Скільки сірки давати худобі

Скільки сірки давати худобі

Сірка кормова – це добавка для тварин, що повністю складається з меленої сірки. При цьому на діючий компонент має припадати не менше, аніж 99,4 %, а волога може бути присутньою лише у розмірі до 0,5 %. Зовнішній вигляд речовини: порошкоподібна маса різних відтінків жовтого кольору. Розчинення у воді практично не відбувається. Випуск цієї добавки виробниками здійснюється в різних фасуваннях і з розміщенням на упаковці напису «Для тварин».

Сірка є важливою кормовою добавкою для різних видів тварин: кіз, овець, птиці, а також і для худоби. Може входити до складу ветеринарних препаратів. З її допомогою можна активізувати травлення і нормалізувати обмін речовин плюс теплообмін, поліпшити стан шкірних покривів, інтенсифікувати ріст вовни, зміцнити кістки, копита, роги, забезпечити вироблення енергії та оптимальне згортання крові.

Сірка – складова частина білкових молекул, важливих для життєдіяльності амінокислот, а також гормонів, вітамінів та інших сполук, яким відведене чимале значення в організмі тварини. Вона бере участь у редоксі, тканинному диханні, синтезі колагену та кератину, здійснює протипаразитарний та очищувальний вплив, підвищує приріст живої ваги, удої і відсоток жиру в молоці, позитивно впливає на смак м’яса й молока, а також виконує низку інших не менш значимих функцій.

Дефіцит сірки у жуйних тварин загрожує поганим споживанням корму, недостатнім перетравленням клітковини, малою кількістю бактерій і зниженим синтезом мікробного білка в рубці. Все це є причиною погіршення продуктивної функції, негативно позначається на якості м’яса та молока.

Дозування. Кількість сірки, необхідної худобі, залежить від її протеїнового харчування. Якщо протеїну достатньо, потреба в сірці повністю покривається кормами. Якщо ж ні, необхідне її додаткове введення до раціону.

Добові дози – різні для різних тварин. Дійним коровам необхідно 12-18 г на особину, тільним сухостійним – 7-12 г, молодняку ВРХ у віці півроку-півтора – 4-8 г, коням – 2-5 г, козам і вівцям у період лактації, а також дорослим вівцям і баранам, які відгодовуються – 1,5-3 г, молодняку овець – 1-1,5 г, пуховим козам – 1,5-2 г, козенятам від 4 місяців – 0,7-1,4 г, птиці – 0,05-0,1 г. Молодняку в молочний період згодовування цієї добавки не рекомендоване.

Важливі аспекти застосування:

- оскільки це не самостійний корм, а лише добавка до основної їжі, використовувати сірку потрібно в комплексі з кормом;

- сірку необхідно давати в повному обсязі добової дози щодня зранку, змішуючи її зі щойно приготованим кормом;

- додавати цю субстанцію треба тільки до корму, який охолоджений;

- при введенні сірки до раціону важливо забезпечити худобі доступ до води.

Зверніть увагу! Сірка підходить також для створення пісочно-зольних ванн, завдання яких полягає в профілактиці пухопероїдів у птиці. В такому випадку необхідний обсяг цієї речовини – 100 г на 1 відро суміші пісок+зола.

Використовуйте кормову сірку для тварин з дотриманням дозувань і рекомендацій щодо її застосування. Не забувайте зберігати запаси цієї добавки в оптимальних умовах: сухе прохолодне приміщення, t – не вище 25 °С, вологість – до 75 %, на віддалі від джерел вогню та їжі. Тоді не тільки результат потішить, а й економічна вигода буде досягнута, завдяки збереженню всієї партії сірки.

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.