Як захистити взуття від промокання в домашніх умовах

Як захистити взуття від промокання в домашніх умовах – дієві методи
Щодня взуття зазнає численних випробувань: на нього потрапляють пил та бруд, впливають температурні перепади, сіль, сонячний ультрафіолет і, звичайно ж, вода. Агресивні фактори довкілля шкодять виробам навіть найвищої якості, котрі через них втрачають свою естетику та комфорт. З часом можуть і взагалі стати непридатними, якщо не забезпечити належний догляд. Аби взуття якомога довше служило, не приносячи дискомфорту, й виглядало красиво, за ним важливо загалом правильно доглядати і зокрема захищати його від такого фактору, як волога.
Знати, як захистити взуття від промокання, важливо не лише тому, що це питання комфорту і довговічності улюбленої пари. Волога швидко руйнує матеріал. Намокання може призвести до деформації, розтріскування та/або втрати зовнішнього вигляду. Це має значення і з урахуванням того, що волога, яка потрапляє всередину, створює сприятливе середовище для розвитку грибків і бактерій, котрі стають причиною неприємного запаху. А ще мокре взуття, а з ним і ноги – це прямий шлях до застуди.
Особливо актуальним вологозахист стає в дощову осінню пору та сніжну зиму, коли чоботи й черевички піддаються постійному випробуванню водою, сіллю та реагентами. Це ті періоди, коли вулиця найчастіше наповнена значними обсягами води у вигляді калюж і снігового покриву. Й навіть під час невеликої прогулянки чи просто при переміщенні з дому до роботи взуття може стати мокрим, що покличе за собою усі супутні негаразди. Інші сезони – теж не виняток, актуальність проблеми не зникає, що навесні, що влітку. Адже і навесні не є рідкістю дощі та зливи, а ще на початку весни цілком може танути сніг, формуючи під ногами «льодяну кашу». Влітку очищати волого-сольові сліди з взуття потреби немає, снігопади не є загрозою, але рясні дощі, а заразом промокання ніг, й тут ніхто не відміняв. І як не старайся переміщуватися обережно, акуратно оминаючи калюжі, як не намагайся більше часу проводити в приміщеннях, транспорті, а не надворі, дощова погода практично не залишає шансів зробити так, аби взуття не промокало. Дістатися місця призначення з сухими ногами, а тим паче взуттям, найчастіше перетворюється на завдання із зірочкою.
Що ж робити? Який вихід ми бачимо із цієї ситуації? Діяти на випередження! Не чекати, коли взуття намокне, а потім буде сохнути кілька днів, зазнаючи негативних змін у вигляді тріщин та деформацій. А наперед запобігати потраплянню води у взуття, обробляючи його перед використанням спеціальними матеріалами, щоб зберегти сухими і його, і ноги. Завчасне нанесення водовідштовхувальних просочень – найкраще рішення проблеми!
Магазини пропонують широкий вибір різною мірою ефективних водовідштовхувальних засобів – купити потрібний продукт найчастіше не є проблемою. Проте, якщо немає можливості або бажання купувати, можна піти й іншим шляхом для забезпечення вологозахисту без зайвих витрат. Щоб не використовувати магазинні хімічні спреї, можна вдатися до натуральних та доступних методів, які легко застосувати вдома. Про те, як і чим безпроблемно реалізувати захист взуття від промокання, що використовувати для обробки моделей із різних матеріалів, ми з вами сьогодні й поговоримо у цій статті, розглянувши різні способи та методи, аби ви могли обрати оптимальний саме для вас.
Чим обробити взуття від промокання
Перед тим, як говорити безпосередньо про захист взуття та ніг від води, вважаємо доцільним з’ясувати, чому воно узагалі здатне промокати. Якщо з намоканням все зрозуміло (дається взнаки вплив відповідних зовнішніх факторів), то з промоканням усе дещо інакше. За одних і тих самих зовнішніх умов якесь взуття може промокнути, а інше – залишитися всередині сухим. Чому так? Перше, що має значення – це матеріал виготовлення. Зовсім не промокають гума та якісна й доглянута гладка натуральна шкіра. Нубук, замша, хутро та інші ворсисті матеріали, а ще, звісно, текстиль, мокнуть, і то дуже швидко, не володіючи стійкістю до великих обсягів води. Взуття із них краще не використовувати у вологу погоду або ж обов’язково забезпечувати відповідний захист від води шляхом належної обробки і створення додаткового захисного шару. Проте не матеріалом єдиним.
Причина промокання взуття може бути й інакшою. Наприклад, може полягати у пошкодженнях котроїсь із частин взуття, зокрема верху або підошви. Якщо намокли черевики, туфлі абощо, а, на вашу думку, намокнути вони не мали, ретельно огляньте їх на предмет наявності пошкоджень. Уважно дивіться з усіх сторін. Якщо помітите тріщину, дірку, відклеювання чи пошкодження підошви, можливо, якісь інші ознаки деформації або псування, несіть в ремонт. Інакше з проблемою промокання надалі вдіяти не зможете нічого. Подібні дефекти можуть виникати як під час експлуатації, так і ще на виробництві. Тому не дивуйтеся, якщо взули обновку вперше, а вона промокла. При виготовленні могли бути використані неякісні матеріали, порушені виробничі процеси, могла погано бути з’єднана підошва з верхньою частиною. Якщо задіяна штучна шкіра або котрийсь синтетичний матеріал, то одразу зважайте, що вони не здатні витримувати сильні морози та інші агресивні впливи; тріскатися й швидко втрачати стійкість – для них звична справа. Відтак вибір взуття високої якості – ваш найкращий вклад у комфорт носіння та довговічність служби. Що стосується експлуатаційних нюансів (механічних впливів, контакту із антиожеледними хімічними реагентами тощо), від яких ніхто не застрахований, то їхні наслідки важливо якомога швидше усунути. Плюс одразу обробити взуття спеціальними речовинами, що забезпечують непромокання – й проблему з великою ймовірністю вдасться вирішити.
А ось тепер можна переходити безпосередньо до того, як і чим обробляти взуття від промокання. Існує чимало дієвих методів, які дозволяють створити на поверхні водонепроникний бар’єр. Деякі з них засновані на застосуванні натуральних речовин, котрі безпечні для шкіри й довкілля. Котрісь не лише здатні захищати від вологісного впливу, а й можуть доглядати за взуттям, подовжуючи термін його служби. Одні можна реалізувати за допомогою товарів, куплених в магазині, інші передбачають використання спеціальних продуктів, які легко знайти вдома або приготувати власноруч. Проте не поспішайте витрачатися на дорогі покупні засоби, якщо вирішили, що вашому взуттю потрібен захист. Далі ми розглянемо найбільш ефективні натуральні та спеціальні домашні засоби, які не потребують значних затрат. А ви зможете обрати ідеальний варіант, водночас і захистивши взуття від промокання, й не витрачаючи зайвих коштів.
Використання натуральних засобів
Багато природних речовин мають водовідштовхувальні властивості. Натуральні засоби є чудовим варіантом для вологозахисту взуття, адже вони не містять хімічних компонентів, які можуть пошкодити матеріал або викликати алергічні реакції.
Застосування натуральних засобів, як от восків, лляної або касторової олії, жиру водоплавних птахів (до прикладу, гусячого), дозволяє не лише убезпечити взуття від промокання, але й уникнути агресивного впливу синтетичних спреїв, подовжити термін експлуатації улюбленої пари.
Розгляньмо найефективніші натуральні варіанти детальніше.
Віск (наприклад, бджолиний)
Бджолиний віск є одним із найкращих природних захисників від води. Він створює на поверхні взуття тонку, але щільну та міцну гідрофобну плівку, яка не дає волозі проникати всередину. Віск – чудовий засіб, щоб власноруч зробити взуття непромокальним.
Як використовувати бджолиний віск:
- очистьте взуття від пилу та бруду за допомогою сухої або трохи вологої ганчірки;
- візьміть шматочок чистого бджолиного воску й рівномірно натріть ним взуттєві поверхні, особливо приділяючи увагу швам;
- використайте фен або інше джерело теплого повітря, щоб розплавити віск, дозволяючи йому проникнути глибше в матеріал;
- після охолодження обережно відполіруйте поверхні м’якою тканиною, щоб зберегти природний вигляд взуття.
Таку процедуру можна повторювати кожні кілька тижнів або після намокання взуття для відновлення захисного шару.
Як варіант, віск одразу розігріти, нанести його тонким шаром на взуття, а потім рівномірно розподілити, розтираючи м’якою тканиною або губкою. Закріпити ефект можна аналогічно за допомогою фену, злегка прогрівши, щоб віск краще пройшов по порах матеріалу. Після цього потрібно дати взуттю охолонути й відполірувати його тканиною.
Ще один спосіб – поєднати бджолиний віск (20 г) з іншими компонентами: скипидаром (10 г) і подрібненою каніфоллю (50 г). Забезпечити цій суміші однорідну консистенцію, добре перемішавши, й нанести на взуття для отримання водовідштовхувального ефекту.
Можна також до 10 г воскового матеріалу додати гліцерин, рідкий риб’ячий жир і знову ж таки скипидар, по 20, 40 і 30 грамів, відповідно. Усе, крім гліцерину, перемішати й розтопити на повільному вогні, потім внести гліцерин. Наносити такий засіб на взуття потрібно теплим.
Олія льону чи касторова
Рослинною олією також можна забезпечити хороший захист від намокання, особливо якщо її правильно наносити. Маються насамперед на увазі лляна й касторова (рицинова) олії. Вони наділені природними водовідштовхувальними властивостями. Не тільки захищають взуття, а й доглядають за ним, живлять матеріал, запобігаючи пересиханню та розтріскуванню. Максимально добре годяться для обробки шкіри, пом’якшуючи її та надаючи блиску.
Хід олійної обробки має виглядати так:
- очистьте й просушіть взуття;
- візьміть невелику кількість лляної або касторової олії та за допомогою губки чи ватного диска рівномірно нанесіть її, втираючи ретельно, проте обережно;
- дайте засобу ввібратися протягом кількох годин;
- видаліть надлишки олії сухою тканиною/серветкою.
Зверніть увагу: цей метод більше підходить для темного взуття, оскільки світлі матеріали можуть дещо змінити відтінок.
Ще один важливий аспект: касторова олія та олія льону можуть застосовуватися разом і окремо, а також, як і бджолиний віск, у поєднанні з іншими речовинами. Й для натуральної, і для штучної шкіри можна зробити помічний від промокання засіб, взявши по чайній ложці обох олій і стільки ж тертого парафіну (можна використати парафінову свічку). Перемішати всі інгредієнти й нагріти на водяній бані, щоб вони добре поєдналися між собою, а парафін розтопився. Отриману суміш, коли вона трохи схолоне, нанести на взуття тонким шаром, без надлишку (якщо переборщити з касторкою, можна спровокувати жорсткість і незручність), приділяючи особливу увагу швам. Врахуйте, що повне поглинання такого засобу займе орієнтовно до 8 годин. Тому найкраще працювати з ним на ніч, щоб вже вранці взутися й вирушити у справах, не переймаючись стосовно промокання.
Інші можливі варіанти поєднань:
- лляна олія + віск (у пропорції 1:3);
- лляна олія + бараняче сало + скипидар (олія і сало – у рівних об’ємах, скипидар – 1/5 від їхнього сукупного обсягу);
- рицинова олія + будь-який із тваринних жирів. Це чудовий варіант для грубої шкіри, котрий інтенсифікує її водовідштовхувальні властивості.
Спеціальні домашні засоби
Окрім природних речовин, існують й інші прості способи створити захисний шар на взутті. Деякі з них засновані на поєднанні натуральних компонентів із легкодоступними побутовими засобами.
Якщо вдома у потрібний момент не виявилося натуральних восків або олій, можна скористатися простими, але ефективними альтернативами, які легко знайти у будь-якому господарстві. Передусім можна зробити обробку парафіном або вазеліном. Також можна поєднати спирт і гліцерин.
Парафін чи віск
Чудовим (ефективним і простим) засобом для створення водовідштовхувального покриття можуть послугувати білі парафінові або воскові свічки. Обов’язково некольорові й не стеаринові. Кольорові можуть змінювати забарвлення взуття, а свічки зі стеарину не здатні захищати від води через значну кількість жирних кислот у їх складі.
Правильні свічки можна використовувати стандартним способом обробки: розтопивши віск чи трохи парафіну, й, коли злегка прохолоне, нанести, рівномірно розподіливши, а потім просушити феном. Також можна просто натерти чисту та суху поверхню взуття свічкою до утворення білястого нальоту й розігріти феном для кращого закріплення та рівномірності водонепроникного шару. Потім потрібно дати охолонути й за потреби повторити процедуру один чи кілька разів, аби поверхня повністю вкрилася воском, аби відбулося повне й рівномірне розподілення парафіну. Віск чи парафін добре заповнює усі отвори та навіть невидимі оку пори й тим самим захищає взуття від води. Також цей метод примітний тим, що результативно працює на різних типах взуття, підходить як для гладкої шкіри, так і для синтетичних, текстильних матеріалів.
Ще потрібно зазначити, що обробку з використанням парафіну або восковий вплив можна виконувати без додаткових інгредієнтів, а можна й взявши також на поміч бензин для запальничок. Для цього потрібно змішати чайну ложку тертого парафіну зі 100 грамами бензину, обробити змоченим у розчині ватним спонжем взуття й залишити на ніч. Перед початком реалізації зазначеного способу рекомендуємо перевірити його вплив на невеликій ділянці, щоб переконатися у непровокуванні негативних змін.
Розчин вазеліну
Вазелін – ще один доступний, простий та дієвий засіб, який можна знайти вдома й використовувати для захисту взуття від промокання. Він не тільки створює надійний водонепроникний шар, володіючи прекрасними водовідштовхувальними властивостями, але й зберігає м’якість матеріалу. Формує щільну плівку, що тривало не пропускає воду, і заодно запобігає розтріскуванню шкіри в холодну пору року. Його добре використовувати для шкіряного взуття, заодно забезпечуючи й догляд за ним. Він – оптимальний вибір для лакових моделей, позаяк не твердіє і за потреби відносно легко змивається.
Його потрібно рівномірно розподілити по чистих черевиках тонким шаром, втираючи м’якою тканиною круговими рухами та приділяючи увагу швам і стикам, і дати поглинутися. Поглинання займає небагато часу, взуватися і виходити з дому після вазелінової обробки можна заледве не одразу. Тож, якщо за вікном неочікувано задощило, а ви напередодні не встигли правильно підготувати взуття за допомогою інших засобів, використання медичного вазеліну як помічника стане прекрасним виходом.
Зверніть увагу: якщо після нанесення цього засобу на поверхні залишаться його надлишки, їх необхідно буде видалити серветкою чи чистою тканиною. Застосування вазеліну в надмірних обсягах здатне трохи змінювати структуру матеріалу, допускати чого не слід.
Тканинні чохли або плівка
Тканинні чохли та спеціальні водонепроникні плівки (на крайній випадок – звичайні поліетиленові пакети чи харчова плівка) є ще одним способом захисту взуття від вологи, особливо, якщо ви не хочете чи не маєте змоги використовувати жодні засоби для просочення.
Існують різні варіанти тканинних чохлів, які можна підібрати залежно від моделі взуття та актуального рівня захисту. Наприклад, для міських умов хорошими є легкі водовідштовхувальні накладки, а для походів або роботи на відкритому повітрі у вологих чи надзвичайних погодних умовах краще використовувати щільні неопренові або силіконові чохли. Також можна знайти багаторазові поліетиленові вироби цієї групи для тимчасового захисту взуття, які не займають багато місця в сумці й легко знімаються після використання. Усі ці аксесуари ідеальні для подорожей або періодів сильних опадів, коли важливо швидко забезпечити надійний бар’єр від води. Це також ефективні швидкі рішення на випадок, якщо взуття не оброблене захисними засобами, на вулиці сильний дощ або мокрий сніг, а з приміщення потрібно виходити вже. Так, вони тимчасові, але допомагають уникнути намокання в екстремальних та непередбачуваних ситуаціях, і в цьому – їхня краса.
Якщо ж ви шукаєте довготривалий метод захисту, можна застосовувати спеціальні гідрофобні плівки, які наклеюються на взуттєві поверхні й створюють непомітний шар, котрий запобігає поглинанню води та бруду. Такий метод особливо актуальний для тканинного і замшевого взуття, яке складно обробляти стандартними водовідштовхувальними засобами.
Як обробити взуття залежно від матеріалу
Якщо ви до цього моменту читали уважно, то вже зрозуміли, що взуття, виготовлене з різних матеріалів, потребує варіативних підходів у питанні догляду та вологозахисту. Те, що добре працює для шкіри, може бути неефективним або навіть шкідливим при впливі на замшу чи тканину і навпаки. Відтак, залежно від того, з якого матеріалу зроблене взуття, потрібно вдаватися до різних методів захисту. Важливо не тільки правильно обирати засоби, але й використовувати їх відповідно до особливостей матеріалу. Використання універсальних методів може призвести до псування взуття, втрати його зовнішнього вигляду та навіть зменшення терміну експлуатації.
Пам’ятаючи, що кожен матеріал потребує індивідуального підходу, перед обробкою слід врахувати специфіку шкір, замш, нубуків чи тканин, а під час неї – дотримуватися певних рекомендацій.
Дійсно, є виняткові методи, котрі підходять для всіх видів взуття. Але якщо реалізувати їх немає змоги, доводиться вдаватися до способів та засобів, актуальних для конкретних матеріалів. І якщо зі шкірою та шкірозамінником зазвичай простіше (для них найлегше вибрати варіант обробки), то з замшею та нубуком подекуди можуть виникати складнощі. Розберімося в нюансах.
Шкіряне взуття
Шкіряне взуття вимагає сумлінного догляду, адже натуральна шкіра хоч і є міцною, проте чутлива до вологісного впливу. Для того, щоб захистити її від промокання, необхідно регулярно обробляти водовідштовхувальними засобами: восками, оліями, спеціальними спреями. Найбільш ефективним методом є використання воскових продуктів, які створюють захисний бар’єр на поверхні, не змінюючи структуру матеріалу.
Перед обробкою шкіряного взуття його потрібно очистити від бруду та пилу. Для цього можна використовувати м’яку ганчірку або щітку. Після цього рекомендується нанести тонкий восковий шар або спеціальний крем на основі натуральних жирів, які не лише відштовхують воду, а й живлять шкіру, запобігаючи її пересиханню та розтріскуванню.
Ще одним ефективним способом є застосування касторової/лляної олії. Вона добре всотується у шкіру, роблячи її більш еластичною та водонепроникною. Однак такий метод має свої нюанси. Вище ми зауважували: після нанесення олії взуття потрібно залишити на кілька годин для повного висихання.
Також можливе задіювання парафіну і вазеліну. Головне – не використовувати агресивні засоби, які можуть пересушити матеріал, а вдалі продукти для обробки не наносити у надмірних кількостях, щоб не спровокувати забивання пор шкіри.
Замшеве та нубукове взуття
Замша та нубук – це матеріали, які мають оксамитову текстуру, але через свою пористу структуру вони особливо схильні до промокання. Вони потребують дбайливого поводження. Неправильний догляд може призвести до залоснення, втрати кольору, жорсткості або навіть появи плям. Щоб цього уникнути, не можна брати в роботу жирні субстанції, звичайні креми для взуття. Потрібно застосовувати спеціальні аерозолі, спреї або сухі засоби, які глибоко проникають у структуру матеріалу, створюючи захисний шар, зберігаючи повітропроникність, але при цьому не формуючи плівкового покриття й не залишаючи жирних плям.
Перед обробкою замшевого взуття важливо добре його почистити спеціальною гумовою щіткою, яка допоможе зберегти ворсистість матеріалу. Якщо ж на взутті з’явилися жирні плями, їх можна видалити за допомогою крохмалю або тальку – ці речовини вбирають зайву вологу та жири.
Іноді для замші також можна використовувати натуральні засоби, такі як віск/парафін. Однак важливо пам’ятати, що занадто велика їх кількість може зробити матеріал жорсткішим. Крім того, необхідно регулярно оновлювати водовідштовхувальний захист, адже він має властивість змиватися з часом.
Що є безпрограшним варіантом у випадку з замшею та нубуком, так це тканинний чохол або плівкова накладка. Про їхні переваги та особливості застосування ми розповіли вище.
Тканинне взуття
Тканинне взуття, таке як кеди або кросівки, особливо вразливе до води. Волога легко проникає крізь тканину, що може призвести до швидкого зношування матеріалу та навіть появи грибка всередині взуття. Щоб уникнути таких проблем, слід обробляти тканину спеціальними водовідштовхувальними просоченнями.
Одним із найпростіших способів захисту тканинного взуття є використання парафіну або восковий вплив. Для цього необхідно натерти взуття свічкою, а потім прогріти феном, щоб віск добре всотався у волокна тканини. Після такої обробки взуття отримає невидимий бар’єр, який не пропускатиме вологу. Проте важливо не використовувати занадто багато засобу, щоб не зіпсувати дихаючі властивості матеріалу.
Ще один варіант – нанесення водовідштовхувального аерозолю, гідрофобного силіконового спрею, який створює на тканині невидиму захисну плівку, робить волокна менш сприйнятливими до води. Такий засіб слід оновлювати після кожного прання, адже він поступово втрачає свої властивості. Також важливо сушити тканинне взуття в природних умовах, уникаючи прямих джерел тепла, щоб матеріал не втратив форму та міцність.
Додаткові рекомендації щодо догляду за взуттям
Щоб ваше взуття залишалося сухим і служило якомога довше, не лише приділяйте увагу вибору засобів для обробки, не тільки застосовуйте їх періодично для підтримки захисного ефекту, а й дотримуйтеся таких правил:
- Регулярне очищення. Після кожного перебування на вулиці, повернувшись додому, одразу очищуйте взуття від бруду, пилу, солі тощо, щоб вони не залишили слідів і не пошкодили матеріал, а ще щоб водовідштовхувальні засоби працювали ефективніше. Для цього використовуйте м’яку щітку або вологу серветку, залежно від виду й характеристик взувачки. Якщо забруднення сильні, можна скористатися теплою (не гарячою!) проточною водою та мильним розчином, а потім ретельно промити від мила, щоб уникнути розводів.
- Просушування після намокання. Якщо взуття стало вологим, ретельно та своєчасно його висушуйте. Проте не сушіть його поблизу батарей, інших обігрівальних приладів або джерел високої температури (не ставте підошвами на батареї/обігрівачі) – це може призвести до деформації, пересихання, розтріскування та руйнування матеріалу. Щоб воно не втратило форму, краще вдайтеся до сушки природним шляхом, при кімнатній температурі, догори ногами на килимку. Щоб інтенсифікувати процес, набийте мокре взуття папером/газетами (це поглине зайву вологу й допоможе її відведенню), а для збереження форми використайте дерев’яну колодку чи розтяжку. Також для пришвидшення сушіння можете залучити спеціальну електросушарку. Особливо рекомендуємо її для взуття зі шкірозамінника, котре природним способом висушити вкрай складно (може киснути тижнями).
- Обробка після просушування, можливо – з попереднім тестуванням. Як взуття буде сухим, одразу нанесіть засіб для вологовідштовхування, щоб промокання не дало про себе повторно знати при наступному взуванні. Ретельне очищення та просушування – важливі підготовчі етапи перед водовідштовхувальними заходами, якими не варто нехтувати. Якщо конкретну пару оброблятимете вперше тим чи іншим захистом, протестуйте його на незначній і малопомітній ділянці (як варіант – у місці шва), адже іноді можливі небажані зміни зовнішнього вигляду. Наприклад, віск може зробити шкіру надто глянцевою або трохи темнішою, а низка спреїв – змінити текстуру поверхні. Нанесіть обраний засіб і почекайте кілька годин. Якщо не буде змін кольору і структури, можна переходити до обробки всієї поверхні взуття. Якщо будуть, знадобиться вдатися до інших способів.
- Використання вологопоглинальних устілок. Спеціальні устілки допомагають підтримувати сухість всередині взуття, особливо якщо ви часто перебуваєте у вологих умовах. Вони також можуть стати вашими надійними помічниками у протистоянні волозі.
- Застосування водовідштовхувальних спреїв. Сучасні засоби, такі як аерозолі на основі силікону або фторполімерів, створюють на поверхні невидиму захисну плівку, що запобігає проникненню води. У певних випадках вони можуть бути кращими (читати – зручнішими та легшими у залученні), ніж народні засоби. Тож їх не варто повністю списувати з рахунків.
- Обробка швів і стиків. Найвразливішими місцями у взутті є шви та зони стику матеріалів. Для додаткового захисту їх можна обробити прозорим силіконовим герметиком або спеціальними восковими продуктами. І саме їм потрібно приділяти особливу увагу під час водовідштовхувальної обробки.
- Правильне зберігання. У міжсезоння зберігайте взуття в сухому місці, попередньо очистивши його та обробивши захисними засобами. Щоб уникнути запилення, використовуйте картонні коробки або тканинні мішки (тільки не пластикові пакети). Не допускайте ймовірність тривалого вологовпливу, щоб не спровокувати утворення плісняви.
- Перевірка стану підошви. Регулярно оглядайте підошву на наявність тріщин і пошкоджень. Якщо є дефекти, своєчасно звертайтеся до майстра з ремонту взуття.
- Альтернативні методи захисту взимку. Для додаткового захисту в зимовий період можна використовувати антиковзкі накладки або згадані вище спеціальні силіконові чохли, які максимізують захист від снігу та сльоти.
- Дотримання сезонності, врахування погодних факторів, зокрема рівня вологості й температури повітря. Не носіть легке літнє взуття в дощові осінні дні або зимові моделі під час весняної відлиги. Зважайте, що взувати вироби із замшевої шкіри, не рекомендовано у вогку погоду і при t за вікном нижче -30 ℃. Лакова шкіра не переносить як надто низьких, так і зависоких температур. Оптимальний температурний діапазон застосування виробів з неї – -10+25 ℃. Завжди орієнтуйтесь на те, що використання взуття за призначенням значно подовжує його термін служби і економить ваші гроші на придбанні нової пари.
Знаючи, як захистити взуття від промокання, дотримуючись рекомендацій щодо догляду за ним, ви зможете як слід попіклуватися про свій взуттєвий гардероб навіть у найгірші погодні умови. Зможете суттєво збільшити період використання кожної пари, захистити взуття та ноги від негативного вологісного впливу й інших зовнішніх факторів. Цього вам і бажаємо!