Що таке параформ?

Що таке параформ?

Параформ (параформальдегід, поліоксиметилен, PFA) – це продукт, що формується в процесі полімеризації мурашиного альдегіду, напівацеталь. Його складають від 8 до 100 мономерів, які є залишками формальдегіду. Зовні це біла аморфна тверда речовина, сформована безбарвними кристалами, як правило, з незначним формальдегідних запахом, що виникає через деполімеризацію. Також може бути в гранульованій формі, яку у наш час вважають чи не найкращою. Кількість активного компоненту – 88-98 %. Формальдегіду в складі, як правило, не багато, залежно від типу продукту. Густина – 1,42 г/см³, t плавлення – 120-150 °C. Формула: OH(CH2O)nH, де n = 8-100.

Отримання параформу

Випускається виробниками під різними марками. Синтез оснований на роботі з формаліном (водним розчином метаналю), в якому параформ поступово утворюється у вигляді білого осаду. При низьких температурах його формування відбувається оперативніше. Суть процесу полягає в нуклеофільній атаці атомом кисню однієї молекули мурашиного альдегіду карбонільного атому іншої молекули. У формаліні зазвичай є трохи мономерного формальдегіду. Щоб пригнічувати полімеризацію, формальдегідні розчини доповнюються стабілізаторами в незначній кількості, наприклад, метанолом.

Застосування параформу

Основні процеси, в яких задіюється поліоксиметилен – органічний синтез і виготовлення полімерів.

Параформ – джерело формальдегіду. Ця речовина легко деполімеризується (при нагріванні та при наявності осушувача), в результаті чого може набувати рідкого стану. Виходить формальдегід або його розчин. Саме цей спосіб задіюють, якщо важлива чистота формальдегідного розчину.

PFA також може виступати фіксатором в гісто- й цитології. Ним дезінфікують приміщення і обробляють сипкі середовища. З нього створюють фенольні, бутанол- і меламіноформальдегідні смоли, карбамідоформальдегідні клеї.

Якщо при створенні смол параформальдегіду використовувати параформ, а не формалін, можна унеможливити недоліки, характерні останньому, а відтак, забезпечити низку переваг:

- відсутність стічних надсмольних вод плюс виключення наслідків їх появи (необхідність їх збирати, упарювати та спалювати);

- зменшення витрат пари і електричної енергії;

- підвищення виходу товарної смоли з реактора;

- втрата потреби використовувати тільки тару, виконану з нержавіючої сталі або емальовану;

- скорочення витрат на перевезення і складські аспекти;

- запобігання енерговитратам, яких формалін потребує у зимовий період для підігрівання;

- зменшення тривалості виробничого процесу.

Параформальдегід проявляє стабільність при зберіганні, легкий у транспортуванні, упаковується часто в мішки з паперу або біг-беги по 25, 500, 1000 кг.

Щоб убезпечити себе, маючи з ним справу, важливо пам’ятати:

- в процесі зберігання виділяється трохи формальдегіду;

- деякі дослідники вважають його канцерогеном;

- газ, який з’являється при нагріванні і при відсутності води, горючий.

Тепер ви знаєте, що таке параформ, де і як його використовувати і що при цьому варто враховувати. Сподіваємося, ця інформація допоможе вам у вашій роботі!

Компанія займається реалізацією хімічних реактивів та сировини, лабораторного та хімічного посуду, лабораторного обладнання, меблів та іншої продукції більше 20 років

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.