Пошук

Що таке параформ?

Что такое параформ?

Параформ (параформальдегід, поліоксиметилен, PFA) – це продукт, що формується в процесі полімеризації мурашиного альдегіду, напівацеталь. Його складають від 8 до 100 мономерів, які є залишками формальдегіду. Зовні це біла аморфна тверда речовина, сформована безбарвними кристалами, як правило, з незначним формальдегідних запахом, що виникає через деполімеризацію. Також може бути в гранульованій формі, яку у наш час вважають чи не найкращою. Кількість активного компоненту – 88-98 %. Формальдегіду в складі, як правило, не багато, залежно від типу продукту. Густина – 1,42 г/см³, t плавлення – 120-150 °C. Формула: OH(CH2O)nH, де n = 8-100.

Отримання параформу

Випускається виробниками під різними марками. Синтез оснований на роботі з формаліном (водним розчином метаналю), в якому параформ поступово утворюється у вигляді білого осаду. При низьких температурах його формування відбувається оперативніше. Суть процесу полягає в нуклеофільній атаці атомом кисню однієї молекули мурашиного альдегіду карбонільного атому іншої молекули. У формаліні зазвичай є трохи мономерного формальдегіду. Щоб пригнічувати полімеризацію, формальдегідні розчини доповнюються стабілізаторами в незначній кількості, наприклад, метанолом.

Застосування параформу

Основні процеси, в яких задіюється поліоксиметилен – органічний синтез і виготовлення полімерів.

Параформ – джерело формальдегіду. Ця речовина легко деполімеризується (при нагріванні та при наявності осушувача), в результаті чого може набувати рідкого стану. Виходить формальдегід або його розчин. Саме цей спосіб задіюють, якщо важлива чистота формальдегідного розчину.

PFA також може виступати фіксатором в гісто- й цитології. Ним дезінфікують приміщення і обробляють сипкі середовища. З нього створюють фенольні, бутанол- і меламіноформальдегідні смоли, карбамідоформальдегідні клеї.

Якщо при створенні смол параформальдегіду використовувати параформ, а не формалін, можна унеможливити недоліки, характерні останньому, а відтак, забезпечити низку переваг:

– відсутність стічних надсмольних вод плюс виключення наслідків їх появи (необхідність їх збирати, упарювати та спалювати);

– зменшення витрат пари і електричної енергії;

– підвищення виходу товарної смоли з реактора;

– втрата потреби використовувати тільки тару, виконану з нержавіючої сталі або емальовану;

– скорочення витрат на перевезення і складські аспекти;

– запобігання енерговитратам, яких формалін потребує у зимовий період для підігрівання;

– зменшення тривалості виробничого процесу.

Параформальдегід проявляє стабільність при зберіганні, легкий у транспортуванні, упаковується часто в мішки з паперу або біг-беги по 25, 500, 1000 кг.

Щоб убезпечити себе, маючи з ним справу, важливо пам’ятати:

– в процесі зберігання виділяється трохи формальдегіду;

– деякі дослідники вважають його канцерогеном;

– газ, який з’являється при нагріванні і при відсутності води, горючий.

Тепер ви знаєте, що таке параформ, де і як його використовувати і що при цьому варто враховувати. Сподіваємося, ця інформація допоможе вам у вашій роботі!

ПоширитиНапишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *