Альбендазол: фармакологічні властивості, показання, застосування

Альбендазол: фармакологічні властивості, показання, застосування

Альбендазол – це матеріал, добре відомий в медичних і ветеринарних колах. Таку назву носить порошкова субстанція, з якої створюють ліки для людей і тварин. Так само називають самі медичні та ветеринарні препарати, що мають вигляд того ж порошку або таблеток.

Альбендазол – це антипротозойний (пригнічує життєдіяльність найпростіших) і протигельмінтний (винищує гельмінтів) препарат-представник групи бензимідазолів (сполук, структури яких передбачають сполучені кільця бензолу й імідазолу). Дія цього препарату поширюється і на кишкових, і на тканинних паразитів. З його допомогою можна боротися як з яйцями, личинками, так і вже з дорослими особинами паразитів.

Якщо у вас актуалізувалося питання про точне визначення і опис цієї речовини, про її характеристики та властивості, про спектр застосування... Якщо хочете дізнатися, де альбендазол купити в Україні так, щоб сподобалося все: і якісний рівень, і ціновий фактор, і умови придбання... Читайте далі! Відповіді на всі наведені запитання, а також на багато інших супутніх, отримаєте в цьому матеріалі.

Альбендазол: визначення та опис

Альбендазолом іменується сполука з лікарською дією, що знайшла в наш час чимале поширення в медицині та ветеринарії. На вигляд початково це білий, можливо жовтуватий, порошок з формулою C12H15N3O2S. Загалом, у продажу його можна знайти і в порошкоподібній формі, і у вигляді білих пласких таблеток з фаскою. Перший варіант традиційний для лікування тварин, другий – класика жанру медичної практики.

Основні фізичні та хімічні властивості:

 • твердий стан + біле/сіре/світло-жовте забарвлення;
 • відсутність ароматичних характеристик або дуже слабкий характерний запах;
 • добра розчинність в ДМСО, потужних кислотних і лужних середовищах, дещо гірша – в метилгідраті, метилтрихлориді та етиловому ефірі оцтової кислоти (етилацетаті), у воді розчиненню практично не піддається;
 • молярна маса – 265,333 г/моль.

Упакування, транспортування, зберігання. Купити альбендазол у порошку сьогодні можна в найрізноманітніших варіантах фасування. Наприклад, у компанії «Система Оптимум» дрібним оптом від 1 кг і великим від 25 кг. Стандартна упаковка – пакети, вироблені з металізованої ПЕ плівки. У ній рекомендовано перевозити і зберігати продукт, дотримуючись нескладних умов:

 • сухе закрите місце;
 • запобігання впливу сонячного випромінювання;
 • температурний діапазон 5-25 °С;
 • недопускання сусідства з харчовою продукцією;
 • виключення можливості доступу для дітей.

Термін придатності – 24-36 місяців з дня виготовлення (вказується виробником на упаковці).

Фармакологічні властивості альбендазолу

Альбендазол як представник бензимідазолів ефективно стоїть на сторожі білкового синтезу. Він руйнівно позначається на внутрішньоклітинному надходженні й транспорті мінеральних компонентів. У спектрі його функціональних впливів – запобігання обмінним процесам таких речовин, як глюкоза і аденозинтрифосфат.

Ця сполука знижує мітохондріальну реакцію, мінімізуючи фермент фумаратредуктазу, який, своєю чергою, приводить до зменшення глікогеновироблення. Таким чином, реалізуються параліч, а потім знищення паразитів. Антигельмінтна дія пояснюється пригніченням полімеризації тубуліну, що спочатку порушує метаболізм гельмінтів, а після цього забезпечує їх загибель.

На замітку: альбендазол може діяти ще більш активно при поєднанні з деякими іншими речовинами, зокрема з клозантелом (при застосуванні в рівних пропорціях). Завдяки такій комбінації забезпечується синергетичний ефект.

Зазначений матеріал, володіючи антипротозойним і протигельмітним ефектом, згубно діє на ендопаразитів та ектопаразитів різних тварин, зокрема жуйних. Його бояться як кишкові, так і тканинні паразити (не тільки дорослі, а й яйця, личинки). Він допомагає позбавлятися від трематод, нематод, цестод та інших паразитарних організмів.

Фармакокінетичні особливості. Внутрішнє застосування препарату супроводжується слабким всмоктуванням (не більше 5 %) із травного каналу. Збільшення швидкості процесу (приблизно в п’ять разів) реалізується при одночасному вживанні ліків та жирної їжі.

Ця речовина піддається оперативному метаболізму в печінці під час первинного проходження. За головним метаболітом – сульфатом альбендазолу – закріплене збереження 50 % фармакологічної активності первинної форми продукту. Напіввиведення цього метаболіту з плазми крові займає близько восьми з половиною годин. Він, як і інші продукти метаболізму, виводиться, в основному, з жовчю. На виведення зі сечею припадають зовсім невеликі обсяги. У випадку тривалого використання в значних дозах, до повного його видалення з цист може проходити кілька тижнів.

Показання до застосування альбендазолу

До задіяння альбендазолу вдаються у випадку встановлення таких хвороб: ехінококоз очеревини, легень або печінки, нейроцистицеркоз (НЦЦ), цисти всередині шлунка (арахноїдальні або рацемозні), трихінельоз, аскаридоз, анкілостомідоз, ентеробіоз, опісторхоз, гіардіаз, токсокароз, мікроспоридіоз, капіляріоз, гнатостомоз, змішані гельмінтози. Цей ветпрепарат – страх для нематод, цестод і трематод. Причому цестоди і трематоди (тобто пласкі) підпадають під дію речовини в статевозрілому вигляді, а нематоди (круглі) – ще й в незрілих формах.

При кишкових формах гельмінтозів і шкірному ураженні Larva Migrans вдаються до короткотермінової терапії невеликими дозами. Від системних глистових інфекцій позбавляються тривалим лікуванням і високими дозуванням.

Якщо проявляється цистний ехінококоз, альбендазол використовують тоді, коли хірургічне втручання неможливе, безпосередньо перед операцією, і навіть після неї, якщо передопераційна терапія не була тривалою і широке поширення паразитів не втратило своєї актуальності, або ж коли під час операції були виявлені живі гельмінти. Також застосовується препарат після того, як був виконаний черезшкірний дренаж цист, задля здійснення діагностики або ж терапевтичного впливу.

У випадку альвеолярного ехінококозу альбендазол необхідно застосовувати, якщо хвороба неоперабельна (встановлені місцеві або віддалені метастази), якщо мало місце паліативне або радикальне хірургічне втручання, а також трансплантація печінки.

При нейроцистицеркозі цей засіб показаний до застосування, якщо виявлені цисти (одиничні та множинні) або гранулематозне ураження мозку і якщо є арахноїдальні, внутрішньошлуночкові або рацемозні цисти.

Як бачите, продукт, що розглядається, має широку дію. Його ефективність (антигельмінтний ефект) у плані різноманітних нематод, цестод та трематод яскраво виражений. Тому зовсім не викликає подиву, чому цей протинематодний, протицестодний і протитрематодний ветпрепарат затребуваний часто і повсюдно.

Альбендазол: застосування у ветеринарній практиці

альбендазол купитиАнтигельмінтик широкого спектру дії альбендазол, що проявляє ефективність стосовно нематод, цестод і трематод, має овоцидну дію, може мінімізувати зараження пасовищ яйцями гельмінтів. Він малотоксичний для теплокровних тварин. Його введення всередину правильно здійснювати, змішуючи з кормом. Ссавцям достатньо давати раз, птиці – двічі. Можливе й індивідуальне лікування, і групове. Які дози і способи застосування для різних с/г тварин актуальні – далі.

Особливості використання альбендазолу в ветеринарії:

 • велику рогату худобу лікують і піддають профілактиці монієзіозу, нематодозних захворювань легенів і шлунково-кишкового тракту за допомогою згодовування 10 % грануляту речовини в кількості 75 мг/кг ваги. Якщо виявлено хронічний фасциольоз, оптимальна доза – 100 мг/кг;
 • вівцям аналогічний гранулят дають у випадку моніезій, легеневих і кишкових нематод (50 мг/кг маси тіла), а також при хронічних формах фасциольозу (75 мг/кг) і дикроцеліозу (150 мг/кг). Якщо перевага віддається груповому способу лікування, група овець не повинна перевищувати 150 голів. Ліки необхідно ретельно перемішати з комбікормом, користуючись розрахунком 50-100 г їжі на кожну тварину, розкласти по годівницях, до яких потім забезпечити вільний доступ овець;
 • у свиней лікування і профілактику аскаридозу і езофагостомозу здійснюють при ранковому годуванні груповим методом, використовуючи концентровані корми. Для цього користуються розрахунком 100 мг/кг ваги тварини для групи не більше 50 голів. Змішувати необхідно з половиною корму, показаного нормами. Після цього слід розкласти по годівницях і допустити до них свиней;
 • у коней за допомогою альбендазолу лікують параскаридоз, стронгілоїдоз і змішані параскаридозно-стронгілоїдозні ураження. Ліки (10 % гранулят) дають разово й індивідуально в кількості 70 мг на кожний кілограм ваги тварини;
 • аскаридіоз, гетеракідоз і змішану аскаридіозно-гетеракідозну інвазію птиці лікують груповим методом, змішуючи цю субстанцію з кормом з розрахунку 100 мг/кг ваги птиці й даючи в їжу два дні поспіль вранці;
 • буває, що цей ветеринарний препарат доводиться використовувати і в рибних господарствах. Робиться все так: 5 кг ліків + 1 т їжі зі згодовуванням два дні поспіль. Загальний обсяг цілющого корму повинен становити 5 % від маси риби.

Зверніть увагу! Якщо виникне потреба, можете вдатися до повторного задіяння засобу через два тижні після першого разу.

І ще... Перед тим, як почати профілактику або лікування за допомогою альбендазолу, не зайвим буде перестрахуватися. Маємо на увазі актуальність перевірки дії препарату на малій групі тварин. Тестову дію слід проводити рекомендованими дозами на 5-7 особин з різною вгодованістю. Якщо через два дні не проявиться токсикоз, можете приступати до обробки решти поголів’я.

Альбендазол: використання в медицині

Лікування цим антигельмінтиком у медичній практиці вимагає врахування хвороби та віку пацієнта. Ось основні приписи інструкції:

 • ентеробіоз, анкілостомоз, некатороз, аскаридоз, трихінельоз – по 200 і 400 мг разово для дітей до двох років і для дітей старшого віку, а також для дорослих, відповідно;
 • стронгілоїдоз, теніоз і гіменолепідоз – для профілактики і лікування по 400 мг протягом трьох днів для дітей від двох років і дорослих (при гіменолепідозі, який підтвердився, рекомендовано повторити курс через 2-3 тижні);
 • опісторхоз, клонорхоз та змішана опісторхозно-клонорхозна інвазія – по 400 мг двічі на день три доби поспіль з двох років і вище;
 • шкірні мігруючі личинки – по 400 мг 1-3 дні для дорослих і дітей від 2 років;
 • лямбліоз – по 400 мг раз на добу протягом п’яти днів для дітей 2-12 років.

Є випадки, коли при розрахунку дози необхідно враховувати масу тіла людини і тяжкість захворювання (системність глистових інвазій):

 • цистний ехінококоз – по 400 мг два рази на добу протягом чотирьох тижнів при вазі понад 60 кг, а при меншій вазі потрібно розраховувати загальну кількість з пропорції 15 мг/кг і розділяти на два прийоми (максимально допустима доза – 800 мг на добу). Курс лікування може бути з інтервалом 14 днів (при дворазовому або триразовому варіанті);
 • альвеолярний ехінококоз – при вазі більше 60 кг по 400 мг двічі на добу протягом 28 днів (перерва між циклами – два тижні), при меншій масі тіла розрахунок аналогічний, як і в попередньому пункті (15 мг/кг + поділ на дві однакові частини + не більше 800 мг/добу). Якщо знадобиться, лікування може тривати місяці й навіть роки;
 • нейроцистицеркоз – денні дози при різній масі тіла аналогічні, як і в випадку з описаними вище недугами. Відмінність полягає в тому, що курс лікування може тривати від 7 до 30 днів, а повторний проводитися через один-два тижні;
 • капіляріоз – всім хворим, незалежно від віку і ваги, по 400 мг кожну добу протягом десяти днів;
 • гнатостомоз – аналогічно, як і в випадку з капіляріозом, з одним лише винятком, а саме з можливістю подовження курсу лікування до 20 днів.

Протипоказання, побічні ефекти, особливі вказівки

Багаторічна практика активного застосування альбендазолу свідчить, що при дотриманні дозувань, тривалості курсів та інших приписів інструкції жодні негативи не проявляються. Вживання терапевтичних доз не несе небезпеки тератогенного, ембріотоксичного, мутагенного і алергійного впливів. Побічна дія можлива лише при вживанні дуже завищених доз. Виявляється вона діареєю, болями в животі, нудотою, блювотою, мігренню, запамороченням, гіперчутливістю, збільшенням активності ферментів печінки, лейкопенією, панцитопенією, оборотною алопецією і лихоманкою.

Не варто лишати поза увагою, що існує низка протипоказань при лікуванні цим препаратом і людей, і тварин.

Альбендазол протипоказаний людям, якщо:

 • до нього підвищена чутливість організму;
 • планується або настала вагітність, а також у період годування груддю.

Щоб уникнути залучення на ранніх термінах вагітності, лікування слід починати на початку менструального циклу або після проведення тесту на вагітність, за результатами якого остання виключена. Під час лікування і протягом місяця після його завершення важливо використовувати ефективну контрацепцію.

Застосовувати ліки можна тільки при нормальних показниках активності печінкових ферментів. Для цього важливо робити їх контроль перед початком кожного лікувального циклу і через кожні два тижні в процесі. Крім того, необхідно контролювати кількість лейкоцитів.

Протипоказання для тварин:

 • період парування й вагітності;
 • ослаблення і виснаження організму;
 • наявність важких інфекційних уражень;
 • збільшена чутливість до бензимідазолів;
 • серйозні порушення роботи печінки, нирок або кровотворної системи.

Де в Україні альбендазол купити оптом найкраще?

Якщо для вас актуальне питання про покупку альбендазолу, ви, напевно, вже пройшлися просторами інтернету. Швидше за все, бачили дуже різні пропозиції в плані якісно-цінового співвідношення і умов придбання (консультативного супроводу, доставки, оплати та ін.). Весь масив отриманої інформації не привів ні до чого конкретного? Ви так і не змогли розібратися з наданою інформацією, розкласти її по поличках і вибрати найкращий у всіх сенсах варіант? Ми з радістю вам допоможемо!

Зупиніть свій вибір на пропозиції від ПП «Система Оптимум» – залишитеся задоволені кожним аспектом придбання. Ми реалізуємо альбендазол у порошку, якісні параметри якого відповідають усім нормам і вимогам. Відповідно, функціональні якості продукту не підлягають сумнівам. Але не якістю єдиною... З інших переваг, які ми забезпечуємо кожному оптовому клієнту:

 • надання своєчасних і повністю відповідних дійсності консультацій;
 • можливість придбати товар у будь-якому, навіть найбільшому, обсязі, завдяки постійній наявності достатніх кількостей продукції на складах компанії;
 • оперативні поставки товару по всій країні різними способами (з вибором найбільш відповідного для кожного конкретного клієнта);
 • доступні ціни на будь-які обсяги, у зв’язку із забезпеченням однієї з найпривабливіших на ринку хімічних речовин України цінової політики;
 • додаткові знижки в персональному порядку при замовленнях великих партій.

Знадобився альбендазол, ціна якого не «кусається», якість не викликає сумнівів, а поставки займають мінімум часу? Оформляйте замовлення у компанії «Система Оптимум»! Будемо раді співпраці!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.