Хімічні зв’язки для зміцнення Вашого бізнесу

Як часто потрібно мити машину і як це залежить від сезону

Як часто потрібно мити машину і як це залежить  від сезону

Як часто потрібно мити автомобіль і чому це залежить від сезону

Миття автомобіля – це не лише питання зовнішнього вигляду, а й спосіб захистити лакофарбове покриття від різноманітних зовнішніх впливів. Правильний догляд, важливою частиною котрого є миття, дозволяє кузову залишатися в хорошому стані протягом багатьох років. Мити, зауважимо, потрібно як дотримуючись послідовності очищувальних заходів, належним чином виконуючи технологічні аспекти, застосовуючи відповідні мийні засоби, так і враховуючи умови експлуатації та сезонний фактор. 

Як часто потрібно мити автомобіль? Мити треба не згідно з якимось графіком, а тоді, коли він забрудниться. Оптимальна частота миття – це не якісь конкретні проміжки часу для всіх авто у будь-яких ситуаціях. Вона може варіюватися, залежно від стану ЛФП, наявного захисного покриття, інтенсивності експлуатації ТЗ, від погодних умов та сезону. Орієнтування на ці аспекти – розумний шлях догляду за машиною, піти яким ми вам сьогодні й допоможемо.

Чому регулярне миття автомобіля є важливим?

Регулярне якісне миття свого автомобіля допомагає підтримувати/покращувати його естетичний зовнішній вигляд, зберігати лакофарбове покриття і підвищувати стійкість до корозії. На поверхні авто поступово нагромаджуються абразивний пил, бруд, хімічні реагенти та інші типи забруднень. Взимку – здебільшого сіль та пісок, влітку – нерідко пил та пташиний послід. Це не просто непривабливе видовище. Це те, що потрібно швидко видаляти, адже воно з часом може негативно впливати на кузов, руйнувати поверхню ТЗ, спричиняти утворення тріщин або іржі, появу плям чи потьмяніння кольору, а ще проникати всередину й у міру накопичення виводити з ладу ті чи інші деталі. Присутність забруднень, скажімо, піску чи грязюки, або ж спроба витерти їх на суху можуть призводити до пошкодження кузовних поверхонь, зокрема до подряпин ЛФП. Натомість правильне своєчасне миття дозволяє знизити ризик механічних пошкоджень, позбутися забруднювальних компонентів, котрі, затримуючись, можуть виступати каталізаторами корозії. Регулярний догляд – запорука подовженого терміну життя вашого авто та збереження його вартості.

Тож, переваги регулярного миття автомобіля очевидні. Регулярного, але не надто частого. Мити машину щодня не потрібно, адже це може супроводжуватися не меншими негативами, ніж миття з недостатньою періодичністю. Мити надто часто, а тим паче ще й не зовсім правильно – означає максимізувати ризики корозії металу та мікроподряпин на фарбі, погано вплинути на якість покриття. Згубно впливають на лакофарбову поверхню (провокують корозію, подряпини, тріщини) і високий тиск води, агресивні хімічні речовини у надлишку. Правильне миття з відповідною частотою, в міру появи забруднень – золота середина, дотриманням якої не варто нехтувати.

Яка вона – відповідна частота? Візьміть до уваги три основні орієнтири:

√ Інтенсивність експлуатації. Якщо ви їздите на авто щодня, то мити його може знадобитися двічі, а то й тричі на тиждень. Якщо машина використовується лише кілька разів на місяць, то за цей час може бути достатньо однієї-двох мийних процедур.

√ Погода. Якщо постійно дощить, то приблизно раз на п’ять днів. Якщо ж надворі сухо, то кожні два тижні.

√ Сезон. Зазвичай, оптимальний варіант для зими – раз на тиждень, для літа – одно-дворазове змивання забруднень щотижня + повноцінна мийка щомісяця.

Загалом же відповідь на запитання, як часто мити, така: настільки часто, наскільки у цьому є потреба у конкретній ситуації. Машина забруднилася – їдьте на мийку. На чистому кузові з’явилось незначне забруднення – просто зітріть його вологою серветкою, щоб воно не псувало вигляд, не затримувалось на авто до відвідування мийки й не ускладнювало потім реалізацію очищувальних заходів.

Не забувайте, що доглядати за автомобілем потрібно не лише ззовні, а й всередині. Салон, як і кузовні поверхні, важливо тримати в чистоті. Проте не обов’язково приділяти увагу інтер’єру та екстер’єру одночасно. Аби процес був більш керованим та менш складним, розподіляйте ці завдання у часі.

І ще. Миття ТЗ (і не просто миття, а регулярне миття) ніщо інше замінити не в змозі. Якщо ви думаєте, що нанесете на автомобільні поверхні віск чи, до прикладу, нанокераміку, й на автомийку можна буде не їздити, то ви помиляєтеся. Це не так. Справді, присутність захисного покриття зменшує частотність та інтенсивність забруднень і, відповідно потреба в очищенні може виникати рідше. Наскільки саме зменшує, залежить від виду покриття та якості його нанесення. Але в будь-якому випадку ніщо не протистоїть забрудненням на 100 %. Без якісної регулярної мийки не обійтися, якщо тільки вам не все одно, як виглядає ваше авто і скільки воно вам прослужить.

Як миття авто впливає на безпеку руху?

Вплив на безпеку руху – ще один важливий аспект, що пояснює, чому потрібно вчасно мити авто, а передусім вікна та оптику, що є невід’ємною частиною процедури автомийки.

Чистота машини прямо впливає на безпеку на дорозі, особливо в темний час доби та за несприятливих погодних умов, коли сильно дощить, сніжить тощо. Забруднені скло, фари і дзеркала знижують видимість, що може створювати небезпечні аварійні ситуації. Наприклад, грязюка на фарах здатна знизити їхню світлову ефективність до 40 %, що значно погіршує видимість вночі. Забруднене лобове скло аналогічно негативно позначається на видимості, до того ж у будь-яку пору доби, й ускладнює керування транспортним засобом. Це прямі передумови дорожньо-транспортних пригод, мінімізувати ризики котрих – обов’язок кожного водія.

Чиста машина – інша справа. Хороша видимість дозволяє водієві краще контролювати дорожню ситуацію, зокрема завдяки відсутності плям та пилу на дзеркалах, фарах, лобовому склі та камерах заднього виду, якщо вони є. З огляду на це, особливо важливо слідкувати за чистотою авто в осінньо-зимовий період, коли видимість і так може бути знижена через погоду.

Вплив сезонних умов на частоту миття автомобіля

Сезонні умови експлуатації автомобіля (пора року), як уже було зазначено вище, є одним з основних факторів, що визначають оптимальну частоту миття. Кожен сезон вимагає певного підходу, який враховує вплив кліматичних умов на екстер’єр авто, зокрема на лакофарбове покриття і оптику. Особливу роль відіграє температура повітря, адже саме від неї залежить, з якою швидкістю висихає волога. Також мають значення інтенсивність сонячного світла, опади тощо.

Тобто немає такої пори року, коли мити авто не потрібно, але залежно від сезону слід регулювати частоту водних процедур і враховувати певні нюанси. Так, взимку треба доглядати за машиною, проявляючи особливу увагу й відповідально ставлячись до питання регулярності, щоб не допускати пошкоджень, провокованих брудом, дорожньою сіллю та хімічними реагентами, застосовуваними для посипки доріг. Навесні необхідно вчасно усувати сліди від їзди в зимовий період. Влітку важливо піклуватися про невідкладне видалення сильних забруднень, залишків комах, пташиного посліду, аби значна сонячна інтенсивність не спровокувала надмірну фіксацію забруднювальних елементів на фарбі, ускладнивши тим самим подальше миття. Особливістю осіннього догляду є своєчасне прибирання опалого листя з автомобільних поверхонь, а ще врахування частої дощової погоди, нерідко зі значними температурними перепадами.

Миття авто взимку

Зима є одним із найбільш суворих сезонів для автомобіля. На дорогах використовують соляні та інші хімічні реагенти для боротьби з обмерзанням, які опиняючись на кузові, поступово руйнують його поверхню (роз’їдають фарбу та метал). Соляні розчини активно взаємодіють з металом, швидко викликаючи процеси корозії, особливо якщо покриття вже має мікротріщини, тому їх потрібно якомога скоріше змивати. А ще характерна риса зими – лід на ЛФП і скляних поверхнях, який аналогічно не віщує нічого хорошого, якщо його правильно та своєчасно не усувати. При його таненні актуалізується така небезпека, як поява іржі.

Ключові правила зимової мийки:

  • здійснювати миття машини взимку рекомендується щонайменше раз на два тижні (а краще – щотижня), причому обов’язково приділяючи увагу нижній частині кузовних елементів, колісним аркам і днищу, де осідає найбільша кількість солей та грязюки;
  • потрібно враховувати ступінь забрудненості й не зволікати з миттям, якщо машина покрита сіллю та грязюкою;
  • важливо обирати безконтактну мийку високого тиску, щоб уникати механічних пошкоджень при очищенні від намерзлих брил;
  • слідкувати за температурою води. Вона не повинна суттєво відрізнятися від температури повітря і вже точно не має бути гарячою. Значна різниця між цими параметрами може спровокувати пошкодження кузовних, гумових і пластикових елементів;
  • старатися відвідувати автомийку при плюсовій температурі (від +3 ℃). В реаліях сучасних зим обрати відповідний день – завдання нескладне. Якщо авто вкрай необхідно помити в морозний день, обирати слід таку автомийку, де процедуру можна виконати в опалюваному приміщенні (теплому боксі). Якщо ж такої можливості немає, краще почекати, адже шкода від миття на морозі супроводжується чи не найбільшими негативами. Моментальне замерзання вологи може призвести до пошкодження не лише фарби, а й фар і вікон. При тривалій морозній погоді й неможливості підібрати погожий день рекомендуємо керуватися принципом: краще рідше, але в приміщенні, ніж частіше, та на вулиці;
  • завершувати відвідування мийки лише після того, як ТЗ буде повністю сухим. Залишати його вологим не можна, як і просто залишати авто без руху після миття. Інакше можна призвести до примерзання низки елементів, як от гумових дверних ущільнювачів.

Миття авто восени та навесні

Восени і навесні автомобілі особливо страждають від покриття брудом та вологою, що накопичуються у важкодоступних місцях. У ці сезони важливе регулярне миття для запобігання корозії, адже волога від частих дощів сприяє її розвитку. Весна – це ще й пора, коли потрібно ретельно позбутися від залишків дорожніх реагентів на машині, не лише на кузові, а й на днищі, арках, у підкапотному просторі. Якщо взимку миття виконувалося як слід, навесні з цим не виникне якихось надзвичайних проблем. А осінь, своєю чергою – це також час, коли слід своєчасно прибирати опале листя, яке небезпечне не тільки суттєвим знебарвленням поверхні, шкодою захисному покриттю (якщо таке є), а й провокуванням іржі.

В осінньо-весняний період рекомендується мити авто кожні 7-10 днів. Також корисно проводити додаткову антикорозійну обробку, щоб захистити місця, де волога може затримуватися найдовше. У цей час важливо використовувати засоби, які не лише очищають, але й утворюють захисну плівку на кузові, що запобігає брудоосіданню та вологоутримуванню.

Миття авто влітку

Влітку автомобілі піддаються впливу пилу, комах, смоли, соків від дерев та багато чого іншого, що залишає сліди на кузові та може пошкодити лакофарбове покриття. Додатково висока температура сприяє швидкому висиханню забруднень, що ускладнює процес відмивання.

Тішить те, що влітку миття машини простіше та безпечніше. Але так само, як і взимку, є певний перелік правил, котрих важливо дотримуватися:

  • мити потрібно досить часто – від щочотирнадцять днів до кілька разів на тиждень. Що раніше змивати усе зайве, то краще. Так, характерних зимі солі та бруду зараз немає, проте є пташиний послід, хмари пилу, мошкара, бітумні бризки тощо, й усе це легесенько може зіпсувати фарбу. Можливо, не роз’їсти, з огляду на відсутність хімічної активності, але спровокувати появу плям і нерівномірне вигорання – запросто. І що довше подібні засмічення будуть вкривати авто, то вищим є ризик нерівномірності вицвітання фарби;
  • оптимальна пора для водних процедур влітку – ранок. Вдале місце – закрите приміщення або хоча б місце, якщо на вулиці, то під накриттям. Так вдається мінімізувати негативний вплив сонячного ультрафіолету на кузовні поверхні (може завдавати серйозної шкоди через водяні краплі, що виступають у ролі збільшувального скла) й не допустити надмірно швидкого висихання води з мийними засобами, аналогічно шкідливого для фарби;
  • не використовувати надто гарячу (60 ℃ і більше) та дуже холодну воду. Найкраще – помірно теплу. Така і в небажані реакції з покриттям не вступає, й не провокує температурного перепаду, небезпечного появою тріщин та інших механічних пошкоджень;
  • застосовувати рекомендовано м’які мийні засоби для миття машини, а високоабразивних очищувальних продуктів і губок – уникати, аби не пошкодити ЛФП. Також можна задіювати спеціальну автохімію для захисту від УФ-променів і деревної смоли. Це допоможе максимізувати збереження кузова у хорошому стані.

Поради щодо вибору засобів для миття автомобіля

Щоб мийні заходи були ефективними та безпечними, у всі пори року варто звертати увагу на склад очищувальних продуктів, уникати агресивних хімічних компонентів і обирати засоби, адаптовані до поточного сезону. Дотримуйтеся рекомендацій виробника щодо способу нанесення конкретної хімії та її концентрації, аби уникнути пошкодження лакофарбового покриття і зберегти авто у бездоганному стані. Неправильні засоби, а ще надто жорсткі губки, ганчірки, щітки та інший інвентар можуть завдати серйозної шкоди. Тому до вибору технічних помічників слід підходити з усією відповідальністю. А маючи непевність, що і як краще, оптимально буде поїхати на професійну мийку, де фахівці підберуть засоби і аксесуари для миття вашого автомобіля, які не нашкодять і результат забезпечать пречудовий.

Чи можна обійтися лише водою, без застосування усілякої хімії? Можна, чому ж ні. Але в такому випадку на максимальну якість очищувальних заходів не розраховуйте. Вода не здатна різнопланово пропрацьовувати верхній шар ЛФП, щоб зробити його якнайбільш привабливим, і навряд чи може впоратися з усіма видами присутніх на машині забруднень. Там де залишаються забруднювальні часточки, поступово накопичується і зайва волога, яка, як відомо, з часом руйнує фарбу і провокує корозію. Щоб убезпечити своє авто, потрібно використовувати автошампуні, активну піну, очисники скла і дзеркал, а ще воски, поліролі та іншу автомобільну хімію від надійних виробників. Головне – не лише ефективну, а й безпечну, тоді плюси будуть забезпечені максимально, а мінуси – зведені до нуля.

Що може бути у складі очисної автохімії? Те, що працює і водночас не шкодить, як от:

  • лимонна кислота. Застосовується для видалення вапняного нальоту та забруднень, що залишаються від твердої води. М’яко очищає поверхню, не руйнуючи захисні покриття;
  • ізопропіловий спирт. Ефективний для видалення жирових плям та маслянистих забруднень. Швидко випаровується, не залишаючи слідів і не пошкоджуючи поверхню;
  • натрій гідрокарбонат. Часто виступає активним наповнювачем для підвищення pH та полегшення процесу очищення. Сприяє ефективнішому очищенню поверхонь від різних забруднень;
  • тетранатрієва сіль трилону Б. Утворює комплекси, пом’якшує воду й регулює окислювальні процеси. Сприяє захисту від корозії, водяного нальоту і абразивів;
  • гліцерин. Зволожувальний компонент, який додає блиску і захищає покриття. Він допомагає зберігати гідрофобний ефект і створює додатковий захисний шар.

Також важливо, щоб очисник мав належний відсоток ПАР у своєму складі – 5-30 %. Якщо поверхнево-активних речовин буде недостатньо, засіб не впорається зі своїм призначенням. Якщо занадто багато, він може нашкодити і машині, і вам.

Обираючи засоби для миття ТЗ, окрім складників, враховуйте об’єм, концентрацію, густоту, умови застосування, сезонний фактор, рівень кислотності середовища, агресивність. Зверніть увагу, чи продукт здатний формувати захисну плівку, якщо є така потреба. Звісно ж, перевірте і термін придатності, не застосовуйте протерміновану хімію.

Засоби цього функціонального спектра потрібно не лише обирати ретельно, а й використовувати правильно – грамотно та регулярно. Кожен – винятково за призначенням, витримуючи часові інтервали дії та оптимальну періодичність застосування.

Врахуєте зазначене – і вибір мийних засобів для автомобіля потішить усіма можливими експлуатаційними перевагами й забезпечуваними ефектами – й естетичними, і функціональними.

Знаючи, як часто треба мити авто, що враховувати, залежно від актуального сезону, та які засоби брати в роботу, розуміючи усі переваги регулярного миття автомобіля й дотримуючись потрібної регулярності, ви забезпечите своїй машині найкращий догляд. Вона завжди буде виглядати доглянутою та привабливою, а сам процес миття не буде для вас чимось складним і незрозумілим, чого вам зайвий раз так і хотілося б уникнути. Не нехтуйте рекомендаціями – і все буде гаразд!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.