Обладнання для елеваторів. Що необхідно вибрати?

Обладнання для елеваторів. Що необхідно вибрати?

Завдання вибрати необхідне обладнання для оснащення елеватора виникає свого часу як у великих промислових виробництв, так і в середнього розміру господарствах. І хоча пропозицій на ринку у наш час чимало (різні модифікації техніки і пристроїв від найрізноманітніших виробників і постачальників), часто виникає маса питань і невизначеностей. Яка комплектація буде актуальною в тому чи іншому випадку, на якій потужності зерносушильного комплексу зупинитися, як досягти максимального збереження якості зернових – ці та інші моменти важливо роз’яснити, щоб отримати в своє розпорядження необхідний функціонал і не завдати шкоди бюджету.

Вибір елеваторного обладнання. Що потрібно враховувати?

Виникла потреба оснастити елеватор якісним обладнанням, але ви не знаєте, як правильно вибрати і на чому варто акцентувати увагу? Тоді читайте далі!

Якість виконання елеватором свого призначення залежить від рівня його техоснащення, а також від ефективності експлуатації всіх складових.

Перед тим, як купити необхідну техніку, врахуйте ряд критеріїв, визначте такі параметри, як потужність, продуктивність і спрямованість. Тільки при правильному підборі всього комплексу агрегатів ви зможете забезпечити ефективну роботу обладнання в цілому і високу якість зерна, яке буде зберігатися надалі.

Продуктивність зерносушарок може бути малою й середньою. У першому випадку вона становить, як правило, 5-30 т/год. і підходить для невеликих господарств. У другому оптимальними вважаються параметри 40-80 т/год., які підходять для елеваторів, заводів з виробництва зерна і зернових трейдерів.

Не варто обділяти увагою вид палива, використовуваного для роботи паливного блоку, монтованого в зерносушарку. Для цієї мети можуть бути задіяні такі матеріали: дрова і пелети, газ і дизпаливо, соняшникове лушпиння тощо.

Загальні вимоги до обладнання.

  1. Наявність усіх необхідних дозволів не тільки на саму техніку, а й на її встановлення.
  2. Оснащення системами очищення повітря і шумозаглушення, щоб уникнути забруднення довкілля, а відтак і завдання шкоди здоров’ю людей, сільгосптварин, а також щоб не заважати місцевому населенню.
  3. Висока якість і надійність усіх вузлів і компонентів, оскільки обсяги оброблюваного зерна часто великі, а роботи виконуються без зупинок не тільки цілодобово, а й протягом цілого року.

Облаштування елеваторів. Що може знадобитися?

Це, передусім, різноманітні пристосування для зберігання і висушування зерна. Це також транспортувальні системи, наприклад, конвеєри. Крім того, це різного роду техніка для підтримки стабільних температурних показників, аерації, сушки, відбору проб, визначення вологості, присутності комах, очищення і т.д. І якщо про зерносховища, сушарки, транспортери інформації є більш ніж достатньо, то про інші елементи, що сприяють збереження врожаю, її не так багато. Далі – перелік того, без чого не обійтися, з більш детальними роз’ясненнями, що, як і для чого.

Вологоміри зерна. Це пристрої для визначення вологості зерна в поточному режимі роботи зерносушарки, при очищенні та переміщенні, тобто для обчислення вмісту вологи на різних ділянках технологічної лінії.

Wile-55 і Wile-65. З їх допомогою можна оперативно вимірювати вологість і температуру зерна, насіння та продуктів переробки, при цьому в попередньому подрібненні потреби немає. Це одні з найбільш зручних точних і досконалих вимірників вологості, що представляють собою мікропроцесорні електронні агрегати, робота яких грунтується на діелькометричному методі. У них передбачені можливість отримання середнього числа з багатьох вимірів, зміщення градуювання на 4 % по всіх культурах (у пам’яті пристрою їх – 16 найпоширеніших), а в Wile-65 додатково – автокомпенсація t зерна.

Вологоміри Варіант-9К та Варіант 14 плюс. Портативні надійні зручні й дуже прості в застосуванні пристрої, що визначають вологість зернових і олійних культур. При їх використанні немає потреби подрібнювати і зважувати пробу. Оснащені автоматичним контролем розряду елементів живлення, цифровим екраном з підвищеною яскравістю, відображають результати в абсолютних (Варіант-9К) і відносних (Варіант 14 плюс) одиницях.

Вимірювач вологості зерна Дніпро-3. Ще один варіант, який заслуговує на увагу й користується надзвичайним попитом. Він ефективно визначає вміст вологи в зерні під час масових поставок при збиранні та заготівлі. Вимірює за допомогою теплового методу, має режим корекції характеристик, може вибудовувати власні характеристики.

Всі згадані вище вологоміри успішно пройшли лабораторні, виробничі випробування й отримали безліч позитивних відгуків від споживачів з усієї України.

Зерносушарне обладнання. Тут, головним чином, варто розглянути шафу сушильну СЕШ-ЗМУ. В її функціональні обов’язки входить рівномірне висушування зерна і зернових продуктів, коли є необхідність визначити їх вологість. Принцип дії ґрунтується на сушінні зразка потоком повітря, який формується за допомогою відцентрового вентилятора і компонентів нагрівання в процесі обертання поверхні з пробами. Серед інших сушильних пристроїв ця модифікація яскраво виділяється надійністю, простотою обслуговування, високою точністю всіх режимів та відсутністю надмірного шуму при роботі. Також чимале значення має наявність електричного регулятора температури. Ви можете вибрати один з двох режимів (105 і 130 градусів), досягаючи точності до півградуса.

Пробовідбірники зерна (щупи зернові). Ці пристосування використовують для того, щоб своєчасно брати проби, на основі яких можна контролювати якість зерна при зберіганні та реалізації. Зразок, вилучений за допомогою щупа, можна оглянути на предмет пошкодження, присутності комах, використовувати для подальшого аналізу, визначення вологості, подрібнення в лабораторному млині тощо.

Конструктивно пробовідбірники виглядають як дві трубки, оснащені отворами для надходження проб, а також руків`ями для зручного занурення.

Залежно від того, з чого вилучається проба (які обсяги продукту і з якої глибини треба дістати зразок), розрізняють такі щупи:

- мішковий ЩМ-2 (L – 0,4 м);

- автомобільний  (L – 1,2 м);

- вагонний  (L – 1,5 м);

- амбарний ЩАМ (L – 3 м).

Коли обсяги зерна чималі, складно судити про загальний його стан без використання щупа, який може надати зразки з різної глибини, зокрема, з дна і стінок сховища. Тому обійтися без цього пристосування на елеваторах складно.

Прилади для вимірювання температури. Яскравий приклад і популярне обладнання – термоштанга цифрова ТЦ (термощуп). З її допомогою визначають t сипких матеріалів, яким характерне самонагрівання в процесі зберігання на складі або в сховищі. Виглядає ТЦ як штанга, оснащена руків`ям з покришкою, яка з торця закрита прозорим червоним світлофільтром. Датчик вимірювання температурних показників розташовується внизу. Серед визначних характеристик цього пристрою: міцність корпусу, зручний контроль процесу і просте обслуговування, великий діапазон вимірювань, можливість виконання періодичних спостережень без вилучення, невелика вага.

Все ще сумніваєтеся, чи правильно робити вибір на користь того чи іншого елеваторного обладнання? Можливо, важко визначитися з технічними, функціональними, розмірними або іншими характеристиками? Можете задати питання нашим фахівцям і з кваліфікованою допомогою розвіяти всі свої сумніви.

Пам’ятайте, що винятково високоякісні агрегати, правильно підібрані відповідно до потреб елеватора, здатні зберігати високу якість самого зерна. Купуйте якісне і доречне обладнання для елеваторів! Виконуйте всі потрібні та важливі процеси оптимально, ефективно й зі знанням справи!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.