Метилацетат

60.00 грн (ціна за 1 кг)

Метилацетат – це метиловий ефір оцтової кислоти з хімічною формулою СН3СООСН3. Даний ефір має вигляд прозорої рідини без кольору. Метилацетату притаманний легкий фруктовий аромат.

SKU: .
Фаховий персонал <br/> з понад <strong>20</strong>-річним <br/> досвідом роботи в галузі
Фаховий персонал
з понад 20-річним
досвідом роботи в галузі
Значні <br/> складські запаси
Значні
складські запаси
Власний <br/> автопарк
Власний
автопарк
Сертифікована <br/> продукція
Сертифікована
продукція

На складах ПП «Система Оптимум» завжди в наявності метилацетат. У нас можна купити метилацетат оптом за доступною ціною. Метилацетат має сертифікат якості. Якість, умови придбання та ціна метилацетату вас приємно здивують. Наявність власних складських приміщень та автопарку забезпечує оперативність у виконанні замовлень, доставку метилацетату по всій території України. Ціна метилацетату також залежить від об’ємів закупівлі. При покупці метилацетату оптом наші менеджери нададуть вам персональні знижки.

Фізичні та хімічні властивості метилацетату

Метилацетат є типовим ефіром аліфатичної монокарбонової кислоти. Також можна зустріти такі назви цієї органічної речовини-представника класу складних ефірів, як метиловий ефір оцтової/етанової кислоти та оцтовометиловий ефір, плюс скорочення MeOAc.

Фізичні властивості. Зовні метилацетат нагадує звичайну воду, будучи прозорою рідиною без кольору. Проте це не означає, що його з водою або іншими подібними середовищами просто сплутати. Він має характерний фруктовий аромат, пахне, як солодкі фрукти – за цієї ознакою й ідентифікується без будь-яких проблем. Склад матеріалу – однорідний, натяки на розшарування відсутні, випаровування відбувається оперативно.

Чудово розчиняється в етиловому ефірі та етанолі, змішується з ними і з орган. розчинниками в будь-яких пропорціях. Добре піддається розчиненню в хлороформі та диметилкетоні, також частково в бензолі. Однак у воді метилацетат розчиняється досить погано (31,9 %). Його ж власну розчинну здатність можна порівняти з ацетоновою, що й пояснює взаємозамінність зазначених реактивів у деяких варіантах застосування.

При температурі кипіння ця сполука утворює азеотропні суміші з водою, метиловим спиртом і ацетоном. Також здатна утворювати аддукти. Її комплекси з повітрям у концентраціях 3,15-15,60 % небезпечні вибухом.

Хімічні властивості. Метиловий ефір оцтової кислоти бере участь у низці хімічних реакцій. Легко піддається гідролізу (омиленню) водою з поділом на вихідні спирт і оцет (оборотний процес). Якщо замість води для цього використовуються луги, реакція має незворотний характер, оскільки карбонова к-та, що утворюється, трансформується в сіль. В результаті відновлення оцтовометиловий ефір дає два спирти (етиловий і метиловий). Під дією нітриду водню поділяється на ацетамід та метанол.

Термовластивості. Метилацетат має t кипіння 56,5 °С і t замерзання -98,0 °С. T спалаху – -9,4 °C, t займання – -10 °C, t самозаймання – 470 °C.

Молярна маса – 74,08 г/моль, густина – 0,9330 г/см³, динамічна в’язкість – 0,362 Па•с. Формула – CH3COOCH3 (C3H6O2).

Деякі властивості, наприклад, густина, динамічна в’язкість і температура кипіння, можуть мати відмінності в різних джерелах.

Метилацетат: питання безпеки

Як і будь-який інший розчинник, MeOAc складається із компонентів, практично кожен з яких легко піддається займанню. Відтак логічно, що при роботі з ним слід дотримуватися заходів безпеки, зокрема:

  • заборонене застосування поблизу відкритого вогню;
  • важливо запобігати нагріванню цього реагенту, обмежувати потрапляння на нього прямого сонячного випромінювання;
  • зберігання рекомендується здійснювати при кімнатній температурі в закупорених ємностях (спеціально взятих з цією метою резервуарах);
  • склади, в яких передбачається зберігати метилацетат, повинні бути темними і закритими, із середньою t повітря;
  • для доставки необхідно залучати транспорт, який спеціально обладнаний для перевезення таких вантажів.

Не вогненебезпекою єдиною... Сполука, що розглядається, здатна подразнювати слизові оболонки очей і дихальні шляхи. Вплив усього 15 мг/л чистої речовини на організм протягом п’яти хвилин – і відчуття подразнення не забаряться. Якщо ж концентрація буде вищою, а експозиція довшою, не є винятком легкий наркотичний ефект. Це реалізується як самим складним ефіром, так і деякою мірою спиртом, що з нього утворюється.

ГДК в робочому просторі = 100 мг/м3.

Співробітники, які мають справу з метиловим ефіром етанової кислоти, повинні використовувати відповідні ЗІЗ, своєчасно здійснювати заміну протигазних фільтрів. Колективний захист має бути на високому рівні, а технології – спрямованими на максимальні ефективність та безпеку.

Отримання метилацетату

У лабораторних умовах метилацетат можна отримати методом етерифікації оцтової кислоти метиловим спиртом у рідкій фазі в присутності сірчаної к-ти (або ж у ході пропускання комплексу парів зазначених рідин над нагрітими каталізаторами: трихлоридом заліза, хлористим алюмінієм). Це один зі способів, але, як ви здогадалися, не єдиний. Також оцтовометиловий ефір отримують:

  • з оцтового ангідриду і метилгідрату (рідка фаза, без участі каталізатора, практично повна незворотність процесу);
  • дією перкарбонової кислоти на пропанон-2 за реакцією Байєра-Вілліґера (в якості каталізаторів використовуються кислоти Льюїса, наприклад, трифторид бору).

Є, до речі, не тільки синтетичні методи отримання метилацетату. Його можуть добувати і шляхом піролізу деревини. У природних умовах його можна зустріти переважно в ефірних оліях рослин (м’яти, таволги, жасмину), а ще в харчовій продукції, зокрема в коньяках, витриманих протягом багатьох років.

Практичне застосування метилацетату

Метилацетат має низку унікальних властивостей, завдяки яким цей ефір використовується у найрізноманітніших сферах виробництва.

Основне його призначення – служити розчинником (самостійним засобом для розчинення або компонентом багатьох інших розчинників побутового і промислового застосування). Це універсальний розчинний матеріал, важливий для величезного переліку промислових галузей. Без нього в якості ефективного розчинника часто не обходяться при виробництві клеїв, багатьох синтетичних смол, а також при виготовленні лакофарбових матеріалів. Ним розчиняють фарби і всілякі пігменти, смоли і полімери, етил- та нітроцелюлозу. Він – головна частина лісохімічних розчинників, відсоток в кожному з яких знаходиться в діапазоні 7-75 %. Також він – затребуваний аналог ацетону: володіє майже такими ж розчинювальними властивостями, але не має, як уже згадувалося, різкого неприємного запаху, чим вигідно відрізняється, завдяки чому легше переноситься.

Крім того, метилацетат слугує розчинником рослинних і тваринних жирів, а також ефірів целюлози. Його задіюють при виготовленні різноманітних композиційних матеріалів (лаків і покриттів), шпаклівок, магнітних стрічок, ПВА (полімеру вінілацетату) та ПММА (органічного скла). Ним успішно й ефективно промивають, знежирюють, очищають механізми, пристрої, інструменти, деталі, інвентар... Іноді виконує роль ароматизуючої добавки до інших речовин.

Ще один напрямок застосування – виготовлення автомобільної хімії та косметики, в т.ч. мийних засобів для зовнішньої обробки автомобільного транспорту та чищення салону. І, як варіант, використання в якості октанозбільшуючого компонента товарних бензинів, створення паливних композицій з оптимальним складом, зі зниженим об’ємом ароматичних вуглеводнів, які відповідають нинішнім екологічним і технічним вимогам.

Сучасна аналітична хімія потребує метилацетат, як екстрагент та інгредієнт для безлічі розчинників. Ця речовина є головним реагентом для відділення хлориду літію від хлоридів інших лужних металів.

Промисловий синтез використовує MeOAc як цінну сировину для отримання оцтового ангідриду шляхом карбонілювання.

Знаходить застосування метилацетат і в харчопромі. Використовується в сучасній харчовій галузі досить широко й часто. Цю субстанцію вибирають в якості ароматизатора (ароматичної добавки) для різних продуктів харчування і екстрактного розчинника для декофеїнізації чаю і кави. Як ароматизатор і розчинник цей додаток вводять і в деякі косметичні засоби.

Купити оцтовометиловий ефір у ПП «Система Оптимум»

Якщо вам потрібно купити оптом метилацетат, зверніться в компанію «Система Оптимум». Питання про ціну на метилацетат, а також про умови оплати і доставки по Україні ви можете оперативно вирішити з фахівцями компанії телефоном або через e-mail.

Усі хімічні речовини, які є в продажу, відповідають вимогам і поставляються замовникам у належному вигляді. Замовляйте метилацетат у нас – незабаром зможете використовувати його на виробництві.

Міжнародна назва methyl acetate, MeOAc, acetic acid methyl ester, methyl ethanoate
Хімічна формула СН3СООСН3
Назви-синоніми MeOAc, метиловий ефір оцтової кислоти,  метиловий ефір етанової кислоти, оцтовометиловий етер

Вага

каністра 18 кг

бочка 180 кг

Поки немає жодного відгуку.

Поки немає жодного коментаря.

ОПТ
В інтернет магазині Система Оптимум Ви можете купити оптом Метилацетат за вигідною ціною, також замовити Метилацетат з доставкою по Україні. Система Оптимум - це прийнятні ціни, якісний товар і професійне обслуговування.

Дякуємо за Ваш відгук.

Дякуємо за Ваш коментар.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.