Діетиловий ефір для промисловості

Діетиловий ефір для промисловості

Діетиловий ефір (етиловий/сірчаний ефір, етоксиетан, 1,1-окси-біс-етан) – це хімічна речовина, типовий представник простих аліфатичних ефірів, що має їх властивості, популярний розчинник. Виглядає як рідкий матеріал без кольору, з прозорою текстурою, специфічним запахом і гострим смаком. Характеризується значною рухливістю і леткістю. Розчинення у воді – обмежене, з утворенням азеотропної суміші. З такими продуктами, як етиловий спирт, бензол, ефірні та жирні олії, змішується в будь-яких пропорціях. І сама речовина, і її пара легко спалахують і несуть небезпеку вибуху. Під впливом світла і тепла, а також вологи й повітря ефір перетворюється в джерело токсинів.

Молярна маса – 74,12 г/моль, густина – 0,714 г/см³. Термовластивості: t плавлення – -116,3 °C, t кипіння – 34,65 °C, t розкладання – 193,4 °C. Формула: C4H10O.

Способи отримання:

- вплив кислотних каталізаторів на етанол + нагрівання (наприклад, відгін C2H6O і сульфатної кислоти при t 140-150 °C);

- в якості побічного продукту при виготовленні етанолу шляхом гідратації етену при наявності ортофосфорної кислоти або 96-98 % H2SO4 при t 65-75 °C і тиску 2,5 МПа.

Застосування

Одна з основних сфер задіяння цієї субстанції – медицина, де вона служить засобом для анестезії (використовується самостійно або в комбінованих варіантах). Однак, не меншою популярністю користується і технічний сірчаний ефір.

Основні технічні галузі та процеси, в яких застосовують цю сполуку, виглядають так:

- розчинення нітратів целюлози, зокрема при виготовленні нітропорохів;

- розчинення різних речовин у ролі реакційного середовища в промисловому хімічному синтезі;

- розчинення жирів тваринної й рослинної етимології, природних і штучних смол, каучуку, алкалоїдів та ін.;

- екстрагування при роз’єднанні компонентів плутонію і його похідних (створення і переробка ядерного палива), а також при вилученні урану з уранових руд.

Промисловість використовує діетиловий ефір і як добавку для композицій, призначених полегшувати запуск бензинових ДВЗ в зимових умовах низьких температур (до -48,3 °C). Він у деяких випадках виступає елементом палива для авіамодельних компресійних двигунів. Сам по собі може служити аерозолем оперативного запуску, теплоносієм для кріотехніки або складовою холодоагентів.

Яким чином ця речовина впливає на запуск мотору? Механізм дії – компресійний: ефір, змішуючись з повітряними масами, піддається займанню вже при ступені стиснення 5-6. Якщо двигун втратив компресію, то на бензині він працювати не може, тоді як на ефірі йому під силу робити кілька обертів.

Важливо знати! Діетиловий ефір можна зберігати протягом року. Якщо за цей час ви не встигли його використати, обов’язково перевірте на наявність пероксидів, здатних спровокувати самозаймання речовини. Уникайте доступу світла, зберігайте окремо від інших хімічних продуктів, краще за все, в холодильнику в темному скляному лабораторному посуді.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.