Дезінфекція хлорним вапном
Хлорне вапно (білильне вапно, хлорка) – це відбілювач і дезінфектант, технічна суміш, яку складають гіпохлорит, гідроксид та хлорид кальцію. Для створення беруть хлор і гашене вапно. Виглядає цей матеріал як порошкоподібна маса білого кольору. Запах має різкий. Кількість хлору – 28-38 %, який під час перебування на світлі, повітрі та за наявності вологи оперативно втрачає активність. Тому зберігати хлорку необхідно в сухому приміщенні, захищаючи від подібних впливів. Але навіть правильне зберігання не здатне повністю захистити від втрати активного хлору. Це необхідно враховувати, якщо передбачається тривале зберігання.
Хлорне вапно – чудовий перевірений засіб для дезінфекції.
Як приготувати робочий розчин? По-перше, спочатку необхідно створити 10 %-й освітлений розчин. Щоб такий отримати, потрібно взяти 1 кг засобу і додати до нього трохи води, розмішуючи будь-яким дерев’яним пристосуванням. Далі необхідно ще поступово додавати воду, щоб загальний обсяг досягнув 10 л. Після цього ємність треба закрити і залишити на 24 години в темному місці. Коли рідина відстоїться, злити її в тару з темного скла і закрити. Термін зберігання такого матеріалу – 5-6 днів.
По-друге, зі створеного розчину необхідно зробити робочий, розвівши його дозованою кількістю води. Наприклад, якщо вам потрібен 0,2 %-й склад, 200 мл 10 %-го розчину скомпонуйте з десятьма літрами води. Використовувати робочі розчини необхідно не більше доби, тому розводити відразу занадто велику кількість не варто.
Що можна дезінфікувати за допомогою хлорного вапна? Багато що, але в різних випадках можуть знадобитися розчини різної концентрації. Відповідний варіант для посуду, інвентарю та рук персоналу – 0,2 %, для обладнання – 0,2-0,5 %, для різних поверхонь у приміщенні (підлоги, стіни, двері) – 1 %, для інвентарю, призначеного для прибирання, і для автомобілів – 2 %, для унітазів – 5 %, для ванн, в яких обробляються яйця, та сміттєзбірників – 10 %, для марлі, вати, серветок у доутилізаційний період – 10-20 %.
Суху хлорку також використовують для дезінфекції. Нею знежирюють виділення хворих (кал, сечу, блювотні маси, мокротиння), харчові рештки, вуличні туалети та ін. При цьому важливо враховувати, що ефект проявиться лише тоді, коли поверхня буде зволоженою.
Застосовують білильне вапно не тільки в медичній і харчовій галузях, але й в аграрному комплексі. Нею обробляють ґрунт, конструктивні елементи теплиць та парників, овочесховища. Вона ефективна проти значного переліку збудників хвороб.
Не забувайте провітрювати приміщення після обробки хлорним вапном.
Зверніть увагу! Якщо обсяг активного хлору не перевищує 15 %, хлорне вапно не підходить для дезінфекційних заходів.
Використовуючи хлорне вапно для дезінфекції, пам’ятайте, що воно, як і будь-яка інша хімічна речовина, може становити певну небезпеку. Щоб не нашкодити ні собі, ні оточуючим, суворо дотримуйтесь дозувань і уникайте прямого контакту із сильно концентрованими розчинами.
Що стосується купівлі цієї речовини, то у нас для вас є вигідні пропозиції. Звертайтеся!