Уротропін для тварин

Уротропін для тварин

Уротропін (метенамін) – це ветеринарний препарат у вигляді 40 %-го стерильного розчину для ін’єкцій. Виглядає як прозора безбарвна рідка речовина. Фасується в ампули/флакони зі скла, як правило, по 5, 10, 20, 50 або 100 мл. Належить до малонебезпечних продуктів (4-й клас небезпеки). Протипоказань та застережень з приводу застосування практично не має.

Фармакологія

Цей препарат в організмі тварин здійснює такі впливи: сечогінний, підвищення проникності клітинних мембран (зниження їх бар’єрної активності), як результат – інтенсифікація виведення токсинів (отрути порівняно легко переміщуються в кров і видаляються). Йому також властивий антимікробний ефект, оснований на розщепленні при потраплянні в кисле середовище на формальдегід та аміак. Максимальна робота уротропіну спостерігається в нирках і шляхах сечовиділення. Вже через 40-60 хвилин після надходження до організму, ліки починають виходити з нього. Цей процес триває протягом 6-12 годин.

Застосування і дозування

Цей засіб як антисептик призначають ВРХ, коням, вівцям, козам, собакам та птиці при інфекціях сечової системи (циститі, пієліті), холециститі, менінгіті, енцефаліті й арахноїдиті, а також при інтоксикаціях, токсикоінфекціях, м’язових і суглобових запаленнях. Вони ефективні при шкірних алергіях (кропивниці, поліморфній еритремі). Добре дають раду з такими недугами очей, як передній увеїт і запалення рогівки.

Цю субстанцію вводять всередину вени (попередньо нагріваючи її до 36-38 °С на водяній бані) в таких дозах:

  • великій рогатій худобі та коням – по 25-50 мл на особину;
  • козам і вівцям – по 5-12 мл;
  • свиням – по 0,5-0,7 мл на 10 кг ваги.

Пероральне введення використовують для собак (2-5 мл) і птиці (0,1 мл).

Курс лікування залежить від тяжкості та характеру хвороби.

Серед протипоказань: підвищена чутливість до діючої речовини, зневоднення організму, недостатність печінки і/або нирок, період вагітності.

При поєднанні з такими ліками, як антациди, гідрокарбонат натрію і тіазидні діуретики, можливе зниження результату.

Зверніть увагу! Забій тварин з метою вживання їх м’яса припустимий не раніше, ніж через день після крайнього використання метенаміну. Якщо тварини були вбиті до цього терміну, м’ясо підходить тільки для годування хутрових звірів або виготовлення м’ясо-кісткового борошна. Що стосується прийому молока, то людині його аналогічно можна вживати через добу. Зібране раніше підходить для годівлі тварин, але лише в прокип’яченому вигляді.

Зберігати цей ветпрепарат можна при температурі 3-25 °С в сухому, захищеному від світла місці, уникаючи замерзання. Термін придатності в закупореному вигляді може становити 2-3 роки, залежно від виробника і умов зберігання. Якщо ж ємність з препаратом (флакон або ампула) була відкрита і не використана повністю за один раз, її можна зберігати в холодильній камері протягом доби, не більше.

Додаткова інформація про уротропін для тварин, його придбання та застосування – за контактними номерами. Звертайтеся!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.