Очищення води сульфатом алюмінію

Очищення води сульфатом алюмінію

Сульфат алюмінію (алюміній сірчанокислий) – це складна сполука неорганічної етимології. Зовні – біла сіль (кристали) з варіативністю відтінків (може бути рожеве, блакитне або сірувате забарвлення). Розчинення у воді – добре. При нагріванні відбувається втрата води без плавлення, в процесі прожарювання – розпад на оксид алюмінію, сірчаний ангідрид та кисень. Отримання технічної речовини здійснюють обробкою H2SO4 бокситу/глини, чистої – розчиненням гідроксиду алюмінію в тій же H2SO4, обов’язково гарячій і концентрованій.

Молярна маса – 342,15 г/моль, густина – 1,62-2,672 г/см³. Формула: Al2(SO4)3.

Сірчанокислий алюміній задіюється в різних галузях: харчовій, текстильній, паперовій, шкіряній та ін. І в цих, і в інших сферах (водопостачання, водоочищення, ТЕЦ, ГЕС) чи не найбільшого поширення він отримав у ролі коагулянту для очищення господарської, питної та промислової води, для зниження її зайвої твердості. Про це зараз і поговоримо детальніше.

коагулянт сульфат алюмініюОчищення поверхневих вод для подальшого їх застосування людиною з тією або іншою метою дуже важливе. Видалення домішок, наявність яких небажана, здійснюється в кілька етапів. Спочатку забираються великі механічні домішки. Потім у справу вступає коагуляція (зв’язування зайвих частинок за допомогою спеціальних речовин). Далі задіюються флокулянти, завдання яких – осадити частки менших розмірів, трансформувати їх у пластівці, які опиняться на дні.

Саме коагуляції, а також коагулянтам слід приділити особливу увагу. У нашому випадку це сульфат алюмінію – один з найбільш ефективних матеріалів для первинного водоочищення.

Найактивніше застосування цієї речовини у наш час спостерігається на водоканалах. Вона очищає воду для пиття не тільки від механічних завислих часток, але й від солей (зокрема важких металів), і від деяких бактерій. Задіюється також при обробці стоків, норми очищення яких останнім часом стали ще більш суворими.

Особливості Al2(SO4)3:

- не отруйність і не формування токсинів, що і пояснює широту його задіяння в створенні і порівняно точному дозуванні робочих розчинів для промислових і побутових систем очищення і підготовки води;

- значне полегшення проходження водного потоку через фільтраційну систему, а відтак і збільшення терміну служби фільтрів;

- зниження швидкості утворення накипу на внутрішніх поверхнях нагрівальних установок ТЕЦ, завдяки чому те чи інше обладнання для очищення і виконання профілактичних заходів доводиться відключати значно рідше. Так підвищується ефективність його роботи і збільшується прибуток;

- застосування і в класичних водоочисних системах, і в тих, в яких передбачені мембранні технології;

- ефективність при рН середовища 4,4-6. Однак цим використання не обмежується. Діапазон може бути розширений до 8, але при рН 7-8, результати дещо менші. Щоб їх підвищити (а відтак і знизити кислотність) у воду до внесення коагулянту необхідно додати сірчану кислоту;

- відсутність необхідності в спец. оснащенні для приготування;

- можливість зберігання в гранулах і у вигляді кристалогідратів;

- доступність й незначна вартість.

Рівних сульфату алюмінію в ефективності водоочищення з аналогічною нешкідливістю немає. Його без побоювань використовують у сучасних системах і правомірно вважають надійним та порівняно нейтральним коагулянтом. Тому популярність розглянутого водоочисника не тільки не згасає, а й постійно зростає!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.