Де використовують відбілювач. Відбілювання тканини

Де використовують відбілювач. Відбілювання тканини

Сьогодні, коли полиці супермаркетів рясніють різноманітними засобами побутової хімії – порошками, кондиціонерами, водопом’якшувачами, підкрохмалювачами, підсинювачами, засобами для виведення плям, відбілювачами тощо – дуже просто заплутатися у всьому запропонованому різноманітті. Кожна господиня, яка дбає про бездоганну чистоту, яскравість кольору різнобарвних речей і сліпучо-білий стан білих, шукає найкращі засоби, але не завжди, на жаль, досягає бажаного результату. А ключик до розгадки, насправді, як і все ідеальне, простий і лежить на поверхні. Якщо мова йде про відбілювання, миття та дезінфекцію, варто купувати гіпохлорит натрію, більш відомий широкому колу споживачів під назвою Білизна.

Білизна – це відбілюючий і дезінфікуючий засіб для позбавлення від плям. Стан – рідкий, колір – світло-жовтий/жовто-зелений, запах – різкий, особливою приємністю не відрізняється. Це воістину незамінний помічник у багатьох побутових питаннях, який використовували ще наші бабусі. І незважаючи на появу десятків-сотень усіляких нових очищувальних і плямовивідних засобів, Білизна не втрачає своєї актуальності і в наші дні. Вона відбілює чистіше і безпечніше, ніж аналоги. Крім того, набагато краще справляється зі складними забрудненнями і проявляє дезінфікуючий ефект, чим безліч інших засобів похвалитися не можуть.

Переваги хлоровмісного відбілювача Білизна:

  • - яскравий відбілювальний ефект навіть при низьких температурах (проявляється не тільки в гарячій і теплій воді, а й у холодній);
  • - простота використання (немає потреби в кип’ятінні);
  • - демократична вартість;
  • - зручна форма випуску (Білизна не порошиться так, як сухі порошки, і дуже легка в дозуванні);
  • - універсальність (не тільки відбілює і видаляє плями, але й дезінфікує, застосовується для обробки не тільки текстилю, а й інших поверхонь).

Гіпохлорит натрію активно застосовують у побуті, в промислових цілях, а також у медицині. Це ідеальне рішення для:

  • - миття, дезінфекції та антибактеріальної обробки підлог, стін та інших поверхонь приміщень різного призначення;
  • - відбілювання і усунення плям з білих текстильних виробів (тканини лляні й бавовняні, а також одяг, постільна білизна тощо);
  • - очищення і дезінфекції будь-яких виробів з гладкими поверхнями (посуд емальований і порцеляновий, плитка, сантехніка, пластик унітазів, відра для сміття і т.д.);
  • - хім. розчинення санітарно-технічних відкладень;
  • - знезараження та очищення питної води і промислових стоків;
  • - очищення акваріумів, басейнів, а також обладнання, техніки та інвентарю;
  • - антисептичної й дезінфекційної обробки в медицині;
  • - промислового відбілювання деревних мас;
  • - боротьби з пожовклим листям і порослями в рослинництві.

Особливості застосування Білизни

При всіх своїх достоїнствах Білизна є їдкою сполукою, тому вимагає дбайливого і обережного поводження. Її потрібно використовувати правильно, інакше можуть трапитися незворотні наслідки.

До того, як застосовувати цей відбілювач, потрібно ретельно переглянути речі, відібравши все, що вибілювати не можна. Все інше – світлі рушники, постіль, скатертини, шкарпетки, футболки – можна брати в обробку.

Спочатку необхідно замочити речі в мильному розчині. Далі слід залити їх попередньо підготовленим розчином (пропорції: 1 ст.л. Білизни на 3,5 л води). Через чверть години одяг вже можна полоскати. Причому робити це потрібно ретельно, щоб залишки засобу не затрималися на виробах і щоб максимально позбутися характерного запаху.

Застосовувати Білизну не рекомендовано:

  • - в пральній машині;
  • - для шовкових, вовняних і кольорових тканин.

На замітку! Сучасні варіанти цього засобу можуть бути ароматизованими (із запахом яблука, персика, хвої, лимона, ромашки тощо). Крім того, до них можуть бути додані ПАР для значного посилення мийно-чистильних властивостей.

Популярні засоби для відбілювання тканини

Особливо широкий сегмент у відбілюванні займає відбілювання тканини, як побутове, так і промислове. Крім вищеописаної Білизни, з цією метою використовують й інші ефективні матеріали. Розгляньмо основні з них.

Аміак водний 25% (нашатирний спирт). Безбарвна прозора рідка речовина з характерним яскраво вираженим запахом. Добрий засіб для відбілювання домашнього текстилю та одягу, зокрема, дитячого. Застосовується в пропорції 1 ст.л. на відро води при замочуванні. Також можна протерти особливо забруднені ділянки змоченою в нашатирі губкою. Щоб підсилити ефект відбілювання, часто цей матеріал використовують у поєднанні з іншими діючими речовинами, як наприклад, з перекисом водню, харчовою содою та ін.

Гіпохлорит натрію. Про застосування, зокрема, і про відбілювання тканини цією речовиною було багато сказано вище. Важливо пам’ятати, що у роботі з нею як у побутових умовах, так і в промислових масштабах важливо дотримуватися пропорції і не використовувати для обробки невідповідних матеріалів (шкіра, вовна, шовк, кольоровий текстиль).

Перекис водню купити. Відбілювання білизни цією речовиною (безбарвною рідиною) ефективне, доступне й не дуже складне, тому господині часто вдаються до цього способу. Примітно, що пергідроль справляється навіть там, де інші засоби безсилі. Ним можна обробляти делікатні білі речі, виводити плями не тільки з одягу, але й з меблів. При машинному пранні пероксид водню необхідно додавати до порошку в обсязі півсклянки. При ручному – замочувати речі в розчині, що складається з 10 л води і 2 ст.л. перекису + 2 ст.л. розчину аміаку. Щоб вивести плями, досить обробити їх пероксидом водню, а потім прополоскати.

Сода каустична (гідроксид натрію). Білий твердий матеріал, який також ефективний при відбілюванні тканини. Для відбілювання за допомогою каустичної соди потрібно залити теплою водою суміш з неї і натертого господарського мила. Все це потрібно розмішати до повного розчинення видимих частинок, помістити в розчин речі з плямами, а опісля прокип’ятити на вогні 15-20 хв., після чого прополоскати.

Хлорне вапно. Білий дрібнозернистий порошок з характерним різким запахом. При відбілюванні з його допомогою можна використовувати ємності з дерева та пластику, а також оцинкований та емальований посуд. У концентрований розчин речовини потрібно опустити тканину (чисту і вологу) так, щоб вона була повністю покрита. Час відбілювання – від півгодини до 5 годин. У процесі необхідно час від часу перевертати тканину дерев’яним пристосуванням. Після цього має йти полоскання в холодній воді.

Від того, чи правильно ви зробите вибір на користь того чи іншого засобу, залежить ефективність всього процесу. Тому не покладайтеся на звичне багатьом «будь, як буде», а з усією відповідальністю підходьте до вибору.

Якщо у вас залишилися запитання з приводу висвітленої в статті теми, телефонуйте! Будемо раді відповісти на них і допомогти вам з вибором потрібного засобу для відбілювання!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.