. Перераховані сполуки, завдяки нітриду водню, ефективно справляються зі шкідниками рослин (ведмедкою, цибулевою мухою, довгоносиком). Про нестачу азоту в ґрунті та необхідність насичувати ним культури (використовувати аміак в складі МД) сигналізують такі ознаки: засихання і збліднення листя, зменшені розміри квіток, відсутність плодів. Для яких насаджень необхідна ця речовина? Для багатьох, головним чином, для цибулі та часнику, огірків, помідорів і капусти. Примітно, що вона безпечна як для людей, так і для тварин.

Аміак і медицина

аміак купитиЧи не найактивніше застосування аміаку в Україні припадає на медичну промисловість. Тут 10 %-й розчин цієї субстанції, інакше кажучи, нашатирний спирт допомагає стимулювати блювоту, виводити людей з непритомного стану шляхом інтенсифікації дихальних процесів і роботи судин. Для цього беруть марлю або вату, змочують нашатирним спиртом і підносять до носа потерпілого на півсекунди-секунду. Дію обумовлює різкий запах, що впливає на спеціальні рецептори слизової, інтенсифікує дихання і артеріальний тиск.

Зовнішньо застосовується при невралгіях та міозитах (розтирання за допомогою аміачного лініменту), укусах комах (у вигляді примочок) і для обробки рук хірургів (миття в сукупності аміак + тепла кип’ячена вода). Можливі й такі способи використання: місцевий, інгаляційний та внутрішній (для блювотної індукції).

Якщо цей реактив застосовувати неправильно (не розведеним до потрібної концентрації), не виняток – опікові ураження шлунка і стравоходу. Крім того, при вдиханні високо концентрованих парів може статися рефлекторна зупинка дихання.

Використовуючи цю речовину, необхідно враховувати, що вона – слабка основа, а відтак, при контакті з кислотами нейтралізує їхню дію.

Якщо вам потрібен аміак для будь-якої із зазначених вище сфер, звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.