Ксилол нафтовий для промисловості

Ксилол нафтовий для промисловості

Ксилол нафтовий – це ароматичний вуглеводень, сукупність 3-х ізомерів диметилбензолів та етилбензолу, що отримується під час ароматизації нафтових фракцій. Виглядає цей хімічний матеріал як рідка прозора безбарвна речовина не в’язкої (а швидше водної) консистенції, що має специфічний бензольний запах. У воді розчиняється слабо (не більше 0,015 %), доброму розчиненню піддається в органічних розчинниках: етиловому спирті та діетиловому ефірі, диметилкетоні, метилтрихлориді й бензолі. Має властивості, типові для аренів, характеризується легкими алкілуванням, хлоруванням, сульфуванням і нітруванням.

Формула: C6H4(СН3)2.

Хімічна структура продукту пояснює його легке і оперативне випаровування на повітрі. Однак швидко відбувається і вступ у реакції з іншими речовинами. Так, нафтовий ксилол леткий, але разом з тим він активний в реакціях протягом тривалого часу, а ще проявляє стійкість.

Характеристики цієї рідини, а відтак і сфери застосування пояснюються рівною кількістю в її складі орто-, пара- і метаксилолу – речовин з абсолютно різними властивостями. Ортоксилол забезпечує швидке розчинення лаків і фарб. Параксилол, сформований кислотами, відповідає за оперативний вступ у реакції з жирами, і, відповідно, його дія спрямована на боротьбу з жировими сполуками. У функціональних обов’язках метаксилолу – збільшення швидкості взаємодії реактивів.

Найпоширеніше застосування нафтового ксилолу як розчинника. Він входить до складу значного переліку композицій для розчинення, що випускаються промисловістю: 649, 650, Р-12, РЛ-298, РКБ-1, РС-1 та ін. З його задіянням виготовляють друкарські фарби, барвники (часто використовується замість сольвенту) і мастики, вироби з пластичних мас та лінолеум. Він вважається універсальним розчинником, оскільки може використовуватися не тільки стосовно ЛФ матеріалів, а й для розведення смол та пластиків. За участю ксилолу виготовляють інсектициди і пестициди для с/г застосування, ліки для медичної галузі, а також меблі. А ще без нього часто не обходяться в будівництві при зміцненні конструкцій з бетону, нанесенні шару-захисту на кам’яну і цегельну кладку, заливці акрилових ванн.

Важливо знати, що існують дві марки цієї речовини: А і Б. Перша більше підходить для застосування в побуті (в основному, для розчинення лаків та фарб), у промислових масштабах краще задіювати другу. Вона більш функціональна, саме їй властиве розчинення великого переліку матеріалів: акрилу, вінілу, епоксидних і сечовино-формальдегідних смол, силіконів, нітрату целюлози, меламіну й каучуку.

Один з надважливих напрямків застосування – хімічна промисловість. З ксилолу отримують фталодинітрили, метилбензойні кислоти (шляхом часткового окислення хромгрюном, марганцівкою або азотною кислотою), а також диметиланілін, фталевий ангідрид, полі-пара-ксилилен і кислоти (фталеву, тере- й ізофталеву).

А ще нафтовий ксилол – це добротна високооктанова добавка для моторного пального. Крім того, з його допомогою в різних сферах обробляють різного роду поверхні з метою знежирення, оскільки ця рідина здатна ефективно розщеплювати жирові сполуки.

Отже, ксилол нафтовий важливий для багатьох напрямків промисловості. Він – бездоганний розчинник і жироочисник. Якщо вам необхідна речовина, яка виконує одне з цих завдань, розгляньте можливість придбання ксилолу!

Замовлення дзвінка
Дякуємо за Ваше звернення. Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом
Сталась помилка при надсиланні листа. Зв'яжіться будь ласка з менеджером.