Глутаровий альдегід для дезінфекції

Глутаровий альдегід для дезінфекції

Глутаровий альдегід – це складна органічна сполука, жовтувата/коричнювата рідка речовина зі специфічним різким запахом. Належить до альдегідної групи. Ефективний стерилізатор і дезінфектант. Активний компонент становить не менше чверті від загального обсягу. При поєднанні з водою, спиртами, метилтрихлоридомтолуолом і бензолом змішується. Випускається в металевій тарі різного фасування.

Застосування

Глутаровий альдегід – це, передусім, дезінфектант широкого спектру дії. Він діє бактері-, спорі- та віруліцидно. Тому чи не найбільше застосування знайшов саме в цій ролі.

Цю речовину часто задіюють у тваринництві. Нею здійснюють вологу дезінфекцію приміщень, де утримується худоба та птиця. Нею обробляють вагони, в яких перевозилися тварини, тваринницька сировина і продукти, а також спецодяг та інші об’єкти з метою профілактики. Крім того, цим матеріалом вимушено дезінфікують при значному переліку захворювань: ешерихіозі, паратифі, аспергільозі, рожі та африканській лихоманці у свиней, геморагічній септицемії, лістерельозі, бруцельозі, туберкульозі, ящурі, антраксі та дерматомікозі.

Перед дезінфекцією за допомогою глутарового альдегіду приміщення/вагон/обладнання необхідно добре очистити механічним шляхом і вимити. Тварини при цьому бути присутні не повинні.

Як правильно приготувати і використати робочий розчин? Все залежить від ситуації, наприклад:

- для профілактики підійде 0,3 % водний розчин. На кожен квадратний метр поверхні потрібно задіяти літр розчину. Час експозиції – 3 години;

- при туберкульозі знадобиться 1 % розчин. Оптимальна витрата – 1 л/м2, експозиція – 4 години;

- якщо передбачається боротьба з недугами, спровокованими особливо стійкими мікробами, не обійтися без 2 % розчину. Витрата – 1,5 л/м2. Наносити дезінфікуючий матеріал необхідно в два підходи (другий через годину після першого), від самого початку розділивши весь обсяг наполовину. Експозиція після закінчення роботи становить 3 години. Потім потрібно прибрати залишок з поїлок і годівниць, а також виконати провітрювання і просушування;

- у випадку з трихофітією ВРХ і аспергільозом птиці цей препарат повинен мати 4 % концентрацію. Оптимальна витрата – 1 л/м2, експозиція – 3 години. Важливий нюанс: за двадцять хвилин до застосування дезінфектанту при другій зі згаданих хвороб потрібно обробити поверхні 0,5 % розчином ОП-7 по 0,3 л/м2;

- обробка вагонів 2-ї і 3-ї категорій відбувається за допомогою 5 % розчину (1 л/м2, тригодинна експозиція);

- при колібактеріозі, ІРТ та ентерококовій септицемії ВРХ розчин повинен бути 25 %-м, витрата – 25 мл/м2, час впливу – доба. Звичайно ж, тварини при цьому в приміщенні перебувати не повинні.

Виконання аерозольних обробок вимагає дотримання певних умов: t повітря – не менше 15 °С, вологість – 60 % і більше. Якщо вологість все-таки менша, до початку дезінфекційних заходів потрібно розпорошити по приміщенню водогінну воду (10 мл/м2).

Як ви, напевно, здогадалися, описана сфера далеко не єдина, де для дезінфекції використовують глутаральдегід. З його допомогою також виконують таке:

- дезінфікують поверхні, меблі, санітарно-технічне обладнання, предмети догляду за пацієнтами, іграшки, білизну, посуд та ін. в різних типах медичних установ;

- обробляють інвентар, призначений для наведення чистоти, і, власне, виконують генеральні прибирання;

- відчищають медичні інструменти, що застосовуються хірургами, стоматологами, а також ендоскопи;

- здійснюють промислову обробку води.

Застосовують цей дезінфектант і в дитячих закладах, на об’єктах комунальної спрямованості (в готелях, гуртожитках, басейнах, спортивних комплексах, салонах краси тощо), і в закладах громадського харчування, на промислових ринках, у соціальному секторі, на транспорті (авто, залізничному) і в метрополітенах.

Ще одна сфера його задіяння – акваріумістика. Дезінфекція і стерилізація акваріумів відбувається на високому рівні, у зв’язку зі значною розчинністю глутарового альдегіду у водному середовищі, здатністю до поглинання вологи в повітрі, а також біоцидними властивостями. Цей засіб оперативно знищує мікроорганізми, грибки і одноклітинні водорості.

Важливо! При роботі з цим продуктом важливо дотримуватися заходів профілактики та особистої безпеки.

При зберіганні потрібно враховувати деякі його особливості. Так, при одному заморожуванні (зменшенні t до -8 °С), фіз.-хім. і дезінфікуючі властивості не піддадуться трансформаціям. Але тільки при одному. Щоб розморозити матеріал, його необхідно перед застосуванням внести в приміщення, яке опалюється, і залишити там до повного відтавання.

Зберігайте в закритій тарі, подбавши про захист від сонячного випромінювання, при t не більше 25 °С. Використання цього реактиву можливе протягом року після виготовлення.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.