Сульфат магнію для рослин

Сульфат магнію для рослин

Сульфат магнію (магній сірчанокислий) – це речовина неорганічної етимології, сіль Mg і H2SO4. Містить, як правило, 17 % Mg та 13 % S (проте, ці цифри можуть трохи відрізнятися у різних виробників). Виглядає як гігроскопічна порошкоподібна маса білого кольору, можливо, з сірим відтінком. У промислових масштабах її отримання відбувається з морської води, а також з мінералів, таких як карналіт та кізерит. Розчинення спостерігається у воді, гліцерині, етилових спирті й ефірі; в ацетоні не розчиняється. Молярна маса – 120,37 г/моль, густина – 2,66 г/см³. Формула: MgSO4.

Сульфат магнію – джерело необхідного для різних рослин (овочевих, фруктових, квіткових та інших культур) магнію. Цей мікроелемент входить до складу клітин хлорофілу. Без його участі не здійснюються фотосинтез, мітоз, оптимальний розвиток насаджень, синтез пектинів. Він задіюється в усьому циклі ферментного виробництва і інтенсифікує реакції, які стосуються ензимів.

Крім того, завдяки магнію прискорюється трансформація кератину в нуклеотид АТФ, що відповідає за накопичення енергії та розподіл її між клітинами. Він покращує засвоєння рослиною таких важливих макроелементів, як кальцій, фосфор і азот, допомагаючи в їхньому переміщенні по всьому рослинному організму. З його допомогою формуються ефірні олії, цукри й крохмаль, відбувається синтез вітаміну С. Завдяки йому, досягається високе сходження, декоративні квітучі рослини радують значною кількістю квітів, а у плодових забезпечується здоровий розвиток і поліпшується смак продукції.

При магнійдефіциті спостерігаються такі негативні прояви:

- гальмування всіх життєвих функцій;

- скорочення числа наявних клітин хлорофілу і зупинка формування нових;

- зупинка росту коренів та зеленої маси;

- недобрий стан листків (нижні неприродно світлішають, покриваються знебарвленими плямами, всі листки скручуються і обпадають), набуття ними нехарактерно червоного або фіолетового забарвлення;

- хлороз;

- недостатні розміри плодів і квітконосів;

- ослаблення рослин, а відтак нестійкість їх до грибків та бактерій.

Якщо вчасно не заповнити дефіцит, рослини спіткає загибель.

Сульфат магнію – це також джерело сірки. Її роль аналогічно складно переоцінити. Вона потрібна, щоб рослина могла поглинати азот. Якщо сірки мало, азот засвоюється повільно, а застосовувані азотисті добрива не дають бажаного ефекту. До того ж, сіркодефіцит – причина освітлення прожилок, укорочення стебел, втрати еластичності зеленою масою, уповільнення дозрівання плодів.

Уникнути всіх зазначених вище негараздів, досягти поліпшення вигляду плодів і в рази підвищити врожайність можна, правильно використовуючи добриво-комплекс магній сірчанокислий.

Сульфат магнію і способи внесення

В якості основного підживлення це міндобриво використовують у першій половині весни або восени. Навіть якщо температура буде мінусовою, це не вплине на застосування речовини. Виглядати таке внесення повинне як рівномірний розподіл по городу з подальшим ретельним перекопуванням ґрунту. Не забудьте також полити, щоб привести добриво в дію якомога швидше. Якщо масштаби насаджень значні, внесення сірчанокислого магнію краще здійснювати перед дощем, заощадивши, таким чином, час на поливальних роботах.

Також можна виконувати прикореневе підживлення. Для цього необхідний обсяг добрива гарненько розчиніть у воді, t якої – не нижче 25 °С. Пристовбурні кола таким розчином поливайте в радіусі півметра. Дерева, чагарники і багаторічники при прикореневому способі внесення добре реагують на використання цієї сполуки в сухому вигляді з закопуванням в ґрунт.

Оскільки магній засвоюється і корінням, і зеленою масою, можливі й позакореневі обробки. Здійснювати їх найкраще рано вранці, ввечері або в похмуру погоду. Висока температура довкілля, сильний вітер і палюче сонце – не найкращі союзники в цій справі.

Зверніть увагу! Щоб не обпекти листя при обприскуванні рослин розчином сульфату магнію, додайте до нього карбамід в обсязі 5 г на кожні 10 л води.

Магній сірчанокислий і ґрунт

Ефективність цього добрива спостерігається на різних ґрунтах, але максимальна – на легких піщаних через легке вимивання за допомогою опадів.

Варто врахувати, що якщо кислотність ґрунту збільшена, це може негативно вплинути на засвоєння магнію. Щоб цього не сталося, попередньо виконайте розкислення. З такою метою можна, наприклад, внести під час осіннього перекопування вапно або деревну золу.

Примітно, що з цим добривом унеможливлені передозування. Рослини візьмуть стільки магнію, скільки їм потрібно. Із залишків не сформуються солі, вони ніяк не трансформуються, а отже і не зіпсують ґрунт. Вони дочекаються того часу, коли стануть необхідними. Це забезпечить врожайність протягом кількох сезонів.

Сульфат магнію та інші добрива

Магній сірчанокислий добре «співпрацює» з іншими добривами, передусім, з тими, що містять фосфор і азот. Однак надлишок магнію може негативно вплинути на засвоєння калію.

Також врахуйте, що якщо в ґрунті збільшена кількість таких елементів, як калій, кальцій і азот, рослини можуть уповільнено засвоювати магній.

Дотримуйтеся правильного сусідства і оптимальних дозувань – тоді сульфат магнію для рослин покаже себе у всій силі!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.